CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: wasntme

DARUL SAKA - sharing is caring ( MERGED)

haaa..betul tu..tetap aja ada salahnya..kepada bro otai edy137 yang dihormati dan disegani kerana telah lama mendalami ilmu hakikat,mendalami dan mengalami xsama .baguih la kalo mabuk beragama.asyik pada khaliq.idak le mabuk pada forum ni yg bro otai mastermind genius edy137 perjuangkan.nafsu mana nk dijaga bro?kalo belajar ilmu hakikat,ko akan gila.kerana hakikat tu pakaian diri sendiri.
silverstate Post at 30-3-2011 10:28

memang betul ilmu hakikat untuk dialami.... mendalami juga adalah satu proses dalam mendalami itu tadi...... soalan yang atas kau tak jawab lagi bang... macamana mahu aku teruskan muzakarah ini gamaknya..... ingat, mabuk beragama bukan hanya bermaksud asyik pada yang khaliq.... ko kaji lagi.... dan cuba dalami lagi..... dan apa pula yang aku juangkan di forum2??? yang aku juangkan adalah amalan aku, itu juga di tempat lain, tidak ada isu tentang aku juangkan apa2 di forum ini..... dan mengapa pula belajar ilmu hakikat akan menjadi gila.... kaji lagi bang.... kita pentaskan di sini..... aku taknak tanya macam2 dulu... adalah lebih baik jika kau dapat menjawab persoalan2 aku yang di atas bang..... posting semalam...

nampaknya ko mmg nk tunjukkan kehebatan ko la ni yek..xpe2..aku mengaku kalah.aku ni xblajar hakikat.cumanya aku nk ko paham apakah yg aku maksudkan dgn gila.

SKRG AKU BERCAKAP PASAI HAKIKAT YG DIALAMI OLEH HAMBA ALLAH YG MEMBAWA KPD TERJEMAHAN SYARIATNYA..KO TERER KAN..MESTI PNH DGR CRITA PASAI TOK KENALI KENCING DPN KHALAYAK RAMAI..PADA WAKTU ITU DIA KEKAL DLM MURAQABAH DAH ASYIK PD ZIKIR SEHINGGA MERASAKAN YG BERADA D DEPANNYA TU SMUANYA MCM BINATANG..SHEIKH SITI JENAR KO TAU KAN..ALAAA KO KAN BYK ILMU..BILA DIA MENGATAKAN 'ANA AL HAQ' = AKU ADALAH ALLAH..TRUS KENA HUKUM PANCUNG OLEH SEKELIAN WALI SONGO YG LAIN.

tau x kenapa tok kenali berbuat mcmtu???tau ke knapa sheikh siti jenar ckp mcm tu n knapa wali songo sepakat jatuhkan hukuman pancung pd dia???p korek kitab tua yg lain..kot xtau PM aku.

ni adalah org2 yg smpai maksud zikirnya pada ALLAH..syariatnya,thariqatnya...kemudian barulah hakikat..!!!!!!!!!ni la yg kita cari yop..ini x..manusia skrg suka amik jln terbalik..nk yg hebat2 dl.maklum la skrg ni kan zaman teknologi..mana blh lmbat2 kang ketinggalan..dats y la smua nk jd tbalik skrg sbb kita khalifah alam maya ni smdiri plh jln terbalik..

ILMU HAKIKAT TU KURNIAAN ILAHI DAN IA ADALAH RAHSIA DAN JUGA MERUPAKAN PAKAIAN SENDIRI!!

hakikat bknlah perkara yg blh DILAKON-LAKONKAN..kalo ko lakonkan gak nanti org kata ko gila..mcmana x gila??hakikat ni adalah ILMU MENCARIK ADAT..tau ke maksud mencarik adat??maksudnya menyalahi perkara yg normal pd kepala hotak kita ni.

xcaya?p la kencing tgh org rmai..mau x kena tampor seliang dua..hehehe.maap ye..agak kasar tackle aku ni.kad merah la mcmni..

bro..apa kata ko ulang blk soalan yg perlu aku jawab..byk bebeno la yop.hehehe.

nampaknya ko mmg nk tunjukkan kehebatan ko la ni yek..xpe2..aku mengaku kalah.aku ni xblajar hakikat ...
silverstate Post at 30-3-2011 20:21

owg kata bukn aq kata,

"SIRR RUBBUBIYYAH @ Rahsia Ketuhanan JARANG di huraikan secara panjang leber utk org awam @ mcm aku ni....bahkan ADA GURU yg mengharamkan MEMPERJELASKAN ILMU sebegini kpd yg bukan ahlinya.....wallhualam..."

dan ada yg kata

"menzahirkan ilmu kepada org yg tidak memahami bahkan jahil ttg ilmu tersebut adalah suatu perkara yg dilarang..bukan menyembunyikan tetapi sesuai dgn maqam..kerana itu haram bg yg bukan ahli membaca atau mentafsir kalam2 yg muntahi,takut terseleweng dan menyimpang dari hakikat sebenar.."

aq xmau kata apa2 sgt

just pada aq, klau suke sgt bincg hat hakikat2 ni sila2 la jgn bukak kat forum2... lgpon ramai lagi owg2 yg dahaga kn kat luar tu....

-cozack itu 6 huruf nama sahaja-

hahh... penamat dah tuh... mai la kita sesama kita berdamai yer... tak usah ngobrak ngabrikkan ilmu ketuhanan nih lelagi ler kat umum nih hahh..

respect cozack....

Bahas bab hakekat berdegar-degar, hisap rokok pun berkepul-kepul,
Entah apa mau dicari, habis keluar semua dalil,

Bahas bab hakekat berdegar-degar, subuh masih berlari bersama gajah,
Entah apa mau dibukti, hakekat ke mana nafsu pun ke mana,

Bahas bab hakekat berdegar-degar, ilmu itu betul ilmu ini betul,
Mengaji sebaris, mabuk seminggu,

Bahas bab ketuhanan berdegar-degar, hampir-hampir terkeluar rahsia Tuhan katanya,
Tapi sayang tidak kene tempatnya, fardhu ain pun belom khatam lagi,

Bahas bab ketuhanan berdegar-degar, hampir-hampir membuka rahsia wali,
Tapi sayang berjemaah seminggu sekali.

Follow Us
Bahas bab ketuhanan berdegar-degar, hampir-hampir membuka rahsia wali,
Tapi sayang berjemaah seminggu sekali.
te_peng Post at 31-3-2011 01:50

Inilah hakikatnya....

btl2..aku plak yg emo lebey2..sori kpd forumer2 yg lain..hakikatnya ini adalah rahsia.aku mtk maap pada smua.

hehehe... te_peng punya syair manyak lahsyat wooo..{:1_126:}  

respect te_peng...

'perang dah tamat'   <--------------- aq suke lagu ni, pape pon, layan kan ajee

mcmana x gila??hakikat ni adalah ILMU MENCARIK ADAT..tau ke maksud mencarik adat??maksudnya menyalahi perkara yg normal pd kepala hotak kita ni.
silverstate Post at 30-3-2011 20:21

kan aku kata bang, ko tak faham lagi hakikat yang sebenar-benarnya hakikat.... yang ko hurai mengenai kisah2 tersebut itu bagi mereka yang merasa 'asyik' dalam amalan.... hingga terpacul kata2 'ana al-Haq' dan kencing di tengah orang ramai.... adakah hakikat itu hanya tertakluk pada perbuatan2 yang mencarik adat??? sebab statement ko kata HAKIKAT ADALAH ILMU MENCARIK ADAT!!!! wrong answer beb.... kalau begitu menjadi SALAH lah kita mendalami HAKIKAT..... tapi takpe lahh.... mungkin kau lebih memahami dan lebih mengetahui... takde apa yang aku nak kesalkan.....

ikut kata yang lain,.... kita tamatkan di sini..... bawalah amalan kau dan jaga NAFAS kau.... cuma jgn memperlekehkan dan membanding-bandingkan keilmuwan orang lain lagi sementelah kita sendiri tidak tahu apa amalan seseorang itu..... jika kau berminat untuk sambung, jemputlah ke BSSFORUM...... aku sedia menanti kau bang...

Assalamualaikum

baiklah bosss.kita tamatkan aje disini..utk aku ke forum bss tu xmungkin..trima kasih.hakikat ke,tersekat ke,terikat ke,melekat ke..lantak p la menda alah tu..moh la kita sama2 setelkan apa yg fardhu dl ye.kalo ko terasa ngn statement aku,aku mtk maap..sama2 la kita menuju redha ilahi..ko ngn jalan ko..aku ngn jalan aku.dats it yooo.see u around dude.

Bahas bab hakekat berdegar-degar, hisap rokok pun berkepul-kepul,
Entah apa mau dicari, habis kelua ...
te_peng Post at 31-3-2011 01:50

bro..tolong reka pantun cinta sket utk mel..pandai lak bro berpantun bagai..

AlhamduliLlah semua tentera dah berundur, hidup berbaik dan berbudi kan senang . Untuk saudaraku Silverstate jgn segan silu bincang lagi tapi jgn masuk bab yg tinggi2lah ramai disini baru belajar menjolok buah nangka, getahnya belum kene.

For Bro Tunggul ini adalah hasil nukilan dari sumber insprasi Pak Lah...dimana ku cari al-Ghazali versi update . Bro Edy kalau terasa hati mintak maaf byk2. And Lady Narnia Melinda Gordon, nak bls dendam ke huhuhu......see you next episode...bile finale pun tak tahu.

"Org yg sdang tenggelam di lautan, tdk akan pernah mampu bicara, bercerita, berkata2, ttg tenggelam itu sendiri…ketika ia sudah timbul dari tenggelam, dan sedar, baru ia bicara ttg kisah rahsia tenggelam tadi… ketika ia bicara ttg tenggelam itu… posisinya bukan lagi sebagai amaliyah tenggelam, tetapi sekadar ilmu tentang tenggelam" -jalansufi.com-

jadi, nak kata apa lagi?.....xyah kata apa2, maka, kongsi2 la amalan2 sama2 kita......

Syukur tengok perbahasan boleh ditamatkan dgn cara elok. Sebaiknya kalu ada masa, boleh jumpa sembang2 minum kopi.

Syukur tengok perbahasan boleh ditamatkan dgn cara elok. Sebaiknya kalu ada masa, boleh jumpa semban ...
tokki1 Post at 1-4-2011 10:34

boleh saja... seronok jika dapat berjumpa dan bermuzakarah.... banyak manfaatnya...

ade sapa2 yg pernah pergi kursus asas perubatan darul saka?

share skit pengalaman

Kursus asas rawatan PRO Darul Saka 2011 akan diadakan pada 29hb Julai 2011 Siapa cepat dia dapat tempat. Terbuka pada 50 org peserta sahaja.

kan bagus kalau ikut resmi padi, makin tunduk makin berisi..
buang2lah resmi ayam, bertelur sebiji riuh sekampung..

semoga Allah memberi rahmat dan kasih sayang Nya pada kita seluruh umat Islam didunia ini, amin..