CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Kelebihan Seorang Hafiz Al-Quran- Jasad Ustaz Idris Tidak Hangus, Hanya Pakaian Sahaja Yang Terbakar

stingerpressor replied at 21-8-2023 09:34 AM
Sesungguhnya DIA sebaik baik PERANCANG...

Atas dasar iman ko yg walau terumbang ambing sekalipun. ...

Kesian la kat baby...
Mak dia pung Sama...
Huk3...

salimrock replied at 21-8-2023 11:11 AM
Melebih2 pulak family arwah Idris ni.

Aku teringat ada satu riwayat kalau tak silap..nabi sendiri tidak anjurkheun org org yg hadiri majlis kematian utk menatap wajah simati kecuali ahli keluarga yg terdekat....mungkin ini ler sebabnyer...utk mengelakkheun dari terjadinyer kata kata atau tohmahan yg boleh memudaratkheun.....contoh....eh kenapa bulu kening simati ada shape macam iteww?...oh ini mesti waktu hidup selalu cukur cukur kening ler....eh dahi simati ada chop masjid ler....ni mesti waktu hidup mesti selalu mengimarahkheun masjid.....

Boleh aku sambung lagi salim?

Edited by stingerpressor at 21-8-2023 12:24 PM
shernazz replied at 21-8-2023 12:08 PM
Kesian la kat baby...
Mak dia pung Sama...
Huk3...

Kalo ko percaya TUHAN iteww sebaik baik perancang... kesian ko iteww dgn secara tidak langsuang mempersoalkheun  seolah Tuhan tidak mengambil kira akan kesedihan dan kesianan diri yg harus si anak dan isteri iteww lalui....

Banyakkheun istighfar nenaz...aku takut boleh tersimpang akidah dan keimanan ko dgn mempersoalkheun perancangan Pencipta...

Kita sebagai masyarakat sebaik baiknyer berdoa dan terus  beri dorongan dan semangat pada org org yg ditinggalkheun oleh mangsa nahas...supaya terus sabar dan redho...ituler sebaik baik nilai yg patut ko semai dlm diri ko....bukan kesian tak berpenghujung....

Ituler banyak sangat ulang tayang citer madu 3 ambik dialog si Rapi....KESIANNNNNNNN
Nah ambik ko...

noor2 replied at 21-8-2023 01:37 AM
Ada sebenarnya tubuh dia ni terbakar...bukan x sentuh dek.api langsung....ipar dia je yg menambah2 ...

Itu lah, wartawan pun bengap gi tanya. Jaga la sensitivi family yang lain.

Melayu & nak pengakhiran yg baik berpisah tiada. In denial much, simpan in between family cukuplah.

Pasal ni I puji wife grab driver tu. Bijak jawapan dia

Jom test bakar sorang dua budak tahfiz 30 juzuk, tengok betul ke boleh badan terjaga. Mati insyaAllah mati syahid kan?

pekanwoohoo replied at 21-8-2023 12:23 PM
Jom test bakar sorang dua budak tahfiz 30 juzuk, tengok betul ke boleh badan terjaga. Mati insyaAlla ...

Kan hari tu terbakar ramai....tu lagi suci...budak2 lagi

Follow Us
salimrock replied at 21-8-2023 11:11 AM
Melebih2 pulak family arwah Idris ni.

Yeeee i olls pun fikir exactly mcm ni .. ustaz ni mungkin baik la masa hidupnya .. tp family dia melebih2 .. ramai mangsa yg lain juga satu plane .. sensitive la skit .. maybe his seat in the plane tu kt blkg tu yg tak terbakar sgt .. dah klau menjunam of course la pilot n co pilot yg kena impact dulu .. so over!!

Buritan replied at 21-8-2023 11:07 AM
Ontahh.. aku pun tak tau..

Dah tak tau, maka lebih baik diam.  Tak bagus membebel kpd hal yg kita tak tau. Dah orang lain beritau, akur aje le. Hormatilah perasaan ahli waris yg baru ditinggal pergi. Sedeqahkan al-Fatihah lagi baik.

stingerpressor replied at 21-8-2023 12:03 PM
Nasib baik aku tak pernah baca mastika....kalau variapop urtv bujal memang selalu....

Wakahkahkah ...

Boleh je baca mastika sbg bacaan selingan tapi jgn terpengaruh sampai fikiran pun harus dimastikakan. Majalah mastika masih ada lagi ke skr ni?

Ahli keluarga pun. Senyap-senyap ajelah. Tak payah bagitau wartawan.

nolya replied at 21-8-2023 12:56 PM
Dah tak tau, maka lebih baik diam.  Tak bagus membebel kpd hal yg kita tak tau. Dah orang lain ber ...

Hahahaha.. adoii kena aku lagii.. aku rasa aku tak kutuk sorang pun mangsa.. aku tak de pum selongkar keadaan mgsa sekalipun.. hahaha.. agaknyaa mggu ni mmg mggu aku kena dgn acik forum hahahaha

Dah mula ada berita2 mukjizat mcm ni...Makin pelik umat Islam skrg.

Buritan replied at 21-8-2023 01:05 PM
Hahahaha.. adoii kena aku lagii.. aku rasa aku tak kutuk sorang pun mangsa.. aku tak de pum selong ...

Sabar aje lah.  Begitulah ragam hidup ni, ragam antara forumer jugak.  Ada kala pendpt kita diterima ramai, ada kala kena provok dn hentam juga. Nama pun forum kan? Ape pun, sudah2lah tu...........

nolya replied at 21-8-2023 01:10 PM
Sabar aje lah.  Begitulah ragam hidup ni, ragam antara forumer jugak.  Ada kala pendpt kita diteri ...

Bila masa aku buat ragam.. hahahaha.. bila masa plk aku sangkal pndpt ko

Buritan replied at 21-8-2023 01:14 PM
Bila masa aku buat ragam.. hahahaha.. bila masa plk aku sangkal pndpt ko

Aku ni cakap secara umum, bukan tuju khas kat ko sorang. Payahlah cakap dgn orang mcm ko ni.

semua nya syahid... tak yah nak banding2. kesian waris wei

nolya replied at 21-8-2023 01:19 PM
Aku ni cakap secara umum, bukan tuju khas kat ko sorang. Payahlah cakap dgn orang mcm ko ni.

Laa.. yg ko tulis dah tak tau ruu ape pulakk.. pas tuu ko ckp dah tsk tau jgn membebel.. apebenda laa..

tripleid replied at 21-8-2023 12:02 PM
udah2 le dok jaja cite mastika...kalo mayat sempurna takde la smpai 3hari baru boleh kebumi,forensik ...

kan...ikutkan klu sempurna rambut pun tak terbakar mesti lg awal dr rider tu...tp arwah jenazah rider tu la yg paling awal diserahkan pada waris2nya....tak hagak2 pun la sape yg claim tu n atas niat apa...

apa pun keadaan mangsa2 tu bukan penentu baik ke tidak ke semasa hayatnya n cuma Allah je tau...dah habis dah urusannya di dunia...

Walo apa pun waris tu bagitau, sepatutnya ahli parlimen tu tutup jer la mulut.
Ahli Parlimen Rantau Panjang ni, yang guna pili bomba kat Kelantan tu kan..?

Buritan: Aku rasa better tak payah tuli ...

Aku pon rengsek tgk berita2 gini... Mcm mayat2 yg lain bykndosa plak sbb berkecai2. Bkn la menidakkan... Tp nye, tak payah la perbesarkan.. Semua org tahu kelebihan penghafaz quran ni..

So nk cko yg terbakar rentung berkecai sume tu takde amal kebaikan ke.... Kdg2 mulut sedara mara pon satu hal.. Sibuk nk update jgk keadaan mayat. Sebak baca statement bini abg grab tu.. Biarla menjadi rahsia mcm mana keadaan mayat laki die. Hmmmmm