CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AyieBoyZ

Heart 2 : Love is Cinta

huhuhu..aku suker giler theme song filem nie ('ada cinta') ..dah dgr n download lamer da lagu dier..skang baru nak promote filem...lambat tul..
aku gerenti xkan tgk citer nie kat wyg..coz dulu citer Heart tertgk xder best bgt pon..i nikan pulak klu diaorg berdue jerk yg berlakon..
tgk preview citer..asyik terlari saner terlari sini...kalah citer tamil  

actually xsuker sgt tgk lakonan acha(over sket)... lebih-lebih tang mimik muker dier tu...xreal lansung...

anyway aku juz nak tunggu vcd jerla..br aku tgk..hehehe

Originally posted by nashrudean at 18-7-2007 12:39 PM
Jln citer ,citer ni macam babi skiet..yg geramnya scene yg ditunjuk kat TV mcm best..bila tgk ada iras2 babi jer...
sampah busuk...korg yg tertipu ngan citer Heart akan tertupu sekali lagi bi ...

relax.. bro...bwk bertenang... jgn mare2...

Originally posted by Arteta at 9-5-2007 01:13 AM
ada lagi satu vcd indon aku tgk kat kedai tajuk apa artinya cinta?

acha pun berlakon dlm filem itu

bila s.mod darsita memotong 3 ...

huhuhu..aku dah beli da citer 'apa artinya cinta'.. jln citer dier mmg best ..lain dr lain..ost pon mmg BEST giler..(mcm ada apa dgn cinta).. kebanyakan ost melly goeslow  yg wat n nyanyi ....

Originally posted by shanew3stgalz at 4-6-2007 06:41 PM
da dgr sume lagu ost cite nih.. x besh sgt... bukan Melly yg wat.. kalo Melly musti besh... :ah:

yup aku setuju..ost filem nie xbest lansung...coz bkn melly yg wat.. tp ost 'Apa artinya cinta' mmg best...sygnyer citer nie wat vcd.. xtyg kat panggung....klu x.. mmg best...

Reply #64 masrogue's post

cite Apa artinya cnta aku x bp sukele.. x beshh huahahah

saya sarankan kalo korang tak nak buat dose sebab menyumpah serapah filem nih, janganlah pegi tengok. sebab filem nih sangat buruk sekali. filem nih ala ala filem "ghost" demi moore. ceritanya si irwansyah meninggal dan tak sempat sebut kata "aku cinta kamu" kepada acha...jadi dia ingin mengungkapkannya tetapi melalui orang lain, yang diperankan oleh raffi ahmad (cuma raffi afmad yang aktingnya bagus) selain itu akting acha dan irwansayah nih tak berkembang langsung. irwansayah nih paling bagos cume akting tidur , selain tu hancur. sedangkan acha plak saya nggak bisa bedakan mimik wajahnya ketika ketawa atau menangis .

di indonesia pun filem ini tidak bertahan lama di pawagam, para kritikuspun mengkritik habis filem ini, coba baca di sini www.sinema-indonesia.com. dan sekarang filem HEART dibuat versi sinetron yang ditayangkan di SCTV, dan mau tau siapa yang memerankan sinetron tersebut, yah tak lain dan tak bukan masih dari keluarga pasangan "tolol" tsb. yang cowoknya diperankan oleh adiknya irwansyah dan yg ceweknya diperankan oleh adiknya acha. saya sendiri mulai muak lihat pasanagn ini   ditambah lagi sekarang mereka disebut sebagai penyanyi...oh my god, bikin malu musik indonesia, suara seperti kentut kok boleh masuk dapur rekaman.......

dengar cerita produser nya punya rencana untuk buat trilogy filem in. setelah HEART, LOVE IS CINTA  dan nanti bakal menyusul LOVE STORY belum tau lagi apakah pasangan ini akan membintangi filem tsb, dan filem apa lagi yang akan di jiplak....

Follow Us
Originally posted by danung at 18-7-2007 06:15 PM
saya sarankan kalo korang tak nak buat dose sebab menyumpah serapah filem nih, janganlah pegi tengok. sebab filem nih sangat buruk sekali. filem nih ala ala filem "ghost" demi moore. ceritanya si ...

lepas nie kuar le plak HATE IS BENCI..MONEY IS DUIT

Reply #67 carrie_connie's post

muaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahaha

Reply #66 danung's post

tanx for da review...

esk aku still mau pegi ngok.. sbb nak ngok Raffi Ahmad ku.. eee smlm aku ngok die wat show ngan 2 org tu... Raffi Ahmad.. daaamn hot!

jatuh cintunnn ngan die.. eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!:kiss:

kwn aku tgk chite ni die kate gile lembap

hurm nk tgk ke x ni

btw, aku rs producer kt indon da x de idea kot nak wat cite..

kbanyakkan sinetron pon bnyak ciplak cite korea.. makin banyakkk.. cume d'olah biar lg besh n lg panjang...

recently, ade sinetron baru si Acha, Irwansyah & Raffi ahmad.. dorang ni together blakon sinetron Andai Kutahu... so far cam ciplak jugak ar.. cam cite fly me to polaris skit.. da baru2 nih episodnye da kelain.. sejibik cam cite Kal ho na ho... geleng kpale aku d'buat nye.. hauhaha...

pape pon aku hope acha n irwansyah dpt le hold kan dulu projek utk bganding lg... cam quite boring.. tanx God dorang mmg nk hold pon.. hauhaha... bg la chance nk kembangkan sayap masing2...

pape pon aku sokong Acha, Raffi n irwansyah.. hope dorg success slalu.. hehe..

apsal promo dia banyak lari-lari sana sini??? tema cerita ni pasal sukan marathon ke?

yang si acha buat muka marah (separa hodoh tu) konon boleh julang trofi pelakon wanita terbaik gayanya??

Originally posted by MulutBecok at 19-7-2007 02:40 AM
apsal promo dia banyak lari-lari sana sini??? tema cerita ni pasal sukan marathon ke?

yang si acha buat muka marah (separa hodoh tu) konon boleh julang trofi pelakon wanita terba ...

huahuahua... setuju bgt..!!

A HA..mmg udoh giler acha buat muka hodoh..lagilah mulut nyer agak kedepan dan sory..jongang...aku rasa dia kena pakai BRACES lah...she's still young..tolonglah pakai braces yer..

ini saya pastekan review dari SI.
oh ya filem ini dapat 3 kancut or 3 suar dalam

Love is Cinta dan Cinta adalah cewek ribet. Asli. Cerita film ini ada cuma karena Cinta (Acha Septriasa) ingin mendengar kata “Aku cinta padamu” dari Ryan (Irwansyah). Mereka sudah lama dekat dan Ryan sudah bilang “Gue sayang elo”. Tapi rupanya ini tidak cukup buat Cinta. Dia mau dengar kata “cinta”. Jadi di sepanjang film, Cinta selalu teriak-teriak histeris “GUE PENGEN DAPET KEPASTIAAAAAAANN..!!” Ribet banget, kan? Hari gini geto, looo…

Masalah terbesar dari film ini adalah, baik penulis skenario Armantono dan sutradara Hanny R. Saputra adalah pencerita yang buruk. Di tangan storyteller yang kompeten, ide tipis ini bisa saja jadi film yang manis. Sayangnya kita memang tidak bisa berharap banyak dari penulis film Heart dan Mirror ini yang selalu tidak mampu memberikan dialog yang natural. Semuanya mesti over-the-top. Ini membuat Acha Septriasa yang memang dari sononya sudah freaky, jadi tambah menyeramkan. Di sini Acha kelihatan seperti versi manusia dari boneka Bride of Chucky. Setiap kali dia ngomong kami selalu tutup kuping. Kacaunya lagi, Armantono terlalu jadul untuk menulis skenario tentang anak muda. Coba, mana ada jaman sekarang anak SMA lulus-lulusan di jalanan sambil nyanyi Di Sana Senang Di Sini Senang? Yang ada juga Di Sana Nyimeng Di Sini Nyimeng. (Well, mungkin bukan but you got the point, right?)

Plot-nya mau dibikin magical kayak Fly Me to Polaris. Tapi jatuhnya simply ridiculous. Ryan yang tadinya akan meninggalkan Cinta untuk kuliah di Amerika, batal pergi. Dan, (tanpa memberikan spoiler seperti yang selalu dilakukan para reviewer KOMPAS –aduuuh, bodoh-bodoh sekali ya mereka itu–;) Ryan berganti wujud sebagai Doni yang diperankan Raffi Ahmad. (Mungkin cuma karena Raffi Ahmad pinter nangis sedangkan Irwansyah mesti dibantu sepuluh botol Insto). Semuanya terjadi dalam satu sequence yang melibatkan malaikat botak yang dijamin membuat anda cekikan ketimbang terharu.

Durasi 140 menit (!!!) sebagian besar dihuni scene-scene nggak penting, yang terutama melibatkan seorang cowok yang suka sama Cinta yang terlihat seperti versi murah dari Nicholas Saputra (kurang shameless apa lagi, coba?). Dan Hanny R. Saputra semakin ke sini semakin buruk penyutradaraannya. Di tangan Hanny, plot holes jadi plot lakes. Tunggu sampai anda melihat sebuah majalah dengan sampul dengan headline: SEORANG GAY MATI BUNUH DIRI. Majalah apa tuuuuuuuuu… Dan banyak lagi yang kalau didaftar cuma bikin kami merasa sama bodohnya dengan para filmmaker film ini.

Dihiasi lagu-lagu corny yang hazardous for your ears.

Sutradara: Hanny R. Saputra
Penulis: Armantono
Pemain: Acha Septriasa, Raffi Ahmad, Irwansyah, Henidar Amroe, Tio Pakusadewo
Produser: Chand PArwez Servia
Produksi: StarVision

Reply #71 shanew3stgalz's post

Shanew..awk pn perasan ke citer andai ku tahu tu mcm cite kal ho na ho...tapi mmg kebykkan sinetron indon tu ciplak dri drama korea/taiwan n pastu diorg tmbah2 la...

best sangat ke weiii citer nih?

kalo best cam mana pun haku tunggu vcd/dvd  aje la

pilem Heart yg dulu  pun haku tak tgk... malas... huhohohoho  dgr lagu aje.

[ Last edited by  sinchann at 20-7-2007 07:04 PM ]

Originally posted by danung at 19-7-2007 05:44 PM
ini saya pastekan review dari SI.
oh ya filem ini dapat 3 kancut or 3 suar dalam

http://www.sinema-indonesia.com/imej/loveiscinta1.jpgLove is Cinta dan Cinta adalah cewek ribet.  ...

wakaka! damn funny!

thanks Danung. i actually planned to see this movie (out of curiosity, heh) but after reading this review, i happily cancelled my plan. syukur...jimat duit haku dari beli cd pirate, hahaha!

aku tgk citer ni..aku bagi 1/10 bintang idea adah bagus tapi jln citer merepek jer...

aku dah ckp pasal citer ni misti mcm citer heart buduh tu... ntah apa2 la diorg ni.. yg aku tau brduyun2 yg pegi tgk pilem ni nanti adalah budak2 skolah yg x cukup umur!! hehehe...
cinta murahan+x tau belakon+harap glamer+harap lagu best+kapel over=heart+love is cinta...