CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Baru Je Beranak Anak Kelapan, Isteri Harry Khalifah Hamil Lagi

Nampak macam mampu. besar gelang dgn cincin bini dia. semoga anak2 terdidik baik semuanya

MelahJanda replied at 25-8-2022 10:53 AM
Ya Allah ramainya
cemanalah setiap kali nak book hotel utk holiday mesti susah. mesti kena book home ...

Tengok dari kete peti ais, bini kelek handbag Dior, gelang Emas kat tgn anak2 perempuan , anak2 tshirt branded jugak, nampak macam mampu financially. Harap2 begitu lah. Asek dok tambah anak like nobody business harap2 dapat bagi perhatian, tender loving care sama rata untuk semua anak juga.

Kalau aku, takleh la. Mana sorang nak menetek sorang nak makan minta suap, sorang nak siap g sekolah. Kang malam nak teman anak2 buat homework lagi

damian_lee replied at 25-8-2022 01:54 PM
ni kelakar ya

kadang those with kids and warga emas feeling mcm ada privilege gitu …..

Err serious lah kau fikir  warga emas tak patut dapat privilege apa2? Like kalau diorang naik bas pastu tak dapat seat, kau tak offer seat kau?

ada maid kot kat rumah.... tu tak kesah....
anak2 dia pon nampak comel2 terurus jah....

hashashes replied at 25-8-2022 03:26 PM
Err serious lah kau fikir  warga emas tak patut dapat privilege apa2? Like kalau diorang naik bas  ...

sebagai pengguna tegar pengangkutan awan
jangan risau dik
kalau ada warga emas … mahupun wanita mengandung akan kuberikan seat kalau aku duduk
tapi most of the time aku xduduk sebab lebih suka berdiri ….  kalau naik LRT aku lebih suka melekat bucu pintu LRT yang xmenghalang laluan orang keluar masuk

what I mean:
“THOSE” with kids and warga emas

kadang benda tu start dengan ilmu dan kesedaran kendiri “KITA” (referring to “THOSE”) yang bawa kids/warga emas

KITA perlu consider benda ni
- kemana kita nak pergi
- apa kemudahan yang ada kat tempat tu
- mode of transport untuk kita ke tempat itu
- crowd perjalanan dan destinasi
- “Kesesuian” untuk membawa baby/warga emas ke tempat mcm tu
- kalau melibatkan appointment mungkin boleh plan untuk datang awal atau sebagainya (supaya masa tunggu kurang lagi kids/warga emas sama ada tantrum/tak selesa untuk waktu tunggu lama)
- emosi kita sendiri time handle anak2/warga emas. Kadang kita “penat” and frust with the situation. Tapi kita lepaskan itu kat orang lain. (INI paling penting pengendalian emosi diri sendiri)
- adab kita juga penting

contohnya:
time aku pergi pasar raya. beratur kat kaunter bayaran. time tu tak ramai orang and SOP covid masih berlaku. Ada seorang anak muda berdiri seberang kaunter memandang aku dengan tajam. Aku tak realize mak dia tengah beratur belakang aku sebab 1 meter away anyway and I xpandang belakang. and tiba2 dia lalu sebelah aku and kata … dengan orang tua pun tak nak mengalah. I was shocked and ekor mata aku mengikuti dia baru perasan ada mak dia beratur belakang aku. mak dia dah kira berumur gak la. Then I offer thaf mak cik to go first than that mak cik reply “tak pe … barang adik tu dua je … barang mak cik banyak”. even I insist thaf mak cik still tak nak.

1. Dia tak sepatutnya suruh mak dia yang beratur. kalau tengok gesture mak dia pun dah tua.
2. dia boleh je ask nicely ( aku pernah tegur orang dalam LRT yang rude bila suruh orang bangun nak bagi orang2 yang diutamakan tempat duduk … it’s all about manners … )
3. Adakah dalam situasi time tu orang masih takut pasal warga tua rentan bila kena covid. sesuai untuk bawa mak dia ke kawasan itu?.
4. dan lain lain

and ada beberapa lagi event yang terjadi. For me it’s all about adab dan budi bahasa.

Sorry terpanjang pulak. gituuuu

Edited by Afie13 at 26-8-2022 01:06 AM
Belibis replied at 25-8-2022 03:24 PM
Ok la kalau sangkut pun..bukan takde laki.

Kehamilan jarak dekat ni bahaya sbb risiko kesihatan yg kita ada masa kandungan sbelum ni boleh berulang. Contoh sblum ni anak u lahir pramatang so anak sterusnya kemungkinan akan lahir pramatang jugak. Tu belum masuk risiko2 kesihatan lain n rasanya dia pun dah berusia so mmg bahaya n berisiko

Kita tegur sbb nak didik masyarakat amalkan kaedah perancang keluarga yg betul. X salah jarakkan kehamilan untuk kesihatan ibu n anak2 jugak

Follow Us
Apasal dia asek pakai baju rimau je?

Meriah betul ni. Rezeki masing2 kan. Kalau aku, aku Tak kuat nak jaga anak ramai2.

RuMaH teres biasa je , dgn anak ramai camtu tetapla sesak   dh kaya beli la tanah dn bina rumah lg jimat
Aku pntingkn quantiti

MelahJanda replied at 25-8-2022 10:53 AM
Ya Allah ramainya
cemanalah setiap kali nak book hotel utk holiday mesti susah. mesti kena book home ...

I pun pelik kenapa ada setengah couple nak anak ramai. Kalau tujuh keturunan tak habis takpa jugak. Ini buang energy beranak ramai2, lepastu anak tak tentu hala hidup.

dua_chzy replied at 25-8-2022 09:51 PM
Elok la gugur uols. Sorry for saying this tapi kalau jadi confirm tak sempurna kejadian baby tu... ...

Nak tanya since kita boleh tau kalau baby dlm perut akan lahir abnormal kurang sempurna nanti besar, boleh ke kita minta gugur kan terus?

RuMaH teres biasa je , dgn anak ramai camtu tetapla sesak   dh kaya beli la tanah dn bina rumah lg jimat
Aku pntingkn quantiti

mendeluk replied at 26-8-2022 12:20 AM
Nak tanya since kita boleh tau kalau baby dlm perut akan lahir abnormal kurang sempurna nanti besa ...

Kalau ikut agama, sah2 harom. Kalau ikut sepital, aiol tatau pula. But euthanizing illegal di tanahair ini. So rasanya abortion juga illegal kecuali untuk kes khas seperti unwanted pregnancy kerana dirogol.

dua_chzy replied at 25-8-2022 09:51 PM
Elok la gugur uols. Sorry for saying this tapi kalau jadi confirm tak sempurna kejadian baby tu... ...

Betul lah sis. Tapi sedih lah jugak. Jeles tengok org senang pregnant.

Rajinnya beranak ramai
Kalau mampu mental dan fizikal, silakan

mampu serba serbi takde sapa sape nak menjoyah ko branak 10 pun. lagi2 tgk anak bersiap bersusun rapi, mak plak blh melawa shawl pusing2 lilit leher, kereta blk kg selesa utk anak2 ramai, holiday mampu sewa banglo beso(hotel suite pun x celuih 10 anak neh) education dan kesihatan terjaga.
so nmpk la kat situ si ayahnya mampu bagi terbaik dr fizikal&mental ahli keluarga. ini anak 3 pun dah sememeh segala benda tgh bulan asyik merintih tak cukup duit, penat la, takde me time la. baik stop branak jaga yg ada tu je.

dua_chzy replied at 26-8-2022 08:27 AM
Kalau ikut agama, sah2 harom. Kalau ikut sepital, aiol tatau pula. But euthanizing illegal di tana ...

Sebelum baby itu jadi manusia dalam perut kan boleh detect. Time jadi sekecil kecil kuman mcm itu memang tak boleh gugur ek

Edited by dua_chzy at 26-8-2022 01:19 AM
mendeluk replied at 26-8-2022 12:53 AM
Sebelum baby itu jadi manusia dalam perut kan boleh detect. Time jadi sekecil kecil kuman mcm itu  ...

Nyah, camna nak detect cacat fizikal jika masih sekecil kuman? Bila dah besar sikit, kecacatan luaran seperti takda kaki, tangan, etc tu senang sikit la nak detect. Cacat organ dalaman bukan senang nak detect. Contohnya saluran pemakanan tak bersambung ka hapa. Mungkin jantun berlubang senang sikit nak detect. Pehtu satu lagi, kecacatan mental seperti down syndrome, etc. Tu kena buat chromosome study baru boleh detect jika aiol gak silap. 1k bayar kat sepital swasta di tempat aiol. Biasanya jarang pasangan nak gugurkan kandungan la. Lagi2 orang Islam yang percaya konsep rezeki, pahala, dosa nuraka sorga, etc. Biasanya meka akan hadap ja.

Btw kat sepital kerajaan rasanya takleh gugur. Kena pi sepital swasta kalau nak bunuh baby sendiri.

ayoyoooo iols tak suka tgk lelaki pakai gelang rempit camtu

amyza replied at 26-8-2022 12:34 AM
Betul lah sis. Tapi sedih lah jugak. Jeles tengok org senang pregnant.

Iya memang la sedih sis. Takpa la. Anggap saja Tuhan mahu selamatkan sister dari further misery. Bersyukur saja kita sis anak2 yang ada sekarang ni sihat walafiat. Bukan senang hadap baby sakit. Tengok Ainul Mardhiah tu. Sedih aiol tengok maknya. Dah la kata gosip diuji lagi dengan perceraian (jika tak silap).