CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: nashrudean

ALL ABOUT BALI, INDONESIA PART 6

birdflu_007 replied at 26-3-2015 07:23 AM
Mc D and KFC halal yer kat sana?

halal!!

Salam otai2 bali... Nk mintak advise psl trip bali. Tiket dah beli 8-11/6 ni. Bwk family jln2 so trip ni with kids. Hotel tak book lg ni sbb tgh pk mana yg lebih mudah dn jimat. Book sendiri hotel ke amik pakej skali hotel through agen? Budget dlm rm2k utk cover hotel dgn trip 4h3m. Agk2 cukup tak?

saisamal replied at 25-1-2015 03:05 PM
ferry kat padang bai. pernah search org cakap naik ferry diorang tunggu sampai ferry penuh baru ja ...

memang 1 tempat je ke kalo nak naik speedboat kt jetty padang bhai tu jek? xdde tempat lain eh? duration dr kuta ke jetty betul ke 2 jam?

AppropriateNick replied at 5-2-2015 11:25 AM
yesza..murah bangat kan..data plan jek 2.5gb..mmg sakan la aku bermain internet!..dlm tu utk calli ...

kire sim pack dorg mmg ade micro sim la kan utk smartfon?

Bila nak pergi?
Sy april ni.
Tiap tahun mesti pegi baliiiiii

Follow Us
ntahler replied at 26-3-2015 03:48 PM
Salam otai2 bali... Nk mintak advise psl trip bali. Tiket dah beli 8-11/6 ni. Bwk family jln2 so tri ...

Area mana nak staY
Duduk area kuta la.. Tr book thru agoda
Kat holiday wina. Kekadang murah..
Area yg ada mcd, kfc, etc,, yg halal ...

MummySuri replied at 26-3-2015 04:28 PM
memang 1 tempat je ke kalo nak naik speedboat kt jetty padang bhai tu jek? xdde tempat lain eh? du ...

Yeap 2 jam from area Kuta to Padangbai.. Satu lagi tempat utk naik speedboat is at Tanjung Benoa.. Nearby Nusa Dua..

rbmy replied at 26-3-2015 09:31 PM
Bila nak pergi?
Sy april ni.
Tiap tahun mesti pegi baliiiiii

Saya pergi 7-9 Mei .
Dah book wina hotel, hati teringin nak duduk kinaara resort and spa tadi katanya drive 3 jam 30 mins.
Jauh sgt...huhu

Nak mintak pendapat utk itinerary .. saya pergi kul 9 lebih.. sampai dalam kul 12 lebih
So apa yg saya sempat cover?
Day 2 baru nak gi yg jauh2..
Day 3 maybe sekitar kuta jer...
Cadangannya saya drop semua temple, tarian bagai tu sebab bawak budak bawah 3 tahun..
Kalau ada cadangan yg best silala share..
Tq

Edited by rbmy at 27-3-2015 02:05 PM
birdflu_007 replied at 27-3-2015 12:21 PM
Saya pergi 7-9 Mei .
Dah book wina hotel, hati teringin nak duduk kinaara resort and spa tadi kat ...

flight dari kl kan.. mgm smpai dalam jam 11.30pm
masa tu..rasanya nak jalan area kuta pun dah tutup kot..
tp kalau siang, ok je.. sempat juga pergi terus petang tu tanah lot sunset. atau jimbaran.

saya pun pernah bawa baby.. ye sy pun tak galakkan kalau bawa budak..saya pergi 4h 3 malam

day 2 - saya waktu saya pergi last year..
taman ayun - ubud - kopi luwak - kintamani - tegalalang - tanah lot
*malam : jalan area kuta + spa..

day 3 - bedugul - uluwatu - area kuta

jarak dari kuta ke kintamani - 2 jam.. ke bedugul pun lebih kurang 2 jam lebih...
mungkin uluwatu bole tengok scenery.. tapi perlu kot tgk kecak dance. sebab bawa budak ..
lgipun dah naik harga rm100,000rb seorang. tak termasuk entrance.
so kalau tak tgk kecak cuma bayar 30,000rb je.

saya tak pergi temple garuda wisnu (gwk)
sebab tgk temple besar gedabak.

kat tegalalang pun berenti kejap je amik gmbar..

tak sempat nak cover semua bali dalam 3,4 hari..
sebab jauh jauh kan,. kalau nak pi lovina lagilah.. mau jam 3am kalau stay kat kuta..

so bgi kita yg bawak budak ni.. rasanya yg atas tu dah ok kot..ikut kesesuaian ye destinasi yg saya ckp ni.. hehe

birdflu_007 replied at 26-3-2015 07:19 AM
Zara, nak tanya... kenapa tukar hotel yer? jauh ek?
saya nak gi 7-9 mei tapi lum book hotel
leh  ...

saje nak rasa dua2 hotelni camne sbb masa nak booked hotel baca review hotel2 bagus..so nak trylah sendiri.dua2 hotelni di Kuta xjauh dari airport.dlm 15 minit je...

MummySuri replied at 26-3-2015 07:30 PM

x semestinya...ada jek yg besar..boleh jek potong kt mana2 kedai telfon...beli simpati data plan..jgn beli kt 7e dorg

keenah baru je balik dari bali ni....best...cantik sangat bali ni...cuma panas sangat la...sampai aircond van pak supir pun tak terasa...huhu..

1st day...sampai 7.20pm...terus ke hotel...amik motor hotel terus rempit cari kedai makan...area sri dwi ke apa ntah...sedap dan murah...yang penting halal...pas makan terus round2 area pantai kuta...memmang happening sangat...muzik berdentum2 kiri kanan jalan tu...pastu stop amik gambar kat HRC...balik hotel tido...

2nd day....ke tanah lot...keenah suggest korang amik la gambar ngan potograper kat sana...sebab 20k je.. gambo pun cantik diorang snap..pastu g makan kat tulang lunak...mahal...xberbaloi sgt la..so x makan kat situ pun xpe...pastu kenyang solat n then terus ke pandawa beach...orang ramai sangat kat sini...cantik sgt viewnya..dalam setengah jam je kot kat sana...sebab panas sgt...tak sanggup nak berjemur lama2...so g kat dreamland beach lak....bagi keenah dreamland beach tak cantik sgt..orang pun tak ramai..kat sini ombak kuat giler...nak surfing ok la kot...pastu sunset di uluwatu...memmang cantik sgt...tenang je...last dinner di jimbaran...satu lagi tips nak makan di jimbaran ni kalo korang nak jimat order cara ala carte...jangan amik yang pakej..sebab mahal....balik hotel terus rempit balik cari spa...nak foot massage..so keenah g foot massage di inner glow spa area pantai kuta jalan nak ke HRC..70k sejam...hilang lenguh2 kaki balik hotel tido...

3rd day (last day)....g ubud padi terrace.....jauh sangat dengan hotel keenah...jalan pun macet nak ke sana...amik gambonye setengah jam je...tu pun amik gambo dr luar padi tu..kalo korang nak pergi padi terrace tu make sure korang jalan di batas padi terrace tu...balik dari ubud singgah makan durian...durian bukit katanya...tapi x sesedap durian malaysia...pastu pergi sukawati...wow heaven...murah sangat2...so keenah habiskan semua duit di sukawati..pastu sebelum ke airport singgah ke krishna...makan pun kat food court tepi krishna...murah sangat makan situ...krishna agak pricey dari sukawati..so keenah juz beli pie susu je situ...kalo nak shopping kat sukawati pun dah cukup...pergi airport..terbang ke kl...

rbmy replied at 27-3-2015 02:04 PM
flight dari kl kan.. mgm smpai dalam jam 11.30pm
masa tu..rasanya nak jalan area kuta pun dah tut ...

Tq.. sebab sampai pun dah tenghari.. tak sempat nak cover byk tempat pun...

MummySuri replied at 26-3-2015 07:30 PM

Iols pon bki simpati. Dia mmg saiz normal tp bleh patahkan jadi micro sim

ada tak sesiapa boleh tolong suggest tempat/acara kebudayaan yang tak best pun nak pergi kat bali ni.
sbb nak buat itinerary. tak nak bazir masa untuk benda yang tak berbaloi nak tengok.

Ada sesiapa nak ke bali dari 21/04 - 24/04/2015? Saya dah booked & dah bayar villa utk 4D3N tapi atas sebab2 yg tidak dapat dielakkan kami terpaksa membatalkan percutian kami. Sila PM saya utk keterangan lanjut..TQ

rolypoly replied at 10-4-2015 09:19 AM
ada tak sesiapa boleh tolong suggest tempat/acara kebudayaan yang tak best pun nak pergi kat bali ni ...

utk 1st timer Kechak Dance is a must (tp bg saya boring je  haha dah la mahal tiket) ...tapi ada satu lagi dance yg biasa supir suh tgk.Barongan ke apa..yg tu  SILA SKIP lah..bosan amat..cukup g Kecak je..buang masa..baik g Sukawati Market shopping paintings..lumayan!!

nashrudean replied at 13-4-2015 10:03 AM
utk 1st timer Kechak Dance is a must (tp bg saya boring je  haha dah la mahal tiket) ...tapi ada s ...

barong dance kan? sbb baca review ramai kata tak best pun. tempat kopi dan barang2 silver tu pun tak sure lagi nak pergi ke tak.

rolypoly replied at 13-4-2015 10:33 AM
barong dance kan? sbb baca review ramai kata tak best pun. tempat kopi dan barang2 silver tu pun t ...

ye skip barong, skip silver, kopi tu ok la tgk mcm mana proses kopi dari taik musang pastu try minum bhahahaha....