CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Shine^of^Daisy

Dilema seorang isteri

Originally posted by kudajantan77 at 10-7-2008 10:51 AM
report tu lepas dilempang ler .. kalo tengah kene lempang bertalu-talu kene ler ikhtiar menyelamatkan diri takkan nk tunggu tadah jer akang ..

Dah pernah kena sebelum ini kan? Nak tunggu kena lagi sekali baru nak report...buat per? Kalau dah ko stay low...tak layan macam aku cakap dont aggravate the situation...dan despite this ko tahu dia nih jenis gila tahap gaban.....dah buat apa tunggu lagi? dah memang tahap orang gila kalau tak direport akan datang dosa pulak sebab boleh memudaratkan diri........

Dari ko dok cedok mata jeling kat buah dia(take aim).....ko lari secepat yang terdaya...aku rasa lagi baik.......

once sekali lempang 20x,... akan ada 20 kali lagi lempangan 20x.

Originally posted by lipans at 10-7-2008 10:58 AM
mak aih... 20 kali lempang. boleh jadi lempeng ni.

nasihat aku, gi jumpe doktor, buat pemeriksaaan, pastu buat report polis.

Kena pulak badan macam jelly.....

Teringat aku zaman nonton MuhammadAli latih sebelum lawan JoeFrazer......dia tunjal the punching bag....effortless gitu........

akupun ada kawan yang suami dia buat hal jugak, sampai dah kawin ngan perempuan tu, selalu laki dia buat benda yang menyakiti hati dier cam2lah sampai kalu dia cerita kita pun boleh naik angin sama..everytime bergaduh dia call aku marah2, maki2 laki dier ala2 cam nak bercerai yang kitanipun bagilah nasihat cam orang bodoh, 2 or 3 hari dia kembali ceria pastu siap backing2 laki dier balik..sakit jer hati dengar bila dah kena kelentong dek jantantu terus lupa apa yang dia maki2 sebelumni, so lani aku kalu dia mengadu aku dengar tapi no komen...sebab org macamni she wont listen to us..sebab dia takut hilang suami walaupun dia kena hidup merana seumur hidup..pokoknya tepuk dada tanya selera, kawan2 sekadar boleh bagi pandangan or nasihat tapi individu tapi terpulanglah pada tuan punya badan camnana nak selesaikan masalah tu...

kan die kate die kene dtg opis sbb ade keje urgent .. die tengah settlekan keje ler tu .. korang yg takde keje nih jgn ler dok hangin sbb die tk respon .. nnti die baca ler komen korang ..

nape la byk tul masalah org dh kahwin ni?

Follow Us
Originally posted by kikilalat at 10-7-2008 10:39 AM

bukan 20 kali lah qurnia... lebih 20 kali...

aku pun heran camno orang boleh lempang sampai lebih 20 kali... lempang biasa nyer buat kat muka jer kan? ader ker lempang kat tangan, badan, k ...

ya betul tu...mushkil lak...
but since both ada sakit "gegendang telinga pecah" i beleived dua2 pekak and
couldnt listen to each other well...

tuan rumah jerit...laki yg semulajadi bodoh idiot tak dengar...
so dia lempang cam three stooges...sebab ti bole kira 20 kali...

Originally posted by limauais at 10-7-2008 11:08 AM
nape la byk tul masalah org dh kahwin ni?

sebab sini tempat orang luahkan masalah jer... yang tak bermasalah tak bley citer how happy they are, nanti ader orang mengata 'macam bagus' plak kang...

Originally posted by kikilalat at 10-7-2008 10:39 AM

bukan 20 kali lah qurnia... lebih 20 kali...

aku pun heran camno orang boleh lempang sampai lebih 20 kali... lempang biasa nyer buat kat muka jer kan? ader ker lempang kat tangan, badan, k ...

persoalan aku yg pertama neh...........camane leh kira dah lebih 20 X lempang....sempat ke kira?....nape tak tutup muka ngan tangan......tahan lempangan tu.....tapi yg paling utama sempat kira tu.....

kalau lebih 10 kali itu kita faham....ala2 perumpaan....menunjukkan byk......kalau lebih 20 X...maksudnya member sempat kira lah....sbb tu tak sempat nak defense diri.....

Reply #68 kikilalat's post

betultu, hidup berumahtanggani cam2, ada masa gembira ada masa berduka..dah lumrah..kalau rasa boleh bertahan teruskan tapi kalu rasa dah tak mampu buatlah keputusan yang terbaik untuk diri sendiri dan anak-anak..yang penting suami isteri kena sama2 bertolak ansur..barulah aman sket..

uish 20x lempang dgn kuat leh stedi lg g keje pagi ni...

klu aku kena lempang camtu, urgent ke apa tolak tepi dah...

yg penting skang..mana tuan umah pi ek??? ke takleh accept org ckp hubby dia mcm2...pompuan skang kan kalo syg lain pesen (refer to previous tred)

pelik betul
b4 kawin korang bercinta sakan ke tidak

buat repot polis je..
jantan zaman skrg ni byk takleh percaya

entah2 tuan rumah kena suh benti kerja sebab suami dapat tau dia masuk tenet dan dedahkan masalah rumah tangga dia kat sini..sbb tu tak dpt online...klau ada tenet kat rumah pun kena lock oleh si suami...

wahai tuan rumah jika masalah kewangan dan suami masih lagi tak nak bertanggung jawab dalam masalah rumah tangga...jangan ada baby ke2 klau masih ngan suami...nanti masalah awak akan lebih besar...bukan je awak suami bagi melempang..anak2 sekali kena dera...

nasib la awak ada career dan tak dependent on laki ko...klau cerai pun awak bleh berdikari sendiri...

dari post awak aku rasa korang tak tinggal serumah ngan parent sendirik atau pun mertua kan...klau mak awak tinggal serumah dan masih sihat bleh gak dia tolong tengok2kan baby tu...

sori la ..aku lambat reply..bz sket kat opis ni.
laki aku tu mmg anak bongsu..mmg mak dia pampered dia terlampau la sgt..haritu demam..terus mak dia dtg visit...aku yg sakit bagai nak rak..sikit pun mak dia tak tanye khabar.

aku dah bincang ngan husband aku...dan aku dah refer ngan mak aku..aku rasa ni ultimate kpd masalah aku la...dan aku dah buat keputusan..dlm 2 bulan lagi aku akan resign...balik cari keje kat kampung...terpulang laki aku nak ikut atau tak..tp aku dah nekad... we were fine without him..selama ni pun mmg anak aku terlampau manja dgn aku...ayah dia tu umpama tak wujud je.

bagi aku  lelaki tu umpama nyamuk dlm idup aku..mcmana aku bleh kawin pun aku taktau. mungkin dah jodoh dan ketentuan Allah..wallahualam

utk pengetahuan semua...gegendang telinga aku sorang je yg bermasalah..laki aku cuma demam panas biasa..tapi mengade2 tuhan je yg tau..patut la Allah  tu jadikan wanita yg pikul derita melahirkan anak..kalau lelaki yg diutuskan Allah utk melahirkan anak...mau tak berketurunan kite semua

lagi satu pasal 20 kali kena lempang tu..takde la aku kira... aku estimate kan aje...tp mmg byk kali la..mmg aku hampir pengsan mlm td..tp alhamdulillah..pagi ni aku masih boleh bergerak mcm biase...cuma demam + pening kepala. Mak aku selalu kata..Allah takkan uji manusia yg tak mampu menerima ujiannye...aku yakin aku kuat semangat..sbb tu aku masih mampu bertahan tika dan saat ini..walaupun hati aku merana tuhan aje yg tau

[ Last edited by  Shine^of^Daisy at 10-7-2008 12:27 PM ]

dann....anak aku adalah segalanya bg aku..tanpa insan bernama suami...aku masih boleh hidup dgn baik kerana aku mempunyai keluarga..ibu ayah yg sgt2 menyayangi aku...Alhamdulillah...yela...setiap yg dtg tu dugaan Allah buat kite..kalau Dia tak duga kite..mcmana kite nak ukur keimanan kite terhadap-Nya?

[ Last edited by  Shine^of^Daisy at 10-7-2008 12:30 PM ]

Originally posted by Shine^of^Daisy at 10-7-2008 12:20 PM
utk pengetahuan semua...gegendang telinga aku sorang je ygbermasalah..laki aku cuma demam panas biasa..tapi mengade2 tuhan je ygtau..patut la Allah  tu jadikan wanita yg pikul derita melahirkananak..kalau lelaki yg diutuskan Allah utk melahirkan anak...mau takberketurunan kite semua

lagi satu pasal 20 kali kena lempang tu..takde la aku kira... akuestimate kan aje...tp mmg byk kali la..mmg aku hampir pengsan mlmtd..tp alhamdulillah..pagi ni aku masih boleh bergerak mcm biase...cumademam + pening kepala. Mak aku selalu kata..Allah takkan uji manusia ygtak mampu menerima ujiannye...aku yakin aku kuat semangat..sbb tu akumasih mampu bertahan tika dan saat ini..walaupun hati aku merana tuhanaje yg tau

ermmm...maksud nya korang nak separate je dan bukan cerai? apa feed back laki ko bila ko cakap nak balik kampung ngan anak...ada ke dia membantah atau tak kesah?

[ Last edited by  cekman at 10-7-2008 12:38 PM ]

Reply #77 Shine^of^Daisy's post

apsal ko tak pukul balik?

ari tuh aku TERkuak tangan aku kena kepala laki aku... pastuh dia tak puas hati la... aku kata, sorry tak sengaja... then dia plak kuak tangan dia, kena kepala aku... aku punching bag kan lengan dia skuat ati aku beberapa kali... terus senyap dia. hangin betul aku. dah ler aku tgh preggers nih... lagik ler aku marah... :@