CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: wasntme

DARUL SAKA - sharing is caring ( MERGED)

jangan gado2 maaa... tak baik.. pa kata saling bekerjasama.... udah2, bermaafan lah semua...

bermaaf-maafannyer... untuk hari raya bulan 8... nanti... lagi 4 bulan je lagi... dah nak puasa... eh.. dah siap ke baju raya...??

haha dah siap pun.. wakakkaka

dah siap ye?? ni aku baru je beli kain nak buat baju kurung.. hehehhee.. tema tahun ni nak warna pink pulak.. hehehehe... belum lagi nak tempah.. ni tengah cari langsir2... pikir nak kumpul sikit nak beli perabot... tapi tulah tengah pikir pulak nak cari umah kat KL... nak beli perabut kat KL ke atau kat johor ke???

Anak murid ayah pin pun anggap ayah pin mursyid.... mursyid mursyid

tok pawang  pn blh tgkap hantu..hua3.ogr yg tgkp hantu ni ada yg putih..ada yg hitam..mursyid pn sama gak..ada yg benar ada yg buat2 benar..agar mendapat hidayah Allah utk di temukan ngn mursyid yg benar lg lurus lg mencapai ilmunya lagi melimpah ruah maghfirahnya..

kepada perawat2 smua,aku bkn anak murid tok belagak..aku cuma kagum sbb msh ada org tau ilmu2 yg tggi mcm tu..aku pnh dgr pasai ilmu2 yg dia smpaikn dlm blog dia tu dari org2 tua d tmpt aku..penerangan tok belagak sama ngn penerangan depa..aku igt dah pupus org yg blh eleborate ilmu2 mcmtu kat dunia ni n tak sangka tok belagak tau.pd aku dia ni dah blaja smua ilmu kasi complete n jazamkan..after dat he continue with helping people needed.
BKN BLAJAR ILMU MAU TGKAP HANTU!!!
silverstate Post at 25-3-2011 10:58

kelakar laa statement nihh.... kalau aku kata sesetengah ilmu pada dia sama dengan pada aku macamana??? sebab ko baru kenal dia... itu pon sebab penubuhan blog dia 2-3 tahun lepas kalau tak silap..... kalau dulu ko selalu berforum dengan dia, ko tau laa.... ilmu yang dia belajar bukan ilmu tangkap JIN ke.... sebab tu aku cakap, berforum guna akal.... jgn merendah-rendahkan orang lain.... mcm k dah tau pulak amalan orang lain sampai suruh bunuh JIN setan dalam badan kitorang.... adoyaii.... ko buat lawak ke ape...

kalau nak kata ilmu yang aku belajar pon hampir pupus.... tapi jgn lupa, masih ada lagi sesetengah orang yang menuntut ilmu2 ancient nihh.... yang penting ilmu HAQ bukan ilmu bathil..... kira aku anggap ko nihh jenis taksub ajerr laa ekk...

Follow Us
Bro N Sis sume takyah ler sakat menyakat nih... aku baca gelak pon ade.. HK n Bro edy jgn ler sakat2 nih.. aku tau sgt  korang nak sakat silverstate nih.. asal ada point aje... hehehehe

berguru mmg bagus tp jgn taksub dgn ilmu guru tu.. taksub dgn Allah.. aku percaya silverstate juga org yg hebat gitu.. tp banyak bertanya dan sedikit tahu kan lebih baik... tips nak berkawan gitu.. hehehe..

hua3..taksub tu kira ok la lg..tp jgn smpai bertuhankan guru je..marah sgt En. Edy 137 ni yek..knapa ada sparuh je dari ilmu dia?await x pulun smua je?hahaha.
xpa2..kalo aku bikin perawat2 marah..aku mohon maaf sbenar2 maaf.aku xbniat nk cari gaduh or something provoking.ok bro edy137?truskanlah usaha tuan2 utk membantu umat muhammad n anak cucu cicit adam di alam fana ni..mudah2an tuan2 kalian smakin dekat kpd Ilahi dan sgala perbuatan berada dlm redha Ilahi dan brada dlm telekan-Nya.smoga turun naik nafas kalian beserta dgn berkat taufik hidayah empunya 7 petala langit 7 petala bumi juga diantaranya...

aku paham ape silverstate cakap mengenai usir jin setan dlm badan kita dulu baru wat yg lain.. tp kalo sampai nak abis sume setan jin dalam badan nih pon kemaruk lah nampaknye nak dok 'berkhalwat' memanjang..

guru aku pon pernah cakap, jin setan dalam badan nih mmg ada kecuali org yg lahir tepat azan subuh jumaat.. dia lahir dijemput dgn azan jumaat gitu..dan akan 'pulang' pon dgn laungan azan jumaat.. org mcm nih 'kebal' dr di masuki jin setan.. tp sape dia tu.. kalo ade pon kita tak tahu dia kat mana pon.. nak cari..

satu contoh aku bg, abg seguru aku pernah disuruh gurunya di pesantren indon supaya balik dan membaca Yasin 100x pd mlm tertentu sepanjang mlm hingga subuh utk mencari guru mursyid di tanah melayu.. dia sampai je tanah melayu, dia wat ape guru dia cakap.. lepas solat subuh, tertulis alamat dan nama di sekeping kertas.. pagi tu juga pertemuan berlaku.. kisah nih dicerita sendiri oleh empunya diri..

kita yg 'biasa2' je nih takyah ler pk sgt bende2 mcm tu.. nt tak dpt fardu kifayah nak tolong org da jd payah.. sekurang2nye yg blaja ilmu HAQ ade sedikit usaha utk membantu.. itu da kira kewajiban dlm menuntut ilmu.. tp bab membersihkan hati sendiri, biar Allah yg tentukan.. kita tak layak pon.. jgn ingat zikir da berjuta pon bole bersih hati.. Allah yg tentukan..

tp kalo sampai nak abis sume setan jin dalam badan nih pon kemaruk lah nampaknye nak dok 'berkhalwat' memanjang..

bro..berkhalwat tu ambilan sempena syariat RASULULLAH di gua Hira'..ada penah ke ko jmpa org berkhalwat spanjang masa?hahahahaha.yg penting dapat mengasingkan diri di khalayak ramai..bkn bermaksud asingkan diri tu ko p masuk hutan bkawan ngn rimau..ko paham ke?n aku nk tnya ko,mana lg baik kalo zikir bjuta bilion daripd hati dok terlangah kosong..rasulullah xpenah lupa bzikir walau 1 saat even sedetik..so????brapa juta billion trillion plak zikirnya?

bzikir bkn atas sejadah je..masa main bola pn blh.tu pn kalo igt nk bzikir..kalo tlupa,nk bt mcmana..riadhah lg.diulang2..dicoba2..dipaksa2..nanti fadeup la setan tu.so mampulah mementenkan zikir tu waima masa turun naik nafasmu.waduh2 pak...agar Allah bisa kurniakan taufik hidayah-Nya.

berkhalwat mmg amalan Rasulullah s.a.w.. Tak dinafikan kita juga mmg perlu berkhalwat demi memenuhi kehendak bathin.. Org yg berkhalwat lebih 5 tahun pon aku da jumpa bersembang..

Zikir sambil riadah tu aku rasa biasa je kot.. Takyah ler banding2 ngan Rasulullah.. Rasulullah pon reti berlawak juga.. Reti merajuk juga.. Kadangkala keanak-anakan bila bersama isteri isteri tercinta.. Dia pon manusia jg cuma bersifat maksum...

Kalo kita ni nak tunjuk alim tp tak sedar langit depan mata pon tak guna jgk.. Berdakwah bertabligh kene tgk siapa dan di'langit' mana nak bercakap tu.. Guru mursyid pasti mengajarkan ilmu tentang hati.. Adakah hati kamu sedang meronta utk berdakwah..? Itu petanda baik.. Tp berdakwahlah dgn lemah lembut dan penuh sopan santun bila ada yg lebih arif dikalangan kita..

Bro edy, HK , te_peng dan sahabat lain tentu sahabat dgn zikir yg tidak 'terhenti'.. Pasti mereka ada buah fikiran sendri termasuk sy.. Bermuzakarah tentang ilmu tetapi tidak mencela amalan org itu yg terbaik.. Hanya mengingatkan bahawa kita lebih dhaif dr ulat dlm batu...

Bermuzakarah tentang ilmu tetapi tidak mencela amalan org itu yg terbaik.. Hanya mengingatkan bahawa kita lebih dhaif dr ulat dlm batu...
tunggulbatu Post at 25-3-2011 17:48

statement yang baik....

bgs2..satu checkmate statement yg padat.

apa lg..moh le kita berkhalwat..mau ka?

berkhalwat dlm terang gitu... Amacam..?? Hehe.. Asyik nak nyorok je..  Tu masa lalu yg aku da lalui nikmatnya.. Hari ke hari, tahun ke tahun aku 'hilang' dr manusia.. Tak berkata2 melainkan dgn diri sendiri.. Sampai org kata gila lah.. Tido uma kosong sampai kene halau org.. Tido tepi jalan.. Tido tepi surau or masjid.. Huhh.. Tahun2 yg amat mencabar aku tentang zuhud kpd Allah..

Aku hanya kerja utk dpt mkn.. Selebihnya aku raih simpati org.. Org bg makan, rasalah kenyang.. Kalo tdk, mmg menahan lapar...

Tak perlu rasanya aku cerita apa isi cerita kisah semasa dlm tempoh 'pelarian' tu.. Mungkin org lain dapat pengalaman berbeza.. Bahagian masing2... Berkhalwat nih bukan kita nak, tp Allah tunjuk jalan.. Kalo sesaja pegi gunung tanpa 'arahan', mmg nak cari nahas ler tu.. Lg satu, guru aku pesan.. 'ilmu HAQ jgn diuji, derhaka...!!!'

await la smpai mcm tu bro..

itu biasalah sebab dia diuji... lumrah kalau orang ada ilmu ni kena buang dulu... sebab Allah nak kita tahu pada siapa kita harus berserah...

Teruskan tunggul batu. Terus terang aku katakan salah satu ciri mursyid yang perlu ada adalah bermuzakarah tanpa mencela amalan orang lain. Kerna dengan ilmu haq si empunya  diri  merasakan dirinya tak lebih dari seorang hamba semata-mata.

ramai rupanya dalam ni yang punyai ilmu hebat2... hehehehhee... aku ni xsehebat korang pun... cuma boleh nampak, cakap dan tangkap je...