CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Kelipkertas

Gila p*rn – Kisah jin huru-harakan hidup aku (Angkut la saka tu...)

Cabaran saya yg paling besar pd ketika ini adalah masih terdapat bisikan2 jahat yg bercakap perkara negatif yg akan membuatkan ita jadi benci kpd org2 yg paling dekat dgn kita contohnya, ibu ayah suami dan adik beradik. Saya ada terbaca yg bisikian seumpama ini hadir dihati kerana bisikan jin jeturunan afirit yg bertapak diqalbu kita. Kdg2 mmg sgt tertekan krn kita tahu bisikan itu salah, tapi susah menghalaunya.

Saya kemudiannya mendapati amalan ringkas ini sgt mujarab:
Amalkan selepas solat maghrib dan solat subuh 5 ayat pertama surah al baqarah, ayat kursi dan diturup dgn 3 ayat terakhir surah albaqarah. Ini petua ustaz harun din, dan petua ini berdasarkan hadis.

Ianya mudah kan, janji mesti dibuat hari2 secara istiqamah, tiada titik henti sampai bila2, ianya adalah amalan harian kita, malas mcmmana pun mesti buat, anggap saja mcm perlu makan ubat utk ubati  penyakit hati.

Kelipkertas replied at 12-2-2016 11:03 AM
Err... maksudnya akak solat luar waktu ke? masih camtu lagi ke @ dah sembuh?

TT, setiap org mempunyai cara sendiri yg sesuai utk merawat diri, cara akak mungkin tak sesuai dgn TT atau org lain, jadi selepas kita menxuba itu ini, kita kemudiannya akan menjumpai satu kaedah yg serasi dgn kita.

Berkaitan dgn solat tu mcm ni, pada mulanya bila kita rasa sgt2 malas utk solat, malas dlm kontex diri akak adalah badan terasa berat, fikiran melayang dan tidak fokus, biarkan, jgn paksa dulu sbb kalau solat pun kita hanya sekadar melepaskan waktu dan sia2. Biasanya, selepas tu kita akan rasa bersalah kerana melepaskan waktu. Ketika rasa bersalah tu timbul, mandi dan solat tak kiralah dihujung waktu atau qada, biasanya kita akan dapat solat yg kushuk masa tu. Org akan tanya kenapa tak mandi waktu malas tu, hey...bila waktu malas tu datang, bukan saja solat, nak mandi atau buat apa benda lain pun malas, otak melayang je.

Insyaallah, masalah malas solat ini akan berkurang sikit2 bila kita mula rasa seronok kusyuk dan fokus waktu solat tu, yg penting mandi dik....paksa mandi dulu, then senang solat dik.

Edited by Kelipkertas at 12-2-2016 03:19 PM
nurshima replied at 12-2-2016 11:29 AM
TT, setiap org mempunyai cara sendiri yg sesuai utk merawat diri, cara akak mungkin tak sesuai dgn ...

Yang gangguan malas ni KK kena juga masa belajar. Jangan kata solat, nak gi buang air pun rasa malaaaaaasssss sangat nak angkat badan. Member KK kene lagi teruk sampai terkencing je kat situ, tak gi memana. Tapi dia tu dah sampai tahap khayal la, bukan malas lagi...

KK kengkadang ulang solat yang sama 2-3 kali... sebab kali pertama berkhayal sampai lupa rakaat. yang kedua pun sama lintang-pukang jadi lima enam rakaat. sudahnya yang ketiga KK usaha fokus bebetul bagi tepat ikut hukum. khusyuk atau ikhlas KK dah tak kira lagi. Allah lebih tau cemana susahnya KK nak solat pada waktu tu. yang penting KK usaha jalani perintahNya ikut waktu dan garis panduan yang ditetapkan...

sebenarnya macam mana pun kita diganggu, selagi masih sedar, kita takleh langgar hukum fiqh... usaha juga laksanakannya ikut yang termaktub, semampunya. lelain serah pada Allah yang menerima. KK ingat dalam satu sesi rawatan kat DS, masa tu dengan ustazah. Sorang senior, sorang praktikal. Masa KK tengah lawan nak meracau2 tu, ustazah praktikal ni cakap ngan KK, "Lawan, jangan ikut cakap dia. Kalau ikut, awak berdosa tau."

nurshima replied at 12-2-2016 11:12 AM
Cabaran saya yg paling besar pd ketika ini adalah masih terdapat bisikan2 jahat yg bercakap perkara  ...

Benci ngan orang pun sama... KK selalu kalau jauh dari parents rasa rindu sangat. Dah balik umah, nak salam parents pun rasa malas. Memang jahat bisikan2 ni. Kalau tak dilawan habis personal life kita. Tima kasih ya kongsikan tips tu

harap @Clover_Hill dapat masuk sini dan baca beberapa tips yg mungkin berguna

habis suda merempit terid nie.

KK cmne skang ? sehad da ke ????

semoga KK tabah mnghadapi segala dugaan nie .

Follow Us
hest replied at 12-2-2016 02:13 PM
harap @Clover_Hill dapat masuk sini dan baca beberapa tips yg mungkin berguna

Tenks hest..ko mmg prihatin...aku masih mengumpul kekuatan skrg ni..mcm2 hal jd dlm seminggu cuti cny..nnt ada semngt aku cerita....

Nk baca2 pun jadi malaasssssssssssssssss ya rabbi.astaghfirullahhh...amponkan aku ya allah

turboturtle replied at 11-2-2016 11:16 PM
Jd kita nampak byk terjadi sbb salah pilih org tengah & juga sikap memasing yg ego xnak muhasabah  ...

ada member aku asyik ckp dia ade gangguan tp sebenarnya ade anxiety disorder.. klau sape jumpa aku cite masalah gangguan tu sume aku syorkan dia muhasabah diri..

Kelipkertas replied at 11-2-2016 01:26 PM
@suatumasa thanks sudi singgah. moga bermanfaat

sama2...
eh KK ....akk ada pm KK....dpt x

dari awal terid dah follow kk..dan bila sampai part2 yg kk mcm kepanasan nak bercerita...tangan ni otomatik jdik sejuk mcm air batu..apapun..semoga semua urusan  KK  dipermudahkan...aaminn..

be strong KK!

Kesian TT. Ai doakan smoga TT 'sembuh' dr gangguan n addiction; n btemu jodoh yg baik-baik. Aamiin.

p/s: apa sambungan cerita nenek tua tu?

alamak gigih nak habiskan. Kena balik ambik anak kat taska.. kena check in, esok sambung pulak. Best citer TT ni.

fuhh... habis jugak baca thread ni setakat hari ni... pandai tt cerita. Blh imagine apa yg berlaku. Curious jugak nak tau apa jadi dlm bilik ICU kt DS tu. And apa cerita nenek tua?

mamacute1 replied at 12-2-2016 05:16 PM
ada member aku asyik ckp dia ade gangguan tp sebenarnya ade anxiety disorder.. klau sape jumpa aku ...

My case is vice versa. Bertahun lamanya i in denial..apa2 berlaku sume ai kaitkan dgn stress, pressure,anxiety disorder,tekanan jiwa - sume hal2 saikologi.langsung ai taknak palit or relate dgn benda2 mistik. Ai is taboo,bagi ai benda2 yg payah nak scientifically proven ni tak yah take it seriously sangat.

Unless and until ai kene possess masa berubat kat darul shifaa..ai have no choice but to admit apa yg ai alami selama kini was not simply a psycological disorder or problems.Terduduk. Dan kini tgh kumpul semangat utk kembali berdiri....

Khatam juga baca thread ni. Tak tau dari mana dapat link ni tau2 je asyik membaca. Kita sebaya so ok la ek kalau berkau aku. Aku xpernah kena mcm kau kk. Tapi, aku pernah nampak depan mata aku mcm mana org ada saka, ada jin suka damping ni kena buang saka nye. Bapak aku sibuk suh anak aku berubat. Padahal aku tau anak aku tak de pape. Just delay development je. Tapi nak jaga hati, pergilah berubat kat melaka. Dia imam surau/masjid area situ. Memang sah anak aku xd pape pun. Tapi ni nak citer pengalaman dia rawat org. Perempuan tu tudung labuh, cakap lemah lembut je. Skali bila da klua suara, abis semua dia tendang. And sifat jin/saka suka manipulate. Bila imam tu suruh dia buang segala perjanjian (benda2 yg dijadikan perjanjian antara owner lama & saka) dia cakap dah buang semua. Tapi aku xtau la camne imam tu boleh nampak ke apa, memang satu2 "benda" tu buang perjanjian dorg. Amik masa 5-6jam. Aku igt lagi "benda" tu cakap camni "aku tak nak klua aku sayang diaaaa, aku sayang dia" mendayu2. Tapi imam tu cakap "dia x nak kat kau. Kalau dia nak dia x kan dtg kat aku" mcm tu la lebih kurang perbualan dorg. And jin tu kafir diislamkan. & xtau la imam tu mengarut or saja nak kena kan jin tu ke apa. Dia cakap kat mekah kau akan jumpa banyakkkk pasangan. Pergi nikah kat sana nun. Aku hantar kau.

Lepas jin tu diislamkan, imam tu guna badan budak tu sebagai host, ada sorg lagi kena sihir, dari cakap bahasa melaka, keluar kau bahasa klate & siam. Itu antara pengalaman aku tgk org berubat. Da la masa tu aku bawak anak. Aku takut benda tu ikut anak aku. Huhu

salam TT,

nak tanya apa kesudahannya jumpa TG Harun Din? plz cer citer..tq

Moga KK sentiasa dibawah lindunganNya.

Keep fighting KK, tendang dia jejauh

Hi u ols.

start baca kat opis tak sempat habis sambung kat hp plak haha penangan hang KK.

Hang tak mau sambung kaa..

papepon hang tabah and gudluck

Cek_MooN replied at 12-2-2016 02:41 PM
habis suda merempit terid nie.

KK cmne skang ? sehad da ke ????

Tima kasih cik mun sudi bertandang. Alhamdulillah KK sihat2 jer ^_^

mamacute1 replied at 12-2-2016 05:16 PM
ada member aku asyik ckp dia ade gangguan tp sebenarnya ade anxiety disorder.. klau sape jumpa aku ...

Memang nasihat yang baik tu mamacute. Penting sangat kita muhasabah diri terutamanya manusia2 istimewa yang ditimpa musibah cam KK ni. Kalau dah kene musibah pun duk keras perasan bagus jugak xtau la nak cakap...

Syukur ni Allah uji dengan jin je. Kot diambik tangan kaki ke, dibagi kanser setepek ke... lagi la tak hadap