CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

Aku..........sangat misteri! (versi 2) Yok Nyambung...Seng Tenan!

congrats wakjuu....
congrats nurul.....
nagaijau Post at 30-5-2011 10:30

thanks.....kat serawak kan? x reti2 nak hantar kain pua kumbu?

Reply 701# noradaniez

thanks.....stop untuk 2-3 tahun dulu..hahhahha

sneak preview..........jgn ulang cetak, barang belum siap...ayat tengah berterabur!

Allah SWT berfirman dalam Surah al-A’raf ayat 200 bermaksud: “Dan jika dihasut oleh suatu hasutan daripada syaitan, maka mintalah perlindungan daripada Allah (iaitu dengan membaca A’uzu billahi minas syaitanir rajim), sesungguhnya Allah Maha Mendengar lagi Maha Mengetahui.”

Hari ni dah masuk hari ke-3 aku sampai di Kuala Lumpur, jam tepat 8.20 am 23 march 1996 dan maksudnya dah 3 hari aku merempat di kaki lima masjid jamek ni, dah 3 malam aku melepaskan rindu kat kampong dengan melangut di pertemuan 2 sungai di tepi masjid ni…deruan dan hempasan air sungai yang menghemtam jeram2 batu ni amat mengasyikkan dan menenangkan jiwa.

Malam tadi lepas Isyak, aku di tegur dengan sopan oleh security masjid tu. Mana taknya dan 2 hari 2 malam aku merempat kat situ, siap basuh jemur kain pelikat kat atas pagar masjid tu…bukan aku suka-suka buat tapi aku tengok ada orang buat macam tu…aku ikut je.

“adik ni dah 2 malam kat sini, adik lari dari rumah ke? Kat sini ramai mat pet, bahaya…nanti kalau ada operasi, silap hari bulan ngan adik2 ni sekali kena angkut!”

“ saya bukan lari dari rumah pak cik..saya tunggu pakcik saya…dia  cakap nak jemput saya kat sini semalam…ingatkan nak tidur kat puduraya tapi saya dia cakap tunggu je kat sini, selamat! Rumah ALLAH..”

“betul ke pakcik ko suruh tunggu kat sini? Ni dah 3 hari ko ‘tersadai’ kat sini..kampung ko kat ne? pi beli tiket bas balik la kampong..pak cik ko kencing je kot?”

“isk! Takkan la pakcik saya nak tipu saya…saya dari Kampung Sungai Manis, Sabak Bernam…lagipun dia cakap jangan pergi mana-mana sampai dia datang..ni surat dia”

Minggu sebelumnya, masa tu aku baru je balik dari solat jumaat, bila parking moto bawah rumah, aku terpandang sepucuk surat elok je terletak atas pangkin kayu tu dengan nama penuh aku tertulis kemas atas sampul putih tu…

“mak! Bila surat ni sampai?”

“tak tau la…x dengar pun bunyi moto din posmen tu tadi”

Din posmen ni biasanya datang rumah kalau hantar  pos laju je yg di hantar oleh kakak-kakak aku pada setiap awal bulan ( hantar duit kat orang tua…wajib!). kalau surat-surat biasa ni dia longgok je kat peti surat ‘awam’ kat kedai runcit depan simpang tu. Mungkin ada jiran-jiran yang tolong ambilkan kot..

Bila aku buka surat tu….”uish! pandai juga paman aku ni tulis jawi, kemas sungguh!”

Auzubillahi Minas Shaytanir Rajim BismillahirRahmanirRahim..

Assalamualaikum..
Adik (panggilan manja aku), minta izin dengan Kak Wok ( mak aku ) datang ke Kuala Lumpur pada 21/03 duduk dengan paman. Dalam ni ada 200.00 ringgit, bagi seratus dekat kak wok (rasuah la ni..) yang lebih buat tambang.
Tunggu di masjid jamek dan tunggu sampai paman datang. Rehat-rehat dulu di masjid tu dan jangan merayau2.

Yang benar,

Khalil.

pernah la sekali tolong member eksiden teruk berdarah2..siap angkat bawak tepi jalan..masa ambul ...
juragan_malam Post at 30-5-2011 10:27

cerita pasal orang tak tahan tengok darah ni...teringat abang ipar aku citer.... sekali tu dia dalam perjalan dari seremban balik KL.. ntah camana ada satu accident melibatkan lori sampai terbalik.... darah merah penuh atas jalan... dia dah sampai pitam.... jalan jauh ke depan.. stop keter... sbb dah tahan... bila dah ok dia sambung perjalanan ke KL...malam tu tengok la TV buletin utama.. nak tengok pasal accident tu... rupa2 nya lori cat terbalik...yg merah2 dia nampak melimpah atas jalan tu.. sebenarnya cat merah... adooyaaiii dia kata buat penat jer dia sampai pitam2.. rupernya cat merahhh..... tipah tertipuuu....

Reply 706# juragan_malam

tahniah wak jue, nurul and family.. sangat indah nama baby! ..

and thanks for sharing the info pasal uri tu.. ye la.. ramai parents moden2 skang ni tak reti sangat pasal cemana nak handle uri. So info ni bagus dibuat panduan.

Husband aku tanam uri anak2 kitorang, simple je.. takde nak ada unggun bagai atau letak paku ke apa ke.. tanam pun dalam kawasan rumah. Alhamdulillah, so far anak2 pun ok... tapi first time dengar baby macam gelak mengekek tu, cuak gak.. hehhehe.. tapi aku berbalik pada logik - baby tu nak practice..

Skang ni dah nak masuk 3 bulan - dah pandai berdrama, manja tu toksah cakap ler kan.. sampai kakak dia jeles!!!

Reply 705# juragan_malam

Masa aku dalam pantang, aku pakai khidmat sorang makcik dari Klang. Dia boleh datang sendiri ke rumah kita (tak payah jemput dan hantar) and memang sangat syiok kalau dia urut.. memang segala urat sendi, otot semua dia bantai.. sakit tu toksah cakap ler, tapi sebab nak body cantik balik kan, hadap aje la..

Follow Us
Reply 724# twins

aduyai....nak terburai perut aku membayangkan darah tu....start citer lain plissssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss...

gue...kali ni terpaksa yg uruskan sebab FIL dan x larat...sebelum2 ni my FIL yang buat...MI ...
juragan_malam Post at 30-5-2011 09:58

alahai... mabuk darah rupanya... abih tu.. cemana ko uruskan? pakai mask kah?

P/S: Tang mabuk darah ni normal and takde kena mengena dengan ke-macho-an seseorang. Sesetengah orang, tengok gambar orang berdarah-darah je dah boleh mabuk dah.. tu belum yang real punya..

sakit tu toksah cakap ler, tapi sebab nak body cantik balik kan, hadap aje la..
duquesne Post at 30-5-2011 10:53

hahhahhahahhahhahhahhahhahhahhahhaha.....................x tau nak komen!

Post Last Edit by juragan_malam at 30-5-2011 11:18
sakit tu toksah cakap ler, tapi sebab nak body cantik balik kan, hadap aje la..
duquesne Post at 30-5-2011 10:53

huh! terdable lak!.... apa lagi dalam list fear factor gue?
1) mabuk darah -Hemophobia
2) takut hantu - Daemonophobia / Phasmaphobia,
3) gayat - Aeroacrophobia
4) binatang2 yang melata dan merayap..cth katak, cicak, ular dan lain2 - Snakephobia / musophobia
5) mak nyah - Transphobia
6) guruh dan kilat - Astraphobia
7) tasik - Limnophobia
8) jarum cucuk - Aichmophobia
9) dentist - dentophobia

Reply  twins

aduyai....nak terburai perut aku membayangkan darah tu....start citer lain plisssss ...
juragan_malam Post at 30-5-2011 10:56

Sambung la citer yang tadi tu...

thanks.....kat serawak kan? x reti2 nak hantar kain pua kumbu?
juragan_malam Post at 30-5-2011 10:33

ambooiiii........kalo turun kl aku bawak....
insyaallah....
tgk2 lupaaa........

Sambung la citer yang tadi tu...
duquesne Post at 30-5-2011 11:01

citer darah? NO! NO!....

citer darah? NO! NO!....
juragan_malam Post at 30-5-2011 11:21

ishh bukan laaa!!!! Citer yang ko lepak kat masjid jamek tunggu paman tak sampai-sampai tu..

huh! terdable lak!.... apa lagi dalam list fear factor gue?
1) mabuk darah -Hemophobia
2) takut hantu - Daemonophobia / Phasmaphobia,
3) gayat - Aeroacrophobia
4) binatang2 yang melata dan merayap..cth katak, cicak, ular dan lain2 - Snakephobia / musophobia
5) mak nyah - Transphobia
6) guruh dan kilat - Astraphobia
7) tasik - Limnophobia
8) jarum cucuk - Aichmophobia
9) dentist - dentophobia
juragan_malam Post at 30-5-2011 11:00

tang no 2 tu aku musykil besar...

tang no 4 tu - aku geli katak ngan ular.. takut tu tak ler.. tapi kalau nampak, memang rasa geli..

ishh bukan laaa!!!! Citer yang ko lepak kat masjid jamek tunggu paman tak sampai-sampai tu ...
duquesne Post at 30-5-2011 11:24

o..........tu sneak preview je....yang sambung2 nanti la tunggu kuar buku ke drama ke....hahhahhahhahha...so...tunggu je la kat masjid tu!
sinopsis

cerita ni berkenaan sorang mamat kampung ni, dapat misteri letter dari paman dia yang duk kat KL. Then tunggu punya tunggu paman dia x muncul tapi ada 'orang lain' yang muncul....dan seterusnya mamat ni berkelana ke sana kemari..ikut arahan demi arahan dari paman dia..dan banyak peristiwa dan pancaroba yang kena beliau tempuhi dan harungi sepanjang berkelana...

o..........tu sneak preview je....yang sambung2 nanti la tunggu kuar buku ke drama ke....ha ...
juragan_malam Post at 30-5-2011 11:29

cehhh.... saja la tu!! :@  

Reply 735# duquesne

betul.....takut!.....napa? anda x takut ke? meh gue tolong hantar 2-3 ekor tengok takut ke tak....hahahha

o..........tu sneak preview je....yang sambung2 nanti la tunggu kuar buku ke drama ke....ha ...
juragan_malam Post at 30-5-2011 11:29

WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...................................semangat aku nk tahuu......

ok......soalan seterusnya..................................?