CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: maxim

[Awie VS Rozana] Awie jumpa patung kemaluan, dakwa Rozana amal kurafat #pg5

chazey replied at 8-1-2015 04:18 PM
Bimboy tegar Sawie ni.

Hairan la otak boleh karat sebegini rupa.

hehe....wa rasa mcm nak setuju ja..

bimbo tegar...he.he.

man always right
wife always wrong/ugly witch who tempted me... when i dont like you anymore
itulah falsampah mamat ni...

Siut je nak ungkit kisah2 lama kononnya kena mandrem dgn rozana sampai dia bercerai dengan Arni. Dulu masa tengah sedap dengan rozana, ko punya la kutuk si Arni tu. Dari awal masa menikah pun caranya macam tak betul dengan pakai baju kaler itam mengalahkan Pekida. Ko jaga la anak2 yg 5 orang tu sendiri awie. Asyik pompuan je yang di salahkan bila bercerai

Awie ni harapkan jadi abang besar dlm group je laaa

tapi akal & otak kecikkk

ayoooo awie nie dulu memburukkan si arni ... lar ni rozana pulak... yg maksum yang xsalah dia sorang jer.... padahal awie lah yang patut tau cara mengemudi rumahtangga... didik... pimpim... hamlau sgt semua letak salah kat bini... mencik betoi laki camni

9 tahun lepas, Awie burukkan Arni sebab kantoi nikah dengan rozana

Sekarang puji  Arni

i read between the lines.... Awie menyesal apa yang dia buat pada Arni.

I minat Awie..suara sedap!

But i would like to say to him this...: "PADAN MUKA !!"

Follow Us
nmpaknye hati awie maseh pd arni not erra ...

Jantan sangat  statement kau sawi...
Nampak nau kau sendiri yg busuk...
suami / bekas suami yang baik, tak pernah buka aib isteri / bekas isteri..
Rsnya bodoh kau dh melimpah-limpah ni....

Statement lelaki nak selamatkn diri. Mcm ni la. Asyik nmpk salah org je. Salah sendiri x mngaku walaupun terang dan nyata diri sendiri yg x btul. Masa salahkn bekas bini dulu dan beringat langsung. Abis dimalukn ex bini dulu. Arni plak x de nak aibkn dia pun masa tu

ellynorman replied at 8-1-2015 06:55 PM
dia claim kena bodoh bodoh... tapi kalau rozana betul.membodohkan sawie.. memang bengao gak la
p ...

ayahanda pun kena bodoh dengan bini..cam mana la

mungkin dia adalah bapa yg baik...tapi dia tak dapat jd suami yg baik.

seorang suami yg baik akan mampu memimpin rumahtgga supaya harmoni dan isteri mesti akan tunduk hormat pada dia, dgr ckp, jaga tingkah laku, jaga maruah.

sad to say, laki zaman skrg byk yg takboleh membimbing isteri. buat anak je pandai. pastu laki zaman skrg mulut byk, ckp pot pet pot pet tak berenti dok mengata sana sini, complain sana sini, tapi habuk pun tarak.

awie sawie

apa nak jadi daaaaa

Dari ayat Awie..macam dia kena guna2 oleh Rozana sampai dia bercerai dengan Arni. Tapi i rasa dia tak kena guna2 kerana dia mau sembunyikan perkawinannya dengan Rozana kerana tak mahu Arni tahu dan dia menangis waktu melafaskan talak pada Arni. I think dia nak simpan Arni jadi bini tapi dia tamak nak berbini dua juga...

Sekarang baru menyesal..tapi dah terlambat..

Edited by bottombikini at 9-1-2015 10:17 AM
erin86 replied at 9-1-2015 09:55 AM
mungkin dia adalah bapa yg baik...tapi dia tak dapat jd suami yg baik.

seorang suami yg baik aka ...

last para tu sangat lah betul erin...laki alaf baru ni ramai yg suke a.k.a rela a.k.a sanggup kena maki dengan bini...kenape ntah gen/alel untuk jadi dominan dan khalifah tu hancus!

ellynorman replied at 8-1-2015 07:13 PM
rozana takde sebut pasal anak pon.. rozana kata sijil nikah dari mesia takde.. bila tiada daftar per ...

Oleh kerana takda sijil nikah, maka Sawie tak bleh nak dakwa-
dakwi Rozana kalau Rozana nikah lain. Takda bukti mereka pernah
bernikah, kecuali 3 orang yang dah keluar dari rahim Rozana tu
sah tarap ke tak..............?????

omo2...mungkin yg sawie harukkan sangat neh sebab sumer reta nama rozana kah ? abeslaaa

aku rasa arni pun cemuih aih ngan sawi ni...
tup tup nama dia naik..apa da..........
rasa mmg dari dulu masa dia burukkan arni mmg org susah nak caya..kali ni pun lagi la org tak caya
kali ni mcm dia cari pasal dgn salah org jer...
rozana tu..adik haliza misbun..silap2 haliza tu yg mengamuk kot
tapi aku nak tau kes pukul tu apa cer skg?
takkan senyap je

sian arni.. dh happily ever after ngan suami baru yg 100x lebih sayang kan dia.. lebih ke arah islamik...jaga dia elok2...... tup2 nama kena petik ngan ex. Awie ni walau aku suka dia dlm bidang nyanyian ngan lakonan, bab kahwin perlu dihencap. Ko tu lelaki.. ko yg lafazkan akad, ko yg lafazkan cerai. Kenapa ko nk salahkan rozana sorang sbb cilok kebahgiaan arni pada masa tu plak? rozana acu pistol kt kepala kah waktu itu?

botolmineral replied at 8-1-2015 03:21 PM
Sijil Nikah Palsu - Awie kesal Rozana sanggup aibkan anak

Oleh Zaidi Mohamad

ni lah dia..
habis madu sepah dibuang..

dulu, kan main hayak si rozana tu nak nikah kat telen
macam la si rozana tu letak pisau kat leher ko.

sekarang ni...
asal boleh nak burukkan si rozana..
ko burukkan dia seburuk buruknya...

asalkan diri ko nampak suci sesuci sucinya....

Awie

KUALA LUMPUR: "Jika tahu rumah saya sudah bocor, takkan saya nak biarkan sampai air masuk," demikian perumpamaan Awie atau nama sebenarnya Ahmad Azhar Othman saat mengulas isu sijil pernikahannya dengan Rozana Misbun yang dikatakan palsu.

Malah Awie turut mempersoalkan motif Rozana menimbulkan hal sijil pernikahan itu selepas sekian lama tanpa memikirkan kesan itu kepada tiga anak hasil perkongsian hidup mereka iaitu Putra Ahmad Merrah, 8, Putra Ahmad Rezzki, 7, dan Puteri Qasseh Antasha, 5.

Kata Awie, isu sijil pernikahan itu terpalit kepada anaknya yang tidak berdosa hingga ada yang mempersoalkan status kelahiran mereka.

"Kalau dia (Rozana) nak aibkan diri ini... saya tak kisah. Saya sudah terbiasa. Tapi jangan sentuh bab anak. Ibu apa yang sanggup mengaibkan anaknya sebegini rupa di saat mereka memerlukan kasih sayang daripada insan bergelar ibu dan bapa.

"Daripada hukum syarak perkahwinan saya dengannya di Songkhla, Thailand pada 20 Jun 2005 sah dan hanya sijil nikah saja yang palsu. Sebelum ini, saya yakin surat nikah itu sah kerana sepanjang berkahwin tidak pernah ada masalah mendapatkan sijil kelahiran tiga anak kami.

"Tapi tak sangka pula ejen yang menguruskan pendaftaran nikah kami itu menipu kami. Awalan perkahwinan kami memang saya tidak boleh pergi ke pejabat agama untuk menguruskan hal berkenaan kerana mengelak perkahwinan kami diketahui orang lain termasuk Arni Nazira (bekas isterinya) . Tapi saya memang tertipu," katanya.

Tambah Awie lagi, sebelum Rozana pergi memeriksa sijil kahwin kami palsu atau tak, Awie terlebih dulu sudah memeriksanya dengan ke Pulau Pinang kerana ejen yang terbabit menguruskan pendaftaran kahwin mereka melakukan urusan berkenaan di sana.

"Cop sijil perkahwinan kami memang di Malaysia cuma nombor siri saja bertindan dengan pasangan kahwin lain. Jika saya tahu akan masalah ini dari awal kenapa perlu saya sorok. Bahkan sejak awal lagi saya ingin buat pengesahan dan mendaftarkan pernikahan kami.

"Tetapi dia halang kerana bimbang berita berkenaan akan diketahui umum sekali gus sampai kepada pengetahuan keluarganya. Dia siap pernah minta supaya diceraikan selepas berita perkahwinan rahsia kami terbongkar di Internet menimbulkan kekecohan," katanya.

Jelas Awie soal untuk menceraikan Rozana tidak pernah terlintas langsung pada fikirannya hingga saat ini sekalipun hatinya sudah bengkak. Bagi Awie apa yang lebih penting ketika ini ialah kebajikan anak mereka terjaga selain mempertahankan haknya sebagai bapa.

"Selama sembilan tahun saya boleh bertahan dengannya biarpun tahu dia wanita yang bagaimana. Sudahlah merampas kebahagiaan bekas isteri saya dan melakukan perkara yang banyak menundukkan diri saya seperti orang bodoh jadinya, dia masih tak sedar diri.

"Sudahlah harta saya dikikis dia. Bahkan duit raya untuk anak pun dia kebas juga. Jangan ingat saya tak tahu permainan dia menambah kenalan di laman Facebook termasuk teman wartawan yang tak dikenali selama ini untuk meraih simpati.

"Dia selalu cakap rindukan tiga anak kami sedangkan sepanjang enam bulan lalu dia langsung tak melawat mereka apatah lagi menghubungi. Ibu jenis apa gamaknya dia ini," kata Awie yang ditemui malam semalam ketika pementasan Sirah Rasulullah Tahajjud Cinta di Panggung Sari Istana Budaya.

sepitsiput replied at 6-1-2015 06:25 PM
dari segi syarak mungkin sah

dari segi undang2 malaysia je yg problem

setujuk!!!!
point is..elakkan PITNAH kn??tu jek motif segala undang2 ketat ni...
so that in future xde org kate "ye2 jek dorg tu kawen kat siam, tah2 anak tu anak harrr..."