CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miah29

adik telan pil kuda.. bila aku pukul dia semua org salahkan aku..

apsal tak libas je adik lu ngn pisau toreh getah tu.......
bukan salah lu yg nk mendidik adik....

dah kaluu mak ayah lu susah nk didik dia...lu la take over didik adik lu ..
dah2..lu jgn sedih2 jgn stress2..mmg lu berhak pon pukul dia.....

ko x tahu ke kena pil kuda nafsu jadi kuat..
kang kau lak jadi mangsa...
lavapanas Post at 26-3-2012 11:31

sib baik bukan adik aku...

terganggu psikologi hangguk dia...
sapo yg marah TT sbb balun adik TT tuh
ko balun dia sekalik...psikologi konon
malu konon..dh adik TT yg pi telan pil kuda (telan ke?) x malu kah?
kalu haku la TT...haku heret dia..
org kalo dh telan dadah nih...xde mkna nak kasi kaunseling thp lemah gemalai..
kena balun cr keras..xde simpati..
cam pondan la pulak...kena balun mengadu kt org..yg mak sendrik menangis x berhenti xde la pulak adik TT nk pikir
yg mrah kat ko TT sapo lak? pandai dia mengata org..cuba kena kt keluarga sendrik..
mulut memasing konon prihatin..
pdhal kt belakang mengumpat mengata x berhenti...

pil kuda.....kalau dah kena tak ingat dunia..
3,4 hari tak tidur perkara biasa...
bila dah tidur 2,3 hari tak bangun pun biasa....
kalau tak kena pada keluarga kita...sedap2 mulut jea kita kata..
kalau dah kena baru tak terkata...
entah lah tak tahu siapa yg nak di salahkan...
mak ayah dah berbuih mulut bagi nasihat....tak jg berubah
pokok pangkalnya individu itu sendiri....Allah kurniakan akal fikiran...
namun sayangnya tak digunakan...
kita nak report polis,report AADK...datang ambik  adik yg makin laklok ni...tergamak kah?
busuk2 pun darah daging kita jugak....lain lah kalau dah polis tangkap....biar je lah
apa yg mampu kita lakukan bagi nasihat,berdoa...moga2 terbuka pintu hati utk kembali kepangkal jalan....
kita tidak dapat mengubah seseorang itu kecuali dia sendiri yg betul2 insaf dan ingin berubah...insyaallah

kalau ai ,.. bukan sekadar pukul tp siap terajang lagi ..

Post Last Edit by neofim at 26-3-2012 16:09

Reply 64# aliaa

Bukan takat bagi nasihat.. bertumbuk, berparang, bergusti satu rumah pun dulu pernah.. tapi tulah.. kalau dah xmahu berubah tu.. belasah sampai separuh mati pun tak mahu jugak dia berubah..

Kena asingkan dia dari kawan2.. asingkan dari kehidupan hari2 biasa.. biarkan dia rasa susah sikit.. kadang2 dia tak pernah merasa susah tu.. asyik terpengaruh dengan kawan2.. kalau duduk penjara/pusat pemulihan kena raging hari2.. baru tahu langit tinggi ke rendah..

Orang cakap kalau dah start main dadah memang sampai kesudah susah berhenti..

Tapi yang paling penting.. Berdoa pada Allah seikhlas mungkin.. doa kan supaya kebaikan diberi pada ahli keluarga kita.. caci maki macam mana pun kalau dia tak nak berubah.. mmg tak berubah lah dia tu.. buat sakit hati je.. doa kan je lah.. ikhlaskan hati.. kadang Allah nak tengok hati kita jugak..

Rate

1

Follow Us
kalau adik aku mcm tu, aku pukul je.
biar dia malu dengan salah dia sendiri.
sebab selalu bagi muka, tu yg tak sedar2.

TT dah buat apa yang sepatutnya dilakukan.  Kalau ada pihak2 yang tak berpuas hati cuba TT offer dia orang jaga adik TT dua tiga bulan.  Tengok macam mana sanggup ke tidak.  Sesetengah orang tu kadang pandai bercakap je tapi action atau solusinya tak ada.  Kalau sekadar bercakap macam mana nak selesaikan masaalah.  Nak masuk kan ke pusat pemulihan pun susah juga.  Banyak kes yang dah masuk pusat pemulihan bila keluar buat tabiat lama semula.  Melainkan pusat pemulihan yang diusahakan individu/pertubuhan yang membuat pendekatan one by one yang mana peratus keberkesahanannya dan pemulihannya lebih besar.

terganggu psikologi hangguk dia...
sapo yg marah TT sbb balun adik TT tuh
ko balun dia sekalik...p ...
chaintea Post at 26-3-2012 14:25

kut yer nak pukul tokleh ngan nafsu...sebab kalo pukul semata nafsu nanti budak tu memberontak

dia leh rasa dia di pukul semata ego dan nafsu yang memukul

dia leh rasa kalo di pukul SEBAB YANG PUKUL TU SAYANG BANGET kat dia

so kalo dia fikir dan rasa di pukul sebab sayang, sakit tu leh buat interruption pada pattern buruk yang cuba nak terbentuk tu ler

camna nak pukul kosong nafsu or pukul yang bawak erti kasih sayang sejati?

rasa nya tang ni yang di pukul tu sendiri akan rasai ler..mainan AURA ler

manusia dan ciptaanNYA semua itu mengajar kita erti sabar(maksud berani yang sebenar2nya)

Salamz TT... Aku paham apa dilema ko skang nih... Cuma next time, klu ko btol2 sayangkn adik ko tu, ko dtg bersama-sama anggota polis... ko stakat berani serang sorang2, bahaya tau tak? Dibuatnya ko kena rogol ke nnt? Org bawah pengaruh dadah ni bukan boleh pikir guna akal pun... Lebih baik dia merengkok dlm pusat serenti drpd ko biar dia buat sesuka hati dia n mayb akan berlaku hal yg lebih teruk nnt... Ni just pandangan peribadi aku je, so aku minta maaf klu ko terasa dgn kata2 aku... Sekian...

kita nak report polis,report AADK...datang ambik  adik yg makin laklok ni...tergamak kah?
aliaa Post at 26-3-2012 14:52

Aliaa, maaf aku nak menyampuk sikit. Aku langsung tak setuju dgn statement ko nih. ko tak tergamak nak suruh pihak berkuasa datang tangkap dia utk pulihkan dia? Bukannya kalau ko call AADK, diorang tangkap n terus hukum gantung bagai... Paling2 lebih pun stakat masuk serenti n penjara... At least disini, dia akan diajar utk melawan ketagihan dia tu... Mmg ar kita org Islam perlu berdoa. Tapi kalau doa tanpa usaha mmg takkan berjaya... Satu je aku nak tanya, anda kita tak tergamak nak hantar dia ke pusat serenti, tergamakkah kita nnt apabila:

1. Adik kita tu jadi pembunuh sebab nak duit utk beli dadah? (dan mungkin yg dibunuh itu adalah ahli keluarga kita juga?)
2. Adik kita tu dibunuh oleh org sebab kes dia mencuri utk beli dadah?
3. Adik kita tu mati mcm bangkai kat bawah jambatan? belakang lorong? sebab overdose dadah...

Tergamakkah? Aku ada pakcik yg anaknya dulu kaki dadah... Pakcik ni sendiri yg bawak polis gi serbu tmpt geng2 anak dia nih lepas gian... Alhamdulillah skang ni lepas kuar drpd pusat serenti (beberapa tahun dahulu), anak dia tu dah jadi anak yg bagus... Dah reti solat, hormat org tua, dsb... Mmg tak nafikan tak semua bekas graduan pusat serenti ni mcm tu, tapi better die trying than die doing nothing, kan?

Rate

1

Aliaa, maaf aku nak menyampuk sikit. Aku langsung tak setuju dgn statement ko nih. ko tak terg ...
budakgraphic Post at 26-3-2012 20:06

ai nak tambah sikit.. kalau pun tak mau AADK tangkap masuk pusat serenti or penjara, boleh mintak AADK masukkan adik tuh ke klinik cure n care mereka.. system mcm pusat serenti.. tapi rawatan fully by doktor yang berpengalaman dalam rawatan kepulihan dadah demikian..

yang penting free dan bebas dari sebarang rekod polis dan AADK .. maknanya, tak masuk senarai seperti biasanya itu..

bantai je... at least in the future nnt, xdelah adik TT tu menyalahkan TT kenapa x nasihat dia dari dulu... kenapa biarkan dia hanyut.. well, bese la manusia... bila ada kesilapan, mesti akan salahkan org lain....

pil kuda.....kalau dah kena tak ingat dunia..
3,4 hari tak tidur perkara biasa...
bila dah tidur 2 ...
aliaa Post at 26-3-2012 02:52 PM

kalo x tergamak cenggini, andaikata kene tangkap dan dia merayu suh g jamin, mesti x sanggup nak kata tak boleh????
budak2 kg aku mmg ramai giler yg jd mcm ni. dan mak2 x habis2 g jamin....sampai si anak mati baru x der adegan jamin2 keluar masuk lokap.
ramai budak2 kg aku muda2 dah jalan....pernah jd dlm famili aku, kene skali suh jamin, yer aku g jamin sbb tu first time....kali ke2 kene, merayu aku suh g balai jamin lagi...kim salam aku nak jamin kali ke2...sbb ms first time aku g jamin dia dah janji x buat lg....so dia buat lg sendiri tanggung...jgn nyusahkan aku lagiiii bab2 bodoh nih....tp bukan hal kuda2 laa nih, dia amek mende lain tp tetap nyusahkan org walau efek x seteruk kuda....

pd aku dlm bab2 ni hati kene kering...bukan sbb kejam dan zalim tp sbb x nak mende2 mcm nih sebati dgn darah daging dia dan berterusan sampai ke tua...bilakala nak berbakti pd org tua kalo dah diri sendiri pun x terjaga....kene do sumting sementara ada peluang tuk dia pulih...usaha +ikhtiar +tawakal...3serangkai ni kene ada, x leh amek satu jer dr 3 tuh, payah nak jadi....

mesti kat kelantan ni...kelantan dan pil kuda tak dapat dipisahkan

ai nak tambah sikit.. kalau pun tak mau AADK tangkap masuk pusat serenti or penjara, boleh ...
NURMIMIE Post at 26-3-2012 20:24

Wah, this is sumthing new... Siyes ek ada klinik free mcm ni? Hmm, lagi bagus kalau mcm tu...

Reply 74# mammavoque

Betul tu.. bila kena tangkap.. menangis2 suruh jamin.. mak dgn adik2 susah payah pinjam sana sini nak kuarkan dari tahanan.. bukan sikit Jmin tu.. RM3ribu... ingatkan bila dah kuar mahu la taubat macam bila dia menangis kena tahan tu... last2.. kena tangkap pulak lagi kali kedua masa dalam tempoh jaminan..

Nasib ko lah mendapat 1 tahun dalam tahanan.. sekali kena orang boleh sabar... kali kedua kena tanggung lah sendiri dalam penjara tu.. menangis tak berlagu...

Tapi memang ada kesan lepas keluar dari penjara.. cuba lah ikhtiar supaya adik TT dapat masuk pusat pemulihan/tahanan.. bagi dia sedar sikit..

Reply  mammavoque

Betul tu.. bila kena tangkap.. menangis2 suruh jamin.. mak dgn adik2 susah pay ...
neofim Post at 27-3-2012 11:24 AM

iyer....bg duk dalam biar dia merasa...rasa lemon ker rasa laici...aku paling pantang kalo janji x buat lagi tp duk ulang-ulang lagi dan lagi...x der aku nak layan, ko nages la raung2 pun, koser aku nak susahkan diri aku nak buat bende yg sama ulang2 kali....

Reply 71# budakgraphic

terima kasih budakgraphic kerana sudi menyampuk....
org boleh berkata apa saja...
boleh bagi pendapat apa saja....
aku tak kisah itu semua kerana.....
situasi begini sudah teramat lama aku lalui....

Reply 74# mammavoque

terima kasih mammavoque....
memang hati kena kering....andai ia tidak terkena di batang hidung sendiri....
berkata2 lebih mudah.......andai mereka bukan darah daging kita....
apa2 pun ...buka mata,celi minda....
dadah itu musuh negara..