CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pnut

[MERGED] Kerenah Maid

indon memang cam tuh... bagi betis dia nak peha...ko kena hati2... jangan dok bg muka kat dia... ada menda yang patut kte sembang bleh arr kte sembang... yang menyentuh peribadi dan keluarga kte a ...
camPro Post at 5-12-2009 08:22

ye..aku pun dah mula rasa skit2, indon ni kalo bagi betis nak peha...aku tak la kata semua, dulu sebelum ada maid aku cakap kat kawan aku kena la layan mcm famili sendiri, ada perasaan kemanusiaan etc...tapi memang tak bleh bagi muka rupanya maid ni. kena tegas dan letakkan barrier...

takat ni memang maid aku keje tiptop cuma tang attitude aku kurang beberapa perkara. bab kata laki aku terlalu advanced dan berani sebab tu laki aku tak bagi muka dan tak habis2 soh wat keje non stop. smlm pi kenduri umah pak sedara, kat tepi khemah tu longkang..so bile angin memang bau berlalu semerbak skit la...so what do u expect? takkan nak tanya tuan umah nape wat khemah kat situ?..yang si maid aku ni dok senyum2..cakap "kak, bau la"..aku wat muka serius je wat tak tau dan cakap "makan je la"...

then ada taik kucing tak jauh dari situ..bau taik kucing faham2 je la...elok je maid aku ni jalan pi ke tuan umah (pakcik husband aku) then bagitau ada taik kucing...memang la niat elok, tapi pada aku tak kena cara. ko tu maid dok diam2 je la ni sibuk komen sana sini...patutnya bagitau aku atau mertua aku (adik pada tuan umah)...geram aku!! biras aku pun masa tu sound nape maid aku sibuk2 nak tanya tu ini...

aku teringin nak dapat maid yang jenis tak banyak mulut..diam ikut je arahan, ni kalo pi umah sedara mara mulut mcm bertih!!..org ke dapo wat pe yang patut, ko dok depan nguping...pagi2 buta ni aku dah hangin, aku wat karipap kemarin dan suruh letak dalam bekas, lapis dengan plastik selapis2 (tujuan tak melekat, kalo tak rosak la karipap tu melekat)..pagi tadi tgk melekat nak tanggalkan kulit pun terkopek..mau aku tak hangin!!

dah tu sibuk la indon ni nak tanggalkan karipap tu satu2..aku sound la "tunggu lembut la, ingat tu ayam ke?..lain kali kalo orang cakap dengar arahan"...aku hangin sebab ni bukan kali pertama, kedua aku memang nak sangat makan karipap tu sebab tu aku buat cantik2, tgk2 dah hodoh!

Bab bawak mulut mmg tererrrrr.. Dgn mak aku tak berani dia nak bawwk mulut.. Tp kalau dgn mil aku wahhh kemain hebat lg.. Ada pulak yg tukang korek citer.. Citer la
mcm2 apa jd dlm umah sume, aku marah dia la..aku itula inila..

Aku ckp kat dia.. Mulut tu jaga sikit eh.. Kamu bawak mulut pasal saya, org yg tukang dgr tu mengata pasal mulut jahat kamu tu tau..  Senyap dia..

Semlm aku brainwash dia.. Esok aku kena antar duit dia kat indon.. Aku amik kesempatan sound dia sekalik sebelum aku antar duit tuh.. Arini nampak la ok sket.. Takut insafnya kejap ajerrrrr

er salah ko gak pi marah anak2 depan maid..haruslah bg die biasa nak marah anak2 ko.so jgn la mrh anak2 dpn org lain.

lg satu , perlu ke angkut maid kesana sini bwk sana sini.mcm aku tinggal je kat umah, kurg skit dunia sosial die. bile dah angkut sana sini..haruslah die nak sosial bagai.aku takat shopping, takde nak bwk maid, kang mcm2 die nak.balik umah je aku suh die angkut brg ke dlm umah.

er salah ko gak pi marah anak2 depan maid..haruslah bg die biasa nak marah anak2 ko.so jgn la mrh anak2 dpn org lain.

lg satu , perlu ke angkut maid kesana sini bwk sana sini.mcm aku tinggal je kat ...
poison_paradise Post at 6-12-2009 05:58

aku tak bawak mana pun maid aku, kalo ke umah mentua aku je bawak dah soh wat keje umah kat umah mertua la. shopping pun aku tak bawak, kang jumpa itu ini mcm2..tu pun mcm ada dengar2 dia cakap nak ke KLCC..tau plak KLCC...

Yg marah anak tu memang silap aku la, tu aku cuba kawal marah kat anak...

lg satu , perlu ke angkut maid kesana sini bwk sana sini.mcm aku tinggal je kat ...
poison_paradise Post at 6-12-2009 15:58

aku setuju tu....:pompom:

pagi tadi dok nyembang dengan pak mentua aku, my FIL ni plak jenis suka nyebelahi orang2 indon, mudah sian la etc...

aku cakap la maid aku suka bagi number hp dia pada sapa2 tah, kdg2 dalam kete otw balik kg tu ada je yang call, mcm baru nak kenal la sebab sebut nama la itu la ini la...mana dia kenal tah la...yang salah sorang tu aku tau mamat indon yang keje ladang sawit hubby aku.

hubby aku kata biar je, dia nak bersosial dengan kawan senegara nye tapi kena pantau la tgk sejauh mana dan ada effect pada keje tak. takat ni tak la...cuma terkejut pagi tadi FIL cakap yang FIL sendiri cakap kat maid tak yah nak kuar2 duit beli topup soh je mamat tu yang top up kan!!   adoi!! FIL ku sayang plak menggalakkan maid aku berkenal2  dengan jantan!!

Follow Us
bole tak ko sound, FIL ke  MIL jgn masuk campur hal ko dgn maid.. diorg yg bayar gaji kah..

aku baru2 ni kena gak..

ada ke patut.. MIL aku ckp kat maid aku.. masa tu dia tgh mengemop lantai.. pagi..lepas subuh.. MIL aku ckp, kamu takyahla mop selalu umah ni.. keje kamu tgkkan anak masa kakak kuar bekerja.. yg lain buat ala kadar je.. tolong sikit2 je..

tu MIL aku ckp kat aku.. aku ckp la.. eh.. apesal lak mak ckp camtuh.. tak elok ckp camtu dgn dia.. takyah masuk campur pasal saya dgn maid saya.. pandai2 la saya nguruskan dia..

kejam tak aku.. kalau korang, korang geram tak..

tetiba citer MIL plak kan..

pagi tadi dok nyembang dengan pak mentua aku, my FIL ni plak jenis suka nyebelahi orang2 indon, mudah sian la etc...

aku cakap la maid aku suka bagi number hp dia pada sapa2 tah, kdg2 dalam kete ot ...
teacher_shakira Post at 7-12-2009 11:48

bagus lah bagi dia berkenal kenal ngan lelaki..mengeratkan silaturrahim kaedahnya. berapa umur maid ko ni?? maid aku dulu yg no 3. ceh..main nombor pulak ..yelah yg dah ada ni yg ke-6 ..ok sambung balik yg no.3 ni tak pernah kuar umah..duk je dlm umah. umah aku tu dekat ngan supermarket. mamat bangla mmg lalu depan umah aku le time balik keje. so maid aku ni berkenalan masa sidai kain. last sekali bawak masuk umah, projek le..lubang pecah bila dia dah nak terberanak lagi sebulan...aku??? hehehheh. terkejut badak le..lagikan tak kuar umah pun boleh buat hal apatah lagi klu dah ada no. tepon....makan jamu panas beb..mengeram je la tunggu masa nak mengaum..fil ko tu entah2 suka maid ko tak??biasalah org melayu lelaki dah berumur ni kdg2 suka berbual ngan minah indon, wat peneman bercerita..bini asyik nak mengamuk muka masam jewk..sori gurau jewk jgn marah...

ye..aku pun dah mula rasa skit2, indon ni kalo bagi betis nak peha...aku tak la kata semua, dulu sebelum ada maid aku cakap kat kawan aku kena la layan mcm famili sendiri, ada perasaan kemanusiaan ...
teacher_shakira Post at 6-12-2009 08:57

teacher ambik maid ni pakai ejen ke melalui tekong??

Tuan rumah, nk tumpang sekaki...

Ada tak maid u all yg selalu buat cmni...
tiup telinga baby lepas mandikan baby.. aku dah warning jangan buat cmtu, dia ckp disana mmg selalu tiup mcm tu, nth pasaipa.. aku warning ckp doktor sini tak kasi tiup, boleh rosak telinga. (di biar karang tak pasai anak aku pekak mcm maid aku ni panggil 5 kali baru nk dengaq)

then perkara yg dok bermain dibenakku, baru2 ni anak sulung (6 tahun)  bgtau yg maid aku ni tarik rambut anak aku lagi sorang (9 bulan) sbb anak kecik aku bagi jatuh seterika, seterika tu rosak. maybe maid aku gabra, so dia tarik rambut anak kecik aku aku sampai anak kecik aku nangih ..... anak sulong aku marah maid aku ckp kenapa kakak buat adik... maid aku then mintaak maaf kat anak sulong aku..

dengar ja aduan anak sulong, aku terus rasa tak sedap hati... aku belom sound maid aku, mlm ni baru take action utk tegor dia.. aku belum pernah pesan kat dia yg biaq barang barang aku rosak, lingkup, yg penting anak anak aku.. jgn sekali kali naik tangan kat anak anak aku.... mlm ni baru nk bagi lecture...  sebelum ni, kerja dia kira okla but too soon tu jugde baru sebulan dok dengan aku.... cuma issue tarik rambut tu yg buat aku tak sedap hati...

oh..sblm tu... aku pernah ternampak maid aku (bukan secara tersembunyi) dia dok tarik tarik rambut anak kecik aku (mcm kita pening pala, then kita gengam rambut sambil goyang pala.. hurmm u all boleh imagine tak apa yg aku describe nih ).. so la ni dok pikir, maid aku ni mmg ada intention nk dera anak aku or mmg attidude dia kasar or .. i dont know.. runsinglah!! but so far gerak hati ni takdaklah rasa ralat ker hapa) cumabila ingat balik stori anak sulong tu yg rasa cm tak sedap tu, takutla..mana tau, boleh tarik rambut anak, esok lusa nth dia buat apa lagi..

Tuan rumah, nk tumpang sekaki...

Ada tak maid u all yg selalu buat cmni...
tiup telinga baby lepas mandikan baby.. aku dah warning jangan buat cmtu, dia ckp disana mmg selalu tiup mcm tu, nth pasa ...
manisah Post at 7-12-2009 16:19

teruklah maid hang ni...memang pendera..tiup telinga tu aku pun buat sbb takut air masuk telinga.mcm kita mandi air masuk telinga bila tiup baru ok kan..hang pasang cctv..risau aku tengok maid hang ni..maid aku x pernah wat camni dah berapa bnyk aku ambik..tarik rambut??no no...ada rupa nak mendera tu

nk tanya, sapa yg pernah install cctv yg boleh tgk melalui tenet, boleh advise katna nk beli dan berapa kos??

nk tanya, sapa yg pernah install cctv yg boleh tgk melalui tenet, boleh advise katna nk beli dan berapa kos??
manisah Post at 7-12-2009 16:34

masa install make sure dia takde kat umah, hantar umah mak ke, abang ke dengan anak sekali..rahsia tau pada sesiapa..bila nak mengecek melalui hp ke laptop ke, mengucap dulu selawat berbanyak takut ko kena sakit jantung...

adeh iddine,
hg bagi aku ketaq lagi lah.... tapi beringat sebelum kena lagi elok kan...!

bole tak ko sound, FIL ke  MIL jgn masuk campur hal ko dgn maid.. diorg yg bayar gaji kah..

aku baru2 ni kena gak..

ada ke patut.. MIL aku ckp kat maid aku.. masa tu dia tgh mengemop lantai.. pa ...
hanibee Post at 7-12-2009 13:46

aku setuju jgk ko ckp mcm tuh... almaklumlah org tua mudah kesian... tp, oleh krn byk sgt org msk campur, naik minyak le plak c minah2 indon nih... huhuhu

bila baca post kat sini terasa mcm ada gak yg terkena kat aku...
maid aku ni takdela teruk sgt.. dia jaga baby twins aku elok jer rasanya...
tapi tak taula kenapa aku mudah jer hangin satu badan dgn dia nie.. sbb dia mudah mengada2 kalau dilayan baik2.. kononnya peramah sgt la tu.. sampai tak kena gaya.. at last aku strict sikit kat dia.. baru dia senyap jer and ikut jer apa aku ckp.. kalau tak, ada jer nak betah ckp aku.. mcmla pandai sgt, padahal nak tutup paip air pun asyik lupa jer.. abis duit aku bayar bil air tiap2 bln..
yg paling aku menyampah kat maid aku ni, dia kaki menipu.. muka mmg kesian giler.. tapi rupa2nya menipu!!! byk kali aku dpt tangkap dia menipu.. pastu tersengih2 kerang busuk mengaku yg dia tipu.. menyampah giler.. aku lak jenis hangin, aku tengking jer.. sbb aku geram... laki aku cool jer, aku yg lelebih.. sbb dia menipu tu la, aku takleh nak baik dgn dia langsung.. aku takde nak mesra2 or borak2 dgn dia..
skrg ni, dah setahun dia keje dgn aku, dah nampak ngada2 balik dah.. balik kg jer bukan main suka berborak lepak2 dgn MIL aku.. geram btul aku.. ntah apa dia menipu MIL aku tu.. siap lepak2 minum sambil berborak gelak2.. padahal kalau depan aku, tunduk jer tak mo bersuara.. kononnya baik la tue..
sbb dia jgkla aku bergaduh dgn mak aku sendiri.. sbb aku kecik ati bila mak aku mudah sgt kesiankan maid aku tu.. pada dia, maid aku tu teraniaya duk dgn aku.. dia lagi pcaya maid tu dr aku.. tu yg aku sedih.. mmg la maid aku tu nampak kesian jer, tapi dia pandai menipu and berlakon.. aku tak suruh buat byk keje pon.. masak semuanya aku yg buat.. dia susah sikit sbb jaga baby twins jer.. yang aku sedih sbb mak aku tu tak abis2 menangkan org indon tu dr percaya ckp aku.. dia nmpak mcm aku jahat, and bibik tu teraniaya.. sampai menangis2 aku bergaduh dgn mak aku.. sbb aku terasa sgt bila mak aku lebih kesiankan maid aku tu..

aku baru2 ni kena gak..

ada ke patut.. MIL aku ckp kat maid aku.. masa tu dia tgh mengemop lantai.. pa ...
hanibee Post at 7-12-2009 03:46

kalo aku guna ayat ko tu memang nampak kejam la aku..silap2 MIL aku salah tafsir..satu hal plak...

39# Pari2

bukannya kita buat naya dia.. dah namanya keje maid, buat keje maid la.. after all, keja kat umah tak berat langsung, anak satu, umah condo, apelaa sgttt..

yg org tua2 ni sibuk kesiankan maid tuh.. yg kita ni keje mcm kuli batak kat opis, ada org kesah ke.. ingat aku kuar pagi2 pakai cantik2 wangi2, aku gi party ka.. hadoi laa...

30# hanibee
MIL awak tegur maid macamtu.. MIL saya lagi best dia sound bibik saya masa tu bibik saya tengah mengemop..
bibik awak kena pakai baju elok2 muka rambut biar cantik sikit jgn selekeh.. padahal bibik dah cukup kemas rambut siap
berikat kemas.. last bibik saya jawap.. takpe saya berkerja disini bukan mau lawa2... hehehe.. bibik aku memang pandai menjawap..

huhuhu...kesian ko... bg sesapa yg dah terkena ngan indon ni...dorg tau ler???...tp, bg sesapa yg x terkena ngan indon ni, baik le jga2... dlm 1000 maid ni, mgkn 10 org je la yg bernasib baik dapa ...
camPro Post at 6-12-2009 08:33

eiii kurang asam punyer indon. Hai...apa la nasib majikan2 baik macam ni yer. Takder orang nak bela kan. Tapi biler orang dia diseksa kemain lagi pak menteri kita..mana pembelaan buat majikan. Byar ribu riban. Baru buleh nak kumpul duit gaji yg tak seberapa tu dahhh kena keluar duit amik maid.