CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: MizzAurora

PENGALAMAN MISTERI MIZZAURORA

unoryah posted on 20-3-2013 04:13 PM
Seramnya cerita tt tapi best pula.

Di tengkuk tt tu ada bekas cengkaman?

Bekas tak de,...tapi i rasa!! i pasti sangat!

mnSK posted on 20-3-2013 04:14 PM
pening2...hahahaha..

pening kalu kena type sikit2 lah...

ayong7777 posted on 20-3-2013 04:16 PM
cepatla sambung cik MizzAurora... exsaited nk dgr lagik

Sat,,...sat...letih, baru balik off ni, lepas amik report card anak,...sat saya sambung eh...

Bila dah balik KL, ada la pakcik kat kg tu bekal kan air mineral dia suh minum lah cuci muka lah....diorg kata ada benda merayau2 sebab arwah tu tak mo terima "sesuatu"...masa hayatnya arwah, benda tu tak berani nak ganggu anak cucu arwah,..bila arwah sakit, benda tu bermaharajalela lah....diorg la yg kata...pastu cerita lain pulak dgrnya...katanya ada 3 ekor benda tu,..benda tu mmg merayau kat kg tu , katanya masa tok moyang nak bukak kg tu depa ada guna "sesuatu" lah...tak berapa nak paham pulak ceritanya....dan ada pokok besar kat belakang rumah arwah tu katanya lokasi perumahan 3 makhluk tu...ish...tak tau lah...semua cerita bercanggah....so, lantakkan je lah...kan...

Dah sampai KL...saya jadi murung, dan jadik penakut sgt2,..mungkin sbb phobia...tapi asal nya saya ni seorg yg berani,..sbb masa memula kawin dulu ada gak ternampak jelmaan kat atas rumah (rumah kg yg 2 tingkat,tapi atas diorg tak naik takat buat store je,diorg hanya duduk kat tingkat bawwah, sbb org tua tak larat nak naik atas)...masa nampak dedulu mmg saya buat tak reti lah...kdg tu amik penyapu kejar....tapi tah pehal lepas kejadian tu, saya jadi penakut semacam,...kdg2 tiba2 nafas jadi sesak, tak boleh nafas, tak boleh duduk sorg,..suami nak keje pun susah, nak jln sorg2 pun asyik fikir yg bukan2,..takat masau hospital tu mmg dah jadi rutin lah,...bila doc check, dia kata semua ok,.saya sihat, mungkin saya stress...dan ada sorg doc melayu ni nasihat suami suruh try cara tradisional.....mmg pengalaman mengandun tu mmg azab! saya yg dipenuhi lemak ni, jadi kurus kering sbb tak lalu makan, saya hanya makan 3 keping biskut dan air milo je sehari....itu pun sebab terpaksa....

Baca ni dulu, sati panjang2 pening lagi...

Sambungan...

Dalam masa mengandung tu saya juga selalu mimpi yg bukan-bukan...pocong pakai baju sekolah lepas tu terjun dlm tanki najis lah...dan macam-macam lagi....selepas melahirkan, saya dah agak reda sikit....tapi tak pulih sepenuhnya, saya tak boleh duduk sorg2,..nak juga suami disisi 24 jam...mmg susah...nasib baik lah masa tu saya suri rumah sepenuh masa dan suami saya berkerja menguruskan perniagaan sendiri, so, flexible la sikit dia tak masuk office dan kerja dari rumah....memang seksa!

Lama lepas tu, keluarga suami dia kampung kata dah takde apa2 dah sbb dah panggil org berubat rumah tu dan makhluk2 tu pun dah lari jauh...suami byk kali ajak pulan gke kampung, satu hari tu saya turut kan jua, dgn bersyarat, saya tak mahu tido disana,..dia bersetuju agar kami tinggal di hotel saja, saya mmg tak peduli lah kot2 ada yg kecik hati saya tak mau tido kat kampung lagi, tapi alhamdulillah setakat ni diorg faham keadaan saya....

Pada awal kisah ni berlaku, saya pernah bercerita pada bapa saya, tapi beliau yg sememangnya tak percaya benda2 mcm ni, dia marah! suruh saya bykkan amalan agama....kerana dari kecik lagi saya telah diasuh bahawa "tak ada hantu!" itu semua syaitan...solat jgn tinggal, rajin mengaji, syaitan akan lari....sbb tu dulu2 saya tak pernah nak takut langsung, kalau org cakap, "eh, ada hantu!"..saya jawab.."ok,..hantu" lepas tu saya buat tak reti lah....

saya rasalah, segala yg menimpa saya dikampung tu adalah mungkin saya berbadan dua dan lemah....wallahualam....

mnSK posted on 20-3-2013 03:35 PM
saka tu jinn je....
takde benda pun...
cumanye dorg nie ada perjanjian dgn nenekmoyang kita dulu ...

oh...kiranya saka (jin) tu boleh membiak beranak pinak la jugak kan. bayangkan saka dari tok nenek kita yg dah berpuluh/ratus tahun dulu sampai sekarang. mesti dah banyak keturunannya....

Follow Us
krukx posted on 21-3-2013 09:36 AM
oh...kiranya saka (jin) tu boleh membiak beranak pinak la jugak kan. bayangkan saka dari tok nenek ...

aah, jinn saka leh beranak pinak,.. siap leh ikut anak cucu...
bile scan satu keluarga ada saka...
dan ade gak yg membujang sehingga tua..
mcm jinn saka opah aku dulu, sekor dia je...

MizzAurora posted on 21-3-2013 08:45 AM
Sambungan...

Dalam masa mengandung tu saya juga selalu mimpi yg bukan-bukan...pocong pakai baju s ...

anak kak rora yg nomor 2 umur baper skang ni????
die kne gangguan2 x?
kot terkenan mase akak ngandung ke dia dlu

edoraixora posted on 21-3-2013 12:11 PM
anak kak rora yg nomor 2 umur baper skang ni????
die kne gangguan2 x?
kot terkenan mase akak nga ...

Umur dia dah 9 tahun...so far tak de apa2 yg pelik lah...cuma masa kat rumah lama tu lah....lebam2 badan macam i jugak...sejak2 dah pindah ni, alhamdulillah ok dah...

MizzAurora replied at 21-3-2013 12:34 PM
Umur dia dah 9 tahun...so far tak de apa2 yg pelik lah...cuma masa kat rumah lama tu lah....lebam2 ...

ada sambungan lg x??
thread dh 6 years