CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Kisah-kisah pembunuhan & tragedi yang menggemparkan Malaysia

Close [Copy link]
syd, baru tadi google psl kes pembunuhan arwah juliana..dpt lah tgk muka pembunuh aka kawan sek.ren.arwah...ermm, mmg muka tak boleh blah, perempuan tapi mcm ganas..then ada affair dgn laki org pulak tuh..

pas tuh ada terbaca, pembunuh tuh ngaku yg dia actually nak samun arwah, tp alang2 bunuh terus sbb takut arwah report polis..adui..singkat nya pemikiran.

dan lg 1 rupa-rupanya pembunuh yg lelaki tuh penah charge penjara 15 thn sbb rogol budak..

Entah la aku pun tak tau..
  kejadian my nephew berlaku kat Negeri Sembilan..
reeny Post at 1-7-2010 14:12

negeri 9 kat mana reeny?

Bahau, N9, suspek kes 5 orang, termasuk seorang anak polis... tp bukti tk cukup, so semua dibebaskan...

Walau siapa juga yg bunuh n bakar anak saudara aku tu, dosa membunuh tetap mengekori mereka yg brsalah hingga akhir hayat walaupun mereka bebas hidup didunia... semoga mereka yg terlibat sempat bertaubat sebelum ajal menjemput..

pergh gigih aku membaca dari pagi
luckily bos xde seminggu..wohoooooo

ada lagi yg terbaru tak?

Bahau, N9, suspek kes 5 orang, termasuk seorang anak polis... tp bukti tk cukup, so semua dibebaskan ...
reeny Post at 1-7-2010 17:06

area kampung aku tuh..cerita lah lg..

syd, sekadar berkongsi..

http://www.agc.gov.my/agc/index. ... n&&idc=4894

kes pembunuhan arwah juliana..

Follow Us
Post Last Edit by tapibukanaku at 2-7-2010 16:26

kalau nak tau keputusan kes bunuh nih silalah menjenguk website jab.peguam negara..

http://www.agc.gov.my

best baca sbb kita tau keseluruhan perjalanan kes..dari mula kes disebut sampai final appeal..dan insaf sbb mcm2 yg berlaku nowadays..

Reply 766# tapibukanaku

rasanya yang link ni syd dah pernah share kot?
    btw, rasa geram sgt pasal case nih.. betapa manusia dah hilang kemanusiaan.

eh bukan ke ada sorang polis kena tangkap dan didakwa di mahkamah? Tapi tak ingatlah verdict dia ...
macademia Post at 19-2-2007 23:34

salam..

polis yg bunuh along spoon tu, kazen my mom..

baru nampak dlm iklan tb td, tragedi askar merah 1975...

Reply  tapibukanaku

rasanya yang link ni syd dah pernah share kot?
    btw, rasa geram s ...
tikar^buluh Post at 2-7-2010 18:56

khenn? tergamak diorg..tapi tertuduh lelaki tuh mmg pernah ada kes sebelum nih..dan tertuduh perempuan tuh mmg bermasalah..pernah plan penculikan semata-mata nak mintak duit dari bapak dia dan lari dari rumah ikut lelaki tuh

salam..

polis yg bunuh along spoon tu, kazen my mom..
ariellin Post at 3-7-2010 16:54

so any story?? share lah sini kalau boleh lah

Reply 314# Syd

baru lepas tgk ch732 psl jean perera sinappa..hard evidnce..sapela sbnrnye bunuh...

katam jgk aku...
kredit to syd..
ko mmg informative laaa bro..

btw kt kg aku ad bbrp kes yg agak ngeri tp aku x pernah jmpa written report psl ni..

1. pd thn 60-an ada satu kes pembunuhan ngeri.mayat dijumpai x ada kulit muka..kulit muka tu plk dijumpai di ats pokok rambutan dkt area2 situ jgk..tempat jenazah dimandi dan dikafankan iaitu di sebuah surau kecil menjadi sepi dan dikatakan haunted slps tu..seingat aku surau tu mmg mcm mati,walaupun kwsn tu stategi.mayat mangsa tu ditanam di kwsn sawah padi dan dijumpai bbp hr kemudian setelah kulit2 yg disiat tu dijumpai.sbb pembunuhan kalau x silap psl harta or kes cemburu..mangsa bkn org tempatan samaada org siam atau indon..pembunuh melarikan dr ke siam.ada yg kata dia ditangkap dan dijatuhkan hukuman ada yg ckp hlg smpai hr ni..kisah ni mmg org2 tua kg aku tau tp biasa lah creita dr mulut ke mulut byk yg tokok tmbah..ada yg kata org jmpa kulit muka tu sbb bbrp hr dok bunyi minta tlg..wallahualam..al-fatihah utk si mati..

2. akhir 80-an atau awl 90-an,kisah pembunuhan adik tiri/adk angkat sndiri..aku x brp igt..tp mangsa ms tu msh dlm buaian..pesalah tu dikatakan msh bebas sbb ada ilmu kebal.punca pembunuhan adalah harta.disebabkan tak nk harta jatuh ke tangan adk dia tu..yg ni betul2 kt kg aku.rmh tpt kejadian betul2 sblh rmh mcik aku..ms kecik2 kitorang takut sgt nk pandang rmh tu wpun xde dekat gile mcm rmh2 zmn skrg.tanah mcik aku ni dlm 2ekar so jarak rmh tu ngn rmh mcik aku dlm lbhkurang tu laa..syg rmh tu tggl mcm tu je..yg lg sedih baby tu ditikam smsa dlm buaian..tertuduh tu smpat melarikan diri ikut tingkap sms polis sampai..dh nama pn ada ilmu kn,polis x jmpa sedangkan kata org kg,dia xlari ke mn pn..nyorok kt semak blkg rmh mcik aku je..wallahualam..

btw kg aku kt terengganu

syd, baru tadi google psl kes pembunuhan arwah juliana..dpt lah tgk muka pembunuh aka kawan sek.ren. ...
tapibukanaku Post at 1-7-2010 16:50

kawan arwah Juliana ni ada ceritakan perjalanan kes ni dgn kitorang dulu...sedap gakla menginterview dia

Reply 758# Syd

syd, boleh carikan pasal kes culik, rogol & bakar seorang gadis kat rembau dalam tahun 1990/91/92. tak ingat tahunnya tapi awal 90-an. mangsa dibakar & ditemui belakang tadika kat rembau. tak silap ada 8 orang yang didapati bersalah dalam kes ni. kalau ada, share kat sini ye. thanks

Reply 776# funz_universe

rembau ke tampin?

budak yang mati tu, tukang jahit eh?

Reply 777# Syd

tak ingatlah rembau ke tampin sebab masa tu saya pun baru darjah 1 atau 2. rasanya betul kot tukang jahit. ekceli, arwah pangkat mak cik juga pada saya. selalu datang rumah dan bawa saya gi jalan2. tapi masa benda ni berlaku, saya kecik lagi. tak berapa faham apa yang berlaku. yang tahu dia meninggal sebab orang bunuh. bila baca berita hari ni pasal pompuan kena bunuh & bakar tu, terus teringat kes ni. nak tahu sangat perjalanan kes tu sebab nak tanya sedara2 lain pun, tak de siapa nak cerita. thanks ya

Reply 778# funz_universe

hmm...
saya tulis terus terang je lah yea..
apa yang saya dengar dari mulut seseorang (yang kenal jugak ngan dia, dan kena gak laa masuk 'kedalam' sekejap - reman tuk bantu siasatan etc), kalau salah, salah la. kalau betul, betul la.

hmm..
pempuan nehh keje tukang jahit. dan agak 'terkenal' gak laa kat area tampin.
katanya..hmm..hmm..., ramai lelaki laa yang penah angkut dia
dan waktu dia mati kena bunuh tu, dia tengah mengandung.
katanya nyer lagi, dia dibunuh sbb bila dia dapat tahu dia ngandung, dan dia tak sure
sape ayah nya, maka dia pung 'haru' sana sini, lelaki2 yang penah ada hubungan ngan dia.

so, katanya cara paling pantas, dorang bunuh la...sbb ada antara mereka ada yang ada anak bini semua laaa...
polis tahan ramai orang - ditahan tuk siasatan, sbb polis jupe dorang punye nama dan contact number (time tu semua orang mampu pakai hp ker? rasanya no tepon opis, alamat opis etc. itu yang ramai 'sangkut' sbb dalam buku mangsa, ada ramai contact details lelaki-lelaki.

mcm tu la citer nyer.

yang dok bercerita nehh, wpun citer dah jadi puluh tahun , tapi masih lagi laa dipandang semacam dek famili dan masyarakat - sbb terlibat ngan pempuan tuh. (maksudnye 'kenal' la....) tapi isteri dia setia. tapi hazab gak laa tengok bini dia mcm tak siuman ke hulu ke hilir - kejadian tu hangat waktu raya, musti la ramai sedara mara datang btandang ke rumah kan. dia ngan kusut masai, tak tentu arah, p dok umah jiran sana sini, sbb tak sanggup bhadapan ngan famili.

itu laa citer nyer, mana yang saya tahu la...

Reply 779# Syd

entahlah syd. cerita di sebalik tu, saya pun tak tahu. tapi saya akui, yang mak cik sedara saya ni memang ada problem sikit. selalu larikan diri dari rumah. tapi selalu dia lari pun, akan ke rumah kami. kalau dia datang, mak ayah saya tak pernah pulak nak bising2. layan dia macam biasa je sebab dia pun masa tu baru 19 tahun macam tu.

kalau dia ada buat hal, memang dah lama ayah saya ban dia dari rumah kami. tapi problem dia cuma suka lari dari rumah. alasan dia, bosan. sampai parent dia minta tolong pegawai kebajikan untuk nasihatkan dia. sebelum dia meninggal, dia dah ok sikit sebab pegawai tu bagi anak-anak ayam untuk dia jaga. tak adalah lari2 dari rumah lagi. 2 weeks sebelum dia meninggal, kami ada datang lawat dia. nampak dia happy je main dengan anak2 ayam. tapi tak de lah nampak macam preggy. ke kes lain ye? sebab kan mak cik sedara saya ni ada macam lurus bendul sikit