CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: brown93

[BEST + ULTRA SERAM ]Misteri Riviera II Apartment

penyapulidi posted on 28-11-2013 12:22 PM
dulu aku dok kat pandan villa kondo tu...
situ aku pernah kena 2 kali...huh serammm...

nk off topic sket hehe.. abg ipar aku pn penah gak cite pandan villa or grandeour condo ( aku lp yg mn 1) ade 1 tingkat tu ade 1 uma yang memang kosong xde sape nak beli sbb ade antu bergentayangan kt situ ( ade kes mati kne bunuh ). Pintu umah tu pun xditutup elok tenganga luas.
Dari rumah aku memang clear nampak rivera, pandan villa & grandeour huhu..

Rivera ni belakang dia ada satu apprmnt kan? Kalau betulla itu appartmnt nya memang sah berhantu. Sebab dulu lepas aku balik shooting ( aku keje production ) selalu naik ngan runner. Selalu jugakla antar sorang budak crew kat apprmnt tu. Dia klu balik shooting tengah malam je mesti takut nak naik. Kadang2 kalau balik shooting kol 3 pagi dia mesti akan tido umah member

N tak silap aku ada sorang retis ni dok situ. Dia selalu cakap yg apprmnt tu berhantu. Sampai takut balik shooting malam2.. Sebab tu kerap jugakla bf dia bermalam kat situ

Kalau betulla apprmnt yg aku fikirkan tu. Sebab dulu rivera tu terang berderang. Aku tak syak apprmnt tu yg berhantu. Tapi budak crew tu dia duduk apprmnt yg alik belakang tu..

seramnye...

daiman posted on 29-11-2013 12:09 PM
Rivera ni belakang dia ada satu apprmnt kan? Kalau betulla itu appartmnt nya memang sah berhantu. Se ...

Haah..apartment tu la..huuu...sapa le retis tuu..:-p

Assalamualaikum .  sejak aku kecik(sekarang aku 16 tahun)(sory sebab sye gune aku coz sume ni just copy  balik chat sye ngan kawan kat fb) , saye rase sangat2 perlu nak share citer ni kat korang)  means mase darjah 4 ke atas , aku selalu beli burger kat area luar apartment tu . murah n sedapp . dulu aku selalu je tengok apartment tu tapi tak pernah terfikir pape pon . mase darjah 6 baru aku terfikir yang flat ni pehal takde orang . sebab , yelakan , flat ni strategic yang amat . keluar2 je straight ke mrr2 n buleh terus ke pusat bandaraya kl . dekat ngan Bandar sume . yang aku pelik , nape kosong ?

Then dulu aku rase tempat ni mesti jadi sarang  penagih dadah mat2 ganja sume tu . mulenye aku rase tempat ni takde hantu , mungkin didiami penagih yang tak takut hantu . maklumlah , hati kering badan kering poket kering hahah . so aku rase mungkin penagih2 ni yang buat dajal . So tetibe  member aku cite sumtink pasal trip diorang ke sane .. gini ceritenye...

Member aku ni si A , adela pakat nak buat trip konon2 adventure ke sane sume , mulenye , si A ni gelak2 je bile dengar cerite2 perempuan terjun daripada tingkat 5 sume tu . So die un nak find out la kan . Trip yang pertama diorang pergi ke sane , masa mula2 masuk je sume dah tak sedap hati . Then sume tak berani so balik je terus  . Seram sangat .. meremang bulu roma , baru masuk dah rasa dah macam2 ade kat situ . Tapi  diorang rase tak puas hati lak .. so kali ni si A pakat2 nak buat 2nd trip , this time  ramai skit la . ,

2nd trip ni la yang ada something yang valuable kawan kepada A ni dapat rakam . Rakaman suare je ..   nak rakam video x leh sebab gelap sangat  .. antara yang berlaku , si A ade rase macam ade lembaga hitam besar lintas belakang die .. member die assume tu cume bayang die yang lampu kawan die suluh , but the problem is , bayang tu besar . so tak logic la suluh jauh2 bayang jadi besar tu . tapi si A ni tak cakap masa trip tu , just cakap masa diorang dah blah je .

Part yang aku nak share paling syok nih , kawan si A ni dapat rakam bunyi something cam besi diseret pun ade ,  macam hembusan yang creepy un ade . aku yang dengar clip uh tak dapat jelaskan creepy sound tu ape actually .Dua kali happen . dua2 dapat rakam . And part yang best , rakaman satu lagi macam ni , kawan kat depan jerit '' korang dengar tak ? '' sume dah kelam kabut , yang kat tengah paling takut , theyol jerit2 '' wei blah wei jom blah !! '' yang paling belakang sekali jelas suara die cakap ''wei pehal nih ? apahal weeei ?'' aku difahamkan yang member kat blakang tuh paling berani n rilex gitu ..

Dalam clip tu , suara theyol jerit2 ''wei blah jom blah jom wei!!''''wei pehal nih apahal weeii'' tetibe ade suare ''Toloong!!tolong!!!tol.." suare perempuan . jelas dalam clip uh . aku yang dengar nih tersentak seketika . sumpah real .berulang2 kali aku dengar balik clip uh . manada perempuan ikut trip diorang ?ha sape lak tu ...

Aku rase ni la evidence yang paling2 real pasal Riviera nih .Setakat badan panas bahang tu sume dah merasa . Then diorang sume balik and si A takleh lelap mata malam tu . Then mula la si A carik cerita2 pasal Riviera ni kat internet almaklumlah tweetfamous .

Jd ape yg saye dah share ni sangat2lah real dan saye tak reka2 . Clip tersebut ade kat bb si A nih jugak . so I takleh nak sangkal memang ade benda kat situ walaupun ade orang yang kate tak pernah kene ape2 gangguan kat situ . Sekali lagi maaf sebab gune aku hehehe malas nak re-type . Tapi , nanti sye try confirmkan tingkat brape diorang rakam suare uh . huhu Sekian , Assalamualaikum . Last edited by Torres_9 on 30-11-2013 04:42 PM

Rate

1

Hohhooh seram oi citer ko ni dik....
Mengalir air mata aku ni kalau seram2 sgt....
Tq2 update...

Follow Us
welcome .. tp tula , mane tak seramnye , kalau 'die' dah bersuare gitu , memang menakutkan gile . lagi best sebab diorang dapat rakam . so orang yang dengar takleh nak balas balik kate Riviera berhantu tu tipu . sye yang dengar ni terus terdiam padahal time tu kitorang tengah happy2 nak gi main futsal pkul 12 kat sportsplanet ampang . tetibe mase lepak rumah member tunggu teammates lain sampai , member pulak bukak cite pasal Riviera . haihh . nasib baik mood nak gi main futsal tu still ade . huhu seram

hm utk info,
badan panas tu bukan lah apa2 tu normal, kerana kita berjalan di dalam gelap, kita takkan terasa jauhnya jarak kita dah berjalan. lagi2 plak kitorg yg dah naik smpi ke tingkat 11 dlm masa 2 jam, dah macam sesi kat gym,
so badan panas samalah istilahnya dgn warm up - kerana kita bergerak, jadi adrenalin dlm bdan kita mula mengalir dan melepaskan haba. itu normal ye..

namun jika anda berasa seram sejuk, atau dingin, atau tidak berasa panas tp sebaliknya.
dlm kes plg teruk anda berasa sejuk pucat semacam baru keluar dr peti ais, itu menandakan anda berada dlm / berhampiran territory beliau.

plg popular dlm citer paranormal slalu guna istilah suhu jatuh, sememangnya dlm expidisi paranormal, ada yg menggunakan thermos apa kejadah tah namanya. alat tu tujuannya utk mengukur suhu.

apabila suhu jatuh secara mendadak, itu menandakan ada entiti berhampiran.
mendadak ye kena igt . cth dari suhu normal 27 celcius tiba jadi 25 celcius.
means angin takda, ribut takda hujan turun.

tapi ni puak tradisional, tak guna gajet canggih2 ni, maklumlah melayu pronto.
kami berlatih gunakan kepekaan, kerana ketika didalam gelap, kita menjadi lebih peka.

selalunya bila kami berasa sesak nafas, seolah2 berada dlm ruang terkurung, kami da bleh kesan kehadirannya. badan terasa sejuk walaupun berpeluh dan bersweater bagai.

disebabkan itu kami semuanya mesti bersweater, utk meyimpan sedikit haba di badan supaya dpt membezakan suhu normal dan suhu tak normal.

sekian tq.

Rate

1

khatammmmmmmm... perghh rivera yg dulu meriah dah jd gini.. ari2 lalu sini.. sbb g skolah.. balik skolah.. tp tempat tu mmg sunyi.. kdg tu g cuci kete kat depan rivera tu.. sbb 24jam. mmg tau situ angker.. tp syg tempat tu.. strategik sgt

pernah jugak jumpa dgn pelakon rusdi ramli kt belakang appt revera.. dia gi beli makanan dekat kedai mapley belakang apptmnt tu..

acuz posted on 29-11-2013 11:49 AM
nk off topic sket hehe.. abg ipar aku pn penah gak cite pandan villa or grandeour condo ( aku lp y ...

rasanya kat grandeaur tower kot... sbb situ pun boleh tahan keras jugak..ha masa aku kat pandan villa dulu, masa tu siang umah aku tingkat 6, parking tingkat 3, so tghari tu aku n maksu aku kuar dari lift nak ke parking keta..

Keluar je lift jalan 3-4 langkah camtu tetibe ade orang tarik baju aku. Aku ingatkan maksu aku, so aku buat bodoh je.. lepas tu dah nk dekat keta ade org tarik lg baju aku, tp kali ni kuat sikit ar, yg seramnya maksu aku kat depan aku, belakang xde org.. giler cuak kot... rupanya maksu aku pun rasa yg sama gak..

Nak jadikn cerita, ptg tu kitorg balik, then singgah la kat kedai runcit pandan villa (tak ingat tkt bpa, tp yg depan kolam renang) abg yg keja kat kedai runcit tu cerita, " semlm korang tak dengar ke kecoh satu kondo nih".. kitorg pun ty kenapa? "semlm ade org mati bunuh diri terjun dari tingkat 20 jatuh kat tempat parking tingkat 3!!'

Gila patutlah tgahari td "dia" tegur kitorang!

(SORI TT - LARI TOPIK ASAL) jgn marah na

Rate

1

mana geng yg nak naik riviera tu betul2 ke or tak jadi nih... ada satu projek sebnarnya.

mcm bestt jeee
ada planning lagi ke p rivera ni..huhu
tapi takut
wakkakakkaaa

penyapulidi posted on 3-12-2013 04:54 PM
rasanya kat grandeaur tower kot... sbb situ pun boleh tahan keras jugak..ha masa aku kat pandan vi ...

penyapu lidi ko ke citer kan kisah ni kt hot fm kesah ni? mcm pnah dgr cite ni..

surfinv posted on 3-12-2013 08:03 PM
mana geng yg nak naik riviera tu betul2 ke or tak jadi nih... ada satu projek sebnarnya.

rasa2 mcm nk join je kalo diorg turun...leh jer aku trus standby sana, takde hal.

sebnarnya the tohers mmg nak naik tp tak tau bila but maybe bulan ni kot...
so aku nak panggil invite sesapa yg nak naik skali bleh pm aku nt kita tgk camner k asap k..
nt snang nak prepared

penyapulidi posted on 3-12-2013 04:54 PM
rasanya kat grandeaur tower kot... sbb situ pun boleh tahan keras jugak..ha masa aku kat pandan vi ...

tq encik @medangmru bg point...

havovasta posted on 4-12-2013 04:52 PM
penyapu lidi ko ke citer kan kisah ni kt hot fm kesah ni? mcm pnah dgr cite ni..

hehe.... a'ah akulah yg call hot fm aritu..

SakuraMiyagi posted on 3-4-2013 03:40 PM
Dah sambung.. sila baca..

sakit jantung iols baca kat opis ni...meremang tengkuk baca posting uols ni...

pukul 1 semalam lalu depan Riviera lepas balik kerja uh Nampak cam dah gate je .. member cakap dah kene kunci .. tak tahu la kalau ade celah2 yang boleh masuk .. tapi cam takde je huhu kene gate