CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: akido_kido

[Tempatan] 3 rakyat Palestin dilaporkan mengamuk di Wisma Transit Kuala Lumpur.Markas Angkatan Tentera Malaysia sudah mendapat makluman mengenai perkara ini.Dah nak tunjuk perangai??

Lampuled replied at 4-10-2024 03:46 PM
Harap cepat sedar walaupun agak terlambat. Dh byk outlet tempat keje anak² melayu ditutup. Nak bant ...

Kan.. sebab tu aku lantakkan aje gi beli mcd.. sebab mcd area aku ni yg keje makcik2, budak2 melayu.. x paham, apesal mcd paling teruk jadi mangsa.. while instafemes org2 melayu islam boleh je selamba tayang LV, Dior.. still keje kat exxon, beli iphone etc.. asalkan x de kena mengena dgn diorg kot.. mcd tu kira marhain nye meal sbb tu boleh diboikot2.. hipokrit semuanya..

Kan Ade dulu org sebarkan, nk keluar dari Gaza tu kena Ade 5k USD. Tak tau la bayar kat pemerdagangan org ke bayo kat gomen Mesir ke bayar kat sempadan. Kira yg dpt keluar dari Gaza ni ke Mesir ni MMG yg berduit jur. Yg tak berduit ko tunggu la sana. Tgk lla satu page ig renadfromgaza kot, dia pun minta derma nk kumpul duit supaya dia boleh keluar Gaza.

Mujur aku setia melantak starbucks hari2.

Hantar je balik.

sebab itulah para nabi kebanyakannya dalam kalangan bangsa diorang ni, so faham2 lah ye perangai memasing macam mana

Orenn1 replied at 4-10-2024 04:16 PM
Habis ekonomi kita, aku tak join boikot, aku masih pegi je semua sbb aku tgk dr bigger perspective ...

Aku pegi drive thru kfc, saja aku tegur rumput panjang kat budak kat kaunter drive thru..dia manager… dia ckp tinggal 2-3 org je yg jaga. Rumput pun x terpotong. Muka dia sedih je. Masa tu aku gi beli sbb anak aku kelaparan. Ada sekali tu aku gi stabak B sbb stabak A dah tutup. sorg budak stabak A pindah keje kat stabak B. Aku kenal budak tu. Sedih dia cerita kwn2 dia kena berenti. Budak2 tu dh lama keje. Ramai dah berkeluarga. Sejak tu aku x boikot resto2 ni lg2 diorg ada sijil halal. Bukannya untung tu diorg direct sedekah ke isrohell tuh. Tp brg groceries, cleaning stuff, jajan apa jadah semua tu mmg aku cari alternatif lah.

Follow Us
Aku yg pnh tgk student arab , palestin tu tau la perangai cmne dorg ni..sbb tu aku menyampah gerakan boikot2 ni . X koser nk ikut.  War tu mmg la kejam, tp tu dorg dh knp kita nk judge bisnes2 kt sini lak. Akhirnya dpt jgk tunjuk serpihan perangai arabian. Kesian tu kesian , tp wat biasa2 je. Kita pun ada rakyat sendiri nk disuap mknn.

sayawifenikmie replied at 4-10-2024 06:00 PM
saya tak pernah boikot McD dll.

1. sebab anak saudara saya yg OKU kerja di McD .. hanya McD yg teri ...

Sama la. Aku ada adik oku yg memang x mampu berkerja. Jadi hati aku ni mudah tersentuh tengok adik2 oku yg rajin cari duit ni. Dah la staff special MCD ni mostly rajin2 & mesra pelanggan. Yg normal kadang2 muka sombong kemain. Kita tanya pasal incomplete order pon buat muka.
Barang2 keperluan je la yg aku rasa mudah nak swap. Dah lama giler x minum necafe, sekarang nimun kopi tenom & hang tuah je la.

sweetpea911 replied at 4-10-2024 10:00 PM
Kan.. sebab tu aku lantakkan aje gi beli mcd.. sebab mcd area aku ni yg keje makcik2, budak2 melay ...

Part luxury brand tu betul jugak. Member aku ni kemain lagi ubat gigi colgate, mekdi, kfc, softlan semua tak beli dah, siap perli2 lagi kitorang beli bubur mekdi. Tapi selamba je beli barang2 dior, lv, ysl bagai. Bila aku tanya dia jawab "ni beli nak pakai lama.. lagipon sumbangan these company x besar macam nestle/mcd"

dr bln lepas kwn aku kata teringin nk makan kt mekdi tp tkut pic kena snap ..haish .aku selamba je g lepak lam sana

1mesia kena scam yg ramai2 dtg yg luka2 bru ni geng t20 kaa

Betul.. mekdi, kfc terima staff oku. Aeon pun sbb jiran ada mild autisme dia staff aeon. Setuju.. ada cara lain bole tolong palestin.. derma.
So, rakyat kita ada kerja, rakyat palestin dapat derma.

kalau la perkara mcm ni jadi masa zaman pm2 sebelum ni, mesti acik2 porem dah kaw2 kecam mahathir, najib, muhyiddin, ismail sabri

tapi baca tred ni, takde pun yg kecam perdana menteri sekarang ni.. ada laa sorang dua

yg kelakarnya, tak pasal2 ada pulak yg cakap pasal beli mekdi kepsi stabak apa semua.. apa kena-mengena pulak nak beli mekdi kepsi stabak dgn bawa masuk rakyat palestin ke malaysia.. bukannya mekdi kepsi stabak yg bawak kuar masuk rakyat palestin ke mesia

Puas ati aku. Aritu porumer mana cerca aku xboikot mcd baik la aku bantu org senegeri / setempat hat susah cari keje. Pi bantu palestine mcm ni buat apo. Lega iols sbb this time i mmg xjoin boikot2 ni kecuali starbucks nestle ape smua i beli

Orenn1 replied at 4-10-2024 04:16 PM
Habis ekonomi kita, aku tak join boikot, aku masih pegi je semua sbb aku tgk dr bigger perspective ...

Sep sikit!! Tmpt lain aku xtau tp tmpt aku ni area susah dpt kerja. So muka aku la sebulan sekali drive thru mcd. Syok mkn kat dlm pon xde org. Kesian tgk hat buat order 3 org je including manager.

Skrg mcm dah start ada org dtg. Few months back siap ada org duk komplen dlm grup kawasan kenapa pegi mkn mcd. Mcd tu sah halal, boleh kata bersih sbb resto mcm ni ada sop. Dari ko pi bmf ikhwan tu. pdn muka kena tipu i gelakkan je puak2 bmf bodoh. Sory la i nk support atas nama islam semata2. Tp kebersihan , sop smua xpasti. Pdhal mcd ni pekerja 90% entah2 lebih lg mmg islam, melayu. Kesian wei sbb kan nk tlg sgt palestine smpai kena buang keje bagai. Ciput jah bahagian mcd tu. nestle, android, apple byk lg sumbangan tp aku tgk xde plak suruh staff diaorang resign.

haaa bawa la masuk lagi , tatang lagi , lebihkan lagi , tgk perangai cm bangsat sama je cm rohingya punya perangaii
meleis je bengap dok terhegeh2 sgt dgn palestin bangsat tu

Suchi replied at 4-10-2024 04:25 PM
Td baca kat fb sarawak update pasal ni
Sedih la baca komen2
Rata2 belah sana tak suka palestinian n ...

Sapa la yg bodoh pi kutip palestin ni asalnya? Xfaham kenapa kutip?? Dlm islam sdri dilarang lari dari tmpt perang. So klau golongan mcm ni, paham2 je la perangai hauk.

Sarawakian mmg jahat. Xpyh jd benda mcm ni pon mmg benci islam.

acik2 porem ni mcm ada soft spot kat anwar... menahan diri drpd mengecam anwar sptmana mengecam pm2 terdahulu.. maklumlah anwar dah berjaya naikkan ringgit mencanak2

nak beli mekdi tu beli je la ...bukannya ada undang2 yg halang org ramai drpd beli mekdi

bukannya mekdi yg bawak kuar masuk org2 palestin tu

ummah msia yg terhegeh2 sgt melingkupkan bisnes yg ramai pkerja msian sndri , ambikla arab siyal ni bela , suka sgt kan .. betina palestin yg amok tu patut sepak je muka dia smpai lunyai
meluat tengok

Betul kaklid. Masa org duk boikot2 mcd im proudly say i xpernah boikot this time. Sbb i tgk lg byk mudarat kalau boikot. Tmpt i susah dpt pekerjaan.

Selain mcd, kfc pon ambil staff oku. Xsilap kfc dkt sentul 100% oku. Kfc punya lambang pon in sign language, menu dia semua dlm sign language. Kita tnjuk je dkt staff. Harap2 xtutup la cawangan tu.

Bab palestine yg tgh berperang, kita hantar je la doa. Dan derma mana yg boleh ke sana. Kan bagus keje mcd, hasil gaji keje mcd derma ke sana. Dari pd menganggur xde keje, xdpt bg bantuan ke sana. Benda dah mmg termaktub dlm quran, dah takdir org sana kena berperang. Doa byk2 utk diaorang. Tp xperlu la boikot org islam yg keje berhampiran kita