CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: madknownz

Mostly Perempuan nak Kahwin Lelaki Kaya, so Lelaki Miskin nk kahwin dgn sapa??

aku tak minat lelaki kaya. tapi suami aku mesti ada cukup income untuk belanja isi rumah. duit aku tak boleh usik. kalau dia tak mampu, maknanya dia tak mampu nak berbini.

Rate

1

alhamdulillah dan bersyukur sgt pada Allah coz memberi jodoh yg baik untuk saya...
lelaki berketurunan Jawa yg sgt kuat mencari rezeki untuk keluarganya tetap tidak mengabaikan
tanggugjawab kepada Ilahi....hasilnya saya dan anak2 hidup dlm limpahan kemurahan rezeki dari Allah...
rupa tidak penting ttp kesediaan memikul tanggungjawab sebagai ketua keluarga dan membimbing
ke jalan Allah adalah quality yg penting dlm memlilih suami..... Last edited by ahlisihircute on 22-11-2012 09:45 PM

kaya..banyak duit kalau penipu nk buat apa

yang sedang2 suda...

blythes posted on 20-11-2012 05:48 PM
aku tak minat lelaki kaya. tapi suami aku mesti ada cukup income untuk belanja isi rumah. duit aku t ...

moga awk dapat apa yg awk idamkan

for me, dah bertuah sbb hubby benarkan bekerja, jadi x salah kalu kita nak kuar duit sikit2 tampung itu ini. kalu xnak kuar duit langsung, lebih adil jadi surirumah saja, masak siang mlm, hantar anak ke sekolah, hantar dan sambut hubby depan pintu setiap hari etc.. mcm me weekend wife, weekdays berjauhan.. so kalu balik weekend tu masih nak buat kedekut bagai maunya dia suruh aku benti keje dok rumah saja.

Sekarang ni..yang kaya kadang2 xmenjamin kekayaan seumur hidup...dan kadang2 yang miskin xmenjamin kemiskinan seumur hidup... La ni Tuhan kasi balasan cash je...kalau kaya tapi byk buat perkara yg kufur nikmat, lame2 Tuhan tarik nikmat tu..yg miskin pula kalau usaha yakind gn rezeki Allah sometime Tuhan beri rezeki yg melimpah ruah..rezeki ni bukan je harta, tapi anak, kesihatan n bla..bla....ujian Tuhan bg xkan sama..

Tak perlu la nak kaya, asalkan rajin kerja dan tahu tanggungjawab pun dah cukup...

Follow Us
ada sorang laki nie... kerja kampung jer... aka motong gotah lah... rajin... pagi2 lagi dah gi kebun... duda anak dua... bab agama aku xtaw ok ker dak... bab kerja kampung tue aku ok lagik lar... bab duda cerai hidup tue.... seriau amat...

pakcik aku rekemen... soh aku terima... tp aku sgt seriau memandangkan dia tue duda... tambah pulak kes kata bini dia yg duakan dia...dan dah kawin dah pun ngan skandal tue... nie aku dapat citer sebelah pihak jer... betul idakk aku xtaw...

patut ker aku terima dia... aku nie keja gomen jer... 90% diri aku cam xsanggup jer nie... dia dah tngk aku pun dah tngk dia dah... tapi mcm xder chemistry jer... bnyk alasan ek... aku xtaw nak bg alasan aper kat pakcik aku tue... dah bnyk org dia rekemen sumer dah dibakul sampah kan... memilih sungguh ler pulak nie... nak carik sendiri xdapat2

kalu miskin rajin pandai cari duit takpe..buat 2 3 keje pon takpe janji dpt bg nafkah dn keperluan utama pd isteri.. lelaki zamn skrg kebykan  jd  miskin sbb pemalas, suka melepak,borak 24 jam kt kedai mamak.. mane nk dpt duit income kalu yg 2 je ko buat tiap hari..

lynnyana posted on 15-1-2013 03:27 PM
kalu miskin rajin pandai cari duit takpe..buat 2 3 keje pon takpe janji dpt bg nafkah dn keperluan u ...

bkn nk mengata tp kebykan laki skrg mcm 2..  de org sangup buat 2 3 keje asal ankdan isteri bahagia.. niee x lelaki skrg yg dh bergelar suami kebykan bergantung pd isteri..lg2 kalu isteri 2 bekerja.. kalu rase2 die x boleh pikul tanggungjwb 2 baik x yah kahwin..

menjad posted on 14-1-2013 05:31 PM
ada sorang laki nie... kerja kampung jer... aka motong gotah lah... rajin... pagi2 lagi dah gi kebun ...

xyah lah kalu hati x berkenan kang  jd len lak.. naye ko ke je t..bkn pe ko yg nk kahwin bkn pokcik ko..hehe

blythes posted on 20-11-2012 06:48 PM
aku tak minat lelaki kaya. tapi suami aku mesti ada cukup income untuk belanja isi rumah. duit aku t ...

kalu boleh tlg menolong x slah.. janji jgn sampai ang pulak jd tempat bergantung.. sekali sekala kalu laki x de duit boleh lh bg pinjam.. tp kalu ari2 minta ko bg kertas srh die mkn..hahaha

lynnyana posted on 15-1-2013 03:34 PM
xyah lah kalu hati x berkenan kang  jd len lak.. naye ko ke je t..bkn pe ko yg nk kahwin bkn pokci ...

aku diam kan jer... menolak x... terima pun dak...

xsanggup aku... kang xmemasal dia jadi raja rumah... aku pulak kena kerja bagi nafkah kat dia... orang kata berdua lebih baik... tp solo pun ok jugak... xmenyusahkan sesapa.

menjad posted on 15-1-2013 03:57 PM
aku diam kan jer... menolak x... terima pun dak...

xsanggup aku... kang xmemasal dia jadi raja  ...

betol gak ckp ko 2..kang x pasl2 ang kena tnggung beban..kalu die 2 rajin bekerja pandai uruskan duit.. takpe..
kang x psl2 ang kena tanggung ank die..  ade risiko 2 beb.. pikir la sebab ang yg nk kahwin.. tp lbh baik cari laki yg bertanggunjwb yg dpt membimbing kt menjadi isteri solehah..

KEBANYAKKAN lelaki bujang majoritinya tak kaya, ekonomi belum mantap..
Datuk K laki siti tu pun, dulu masa bujang jual barang dari boot kete jer..
lepas kawin baru ekonomi dia mantap, sampai la dia ceraikan bini lama utk kawin dgn siti..

lepas kawin, banyak pintu rezeki terbuka (rezeki untuk anak & isteri)..
lepas tu baru hidup senang sikit, dan ekonomi makin stabil..

ujian untuk pompuan, bila dia susah..
ujian untuk lelaki, bila dia senang (berduit)..

yang lupa daratan, pasti akan ada pompuan simpanan (jadi kaki betina)..
yang jadi mangsa, pompuan2 kurang akal yang pandang duit sebagai kriteria utama utk cari calon..

kalo nak cari calon suami, cari yang rajin bekerja dan kuat agama..
bukan tengok kete apa yg dia pakai skang, ada rumah ke tak, berapa banyak gaji dia, etc..

lagi satu, zaman materialistik skarang semua kena kerjasama..
zaman dulu bole la laki jer yg bekerja, pompuan dok umah..
asalkan si laki faham dan lunaskan nafkah yg sepatutnya, itu dah kira baik..
bila da lama kawin, quality hidup pun akan makin improve..

itu yg pompuan moden lagi educated sekarang gagal faham (belajar pandai tapi masih kurang bijak)..
n asik tersalah pilih, terkapel calon jantan sengal..
lepas tu pukol rata, semua jantan bujang itu tidak berkualiti.. Last edited by capiloton on 18-1-2013 10:36 AM

asal beragama, keluarga baik-baik, ada keje yg halal...cukupla bg aku

sapalaa tak mo laki berduit kaya raya semua orang nak
even lelaki pun kalu dapat kawin dengan perempuan kaya pun dah dianggap tuah badan

lelaki miskin nak kawin ngan sapa
ada jdoh lelaki miskin mereka kawin
rezeki tuh bole jer diusahakan
jgn malas, lelaki miskin ni biasanya orang kaitkan dengan sikap MALAS

Yang miskin kahwin la dengan janda. tapi masalahnya ramai ke lelaki kaya

Aku rasa zaman skang ni ramai perempuan kahwin sebab napsu celah kelangkang.. bukan duit

Kalau nak ikutkan paychecks, paycheck aku lagi banyak angka. Tapi kalau hati dah suka sama suka, pasal duit tolak tepi dulu. Dah kawen baru fikir pasal duit.

...perempuan yg berhutang.

ppuan ni ade berjenis2..haha ade yg btol2 nk kwin org kaye, ade yg skadar cr laki yg berkemampuan jer and ade yg xkesah, ape2 tong2 jer..kate nk sehidup mati lain2 kan..

lelaki xkan miskin kalau dia ada usaha nk menyimpan duit maksud DP, lelaki kene rajin cr duit la..sbb lelaki ni bakal jadi imam keluarga so ap2 pun mmg harap lelaki lebih dr perempuan..ex bf DP pernah x keje dan DP mengaku itu sangat menyusahkan, di tambah plak dia ade ppuan lain, haih camane la tu kan duit tu penting utk waktu skrg ni..cinte saje xle beli makanan kn..hihi

kadang2 parents pon main peranan..si anak da suke n xkesah tp parents xrestu sbb bf anaknye keje xbest la, kete bukan honda la, muke xensem la..hihihihi tang ni , DP no komen la plak ye sbb parents DP ok jer sape2 DP pilih janji yang bole sara hidup la..bukan mcm ex DP tu yang tu parents cukup x suka..