CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Adik Maut Ditikam Kakak- Ibu Dedah Kronologi Kejadian Sebenar, Bukan Sebab Gaduh Rebut Kerusi!

Kejadian sama hampir pernah berlaku kt anak no 3 dan no 4 dlm famili aku 15 thn lps. Anak no 3 rs parents pilih kasih walhal no 4 tu lah yg byk buat kerja2 rumah. Satu hr no 3 bawa pisau meluru ke no 4 sbb geram. Nasib baik mak aku ada, terus jerkah no 3 dn pisau tu terjatuh. Masa tu mcm kena rasuk kut no 3 tu.

Sheila1987 replied at 26-10-2022 06:09 PM
Kalau bawah umur bukan kes juvana ka. Aku ingat ni bukan kes juvana. Tapi nasib baik bukan kes 302 ...

Kalau umur dia bawah 18 thn memang pesalah juvana lah. Mahkamah Majistret ni turut berfungsi sbg Mahkamah Juvana dan prosiding dibuat secara tertutup (in camera). Tapi kalau dibuat di mahkamah terbuka maknanya umur dia dah masuk 18, laporan pun kengkadang bukan betul sangat

Mana loyer yg kata nak kasi pro bono kat family ni.
Tak ada kasi nasihat ke, kes dah naik kat mhkamah mak tu pun saksi kejadian
mak tu patut tutup mulut
aishhh.

nini_azmi replied at 26-10-2022 06:18 PM
Bagus didikan parent sis.
Adik sy yg bongsu, bukan dgn adik beradik je, dgn mak ayah pun bertikam  ...

Dugaan btl dpt adik beradik jenis mcm ni...iya la sedikit sbnyk mesti ada ksilapn dlm didikan ibubapa kn..

Umur 18 dah blh kawin pun, x kan x blh pikir akibat perbuatan, lain la umur 8 bln. Ni klau berlaki bila gaduh mau digunting kot@ laki dia gamaknya.

Mak bapak plk jenis x pernah nk sound anak2 klau bertengkar, x salah bagi pelempang sedas dua klau mulut mcm puki ayam. Sedangkan tunjuk middle finger pun blh masuk court, x kan anak kuajaq nk biar cmtu jer. Soal x sengaja x timbul sbb dia ada niat nk baling pisau, baling tu sbb nk cederakan adik dia suh bagi senyap tp matlamat halalkan cara.

Suspek wajar kena hukum sbb klau dia lepas nti adalah kes semelih org lain pun lepas jg sbb alasan x sengaja.

Firasat aku kuat kata mak dia menipu

Nak tutup bangkai gajah dengan bulu  poen

xdenya  baru bergaduh dah hilang sbaar mcm itu

itu smeua perkara yg sering berlaku dan terjadi antara mangsa dan pembunuh

dan mak MALASSSSSSSSSSSSSSSS nak layan lebih-lebih dna beranggapan nanti nanti eloklah tu

Follow Us
tu yang jiran kata dia ambil pisau tikam tu , jiran menipu kahhhhhhhhhh???

Buat anak baru la ganti yang mati

Edited by Sheila1987 at 26-10-2022 09:53 PM
sicvitaest replied at 26-10-2022 08:56 PM
Kalau umur dia bawah 18 thn memang pesalah juvana lah. Mahkamah Majistret ni turut berfungsi sbg M ...

Ntah. Sebab aku cari kat google pastu ada lah pengalaman aku masuk mahkamah gak. Tapi kes kecik je lah. Memang kena mahkamah majisteret mcm bukan juvana ja. Cuma si kakak ni terlepas 302. Situ pon dah syukur sgt sebenarnya. Cuma kena 304 b tanpa niat.

Pastu kalau juvana bukan masuk hunrey gurney ka. Di bebaskan bila dpt pengampunan agong. Ni kena cari peguam sebab mengaku tak bersalah. Kalau mengaku bersalah bergantung pada hakim masa tu terus jatuh hukum. Ni aku tau pon sebab briefing masuk mahkamah aritu. Tu aku ingat macam bukan juvana ja.

Kat mahkamah memang no camera n silent hp. Sebab tu dato aliff aritu kena marah kat mahkamah sebab on camera.

pooh~key replied at 26-10-2022 01:50 PM
Deep down dalam hati akak memang mengharapkan si kakak ni terlepas hukuman sister. Tak tahu kenapa t ...

First time kita sehati sejiwa.. aku pun cenggitu.. rasa sayuu sgt kes ni

Sheila1987 replied at 26-10-2022 09:39 PM
Ntah. Sebab aku cari kat google pastu ada lah pengalaman aku masuk mahkamah gak. Tapi kes kecik je ...

Memang budak ni dituduh di mahkamah juvana, dah kuar news Mahkamah Majistret Kanak2 (maknanya Juvana). I cuba terangkan status Mahkamah Majistret yang bidangkuasanya selain untuk mendengar kes2 dgn nilai tuntutan tidak melebihi RM25,000, ia juga berfungsi sebagai Mahkamah Juvana dan juga Mahkamah Tuntutan Kecil (mendengar kes2 dgn nilai di bawah RM5,000).

You juga tak faham pasal peraturan tutup phone. Phone kena tutup tu kat memana mahkamah pun sama sbb tak nak prosiding mahkamah terganggu dgn bunyi bising untuk menghormati Mahkamah dan tidak dibenarkan utk merakam gambar dlm mahkamah.

Yang dimaksudkan dgn "in camera" utk prosiding di Mahkamah Juvana pula ialah prosiding mahkamah dibuat secara tertutup, orang ramai tak dibenarkan masuk ke dalam Mahkamah atau duduk di galeri awam. Dalam Mahkamah cuma ada majistret, si pesalah dan saksi sahaja. In camera ni dlm perkataan lain "in private". Tujuannya utk melindungi pesalah juvana tu yg masih lagi kanak2, gitulah..

sicvitaest replied at 26-10-2022 10:07 PM
Memang budak ni dituduh di mahkamah juvana, dah kuar news Mahkamah Majistret Kanak2 (maknanya Juva ...

Maybelah. Aku pon tak brapa tau.

Bukan aku tertengok kat mana. Adik lagi kata kakak bukan baling tapi memang dia gi tikam. Adik bila kena tikam berlari kuar umah .dia cabut pisau terus darah memancut.

Firenzza replied at 26-10-2022 09:17 PM
Umur 18 dah blh kawin pun, x kan x blh pikir akibat perbuatan, lain la umur 8 bln. Ni klau berlaki b ...

Orang kalau tengah naik hantu memang tak sedar apa, tambah2 orang melayu ni kan ada dna amok
Btw iols baru teringat masa sekolah rendah dulu, iols melawan cakap mak iols, dia baling gunting besi tepat kena kat mulut iols
Karma on the spot!
Habis berdarah2, ada tercabut satu gigi
Kalau zaman sekarang dah boleh viral

.... macam ringan tuduhan yg dikenakan

macam mana dengan kes2 serupa (pematian orang tanpa niat) sebelum ini?

immaryjane replied at 26-10-2022 02:51 PM
Khennn, kemain hari tu ckp adik beradik ni mmg rapat, saling sayang menyayang.
Tp kt forum dh spek ...

Anak angkat ke si kakak tu?

Sheila1987 replied at 26-10-2022 10:19 PM
Maybelah. Aku pon tak brapa tau.

Betul laa apa sheols tu bitau. Dia tu pun lawyer.

Acikgomen replied at 26-10-2022 02:58 PM
Betul Noor. Tunjuk kat anak yg baling2 brg ejek2 semua ni benda buruk. Jgn buat. Iye anak2 mmg aka ...

Pasal hempas pintu ni
Aku warning anak aku
Lagi sekali kau hempas pintu bilik
Aku tanggal pintu bilik kau
Hahahah tau takut bilik melopong
Sampai sekarang tak buat dah hempas pintu

Org kalau tgok aku marah anak
Org ingat aku bukan mak diorg
Ada yg tepuk dahi
Sbb aku sejenis kau buat salah
Time tu jugak aku jerkah
Kenapa aku jerkah
Sbb ada akal tak nak guna
Kalau guna akal mesti fikir sebelum buat
Kalau akal tak nak pakai apadehal kena malu depan org

Pastikan makayah yg nak tiru cara extreme dididik anak wajib bagi 120% kasih sayang dulu

ina_na replied at 26-10-2022 02:58 PM
Logik akal Kalo adik x provok aka X huansang mulut tu X Kan tiba2 kakak p baling pisau mcm acara lon ...

Kalau adikberadik yg mulut kurangajar ni sbb mak ayah x campur waktu mulut diaorg pokpekpokpek ke atau mak ayah x garang ke atau camner?

anakmak replied at 26-10-2022 10:52 PM
Kalau adikberadik yg mulut kurangajar ni sbb mak ayah x campur waktu mulut diaorg pokpekpokpek ke  ...

Pengalaman aku,parent lebihkan pd yg mulut longkang ni..mcm adik aku X boleh disentuh..pe dia ckp mak akan menangkan dia..alih2 sampai skrg mulut tu menyampah je..

Br td tgk yg dr rakaman 999, si kakak tgh exam. Agaknye stress exam,STPM ni ade org mmg ok je ade org mmg x tahan stress..