CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dinda_cute

Kurosagi aka the swindlers..

Reply #760 Yuni's post

yup..

menurut member2 aku yg dah baca review filem nih kat LJ..

kata beliau dorg2 yg dah tengok Kurosagi The Muvi tuh amat kecewa ngan filem tuh..
sbb high sxpectation sgtlah kot..
then, katanya part YamaKi berromantik tuh pun x der sebenarnya.. ntah yer ntah idak..

dan lagi menurut beliau... dorg2 yg commnet tuh adalah peminat YamaKi..
takara.. minna-san wa.. kita berharap jerlah yg Kurosagi ni x der lah sebest series nyer.. sbb? filem 2 jam jer..
so, x byk scene2 yg boleh dimasukkan.. aper2hal pun.. selagik aku x tengok filem nih, aku x leh komen paer2 lagik..

Reply #752 Yuni's post

tuh ler pasal.. usia semakin matang.. zaman NwP dlu bebudak laik.. xpikir sgt hal cinta.. fokus pada kerjaya..
skrg? kena ada dua2!!! YamaP? walaupun aku minat giler ngan ko!! tapi aku redha kalo ko dimilik Maki-chan..

disebabkan ko x bersunat.. n Maki pun sama kaum.. aku terima seadanya.. tapi jgn ngengada nak ngan masami.. aku sepuk ko kang!!

Maki?!1 jagalah P bebaik.. aku harap korg bahagia!! jgn simpan perasaan tuh!! luahkan apa yg ada di hati..

ekekek.. gaya ckp cam aku nak lepaskan P jer kan? yada!

Originally posted by JUSTcircle at 25-3-2008 04:28 PM
kata beliau dorg2 yg dah tengok Kurosagi The Muvi tuh amat kecewa ngan filem tuh..
then, katanya part YamaKi berromantik tuh pun x der sebenarnya.. ntah yer ntah idak..

...aku nak mereka bersukaria dan berromantikaaaa~! at least aku nk tgk Kurosaki tu ada perasaan sket... (mcm chiaki senpai kat Nodame SP)..... penat la asik tgk menipu jeeeek...waaaa...tak kasik can nak berescapism sekejap

Originally posted by JUSTcircle at 25-3-2008 04:31 PM
disebabkan ko x bersunat.. n Maki pun sama kaum.. aku terima seadanya.. tapi jgn ngengada nak ngan masami.. aku sepuk ko kang!!
...

hahahahah JC...ko menyebabkan aku tergelak2 dpn laptop nih hah... adeyh... mcm tinggal wasiat je da rupanya.. Percintaan terhalang!

Reply #763 fa_stellar's post

tuh ler pasal.. aku dengar cam geram ler plak.. sbb dlm OST dier.. yg Taiyou no namida tuh da nampak kan yg P duk dekat2 ngan Maki dekat dinding!! aku rasa part tuh sama cam part yg scne macam PKurosagi peluk Tsurara.. tapi sebenarnya bg duit jer kat belakang tuh..

ntah2 scene muvi tuh pun camtuh.. nampak cam P dekat ngan Maki camtuh.. tapi ruper2nyer bukan!!
hish.. kat drama yg scene tuh [un aku bengang.. ni kan muvi nak wat lagik?
aku tempeleng kang director dia nih!! <<-- sedangkan aku suker arahan drama.. view kamera, jarak, movement sumer lawo!!

Reply #764 fa_stellar's post

nak wat camner.. aku redha ngan keadaannya.. dah tentu2 aku x kan dapat P..
algi satu.. aku rasa perangai aku ngan P amatlah berbeza.. ckuplah aku minat P sekadar seorg idol.. bukan kekasih!!
aceh!!

Follow Us
Originally posted by JUSTcircle at 25-3-2008 04:28 PM

yup..

menurut member2 aku yg dah baca review filem nih kat LJ..

dan lagi menurut beliau... dorg2 yg commnet tuh adalah peminat YamaKi..
takara.. minna-san wa.. kita berharap jerlah yg Kurosagi ni x der lah sebest series nyer.. sbb? filem 2 jam jer..
so, x byk scene2 yg boleh dimasukkan.. aper2hal pun.. selagik aku x tengok filem nih, aku x leh komen paer2 lagik..

sapa member2 ko 2 hah?? kalu setakat kwn baik ko 2 org 2, x yahlah.. siap guna kata ganti nama "beliau" laiks 2?! x sesuai.. x sesuai.. ko nie, betul2 merosakkan bahasa tullah!

honestly, aku mmg x letak @ x langsung high expectation tuk citer nie.. so-so jerk.. mcm aku informed kat fa in my previous posting above.. aku just naks tau & tgk the continuation of the story.. naks tgk tsukuro & yamaKi.. tis is P's pioneer @ 1st film, so we have 2 understand.. of course mesti ada kelebihan & kekurangan.. even yg celebs tarap senpai pun mesti ada kekurangan gaks.. x kisahlah dia nihon-jin celebs ke, konkaku celebs ke, hollywood/bollywood, etc2. .. nobodies perfect maahh.. & 1 more thing we have 2 remember, berlakon dorama ngan film, lain situation & environment nya, so kita x leh aahh naks biased!

pesal romantic scene @ part bet. tsukuro plaks, pun sama.. in the 1st place, waktu tgk caps Kurosagi The Movie nie 1st time released, aku mcm ada instinct yg tsukuro nie mmg xkan ada apa2.. not that they don't like each other, tp susahlah.. kena paham masalah & situation tsukuro 2 camner, especially kurosaki lah.. I guess we already knew, he doesn't wanna drag tsurara in his prob., although he likes her.. eventhough aku mmg naks diorg ada apa2.. x byk, sikit pun jadiklah.. tp naks buat camnerkan?? director x naks buat cam2.. mayb dlm manga Kurosagi, tsukuro x apa2 kot?? @ director naks buat twist skit, naks sesuaikan ngan storyline ke?? well, we never know.. go figure!

nway, that's my opinion bout tis.. ;)

Originally posted by JUSTcircle at 25-3-2008 04:31 PM

tuh ler pasal.. usia semakin matang.. zaman NwP dlu bebudak laik.. xpikir sgt hal cinta.. fokus pada kerjaya..
skrg? kena ada dua2!!! YamaP? walaupun aku minat giler ngan ko!! tapi aku redha kalo ko dimilik Maki-chan..

Maki?!1 jagalah P bebaik.. aku harap korg bahagia!! jgn simpan perasaan tuh!! luahkan apa yg ada di hati..

ekekek.. gaya ckp cam aku nak lepaskan P jer kan? yada!

waktu zmn NwP dulu, maki-chan was only 16 yrs old dear, sweet 16!! P plaks 20 yrs old.. beza yamaKi 4 thn, oklah 2kan??

tp mmg betullah.. obvious dari interview 2, mcm ada sumthing fishy jerk.. :re:

lawaks nyerlah ko nie.. siap x bersunat sumer, leh masuk cnie eks??

aku setuju pesal yg 2.. kalu dah suka, x yah simpan dlm hati.. aku rasa mcm aku baru dgr jerk pesal nie, tp aku x hengat aku tgk apa & kat mana.. tp pesal bebenda nie, mmg masih terngiang2 kat telingaku ini!!

P/S: iPod aku nie apahallah plaks?! :cf: aku naks charge kat pc nie x bleh plaks!!

Originally posted by JUSTcircle at 25-3-2008 05:04 PM

nak wat camner.. aku redha ngan keadaannya.. dah tentu2 aku x kan dapat P..
algi satu.. aku rasa perangai aku ngan P amatlah berbeza.. ckuplah aku minat P sekadar seorg idol.. bukan kekasih!!
aceh!!

perasan & berangan x habis2 minah sorang nie..

nway, P kan ke kenakan maki-chan.. "indoor & outdoor, not match!!" tpkan org kata.. kalu capuru nie kan ke mmg mcm gi2.. mesti sorang +ve & sorang -ve.. kalu both sama, x bestlah plaks.. eh! betul ke??

Originally posted by Yuni at 17-3-2008 01:40 PM

>>[windjp]Saturday Night Chubaw with YamaPi<<

yg nie aku pun ngah d/load pesal yg nie vid/clip baru!! pok cik tuo nie pun ada berlakon dlm Kurosagi dorama jadik diamond's swindler! comelnyer P!!! nie cooking show actually.. be4 tis P & maki-chan pun dah nah jadik guest artist tuk show nie, but sadly in a separate show lerr..

terpaksalah re-d/load pesal dah jumpa yg bersubbed kan.. nie aku tgh d/load file .003.. the rest dah completed..  

Please remember to join the parts with HJsplit or a similar program.

>>2008.03.15 Chubaw desuyo! (english subbed) - Part 1<<
>>2008.03.15 Chubaw desuyo! (english subbed) - Part 2<<
>>2008.03.15 Chubaw desuyo! (english subbed) - Part 3<<
>>2008.03.15 Chubaw desuyo! (english subbed) - Part 4<<

Reply #767 Yuni's post

uik? jangan diperosoalkan member2 baik aku tuh.. beliau-beliau itu itsumo bg aku bahan JJ stuff...

member2 aku yg bg info tuh dia baca kat LJ ler.. LJ.. paham tak LJ.. means kay situ ler dia dapat info.. kira baikler dia nak bgtau aku.. sbb nak harap aku baca LJ? sorryler..
malas sesangat sbb byk giler n aku tak tau citer mana yang aku nak baca.. so, aku dengarkan mana yg hot n sepatutnyer jer...

tuh ler aku ckp... aku x leh nak harap tinggi sgt ngan filem nih.. sbb drama ngan muvi mesti lain sbb masa n jalan cerita mesti ada lari skit..
terus aku cakap!! kalo drama atau muvi nih... aku lebih suker hubungan dorg camni dari jadik lebih!! bukan sbb aper.. kalo dah ada hubungan capuru.. mesti dah x der scene2 gaduh2 bertekak dorg!!

Reply #768 Yuni's post

memang pun...
ingat x yg aku ckp yg Maki ckp pasal camner dia leg get along ngan kame n P masa NwP? dia ckp ngan kame dia selesa borak2 as friend.. ngan p? ingat x dia ckp P mcm abg.. sbb duk citer pasal U.. ada dlm promo tuh!!

masa tuh aku cam dah... lor.. anggap abg jer ker?
demo ne.. ima wa? mereka suda dewasa.. maki pun dah abis sekolah lama dah...
bolehlah aku menganggap perasaan cam abgtuh bertukar jadik sayang!! wakakakaka!!!

aper2 jerlah P n Maki..asalkan korg bahagia!!

Reply #769 Yuni's post

doyu koto wa... aku sesuai lah ngan P kan?
aku negatif P positif!! weehoo!!!

post #770 tuh.. arigatou ne guna MF.. pagi2 buta pas aku siapkan assignment aku nak donlot!!!

Originally posted by JUSTcircle at 25-3-2008 08:46 PM

uik? jangan diperosoalkan member2 baik aku tuh.. beliau-beliau itu itsumo bg aku bahan JJ stuff...

member2 aku yg bg info tuh dia baca kat LJ ler.. LJ.. paham tak LJ.. means kay situ ler dia dapat info.. kira baikler dia nak bgtau aku.. sbb nak harap aku baca LJ? sorryler..
malas sesangat sbb byk giler n aku tak tau citer mana yang aku nak baca.. so, aku dengarkan mana yg hot n sepatutnyer jer...

tuh ler aku ckp... aku x leh nak harap tinggi sgt ngan filem nih.. sbb drama ngan muvi mesti lain sbb masa n jalan cerita mesti ada lari skit..
terus aku cakap!! kalo drama atau muvi nih... aku lebih suker hubungan dorg camni dari jadik lebih!! bukan sbb aper.. kalo dah ada hubungan capuru.. mesti dah x der scene2 gaduh2 bertekak dorg!!

yolah.. yolah.. yg tlg ko byk dlm bebenda lagha niekan??

aku taulah LJ 2 apa.. so ko x yah naks tanya & explained kat aku byk2 kali plaks kat cnie!

apa kalu dah capuru x leh gaduh ke?? gaduh2 2 lerr tandanya laiks syg!

Originally posted by JUSTcircle at 25-3-2008 08:49 PM

memang pun...
ingat x yg aku ckp yg Maki ckp pasal camner dia leg get along ngan kame n P masa NwP? dia ckp ngan kame dia selesa borak2 as friend.. ngan p? ingat x dia ckp P mcm abg.. sbb duk citer pasal U.. ada dlm promo tuh!!

masa tuh aku cam dah... lor.. anggap abg jer ker?
demo ne.. ima wa? mereka suda dewasa.. maki pun dah abis sekolah lama dah...
bolehlah aku menganggap perasaan cam abgtuh bertukar jadik sayang!! wakakakaka!!!

aper2 jerlah P n Maki..asalkan korg bahagia!!

hait! aku ingat laiks pesal 2, no worries!

P mmg sokmo sorang2 kat location NwP.. pesal dia bz concentrate watak akira.. kalu tunjuk dia, mesti dia tgh concentrate & focus baca novel NwP & hafal script!

kalu yamaKi bahagia, aku pun bahagia gaks!!

Reply #773 JUSTcircle's post

naks amik masa brapa lama plaks ko naks d/load all those 4 parts 2 nanti??

aku dah s'mat d/loaded & joined td, tinggal naks tgk jerklah!

Reply #755 Yuni's post

tak sampai lagi aaa..apa2 aku bgtau..tgh dok khatamkan baca posting korang ni..dah bbrp hari aku tak bukak forum...

Reply #761 JUSTcircle's post

ada satu forum review aku baca..katanya babak Maki dalam movie nih tak banyak sangat pun...maybe tu yg ramai kecewa kot..

Making of "Kurosagi" drama

credit to: newshfan LJ

Making of "Kurosagi" drama series (DVD released Jan, 2008)

Length: 27 mins 33 secs
Size: 299 MB
Starring: Yama$hita Tomohisa (NEWS), Horikita Maki, Koyama Keiichiro (NEWS)
Highlights: I loved it when Koyama pulled Yamapi's collar back and told Yamapi to show a bit more of his chest and Yamapi started happily undoing his shirt while pretending that he was being made to strip against his will. (Why is it that Koyama always seems to film a naked Yamapi whenever he gets to use a handheld video camera? Remember the scene from Never Ending Wonderful Story when Kei also filmed Yamapi when he was walking naked out of the bath? But really the more important questions is: *When do we get to see the  tapes Kei's filmed of Yamapi that were for their private x-rated collection?* I am SURE they must have a collection of them stashed away somewhere!!)

Megaupload: http://www.megaupload.com/?d=2JIX8SZ7

Divided into 3 parts which need to be joined with HJsplit:

Part 1 http://www.mediafire.com/?md3kzewvigj
           http://sharebee.com/b8df9d3f
Part 2 http://www.mediafire.com/?jc2w2zpjbzi
           http://sharebee.com/ce92de14
Part 3 http://www.mediafire.com/?zvphvwjpenw
           http://sharebee.com/283158c8

oi laling2 sekalian??pe cte? mencik btol xpat online

wah..korg dok cte movie dia ni,xsbr haku nk tgk