CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Sanggup Kosongkan Duit Simpanan, Kerja Sana Sini Nak Beli Tiket- Maksiat Subur, Ustazah Asma Halang Peminat Pergi Konsert Justin Bieber!

Shadap bij

kalau meols, meols pilih pegi ke konser si bibir ni. Untuk berhibur je, namun solat tak tinggal yach. Bukannya berzina bogel bagai kat dalam tu. Iols faham setaz setazah punya nasihat, but still atas kapasiti hiburan untuk diri sendiri, ok je. Setiap insan ada minat genre tersendiri, idok le 24jam pasang ikim fm kan.

Napa diorang ni tak berkutik bila tahu cara hidup vvip yang lagilah obvious tak mengamalkan cara hidup Islam yang sebenar ye? Tengok sahaja payung kuning di setiap negeri. Itu ketua agama ya. Tak faham budaya dabel standard begini.

Dia ni mcm2 tak blh, naikk lemass org mcm ni. Nature manusia perlukan hiburann n theres nothing wrong about going to cencerttt, ada jah puak2 gini utk talibankan msia

Asalkan konsert,semuanya maksiat.
Kalau nak release tension,bacaan adrenaline testosterrone dah tinggi,elok buat exercise jer,buat sampai pancit.

dua_chzy replied at 31-3-2022 04:38 PM
Tak adil pula kan kalau retis luar saja menerima pandangan double standard sebegini tapi konsert hib ...

sama saja hukumnya... artis luar ka dalam ka... dah ramai agamawan yg tegur pun.... itu dah tugas dan tanggungjawab mereka.... sbhgian org kita yg tersentap sbb terkena batang idung

Aku ada persepsi sendiri dgn konsert ni which is tidak apa kepada golongan yg tertentu...tp klu dan kemaruk smpai paksa mak pak ko mintak duit semata2 utk konsert ni, baik yg dr luar negara mahupun dalam negara...ko mmg tak guna tanpa libatkan mana2 pehak pun...so aku malas nak ulas apa.ustazah ni ckp..yg baik, amiklah yg ko.xberkenan abaikan aje

Follow Us
Bosan lah setajah ni sikit2 xboleh kehulu kehilir haromm, buat tanda love tu patut harom jua!

Edited by dua_chzy at 1-4-2022 01:12 AM
cecari replied at 31-3-2022 10:28 PM
sama saja hukumnya... artis luar ka dalam ka... dah ramai agamawan yg tegur pun.... itu dah tugas  ...

Sebab thread ini pasal Asma, cerita pasal Asma saja la. Agamawan lain itu, hal mereka. Asma tak pernah tegur konsert hiburan lagha tempatan. Artis ada, macam Ayda Jebat kena. Tapi kawan baik dia si Neelofa tu takda pula. Kalau nak pukul rata, pukul la semua. Tak perlu pilih bulu.

Ini la jadi bila budak kelas belakang disuruh jadi ustaz/ustazah sebab x nmpk potensi utk bidang lain

depa kosongkan duit simpanan tu buatkan hang miskin ka?
macam sakit hati sangat pasai pa..

yg pergi tu cina, india dan melayu yg berkemampuan...

apsal tak nasihat je orang depan pintu pavilion tu, drpd beli henbeg 50k, baik derma kat masjid, badan kebajikan dsbnya

lgpn dgn adanya konsert JB, ia mewujudkn peluang pekerjaan,  takkan orang nak harapkn duiit derma zakat je..

mcm mana ustazah tau dia kosongkn duit simpanan?  aku yakin kalo orang tu so-so je baik dia tgk u tube je, org kayo je sanggup beli tiket JB ni

tunggu yassin buat konsert ... legalize ganja sambil nyayi nasyid

ustajah ni punn..biarlah org nak berhibur lepas pendemik.stakat dengar lagu jah pun bukanya bogel ramai2 dlm stadium tu

aku komen selepas habis scan first page.

semua komen kecam ostazah.

sign of times.

dua_chzy replied at 31-3-2022 04:38 PM
Tak adil pula kan kalau retis luar saja menerima pandangan double standard sebegini tapi konsert hib ...

Kannn ... Semut di hujung pulau kelihatan gajah di depan mata tak terlihat

lantak diorang la duit sendiri yg buat 2 3 keja pun diri sendiri. lain la kalau paksa mak bapak diorang buat. bukannya pegi beromen dekat konsert tu. yg hiburan dalam negara ni taknak buat post special pulak

salimrock replied at 1-4-2022 10:20 AM
yg pergi tu cina, india dan melayu yg berkemampuan...

ini kali wa tak dpt tiket pree la salim, anak wa smlm try nak beli dari 11am tak dpt2 sampai la tiket sold out

ustazah ni dia ada la bukak 2-3 lot kedai kat satu area ni. dia buat program, pasang khemah sepanjang jalan. block abis parking. khemah dipisahkan lelaki dan perempuan. masa aku lalu kat jalan tu, ku intai2 jugak masa setazah ni duduk. rupanya2 kat luar pepanas tu just ada skrin besar je..setazah bagi ceramah dari dalam kedai..duk sedap lam aircond. setat2 dan setazah tudung labuh lain berpanas kat luar khemah...

kau punya kedai 2-3biji je...yang lain ada kedai dobi,kedai baju semua..apsal kau pasang khemah kau sepanjang jalan smpai block kedai org lain...nak buat majlis ilmu tp xkena gaya

yang aku geram. disebabkan program dia tu..area situ tak de parking. aku nak g appoinment braces kol 10pagi...dok pusing cari parking, last2 kol 11 bru dpt g klinik...kena bebel dgn nurse..

gekkou replied at 31-3-2022 06:36 PM
meols kaki konsert retis korea yach
bukan setakat malaysia,
bangkok, indonesia, korea pun meols peg ...

Perenggan lastu mcm nk setuju.
Aku mmg follow ustazah asma, pg2 dgr kuliah riyadus sollihin dia..bnyk ilmu aku dpt tak dinafikan walau bnnyk masa kadang dia meleret

Dgn jadual dia tu, taktau mcmn dia jaga anak. Sepaham aku pompuan ni tempat nya dirumah tambah ada suami dan anak.
Dah kalu anak yg buat semua ermmm...ntahla, hanya ustazah je yg tau...sapela aku nk judge pun n aku pun takde masa nk judge or tilik kehidupan dia. Just aku nmpk based on surface

Suchi replied at 31-3-2022 10:01 PM
Tak faham kenapa org yg tak penah pun g konsert, tak penah g tgk wayang, tak penah pun masuk stadium ...

mmg la tak tinggal solat.tapi kalau org tinggal luar daerah, solat haromm dipermudahkan.mcm solat jamak qasar tu.dulu masa iols tgk metallica mak iols bebel kata iols tak boleh jamak solat tu sbb tujuan nak tgk konsert...tujuan bermusafir tak berapa helorrk..tgk konsert.. maksiat... harom.gigih la laa iols solat asar,magrib rakaat mcm biasa.balik ipoh sampai rumah baru  solat isyak ..seb baik isyak panjang khenzz