CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

Aku..........sangat misteri! (versi 2) Yok Nyambung...Seng Tenan!

TERJUMPA BATU AKEK DAN TERIMA PADAHNYA...

juragan_malam 19-5-2011 10:38
cite apa yang menarik s ...
juragan_malam Post at 19-5-2011 20:40

ooo dah edit nama... ingatkan MelahJanda tadi ...

salam,
lama sungguh tak masuk benang lama..dari semalam tergerak nak masuk benang ni...
hari ni ba ...
yenil95 Post at 19-5-2011 12:25

salam yenil,

nak tanya apa tu? nak tanya, tanya cepat.. minggu depan aku dah malatopp! sila doakan aku bersalin normal ye kawan

Reply 680# immortallez

cth ek.. kalo 'ulor' masuk umah.. 3x amaran..slalunya dia akn pegi.. x kesah cemana.. tp dia paham sbb dia bkn ulor.. mcm dulu2 penah jah 'ulor' masuk umah kat kg.. x cukup 3x kali.. skali je kot.. paling muka jap jah ilang trs..
kalu ulor betul.. xde dia nak kuor.. siap bawak kuor umah ade le..

skadar cete d jaman dedulu.... sekian...

Reply 683# halimi78

apa yg bro mie cakap time warning tu?

bro ju, kalau baca aauzubillah himinasy syaitonirrajim, bismillah hirohman nirrohim , pastu pegang & buang boleh tak?
yg kita kena tegur dgn 3x teguran tu?
yg mcm bro ju ajar kat bro mi kat post atas tu ke?

kalau lepas baca & buat teguran, kemudian ada perubahan...benda tu jadi apa contohnya...

immortallez Post at 19-5-2011 20:55

maaf, gue x pernah ajar bro mie apa2 pun..hahahhahhahhahah.....yg kat post atas tu bukan ajar sbb dia pun dah tau..x dikira ajar kan? nasihat je..seperti yang diboldkan ni patutnya x yah kita cakap pun dah pasti kita akan sebut / lafaz tetiap kali kita nak baca apa2 surah pun kan...kalau nak kena ckp juga .. "jangan lupa baca aauzubillah himinasy syaitonirrajim, bismillah hirohman nirrohim.. "
kan mcm nak ngajar alif, ba ta pulak, nanti ada la pulak yg menjawab..."mcm la aku x tau..."

seperti yang aku jangka, teguran tu 3 kali tu mungkin akan menjadi keraguan...may be setiap sekolah berbeza silibusnya tapi biasanya aku akan buat mcm tu sebab yang menyekolahkan aku soh buat mcm tu...reasonnya senang je.. hukum jatuh talak, talak satu leh rujuk, talak 2 leh rujuk, talak 3 terus cut off..sama mcm nak masuk umah orang....cukup 3 kali salam x berjawab..mana boleh masuk..bukan mcm hantu/jin hutan tu...sekali tikam, dia leh lak cakap "xkan tikam aku sekali je? tikam la akuu sekali lagi.." bila tikam kali ke2..dia x jadi mati, sbb tu perjanjian dia....tikam sekali cukup...tikam 2 kali aku jadi power...

lagi 1 kalau cam benda2 yang menarik bagi aku, cthnya batu cincin ataupun hasil2 tempaan orang lama2 ni tetiba muncul depan aku mesti bersebab..so x semuanya x bagus, ada yang bagus...cuma camne cara kita nak terima tu...terpulang...

biasanya lepas 3 teguran tu, akan divibratekan hati/rasa kita..."ni mmg untuk aku" or "ni bukan hak aku, buang je"....wallahualam...

panjang la jawapannya tapi sikit penerangannya......hahahhahahhah

Reply  immortallez

cth ek.. kalo 'ulor' masuk umah.. 3x amaran..slalunya dia akn pegi.. x k ...
halimi78 Post at 19-5-2011 21:47

hahahhaha.....gue lagi mau jawab yang mcm gini tadi....pastu merapu ke lain lak.......

Follow Us
Reply 686# juragan_malam

gue no komeng k... but i like it... sbb panjang dan lbh detail..

"aauzubillah himinasy syaitonirrajim, bismillah hirohman nirrohim.. "

bro, maksud gue bukan kena baca tu ke tak sebelum buat sesuatu/baca ayat2 kursi etc. semua org tau sebelum buat/baca apa2 kena dimulai dgn ayat diatas

maksud gue, bila jumpa benda2 pelik mcm tu, kita just baca "aauzubillah himinasy syaitonirrajim, bismillah hirohman nirrohim.. " saja semata2 pastu buang boleh tak..

"aauzubillah himinasy syaitonirrajim, bismillah hirohman nirrohim.. "

bro, maksud gue bukan kena  ...
immortallez Post at 20-5-2011 10:24

boleeeeh...tapi kena yakin, bismillah pun kalu yakin boleh jadi kebal, berjalan atas air dll....semua tu atas yakin...tapi yakin kah kita? InsyaAllah....sbb yakin kita ni...mcm ntah hapa2 sebab kita still gunakan 'alat' atau accessories  di atas keyakinan kita tu...

Post Last Edit by nagaijau at 20-5-2011 13:36
boleeeeh...tapi kena yakin, bismillah pun kalu yakin boleh jadi kebal, berjalan atas air dll.. ...
juragan_malam Post at 20-5-2011 11:05

wakju.... disebabkan kadang tak kusyuk dalam solat, boleh ke kalo kita sebelom niat solat tu....
kita baca....,
   aauzubillah himinasy syaitonirrajim

sambil tangan kaut semua jin dan sejenisnya
yang berada di sekeliling... genggam dan buang kat surau...
pastu tutup pintu surau tu...."bayang jek'
umah MIL dekat ngan surau...

wakju.... disebabkan kadang tak kusyuk dalam solatboleh ke kalo kita sebelom niat solat tu....
...
nagaijau Post at 20-5-2011 12:32

nak p masjid jap......solat jumaat....nanti jawab..

nak p masjid jap......solat jumaat....nanti jawab..
juragan_malam Post at 20-5-2011 13:14

ok..................................

Reply 692# nagaijau

mana lak otai2 bab ni lariiiiik.....kang aku jawab salah, mau terbenam ketanah lak nanti!
aauzubillah himinasy syaitonirrajim

sambil tangan kaut semua jin dan sejenisnya
yang berada di sekeliling... genggam dan buang kat surau...
pastu tutup pintu surau tu...."bayang jek'
umah MIL dekat ngan surau.

.kurang la pemahaman pasal ni 'kaut2' ni, terrer sgt ke kita nak kaut2 jin2 dan setan kat sekeliling kita? "sambil tangan kaut semua jin dan sejenisnya yang berada di sekeliling" .amat umum ayat tu, kalau kita terkaut jin2 islam yang nak ikut makmum belakang kita atau anak2 jin islam yang sedang mengaji/mentelaah bab agama kat tepi2 kita tu camne?

biasanya kalau rumah kita ada ruang solat yang tersendiri, ramai lah jin2 dari kalangan jin islam akan menumpang pakai tempat tu, 1) sebab kita jaga ruang tu dari segala kotoran dan najis. 2) disitu juga kita meletakkan bahan2 bacaan dan kitab2 suci 3)disitu juga kita "kadang2" bg tazkirah kt anak2 kita..so x yah la kita kaut2 ni...bahaya! orang kata sebaik2 manusia sejahat2 jin..

so bab khusyuk solat ni...ada lah aku tepek sebelum2 ni....sedangkan aku pun susah nak rasakan sekhusyuk solat ni....selalu x on time!

yang aku diajar kan ...kalau menggerak2kan jari telunjuk naik dan turun sebanyak 3 kali (3 kali lagi...) semasa tahyat akhir, gerakkan tu umpana pukulan kepada setan  yang lebih kuat daripada besi!...wallahualam...

Reply  nagaijau

mana lak otai2 bab ni lariiiiik.....kang aku jawab salah, mau terbenam keta ...
juragan_malam Post at 20-5-2011 15:36

ok..... terima kasih atas jawapan....tapi kalo kita niat kaut yg tak elok je..?

tak termasuk yg islam......
pastu pas solat kita lepaskan....
wakakakak.... patutkah aku bertanya soklan sebegini...
kalo rasa jawapan nyer dah merangkumi jwpn di atas xyah jwb...

ok..... terima kasih atas jawapan....tapi kalo kita niat kaut yg tak elok je..?

tak termasuk  ...
nagaijau Post at 20-5-2011 15:44

no komen...hahahhahhahahhahha.....kompeden leh kaut pas tu tapis2 lak...nanti time solat dok kira," berapa ekor yang aku kaut tadi? berapa ekor yang terlepas? siang tadi si jah tu pesan apa eh? alamak! jap lagi nak tengok ulangan maharaja lawak, hahhaha..padan muka sapa yang x beli cenel warna"..mana khusyuk nye? hahhahhah...

x pe...nanti tanyakan pada otai2..mcm tadi tengah2 solat leh lak mamat sebelah ni sendawa nasik beriyani, siap.."alhamdulillah"......khusyuk mananya?

aduyai.....pening!

Post Last Edit by SangPertala at 21-5-2011 13:56
no komen...hahahhahhahahhahha.....kompeden leh kaut pas tu tapis2 lak...nanti time solat dok kir ...
juragan_malam Post at 20-5-2011 15:52

Assalammualaikum...

btol wakju ckp tuh... sebagai tambahan, masa kita amik wudhu tuh lagik yg menepek suma dah larik. Rahsia angkat takbir tuh pon ramai yg taktau... aku pon bukan ler pandai sgt pon... tp, dulu aku di ajar mengangkat takbir 'dgn sepenuh hati'... bila angkat takbir tuh pon yg zalim2 nih dah larik lintang pukang termasuklah kezaliman dlm diri... selebihnye, hati kita je yg nak kene khusyuk.... hati mesti lah 'mendengar, melihat, dan berkata2 hanya kepada Allah...' kalo dlm solat boleh 'nmpk' lagi 'kejadian' lain dlm akal fikiran tuh, mmg agak payah lah nak khusyuk... 'rasa' mestilah 'mati' kerana "sembahyanglah kamu sebelum kamu disembahyangkan".... itu ayat bukan 'menyindir' org yg tak solat saje, bahkan menyindir org yg sedang solat.... paham2kan dan fikir2kan lah apakah kita sudah siap utk 'mati'(rasa) ketika mengangkat takbir..... jika masih 'ada dunia' dlm fikiran ketika selesai angkat takbir, Allah berfirman dalam surah Al Mauun....

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم

أَرَأَيْتَ الَّذِي يُكَذِّبُ بِالدِّينِ (١ فَذَلِكَ الَّذِي يَدُعُّ الْيَتِيمَ (٢ وَلا يَحُضُّ عَلَى طَعَامِ الْمِسْكِينِ (٣ فَوَيْلٌ لِلْمُصَلِّينَ (٤ الَّذِينَ هُمْ عَنْ صَلاتِهِمْ سَاهُونَ (٥ الَّذِينَ هُمْ يُرَاءُونَ (٦ وَيَمْنَعُونَ الْمَاعُونَ
(٧

1. Tahukah kamu (orang) yang mendustakan agama? (QS. 107:1)
2. Itulah orang yang mengherdik anak yatim, (QS. 107:2)
3. dan tidak menganjurkan memberi makan orang miskin. (QS. 107:3)
4. Maka kecelakaanlah bagi orang-orang yang shalat, (QS. 107:4)
5. (yaitu) orang-orang yang lalai dari shalatnya. (QS. 107:5)
6. orang-orang yang berbuat riya' 1604. (QS. 107:6)
7. dan enggan (menolong dengan) barang berguna 1605. (QS. 107:7)

Selamat beramal dan khusyuk dlm solat saudara2ku...... Assalammualaikum...

Assalammualaikum...

btol wakju ckp tuh... sebagai tambahan, masa kita amik wudhu tuh la ...
SangPertala Post at 21-5-2011 13:51

terima kasih wakju n sang pertala......bertambah ilmu di hari ini.....

next soalan please.....................................

Salam wak ju, nurul dan kengkawan sekelian...

Kata Nurul, nak deliver minggu ni ya... kalau belum deliver lagi, saya doakan semoga dipermudahkan urusan... kalau dah, tahniah Nurul, Wak Jue and family!

Lama betul tak jenguk benang ni sebab Wak Jue pun dah lama tak update.. tau tau banyak pulak cerita..

Kata Wak jue - next soalan please....

Baby baru lahir - kadang-kadang kita bleh tengok dia cembeng atau senyum.. padahal dalam hari lagi kan... orang tua-tua kata, disakat atau diagah oleh dot dot dot... sapa dot dot dot tu...

Dan uri kalau ditanam, kena pasang unggun api diatasnya, so that baby tak sejuk.. kalau tak buat, boleh nampak baby tu macam menggigil kesejukan atau perut kembung... betul ke?

Post Last Edit by linamys at 26-5-2011 08:59

Salam buat wakju ngan nurul.... lama x dgr cite... mungkin lina yg dh jarang jenguk sini.. tak sangka dah versi 2....harus kena rempit lps ni...

Sblom apa2 nk mencelah, nk baca dulu... tp bila buka 1st page, tgk paman wakju tu, nampak benar rupa dan gaya org dahulukala...mcm alim ulamak dahulukala..dan mungkin ada bertapa? mcm tu ler gayanya... jarang2 nengok org rupa camtu.. mungkin perasaan lina jer... hati ni mmg, suka berkata2 dgn tiba2 ...