CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

"Saya Takut Sumber Tak Halal," - Lelaki Mulut Celupar Tolak Secara Kasar, Orang Nak Belanja Nasi Lemak Pun Tak Nak!

ajinomotonosuga replied at 10-11-2023 10:27 PM
klo dia mintak nomo nk wasap2 ...ko kasik dak?

dop la eh...ank berderet da haaa, kebetulan je tu hamba Allah nk sedekah agak eh

Terpaling suka sedekah
Terpaling terasa hati
Terpaling kakak cantik

Ko tu yg tak reti sangka baik kat orang, baru buat baik sikit terus rasa suci perlu diangkat angkat bukan nak sedar diri
Tah tah dia takut ngan ko usha dia semacam dia jantan tulen yg cuma nak beli nasi lemak sekali ko dtg, pandang dia mcm nak telan pastu guna dialog 'can I buy you a nasi lemak' dia takut nanti ko mintak no tepon dia jadi dia bg excuse bukan bukan selamatkan diri.

Dia sayang bontot kot.

rosmahisham replied at 10-11-2023 02:20 PM
Aku pnh nk belanja sorang pakcik ni..npk comot sikit la..beli breakfast kat kedai aku order tu..seka ...

Kita kena igt, dapat berniat bg sedekah tu pun rahmat n pahala dah
Dapat bagi sedekah tu pun sama, rahmat sebab terpilih jd pemberi sedekah hari tu n pahala berserta amalan tu
Kalau penerima tu doakan pulak kita, sama jugak kita hanyalah penerima rahmat je, jgn sekali rasa kita hebat sebabtu kita sendiri yg suka sedekah.

Kalau kita xde niat, xjumpa tempat/org yg nak terima sedekah, dah sedekah pun kena maki jauh sekali dot doa, maybe itu tanda kena solat taubat banyak sikit

Orang skrg ni makin ramai yg sakit. Bercakap main lepas je. Susah kalau mulut lagi laju dari otak

Aku baca semua komen2 n aku terhibur ngan komen2 korang. Mcm2 ek. Tq ngan pov masing2

acikhan replied at 10-11-2023 09:25 PM
hihihi...boleh share2 je kaka...  tp mak2 happy brg2 dapo cukup ank beranak tp byk hamba Allah ...

Lain kali cakap anak ada 4, baharulah mak dapat coklat sekali, lagi best kalu cakap anak ada 5, boleh kita share makan coklat sama-sama, nyum nyum nyum

Follow Us
Korang pun percaya jelah kan. Budak twitter ni kekadang berangan je lebih. Org meniaga mana bleh tolak duit

LadyCarefree replied at 10-11-2023 09:00 PM
Dr Asri pun ckp mcm tu.

Itulah, yg penting makanan yg hendak dibelanja itu halal.

wirazam replied at 10-11-2023 02:03 PM
Kan..sedekah X kena gaya...rasanya byk je tabung tabung masjid yg ada..ko nak tak nak je pi sedeka ...

Yap. Inform la awal ckp siap2 kat makcik nasi lemak tu esok saya nak sedekah makan kat 10 org terawal gituhhhh. Takpon sedekah je lah kat org yg dikenali. Mmg gitu tu adab sedekah, bg kat keluarga, sahabat dan jiran sendiri

Belibis replied at 10-11-2023 02:25 PM
Kalau bagi memang la was was..ni dia belanja direct dari kedai..tapi iya laaaa, jantina pun meragu ...

Ramai je lah org tak suka tiba2 stranger nak bayarkan makan. Takut ok.

kakikuDibibirmu replied at 10-11-2023 06:17 PM
Pulau Pondan jauh ke tengah,
Gunung Daik bercabang tiga;
Hancur badan dikandung tanah,

Teross stop baca lepas tulis koje kat agensi pengurusan pempengaruh media sosial aka influenza....

xperlu sedekah org yg mampu. meols pon akan reject, kita mmg patut jaga apa yg akan jadi darah daging.
tp mgkn meols akan ckp xperlu cik, belanja je org belakang saya ke.

Edited by hyie at 13-11-2023 05:12 AM

meols penah makan kat kedai mamak hari jumaat, pastu masa nak bayar kat kaunter, anney tu cakap dah ada orang belanja, dia tunjuk kat laki bini tu. Nampak diorang macam cecepat nak blah sebab maybe taknak tahu dia yang belanja agaknya terus meols tanya eh kenal ke? time kasih belanja..orang tu macam blur2 pastu cecepat lari itulah sekali pengalaman iols dibelanja stangers. Maybe sebab masatu iols nampak comot sikit, yela baru balik keje syif malam kot mana sempat mandi lagi

Aku ni paling ralat krna belanja tetiba oleh stranger. Boleh tolak baik tp ada sejenis yg paksa terima sedekah. Pernah kena dkt aku sendiri..dahlah aku tgh jaga anak aku dr makan aiskrim, aiskrim murah je pun sebenarnya tp mmg niat xnak bagi anak mkn. Masa anak aku umo 3 tahun. Kebetulan masa tu dkt tepi pantai, anak aku dok tgk2..tp aku dah ckp tak perlu so anak hanya jeling2 aiskrim motor tu. Tiba2 ada sorang mamat ni bagi rm1 dekat anak aku suh beli aiskrim. Siap dia kata "biarlah bah dia beli..rm1 seja tu". Sb rm1 dan xda hygine tu lah aku tak beli! Apa lagi, bila kena bagi duit..belum sempat apa2..dah anak aku berdesup lari p beli. Mmg menyusahkan kdg2 species hanya dia yg terpaling sedekah

rosmahisham replied at 10-11-2023 02:20 PM
Aku pnh nk belanja sorang pakcik ni..npk comot sikit la..beli breakfast kat kedai aku order tu..seka ...

Pcik tu mengaji tak hbis...

Tak perlu lah nk bgtau byk rumah sewa, duit berkepok, klu org belanja tu, hargai & ucap terima kasih lah ...

Tu namanya rezeki yg tak disangka²....jgn sombong sgt.....sebenarnya Allah uji dia tu....

becir replied at 10-11-2023 05:04 PM
Mak i pun penah 2x orang byrkan barang dia. Tengok mak i cam acik2 sgt ngan purse pudar dia ngan b ...

Ok ni kelakar and sebijik kes bapak aku.. kitorang pi breakfast 3 beranak tp masa tu ada penjarakan, 2 org satu meja ingat dak? So bapakaku duk meja belakang kitorang makan sorang2.. pastu ada couple bg bapak aku kuih sepinggan, bila pi bayar baru tau diorang bayarkan meal dia.. tergelak2 aku dgn mak aku org ingat bapak aku homeless agaknya sebab bapak aku pun dress up lusuh2 ari tu.. kalau couple tu nampak bapak aku masuk kete apa kt luar kedai mesti diorang tepuk dahi apapun, moga murah rezeki org yg belanja tu aminnn

Jap off topic.. cite pasal aku blanje ko, ko blanje aku ni.. aku bkn show off tp aku suka blanje membe2 mcm pi makan, beli kopi klu aku beratur dulu terus aku bayarkan je semua skali sbb bg aku snang skali jalan je org cashier kira… dlm masa sama aku ada sorang bestie aku tau gaji dia lg besar dr aku, bila kitorang keluar makan dia yg ke depan terus tap card dia, card aku dia suruh simpan.. kadang2 aku ok, kadang2 aku rasa cam eh miskin nau ke aku asyik dia je nak bayarkan makan minum tu jelah yg aku terdetik skit dlm hati, alhamdulillah org belanja tp sbb aku pun suka blanja org bila kena btg idung sendri aku lak jd ralat

Kan best kalau org2 mcm ni slalu beratur depan iols.. pastu banje iols mkn setiap hari.. jimat duit..

Tapi iols pun musykil mamat ni beriya nak banje mamat lain.. mmg iols caya jahh plot twist mamat yg dia banje tu sasa ka gagah ka.. so dia tatut utang budi mkn nasi lemak, tergadai body..

Rasa brudder belakang tu kenal dia ni tinggal satu area. Gaya cakap kalah pompuan kan. Mesti
suspect pondan ni guna duit aria jubo.
Muka mcm mat rock. Ada ke mat rock nak membebel kat socmed benda2 cam ni.