CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: wasntme

DARUL SAKA - sharing is caring ( MERGED)

mmg guru aku mursyid..guru sebenar2 guru.kena igt bro..setelkan iblis n jin dlm diri ko dl..baru ko  ...
silverstate Post at 24-3-2011 14:29
ya ya ya, guru ko murshid, ko pun murshid... alhamdulillah jin tak de dalam diri ko... eh ye ke? edy, scan mamat ni!

hurmmm.... kalau mursyid pon bagus laa.... cuma jaga amalan masing2.... tak payah jaki2 dengan perawat atau mereka2 yang berkebolehan untuk menangkap JIN dan sebagainya... masing2 ada bidang atau cabang ilmu masing2.....

Dia hebat beb, guru dia murshid!, jin hantu apa sume tak berani datang!
hantukiller Post at 24-3-2011 14:14

nasib baik mursyid, kalau dia kata GURU dia taraf wali...

edy137 Post at 24-3-2011 14:39
hehe, aku pernah jadi wali beb... wali nikah adik aku

hehe, aku pernah jadi wali beb... wali nikah adik aku
hantukiller Post at 24-3-2011 14:44

yang pastinya.... mereka2 yang bertare'qat pon ada kaedah untuk memagar dan menghalau JIN..... boleh dikatakan mereka yang bertare'qat nihh semuanya pasti tip top dalam syariat.... mereka tak pula kata aku dah bersyariat atau mursyid maka JIN hantu semua tak boleh tembus....

pelik.... amalan apakan dia hingga hanya jaga syariat maka hantu JIN tak boleh dekat....

Follow Us
setelkan jin setan iblis dlm diri dl bro sekalian..then baru bawak keluar.amalan2 kalian tu akhir skali membawa kpd duduk bersendirian..teman yakin bkn kerana ayat jin lari..bkn kerana mursyid,bkn kerana kalian sendiri..tp bgantung pd keyakinan iman di sanubari..ada tok syeikh tmpt teman,xyah nk baca apa..ungkapan dari mulut beliau 'Ya ALLAH,TLG LA AKU..AKU XTAU APA2'..tp orgnya mmg la berakhlak mulia..syariatnya,thariqatnya..amalannya.
pesan dia simple je..'jgn kamu jd mcm org lain (thariqat) yg sebok nk tgkap bunuh ragging jin..bkn itu yg kita cari'..tu dia yg alim lagi warak..kalo kita ni?
awai x awai nk blajar tgkap bunuh ragging jin..TOK BELAGAK TU LAIN..DIA MMG AHLI THARIQAT YG DAH JAZAM ILMUNYA.tgk skit la amalnya,ilmunya..then baru dia war2kan dia mampu setelkn hal2 jin berajan ni..yg BRO2 OTAI TGKP PULAS RAGGING NI PLAK MCMANA?

JGN BIARKAN HIDUP ANDA SISELUBUNGI MISTERI

kalo mursyid aku wali pn knapa?tu dia yg wali..bkn aku..aku sndiri xnk jd wali..bkn matlamat aku pn..tp ko..nk tgkap tender tgkap hantu?aku pcaya guru yg ngajar ko tgkp hantu tu sbnrnya nk bdakwah..agar ko ni tau apa tujuan ilmu diajarkan..ADALAH UTK DEKATKAN DIRI KO DGN ILAHI..tp nampaknya ko tsalah tafsir n tsangkut ngn ketaksuban menangkap hantu ko tu..harap2 jgn tsangkut smpai sudah dah la...

tp bgs la tu..ko bjasa pd umat..syukur..congrats bro.

yang pastinya.... mereka2 yang bertare'qat pon ada kaedah untuk memagar dan menghalau JIN..... boleh dikatakan mereka yang bertare'qat nihh semuanya pasti tip top dalam syariat.... mereka tak pula kata aku dah bersyariat atau mursyid maka JIN hantu semua tak boleh tembus....

pelik.... amalan apakan dia hingga hanya jaga syariat maka hantu JIN tak boleh dekat....

pelik btl ko ni..xabih2 jumud ngn pemikiran nk tgkp kurung n pagar jin ko tu..kalo btl path thariqat tu xdaknya isu nk utamakan isu2 jin ni!yg dirisaukn jin n iblis seten yg ngamuk masa anak murid bzikir..MASA BZIKIR MEMUJI ZAT ILAHI IA ADALAH USAHA UTK MUSNAHKAN ISTANA IBLIS D LATHAIF...perhatikan ayat aku tu..masa bzikir memuji zat ilahi (ni mmg dituntut aka wajibul ghunnah) USAHA UTK MUSNAHKAN ISTANA IBLIS (ni dgn izin ilahi)

jd bro,amalan tu yg pntg..bkn buang jin tu matlamatnya!!!wassalam.

Maaf mencelah ye rasanya tak brp betul wajibul ghunnah tapi wajibal wujud atau orang ngaji tauhid sebut:

واجب الوجود بذاته هو الموجود الذي لا يحتاج لمن يوجده فهو موجود بذاته

Wajibul Ghunnah pun betul tapi hendaklah diletak pada tempatnya iaitu pada ilmu tajwid bukan tauhid. Krn Ghunnah bermakna dengung jadi wajib dengung....ikut maknanya memuji atau mengesakan Allah dalam berkeadaan berdengung....tak smpi maksud gitu.

Hanya penerangan dari segi sebutan sahaja tapi dari segi amalan saya rasa betul doh deme2 cuma sebutan je salah. Just my 2 sen jgn marah aaa.

TOK BELAGAK TU LAIN..DIA MMG AHLI THARIQAT YG DAH JAZAM ILMUNYA.tgk skit la amalnya,ilmunya..then baru dia war2kan dia mampu setelkn hal2 jin berajan ni..yg BRO2 OTAI TGKP PULAS RAGGING NI PLAK MCMANA?
silverstate Post at 24-3-2011 16:17
LAWAK SUNGGUH  STATEMENT NI, TAK PE, PENGLIPUR LARA
Mampu setelkan hal hal jin berajan???? hehehe

Ada pulak pengecualian, ko ni anak murid dia ke? kalau macam tu... hehe cukup cukup...

TOK BELAGAK TU LAIN..DIA MMG AHLI THARIQAT YG DAH JAZAM ILMUNYA.tgk skit la amalnya,ilmunya..then baru dia war2kan dia mampu setelkn hal2 jin berajan ni..yg BRO2 OTAI TGKP PULAS RAGGING NI PLAK MCMANA?
silverstate Post at 24-3-2011 16:17

Tok Belagak yang ko banggakan.... siap tau dia dah jazamkan ilmunya.... mana pula tahu orang lain tak menjazamkan ilmu.... cakap biar pakai ilmu l0rrr jgn pakai nafsu yang sempit....... tinggi btol ilmu, sampaikan membanding-bandingkan ilmu seseorang... yang jadi perbandingan tok belagak... adesss....

Post Last Edit by edy137 at 24-3-2011 17:34

sorii... aku kurang gemar panggil dia tok belagak.... aku panggil belagak ajerr.... siap kata tgk ilmu nya tgk amalnya... baru laa dia war2 kan ilmunya.... habis yang orang lain war2 kan macamana pula.... masih tak sama taraf laa dengan si belagak tuhh.... ohh i see.... lupa, si belagak kan cukup tinggi taraf ilmunya.... adoyai statement...

Harian Metro sajer je buat fitnah tanpa selidik dulu... Tak penah plak aku nampak ajaran Tok Belagak yg salah...JAIS sendiri pon cakap ok..

LAWAK SUNGGUH  STATEMENT NI, TAK PE, PENGLIPUR LARA
Mampu setelkan hal hal jin berajan???? hehehe

Ada pulak pengecualian, ko ni anak murid dia ke? kalau macam tu... hehe cukup cukup...
hantukiller Post at 24-3-2011 17:22

tak tau laa kalau dia anak murid si belagak tuhh.... biasanya yang baru kenal belagak yang taksub semacam.... aku rasa zaman2 si belagak aktif di forum harmonisers 8-9 tahun dulu ramai yang tau amalan dan kebolehan dia.... masing2 berilmu cuma lain cabang jerr.... lagi2 dah masuk paper... lagi laa orang mcm fanatik pulakkk.. siap buat perbandingan dengan si belagak tuhh.... giler btoll....

kenapa namanya Darul Saka? Saka tu kan bende tak elok?

hehehhhh..teman saja taruk wajibul ghunnah.kita kan kena setelkan syariat..blajar tajwid dl.kepada perawat2 smua,aku bkn anak murid tok belagak..aku cuma kagum sbb msh ada org tau ilmu2 yg tggi mcm tu..aku pnh dgr pasai ilmu2 yg dia smpaikn dlm blog dia tu dari org2 tua d tmpt aku..penerangan tok belagak sama ngn penerangan depa..aku igt dah pupus org yg blh eleborate ilmu2 mcmtu kat dunia ni n tak sangka tok belagak tau.pd aku dia ni dah blaja smua ilmu kasi complete n jazamkan..after dat he continue with helping people needed.
BKN BLAJAR ILMU MAU TGKAP HANTU!!!

yg tuan2 kalian specifically trus blajar how to buster all the jin iblis setan..GURU AKU CKP 'BLAJAR ILMU AKHIRAT,DUNIA NI DAPAT SAJA'..ni la mukaranah yg membuai smua pengamal ilmu smcmni.tgkp hantu jin setan mmg pkai aayat AL-QURAN..tp jin pn blh baca AlQuran bro..

hehehhhh..teman saja taruk wajibul ghunnah.kita kan kena setelkan syariat..blajar tajwid dl.kepada p ...
silverstate Post at 25-3-2011 10:58
ye ye ye, ok ok... ilmu belagak hebat, benor hebat, sama macam ilmu guru ko
ilmu kami ni memang rendah sangat, tak layak sungguh untuk dibandingkan ilmu guru ko dan ilmu belagak...

Anak murid ayah pin pun anggap ayah pin mursyid.... mursyid mursyid

udah2lah..

bab ilmu ni luas... terpulang pada Allah nak berikan ilmu ni pada siapa... xsalah pada seseorang tu nak bunuh jin atau nak tangkap jin... macam aku.. aku tangkap jin tu supaya dia dikurung.. dan jangan buat jahat dengan izin Allah dia akan dibebaskan jika dia dah abis hukuman... jika xkurung dia masa tulah jin2 tu akan kacau meleluasa... terpulang pada ilmu masing2... kalau Tok Berlagak tu hebat orangnya... baguslah... dan tok guru awak pun hebat... tetapi ilmu semua ni kita hanya pinjam sahaja dari Allah SWt... itu semua ilmu Allah... katam ke xkatam ke.. elok kita jangan megah2.. salah tu... elok kita diam je katam ke xkatam.. nanti ada je nak menguji kehebatan masing2... biarlah kita merendahkan diri... jika itu yang harus kita lakukan.. buat je seperti biasa... jika ada yang perlukan pertolongan kita bantu.. xada xape... persiapkanlah diri tu... nanti akan tiba masanya xlama lagi... bawa2lah beringat semua itu adalah kuasa Allah SWT...

Adeyyy...
Ilmu tu kurniaan Allah...  Carilah yg berfaedah..
Taksub pon bahaya gak...