CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

salmon-suki replied at 5-3-2015 08:50 PM
assalamualaikum tt...sy bru bce sampai page 3 je tp kisah tt mmg best..kebetulan keluarga kmi ada pr ...

pehhh kalau dah sampai ustaz sharhan pun tak leh nak setell ..apa tah lagi saya nih... saya nih bidan terjun jerr...

leenaz replied at 5-3-2015 07:36 PM
nanti ada rezeki aku ke tioman
leh lepak2
nak gak tgk istana tu camana rupanya

datang ler broo... bukan istana akuu .. kalau istana aku boleh aku tunjuk kan

ArianPutra replied at 10-3-2015 12:06 AM
pehhh kalau dah sampai ustaz sharhan pun tak leh nak setell ..apa tah lagi saya nih... saya nih bi ...

Tt xley tlg tgk ke ape y ada kt dlm badan kezen sy tu?kesian sgt2 kt die..td pun die jmpe sy tp mcm nk lari je drpd sy..sy tgk mata die tapi die xnaknpandang pun mata sy..sedey taw..

salmon-suki replied at 11-3-2015 02:23 AM
Tt xley tlg tgk ke ape y ada kt dlm badan kezen sy tu?kesian sgt2 kt die..td pun die jmpe sy tp mc ...

ermmmmm pm saya  lahhh

ArianPutra replied at 11-3-2015 04:40 AM
ermmmmm pm saya  lahhh

Tenkiu tt :-D

habis merempit... terbaekkk..

first n last time pergi tioman tahun 2011..
tidur kat kg salang.. tp hari kedua ada sewa bot pergi tekek..
agaknya ada terserempak dgn tt kot masa tu..

kalau ada lagi citer, update laa.. seronok membaca..

Follow Us
bunga_lestari replied at 1-4-2015 09:12 AM
habis merempit... terbaekkk..

first n last time pergi tioman tahun 2011..

oh yerk ke... mugkin la kut.. terjumpaa selisih bahu kerr yerk dokk.. insyallahh kalau ade saya sambung tq

ArianPutra replied at 1-4-2015 05:26 PM
oh yerk ke... mugkin la kut.. terjumpaa selisih bahu kerr yerk dokk.. insyallahh kalau ade saya sa ...

tt takder ke nak share kisah tt ngubat org mcm abg tt adiya tu..
kisah2 mcmtu pon best jgk utk tatapan mata kitorg ni..

pepon, tq..

bunga_lestari replied at 2-4-2015 01:21 PM
tt takder ke nak share kisah tt ngubat org mcm abg tt adiya tu..
kisah2 mcmtu pon best jgk utk ta ...

uikss... huhhuh untuk pengetahuan semua. saya dah lama tak aktif dalam rawatan nih... rasenye dari dulu lagi saya tak aktif.. almaklum lah macam saya selalu kata saya nih bidan terjun jerk.. tidak lah mencari ... tapi kalau dah jodoh apa nak buat redah kasi pecah jerk lah... rasenye dah takde pengalaman-pengalaman yang menarik untuk saya ceritakan kut .. tgk lah mana la tahu satu hari nanti kalau ade kes kes menarik ..saya akan pahatkan kat sini.. tapi tak tahu la bila masa tu akan tiba... buat masa sekarang nih semuanya alhamdulillah .. apa-apa pun terima kasih pada semua yang sudi membaca cerita saya yang tal seberapa nih..

assalamualaikum

Alhamdulillah..selesai merempit..@ArianPutra terima kasih atau perkongsian. Jgn lupa share kalau ada cerita baru..

hehe...lps umah abg nye dikhatamkan, umah adik nye pulak..
mmg best la pengalaman arian dlm ni...
kalau ada lg, jgn ler lupa update ek. .

amyfiq replied at 16-4-2015 04:38 PM
hehe...lps umah abg nye dikhatamkan, umah adik nye pulak..
mmg best la pengalaman arian dlm ni...
...

tq2 sebab sudi membaca... teringin jugak nak mengarang dan berkongsi pengalaman ...tapi tgh malas pulop skung nihhh..  tgk lahh bila2 senang den kasik up satu cerita

Assalamualaikum semua wahai saudara-saudari ku serta pembaca yg berbudi..

Sudah sekian lama aku mendiamkan diri dari menconteng dan mencoret di rumah aku yang usang nih..

Balai lah … aku akan ceritakan pada kalian semua perihal yang sangat pelik bagai aku..

ULAR

Kring kring kring kring

Arian: assalamualaikum apa kabar sihat ker?

Kias: w`salam. Tak berapa sihat ler arian.. nih yg call nih nak mintak kau tengok tengok kan aku sikit.

Arian: oooo yerk ker.. ko jadi macam mana

Kias: herm dada aku rasa sempit ..jantung aku kencang .. kadang-kadang terasa bagaikan ditikam-tikam

Arian: tak apa lah .. nanti aku tgk kan sekarang nih aku tgh kerja ..aku habis kerja jam 6.00 petang nih .. ermmm lepas magrib nanti aku buat lah .. ape-ape aku call balik..

Akupun teruskan lah pekerjaan aku seperti biasa .. dan aku anggapkan perkara yang di alami oleh kias itu adalah kes2 biasa sahaja ....

Selepas solat magrib akupun terus melakukan upacara scan .. dan cabut..

Dalam pengamatan aku ..beliau telah di sihir oleh seseorang..

”ya allah ..aku mohon pada mu .. bukankan panca indera ke enam ku.. agar dapat aku melihat punca perkara ini” – doa ku bagi melihat punca masalah yg dialami oleh  kias.

Dengan tidak semena-mena .. satu paparan layar film muncul didalam DUNIA KU..

” alhamdulillah... terima kasih ya allah ”

Apa yang dapat aku lihat.. dibelakang kias ada satu mahluk yang rupanya ..fuhh tak sangggup untuk dipandang .. pada badan kias pulak ada paku-paku yang di tusuk di beberapa bahagian...

Dengan pelajaran yang aku ada .. aku cuba untuk mengurung mahluk itu.. dan mencabut paku-paku yang ada pada badan kias.. dengan erti kata lain aku cuba untuk melumpuhkan sihir yang telah ditiupkan oleh situkang sihir..

setelah selesai .. aku call kias

” assalamualaikum kias”

”w`salam haa arian apa cxerita”

”tadi aku dah cabut .. tak tahaulah macam mana.. ko rase macam mana ada kurang sikit tak”-

”alhamdulillah ada kurang sikit ..tapi panas di paha kanan aku nih tak hilang macam kene bakar jer nih”

”hermm takpa nanti aku call balik”

Ishh hairan akuu…. Rasenye aku dah cabut semua dahh… akupun scan balikk.. hermmm ternyata memang masih ada yang tertinggal.. almaklum lah aku nih manusia biasa semua kuasa dan kesembuhan hanya dating dari allah… akupun mulakan kerja-kerja mencabut.. kemudian aku hantarkan hawaa sejuk bagi melegakan kesan panas pada kaki kiass.. setelah selesai akupun call dia balik

”assalamualiakum kias haa macam mana sekarang ade rase macam kene ekonn”

”wei arian macam mana ko buat nih rase sejuk pulak nih”

”alhamdulillah .. ko jangan tanye lah macam mana aku buat.. masalah nya akupun tak tahau macam mana aku buat aku tolong doa kan aje.. oklah wei ape-ape ko bagi tahau la aku balik... aku nak pegi makan malam nih udah lapo bebeno rasenye”

”ok2 ape2 nanti aku call balik”

Bersambung…

Rate

1

Setelah seminggu berlalu.. tgh aku duk lepak baik punye…kat rumah

“assalamualaikum arian nih kias nih.. wei aku jadi balik laa”

“w`salam jadi balik ek.. taka pa lah nanti aku tgk kan balik.. sementara tuh.. ko cari lah orang lain untuk berubat yer.. jangan harapkan aku jer”

”baik lah ..apa-apa pun ko call la aku”

Bermula lah episot aku tiap tiap malam aku memantau dan sacan kias.. selama 3 minggu ker atau lebih.. memang macam-macam... siot nye tukang sihir aku buang die top up aku buang die top up... last- last aku geram punye pasal akuu ambil keputusan akunak perang terus dengan ahli sihir nih..

Setelah aku mengumpul kekuatan dari segi fizikal dan bantin nya.. aku memilih  satu malam  ... masih mekar di dalam ingatan aku tepat jam 0200 pagi hari rabu... aku mulakan pengisian atau dengan erti kata lain memaikai baju-baju perisai yang mana ada kikikikikiki...

” ya allah yang maha pemurah lagi maha mengasihani.. ya allah yang  mentadbir sekelian alam.. sudi lah hendaknya engkau memandang hamba mu ini.. sudi lah engkau memandang si pendosa ini.. ampunkan dosa ku ya allah.. pada ketika ini izinkan hamba mu ini berperang dengan musuh ku iblis laknattullah serta pengikut pengikutnya.. sesungguhnya saudara aku telah digangu oleh situkang sihir..andai engkau takdirkan aku mati didalam peperangan ini aku redha... ya allah izinkan lah aku ya allahh izin kan lah aku ya allahh.. ya allah ampunkan lah aku jika permintaan aku ini melampaui batas ..sesungguhnya aku tahu engkau tidak suka akan org@ yang melampaui batas”

Aku teruskan dengan zikirrullah.. dengan tidak semena-mena jasad ku meremang dan tidak semena-mena aku berada di satu tempat yang sukar untuk aku jelaskan.. jangan lah kalian bertanya bagai mana perkara ini berlaku dengan aku.. sesunggunya demi allah aku tidak ada jawapannya.. semua ini adalah kuasa allah hanya allah yang layak untuk mendapat seluruh puji-pujian..

”assalamualaikum” aku memberi salam

”hermmm”- beliau hanya mengherdik

”assalamulaikum” – aku terus mengucapkan sejahtera

”........”- diam membisu dengan wajah tertunduk

”assalamualaikum” –

”kedatangan aku ini untuk berpesan kepada mu.. hentikan perkerjaan kamu.. kamu telah menzalimi  saudara ku.. jika kamu tidak hentikan aku akan memerangi kamu”
” hahahhahahahha baikk lah”

Tiba-tiba mahluk itu menjadi begitu besar ... memang beso lah dah macam gunung aku tgk

”hahahha kenapa engkau terkejut .. engkau takut”

”maha suci allah.. aku terkejut memikirkan betapa besar kekuasaan allah”

” huh! Kau hina aku... rasakan nih”

Mahluk itu melempar beribu-ribu lembing yang entah datang dari mana akupun tak tahu.. dalam beribu lembing die bagi kat aku tuh.. tercacak jugak lah dua lembing.. satu terkena di bahu kanan ku satu lagi di bahu kiri ku... alhamdulillah dengan kuasa llah ..aku tak rasa apa-apa.. aku cabut kedua dua lembing tu..

” baiklah wahai mahluk.... giliran aku pulaa”

” ya allah dengan kekuatan  yang telah engkau sempurkan bagi ku.. izin kan aku”

Aku cuba baca ayatul qursi ..dengan tidak semena-mena tiba-tiba muncul api yang menjulang tinggi ..memakan sedikit demi sedikit tubuh mahluk itu... maha suci allah hanya engkau lah yang maha kuat lagi perkasa.. alhamdulillah dengan izinnya .. mahluk itu terbakar..

”ya allah.. izinkan aku berhadapan dengan si tukang sihir”

Aku teruskan berzikir dan tidak semena-mena muncul sesok tubuh yang kurus ting tak berapa tinggi dalam 165cm.. dengan wajah tertunduk..

”hei kamu .. hentikan sihir kamu pada saudara aku.. jika tidakk aku akan musnahkan kamu dengan izizn allh” – aku cuba mengancam, situkang sihir.. kasik die takut sikit.. padahal aku pun risau jugakk ..

Sosok itu hanya mengangguk sahaja..

” ya allah dengabn kekuatan yang telah engkau sempurnakan bagi ku.. izinkan aku mencabut segala ilmu dia ”

Bismillahh......................

Selesau tugas aku mencabut ilmu situkan sihir.. .

Keesokan harinya aku pun call lah kias dan menceritakan perihal semalam...

Alhamdulillah kias pun dah pulih kembali ..tetapi adalah sikit kesan-kesan yang terasa pada badan dia...

Setelah beberapa minggu  kiass call aku balikk

”assalamualaikum arian aku jadi balik laa”

”hah! Ko bia betul ... aduhhh tak apa lah nanti aku tgk kan”

Bersambung.

Rate

1

Huh.. hari nih hati aku kurang senang ..bila mendapat khabar berita yg bagi aku cukup merunsingkan ..tapi takpa aku gagahkan jugak untuk menulis .. kasi habis ini cerita ..wokeyy

Setelah kejadian yang lepas.. aku agak runsing dan pening bila mendapat tahu bahawa kias sakit semula.. berminggu-minggu jugak aku cuba untuk mencari jalan keluar dari masalah ini tapi hampa.. sehinggalah pada satu malam ilham dating dengan tidak di undang..

Selelsai sahaja solat hajat.. jam lebih kurang pukul 1 pagi.. aku masih termenung jauh memikirkan bagai mana untuk menyelesaikan masalah yang kias alami..

”hermm ape mende lagi lah yang tak kene ..biala aku scan dah takde pun mahluk2 dari kaum jin yang menempel.. bila di siruh ke hospial dokter pulak kate normal tak ada masalah... apa sebenarnya yang engkau hendak tunjukkan ya allah”- keluhan yang bermain didalam kotak fikiran ku..

” ok lah aku scan la sekali lagi.. tapi aku cuba fokus benda lain manala tahu kut2 bukan jin yang dok menempel kat si kias nih”

Dalam pengamatan scan aku tiba-tiba muncul bayangan kis yang sedang berdiri.. tetapi di badan nya ada seekor ular yang sangat besar.. saiz badan ulur itu sahaja lebih kurang dengan peha aku ni hah.. memang besar lah.. baru badan dia belum kepala diaa lagi la besar.. ..

” maha suci allah .. mahluk apa pulak nih”

”assalamualaikum.. wahai mahluk allah... siapa kamu ?” aku cuba mencari asal usul ular tersebut

Apabila salam di beri .. ular tersebut seakan-akan terkejut dan memanggungkan kepalanya kembang seumpama king cobra.. dan masa ini dada aku begitu kencang bagaikan nak pecah.. mahunya tidak.. aku jumpa l=ulur tedung yang sebesar lenganpun aku dah kecut perut.. inikan besar peha lagi lahh...tapi uluar itu sebijik kaya binatang dan bukan jin.. sebab dia tidak berkata kata..

Aku cuba mencari asal usul ular tersebut dan ternyata ulur itu bukan lah dari kaum jin.. tetapi ulur itu adalah binatang yang tinggal di alam sebalik mata.

Tanpa lengah aku pun rentap ulur itu dan aku kerat keratkan.. setelah itu aku hancurkan pulak... alham dulillah dengan izinnya semua pekerjaan menjadi mudah dan lancar..

Satu minggu kemudian...

”assalamulaikum kias apa khabar.. ko macam mana sihat dah ker?”

”wsalam arian.. alhamdulillah dah lebih kurang seminggu dah aku takde gangguan macam dulu tuh.. ko ada buat apa-apa ker”

Akupun menceritakan apa yang telah berlaku seminggu yang lalu pada kias.. dan alhamdulillah semua itu berakhir..

Yang menjadi tanda tanya bagi aku.. mana datang pulak ular nih.. siapa yang hantar... tinggi sunggu ilmu orang tuh boleh hantar ulur semacam ini..

Apa-apa pun aku bersyukur kerana aku pun selamat jugakk

sekiann

Rate

1

sume cite best. ade masa share lg ye pengalaman...

yes up balik, yes, yes yes

kuat betul benda tu. dah buang siap blh dtg balik sekelip mata.

arian...
lama aku x online
alam balik mata...
aku x paham...alam apa

ada update lama dah yer.. best2.. ha ah.. nak tau jugak apa maksud alam balik mata tu..