CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

Wanita Dituduh Jaga Tepi Kain Orang Sebab Ambil Gambar Orang Tak Puasa

rasanye lbh elok tapau dan mkn tmpt yg tertutup.
kalau tak bole tahan jg mkn kat dlm kereta..tp ya lah
kdg2 kita pun tak tau situasi org kan..

Lantak lah. Nak makan buffet table besar kul 12 tengahari pun tak effect kat aku. Dorang punya pasal lah nak mentekedarah nak minum air sirap ker, kunyah daging ayam goreng ker. Tak meleleh pun air liur.

Pergi telek dekat2 ke confirmkan org tu menyuap mengunyah segala? Sikit2 angkat phone amik gamba. Sikit2 viral

Macam manalah nak menjadi masyarakt Liberal Dan Progressive benda camni Pon jadi isu.

tak faham saya kau puasa pastu nampak orang makan tak puas hati pula? kau terkesan sangat kaa? ke puasa kau tuh tak ikhlas dek kerana marah menahan nafsu nak makan minum? bila kau makan pastu ada pengemis ada kau pikir ke pasal pengemis tuh takda kan? engkau lahap je makanan tuh dengan rakus.. Suda2 laaaa kalau kau puasa dengan ikhlas tak terkesan pun nampak orang p makan

nenekglamer replied at 10-5-2019 12:12 PM
Ni pndapat aku la. Org2 ni makan di tempat yg khas utk org makan. Bukannya makan di tmpt lain nganji ...

I totally agree with you. Dia makan di tempat makan bukan ditepi jalan yang semua orang boleh nampak. Whatever it is, dosa ke or whatever it is,  it's  between them and PenciptaNYA. Yang berpuasa ni pulak & kalau rasa diri holier then thou, & kalau rasa sgt2 nak menjalankan tanggungjawab sesama Islam boleh terus approach them and tarbiyah sikit but not suka2 hati ambil gambar orang lepas tu viralkan. Just cant stand this type of people , diri sendiri pun tunggang langgang.I really2 hope , the family tu take action to summon makcik bawang ni. Bagi pengajaran to those yang suka2 ambil gambar orang lain & viralkan.

Follow Us
Mesti tukang viral spesis batik like.sibuk jg tepi kain org.nk tanya nape family tu tak puasa takut kna marah.pastu sesuka hati snap gambar dan viralkan.

amyza replied at 10-5-2019 01:44 PM
Bukan ke kalau bulan puasa tak boleh makan tempat terbuka utk org islam? Kena denda,hangkut naik lor ...

aku pernah pakai teknik ni..

segan org tgk semacam kiri kanan..jadi aku pakai cross...biasanya hari biasa akui jarang..

So bila dorg tgk cross aku pakai..hope dorg phm2..jangan la tenung semacam..malu pula kena tenung..

K_Lily replied at 10-5-2019 03:53 PM
aku pun selalu lepak kat fast food restoren kalau keluar nyopping ngan anak-anak time bulan puasa. s ...

Btl...

I pernah je msuk kfc n crs tme bulan pose sbb nk suap ank mkn..bg dorg mkn kenyang2 bru sng i nk sambung shooping lg oi..

Selagi x dpt bju yg i nk ..x ddk diam la i...haha...

K_Lily replied at 10-5-2019 03:53 PM
aku pun selalu lepak kat fast food restoren kalau keluar nyopping ngan anak-anak time bulan puasa. s ...

Sama lh Kita sis..time shopping bwk ank2 mmg cari tmpt mkn utk diaorg, tp sy xmkn lh, Sian budak2 dia tau ape, nk mkn je...lntak lh org tngok sy terconggok kt situ

cmf_shalom replied at 10-5-2019 05:06 PM
aku pernah pakai teknik ni..

segan org tgk semacam kiri kanan..jadi aku pakai cross...biasanya  ...

Hahaha. Kecik sangat cross orang tak perasan, tu yang kena tenung berkali2.

sitirap replied at 10-5-2019 03:59 PM
tak puasa ok je???
kau ni kalau tak sesat, mesti kurang didikan agama

Aku maksudkan dia tak puasa sbb dtg bulan...ok jer...cubalah berhusnozon sikit laba oi...kalau tu lelaki mmg la aku tak type mcm tu....by the way jarang benar aku jumpa org perempuan tak puasa kecuali dtg bulan...

Iols g gk beli makanan utk anak 5 taun nk makan..dh ha is makan sambung beli brg balik..ntah2 dia pn dok menyuap anak kecik dia makan..tgk jauh cmtu dh snap gmbr menuduh

Eii apsal perangai & akhlak bbnu skg ni??? Suruh buang larangan “hormati org puasa??” OMG kafir pon tau hormat yg puasa. I xkisah pon, xterkesan pon dgn makanan tp as a courtesy apa la slhnya. Sebulan je kot. Ko tu yg bangang bodoh smpai xmkn. Elok la pengsan then padam selamanya2.

Sbb tu la xdigalakkan utk mkn in public places kot. Takut mendatangkan fitnah. Yg makcik2 tu xkisah tp tiba2 ada lelaki. Entah la husband i klau musafir time sembhyang jumaat pon dia segan betul nk berlegar2 di mall. Klau i jd jantan tu i would rather eat in a car

adda001 replied at 10-5-2019 02:01 PM
biarpun tak berpuasa, tapi kena ada rasa malu nak makan depan public, bila ada rasa malu dan hormat  ...

Manusia skg mana ada malu dah. Pdhal malu tu sebahagian dri iman. Bila kita tegur ckp kita PA tuhan la, kita ni bsangka buruk la

mrs_salvatore replied at 10-5-2019 03:44 PM
maafla ye aku cakap ni

korang yg beragama islam ni (kononnye) ni org islam tp bile orang agama la ...

Aku setuju sgt. Sbb tu islam dipijak2 . I tgk sdri la yg bekap sajat tu sape? Islam kan? Mcm kes ni i terkejut lebih 50% sokong boleh mkn in public places , dlm islam suruh tanam sifat malu tp nampaknya umat islam skg ramai yg xmalu

Konsep iols senang..dah namanya restoran kat situ, makanla..xkan nak bersenam nak berjoget, tu ape yg peliknye sampai ko mengintai dlm restoren amik gambar org x puase, iman ko senipis kulit bawang ke, ntah2 dieorg yg mkn tu musafir dr tempat lain atau ade sbb2 tertentu, dieorg bukan mkn tepi jln utk disaksikan ramai, yg ko pi seludup kamera ko pi amik gmbr org mkn dlm restoren dah knp..

cHimo replied at 10-5-2019 04:56 PM
tak faham saya kau puasa pastu nampak orang makan tak puas hati pula? kau terkesan sangat kaa? ke pu ...

BETUL SANGAT.

Ini dah jadi satu trend budaya melayu nak tunjuk pada umum bahawa dia lebih lobai/lobainita daripada orang lain. Tapi sebenarnya mereka adalah seperti mana yang selalu di perkatakan oleh bangsa mereka juga iatu iri hati...busuk hati kerana mereka tiada kekuatan untuk menjadi seperti manusia normal.