CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: berusjamban

tengku Zawiyah X wife datuk K akan berkawen lain bulan mei nanti

Reply 660# jojiekejung

aikk tadi kau kata nak tahu cerita kena bayo n bukak file utk baca.. pastu bila aku suruh confirmkan, ada ke perkhidmatan mcm ni utk public.. ko kata lain lak... aku ni bukan apa.. sebagai rakyat marhaen... nak gak aku tahu.. senang2 ke nak baca file orang? setahu aku.. semua info ni PnC.. sebab tempat aku.. hatta public bayar byk mana pun... kita mmg tak akan kluokan file...

aku deal byk dengan kes kes anak anak yang bercerai mak pak... di jaga oleh single parent.. somehow.. aku belajar byk dr mereka.. anak kecil dengan anak remaja lain cara dia.. but at the end.. kena accept.. yg anak2 ni.. small man small women.. depa tahu apa yg depa mau in life..

Reply 660# jojiekejung

btw.. ko mungkin learn the truth from the files, atas dasar kapasiti apa pun.. but kenyataan ko tentang truth diperolehi drp pembaca file JAKIM or JAIS.. amatlah mengerikan bagi aku...
kekdah aku learn the truth.. mungkin dr sumber lain drp pembacaan.. yg mungkin juga tuan punye badan...who knows...

OT: fazz yang nak jadi CT dlm TV1 ni.. sangat hazab...

Post Last Edit by jojiekejung at 4-3-2011 22:32

Reply 661# otomantaro

EDITED. Apepejelah .....
Tak larat nak reply pas ni. Soo ...Ye betul CT rampas TOK K dari TZ. Kompemmmmm!

Okayyyyy Selamat Malam. Tata.

Post Last Edit by jojiekejung at 4-3-2011 22:48
Reply  jojiekejung

btw.. ko mungkin learn the truth from the files, atas dasar kapasiti apa pu ...
otomantaro Post at 4-3-2011 22:03

In the interest of getting the fact straight, and legally paraphrasing a fact, TOLONG JANGAN TOKOK TAMBAH dan tolong jangan mislead. I never said JAKIM. Only JAIS. And i never implied that you or anyone can read details from any file. I merely asked you to gain access to public documents as far as the RM2 fee allows you to, and how you proceed from that is your own decision. Please edit. Thanks.

Reply  jojiekejung

but seriuosly.. on second  tot.. info details boleh dpt dengan tengok file? ...
otomantaro Post at 4-3-2011 21:11

kalau bende dalam kain mahkamah tu pnc.. takdelah citer mahkamah deknon

aikkk awat hang edit posting? aku malam ni baru tahu.. versi yang dpt kat thread inbox tu.. lain drp yg edited...its ok.. aku tak akan ulang lagi kenyataan bayar 2hengget .. public boleh baca files..

anyway... mereka mereka dah berbahgia... semua yang terlibat baik baik belaka...

happy happy enjoice semua..

Follow Us
Reply  jojiekejung

btw.. ko mungkin learn the truth from the files, atas dasar kapasiti apa pu ...
otomantaro Post at 4-3-2011 22:03

adoi cek kak oiii.. ko bukak fail nak tgk detail ke?

sepadan gituh....

sepadan gituh....
mea Post at 4-3-2011 22:58

teringin nak tgk TZ bertudung... aminn..

Reply 667# eddysheddy

OT sat: kalau kat tempat yang aku pernah deal.. tengok file tu.. mmg utk details.. ko tau lah.. kita ni bukan paperless pun...bilik file tu.. berkajang kajang kertas...
ko pergi kat LHDN or tax.. personal file ko.. depa simpan dlm file 20sen tu aje.. tu pun kalau depa simpan.. belakang depa kata file ko nipis.. ko berhutang byk... hehe

tapi takpelah.. jojie kata bukan details pun..

eh tapi DK TZ ni.. masuk kawasan JAIS ek.. aku ingat KL...

huishh byk nya aku off topik...

teringin nak tgk TZ bertudung... aminn..
idolfan Post at 4-3-2011 11:02 PM

akan tiba masanya nanti...

sepadan gituh....
mea Post at 4-3-2011 22:58

encem datuk k sikit..

Reply 665# eddysheddy

maksud aku.. utk kenyataan ... ko bayar 2 hengget.. depa kluokan file polan Vs polanah... tarikh sekian sekian... details data sekian sekian...and the truths are sekian sekian...

tapi jojie kata bukan details...lega la aku sebagai rakyat marhaen...

Reply  eddysheddy

OT sat: kalau kat tempat yang aku pernah deal.. tengok file tu.. mmg utk de ...
otomantaro Post at 4-3-2011 23:06

motip ko tak tau mahkamah syariah gombak timur ok.. ofcos JAIS

Reply  eddysheddy

maksud aku.. utk kenyataan ... ko bayar 2 hengget.. depa kluokan file po ...
otomantaro Post at 4-3-2011 23:09

sorry.. aku tak nampak adanya kewajaran unsur2 kerahsiaan atau PNC pada dokumen mahkamah.. kenapa perlu PNC? sedangkan kes2 mahkamah pun siap dimasukkan dalam Malayan Law Journal yg dah beratus2 jilid

tak taulah kalau ada org pejabat mahkamah atau pejabat agama leh terangkan.. kot2 aku je yg silap faham khennn

Reply 675# eddysheddy

aib beb... biasanya benda ni orang keep... yang tahu orang orang dalaman..atau orang orang yang ada kaitan dengan orang dalaman...
specially yang bab bab dlm kain ni... org cuma cerita on surface.. kot tak.. org tau lah.. polan anak tak sah taraf si polan polan.. polanah kena cerai sebab bermukah dengan si polan...

Reply  otomantaro

Wahhh gitteww  ... Mak harap sangat mak tak nampak sebarang penghinaan ...
jojiekejung Post at 4-3-2011 21:24

ai tak paham bila baca posting ini

Reply 674# eddysheddy

gombak timur tu yang kat keramat tu kan.. kawasan tu tricky skit..ada bil bayo kat KL.. ada bil bayo kat Selangor..
ko turun skit kat melawati lagi pelik.. masjid ni KL.. masjid tu selangor.. masjid klang gate tu.. selangor rasanya .. masjid wangsa maju Kl.. padahal.. sebelah sebelah aje tu.. naik jenuh nak memaham...

hari tu aku lalu on the way ke Kuang.. tetiba ada mahkamah gombak something.. terkejut aku... pelik wal ajaib jajahan takluk selangor ni...

Post Last Edit by uwekkk at 4-3-2011 23:31
Reply  jojiekejung

aikk tadi kau kata nak tahu cerita kena bayo n bukak file utk baca.. pastu  ...
otomantaro Post at 4-3-2011 21:52

bak kata CT.."mmg ada benda yang betul2 berlaku, tp jgn samakan benda yang berlaku nih dengan kehidupan siti"
minit 7.17 -klu rajin nak tgk la

..( SILA paham la cket wehh)..fan bukannya nak bekap sgt CT klu bnda tuhh sahih dia bt..tp nih bnda samar2 tp anti cm giler2 nak srh semo org caya yg CT perampas..aduyaiii...smpi sudah x kn abes...nk srh CT wt PC blk ke citer psl nihhh..x mungkin kot psl dia mmg dh nafikan..terimalah penafian dia..CT nihh klu bnda btol2 dia x kan nafi cuma dia akan jwb NO comment or akn pusing2 ayat dia jek..contoh kes Sekrah preggy tuhh dia x kta pon TIDAK..dia hnya kta jangan aibkan org n apa tujuan nk buka citer itu...(bkn ker ko kata anti yg TEGAR, x kan x leh nak baca lg cara CT mnjwb tuhh..klu yg dia kata TIDAK mmg TIDAK la..isk2)

Reply  eddysheddy

aib beb... biasanya benda ni orang keep... yang tahu orang orang dalaman..a ...
otomantaro Post at 4-3-2011 23:20

i dont think so.. siapa mahu tahu rasanya boleh tahu.. bukannya kasi hebah kepada org2 lain yg tak mohon untuk tahu.. kenapa pulak tak boleh tahu? selama ni pun ramai yg bg stetmen.. kalau nak tahu pekara sebenar tanya pejabat agama atau mahkamah.. dan tak pernah mana2 pejabat agama pun pertikaikan tak boleh..

lainlah kalau dokumen kes mahkamah yg dipegang oleh peguam, yg tu mungkin PNC kerana ia melibatkan anak guamnya