CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

serikandi_gurl posted on 7-1-2014 12:45 PM
Zaman dolu2 hehe..zaman sekolah ngan zaman U dulu . Sekarang tak belajar dah..badan pun dah bera ...

Bestnya...sy skrg pun minat lg nak belaja tmbah plak da pak sedara yg ajr silat..tp biasa la mak tak bgi..dia ckap tkut belaja salah or dapat benda yg bukan2..

@yong posted on 7-1-2014 12:50 PM
Bestnya...sy skrg pun minat lg nak belaja tmbah plak da pak sedara yg ajr silat..tp biasa la mak t ...

Aku ada la belajar silat sendeng skang tp aku baru stop sbb setiap kali abih latihan abih sakit badan... hehehe... now just temankan suami je belajar... tp best jugak kan... ralit tengok...

Syumaimah posted on 7-1-2014 01:12 PM
Aku ada la belajar silat sendeng skang tp aku baru stop sbb setiap kali abih latihan abih sakit ba ...

Betul tu..suka tgk setiap gerak langkah pesilat2..macam pahlawan je..panglima zaman moden

serikandi_gurl posted on 7-1-2014 12:33 PM
Mandi minyak guna minyak kelapa. Minyak kelapa asli. Kuat woo bau dia..ghauu..ghauu bau minyak kel ...

w`salam ..takpe2 betul laaa awak cakap kan tuhh ..terima kasih sebab tulung jawap kan hihhihihi

serikandi_gurl posted on 7-1-2014 12:45 PM
Zaman dolu2 hehe..zaman sekolah ngan zaman U dulu . Sekarang tak belajar dah..badan pun dah bera ...

Hehehee..sama la kita.. dh malas nk masuk gelanggang. La ni geng lelaki je yg jd jurulatih di KL. Aku plak tgh nk on projek buka gelanggang kt area sini, tp aku x mau masuk gelanggang lg. Struggle la pujuk junior yg kebetulan ada kt Melaka ni utk jd jurulatih gelanggang sini...He..Malang nye guru utama & gurulatih2 (diorg dh jd bapak angkat aku) dh tuntut suh amik kursus silibus terkini and upgrade keahlian waris beradat.

Betol2 dilema nih...smgt je ada ..tubuh bdn dh banyak ngelat. Huuuu....

Tak de ke silat yg seme pompuan... x de campuq lelaki?

Follow Us
Sambungan silat

Inih epik penderhakaan aku pada guru ku… masa tuh aku dah dilantik menjadi juru latih seni… pada suatu hari aku terima panggilan dari abang saiful..

Saiful—“ assalamualaikum arianputra kamu buat ape tuh”

Ari—“ w`salam abang tak buat ape pun dok negok tv jer.. ada apa bang tel saya?”

Saiful—“ macam nih aku terima panggilan dari tok guru yang dia perkenankan untuk menurunkan 3 ilmu kebatinan “

Ari—“ oh yer ker ..bila nak buat majlis tuh ada apa yang saya boleh bantu?”

Saiful—“ petang nih kamu dating rumah abang dan kita bincang pasal majlis tu nanti”

Ari—“ ermmmm baiklah ..petang nanti lepas asar saya sampai”

Saiful—“ molek… assalamualaikum”

Ari—“ w`salam”

Petang tuh lepas asar aku gerak terus g rumah abang saiful.. tiba sahaja aku di sana ..ramai jugak bebudak silat yang ada ..maku ingat aku sorang jer huhhuhhu…

Ari—“ assalamualaikum semua”
--- w`salam ---

Wan—” kamu ni ari asai lambat jer memang kamu ler orang nye”

Ari—” hiihhi biasa lahh kamu takkan taktahu aku”

Saiful—” ok memandangkan semua dah ada kita mulakan lah perbincangan kita hari nih”

”tok guru ada tel abang ..die berkenan untuk turunkan 3 ilmu kebatinan dekat 5 orang anak murid dari setiap 3 gelanggang.. jadi gelanggang kita nih jadi pilihan dia.. abang panggil kamu nih nak bagi tahu laa kamu setuju atau tidak nak  amik ilmu kebatinan nih?”

Ari—” bagi saya sebelum saya buat keputusan apa ilmu kebatinan tuh”

Saiful—” yang pertama ilmu kebal.. yang kedua penderas tangan yang ketiga bengkung pasak bumi” (nama ilmu kebatinan yang sebenar terpaksa aku rahsiakan demi menjaga maruah orang lain)

Ari—” wooo saya on jerk bang yang lain tak tahu lahh”

Wan—” saya ikut ari jerkk die on saya on”

Saiful—” hah yang lain macam mana ?”

        kamu semua ok jer bang—

saiful—” kalau dah macam tuh kamu semua balik bawak baju dan seluar dua tige laii bekumpul balik kat rumah abang nih kite terus gerak ”

ari—” aii malam nih ker nak buat nyee.. ajeenyee codikk betoii apesal tak bagi tahu awal”

saiful—” ish kamu nih ari banyak sangat membantah g lerk lahh dah tok guru pun bagi tahu aku pagi tadi jer kot”

wan—” alamak abang rumah saya jauh lahh .. macam mana”

saiful—“ takpa kamu tunggu dekat rumah jerr sebab nak ke rumah tok guru lalu depan rumah kamu jugak”

ari—“ wan kamu ikut aku balik dulu lepas tuh aku hanto kamu balik rumah … abang saya tunggu kat rumah wan jer lahh senang lagi pun die nih nak balik kene naik bus nihh baik saya hanto die jerk lahh naik moto ok?”

saiful—“ ikut kamu lerr arii dah sampai rumah wan call abang ..”

ari--- “ wokeyy sifuu”

aku dan wan pun gerak lah balik rumah akuu .. akupun siap siap lerrr.. aku siap labun ke mak aku lagik kate nak study groub kat rumah wan kuikuikui adoi aiii.. kalau tak cakap macam tuh mana nak lepas Keluar rumah chorrr terpakseler labun…sampai jerk rumah wan , wan pun siap siap lah mandi bagi .. akupun dah call abang saiful deme semua on the way dah..

ari---“ wan ish aku rase tak sedap ler nak g ambik ilmu kebatinan ni.. giler kamuu kene tetakk ngan parang tuhh chorr mau putus tangan aku nanti adoi ai”

wan—“ kamu mandi wajib ker belum”

ari--- “ choiiiiii ape punye soalan ko tanye daa ..ajenyee gampang!!!?”

wan—“ alah rilek jerk ..tapia ku ikut kamu jerk ari kalu kamu on aku on kalau kamu taknak akupun taknak lah”

ari—” nak taknak kene nak dah skung nih ..deme dah on the way tuh ”

wan—“ nak buat macam mana terima jerk lah weii “

ari—“ haa tuh deme dah sampai tu jom”

kami pun gerak lah naik van abang saiful.. kami sampai jerk kat sana dah masuk waktu magrib dah pun... aku tgk ramai la jugak yang ada kat dalam rumah tuh... muke tok guru aku macam marah jerkk kat kami sebab kami lah yang pa;ing lambat sekali .. masa tuh aku masuk rumah dan terus salam dengan semua yang ada ...belum sempat ape2 lagik tok guru suruh kami semua ambik air sembahyang kat luar .. aku ngan kengkawan pun g lah ambik air sembahyang .. aku ingat orang tua tuh nak ajak solat jemaah dulu .. rupanya takk kami teruskan dengan acara mengisi ilmu kebatinan ... mas atuh aku dah tak sedap dan pelik dah ... aii aku tak solat lagi nih weii ape jeneh ilmu kome nak bagi aku nih ..kate aku dalam hati.. tapi nak taknak aku ikutkan lah jugak... duduk punye duduk tok guru aku tuding jari kat adil member aku..

tok--- ” ha kamu adik mari duduk depan tok ”

adil—” baik tok ”

tok --- ” ini ilmu penderas tangan kamu nak tangan kanan ker kiri”

adil—” tangan kanan tok”

tok --- ” hermm bak tangan kanan kamu”

sekali tok aku amik parang panjang die pegang tangan adikk die teruss bace ape tah dengo macam buyi ayat al-quran tapi aku tak pasti .. dengan selambe die terus tetak tangan adil beb.. umak aii ngerii sialll .. tapi masa tuh aku pelik jugak tangan adil selah olah tidak lut dik parang tok guru akuu padahal sebelum die tetak tangan adil tuh die buat demo dulu potong tebu dengan selambe jerkk tebu tuhh putus... sekali tetak tangan adil tak lut baiiiiii.. selesai jerk adil nye tangan tok guru aku panggi wan .. selesai jerk wan tok guru aku panggil aku..masa tuh aku cuak giler wacakap luu nak tekencing teberak semua ada beb... gilaa hang dia nak tetak aku tuhh ..nak lari tak boleh dah nak taknak aku tawakal jerk lah pada allah.. alhamdulillah masa tuh tangan aku pun tak lut jugak huh selamt akuu...  selesai jerk ambik ujian kebatinan yang tuh kami di hidangkan dengan nasik .. tapi makan nasik talam.. satu talam empat orang makan lauk diee telur ikan dengan sayur telur tuh masak ape aku tak ingat dahh.. dengan timun orang sehiris.. tok aku kate kome kamakan sampai habis yang ada dalam talam tuh.. tapi jangan mintak air ..sebab aku memang tak hidangkan air siap mintak air dia gagal dalam ujian kebatinan nih... aku masa tuh dalam kebingungan tambah lapor yang tersangat sangat lah laponye... makan le habis jerk makan terus tesandoo akuu pehh giler kenyang... selesai jerk tuhh.. ade lagi satu uujian kebatinan yang nih tok guru aku tikam keris kat tengkuk... tapi yang pelik nyee tak tembus keris tuh weii giler mejik lahh wa cakap luu ....selesai jerk tikam menikam kamipun berangkat pulang ... sampai jherk kat umah wan akupun turun lahh ..

aku borak borak jap ngan wan lepastuh aku pun balik... dalam perjalnan pulang tuh aku rase akunih lapoo giler babi lah masa tuh.... aku mula pelik aik tadikan dah melantak kaw kaw punye takkan lapo lagik? Terus aku teringatkan perbualan kami dengan tokguru kamio setelah selesai pengisian ilmu kebatinan?

” dah selesai pun tok bagi kamu ilmu tok.. baru lah SEJUK sikit badan tok nih kalau tidak panas rasenye..kamu jage lah ilmu nih elok elok”

Kata-kata guru aku tuh memang memeningkan aku.. kalu tok guru aku nih ambik ilmu elok takkan badan die panas ... ishh ape kebeden pulak lahh orang tua nih bagi kat aku nih... perkara itu merisaukan akuu teringat pulak yang perut aku nih lapor giler macam tak makan satu hari... tadi aku makan kerr mende lain yang makan.. kalau ikut logik memang tak terhabis makanan yang die hidang tuhh memang penuh talamm aku habaq hangg.. talam yang saiz king punya tuh bukan talam kecik2 beb... memang sejak mula hari tuh aku mula rasa pelikkk dahh dan perubahan pada diri akuu..

Keesokan harinya aku g sekolah macam biasa ...masa tuh aku dah tingkatan lima dah... waktu aku dalam kelass waktu bahasa inggeris cikgu aku nih perempuan.. tiba tiba dia panggil aku ngan wann... untuk maklumat korang aku ngan wan nih satu kelas...

Cikgu--- ” ari wan semalam kamu pegi mana”

-aku dan wan saling pandang berpandangan-

Ari—” tak pergi mana cikgu dok rumah jerk lah”

Cikgu – ” kamu jangan tipu saya”

Terus cikggu tuh tarik tangan akuu dan selak lengan baju aku.... masa tuh aku pakai baju lengan panjang

Cikgu – ” nih apa nih? Bekas calar calar kat tangan kamu”

Ari—” ehh, bila ade mende nihh ..tah say pun tak tahu lah”

Cikgu – ” ermm takpa lah arii cikgu nasihatkan kamu berdua buang lah”

Aku ngan wan Cuma dian jerk laa masa tuh ... tiba waktu rehat aku ngan wan berborak lah pasal semalam

Ari --- ” wan kamu tak rase pelik ker wan ? aku semalam balik rumah aku melantak kali kedua ko tau nasib baik mak aku tinggalkan lauk ngan nasik sikit kat aku”

Wan – ” eh aku pun same la arii , aku inagt aku sorang jerk ”

Ari – ” herm takpelah biarkan lah kita dah terlanjur ,, biar aku kaji dulu bende nih ”

Semenjak dri hari itu akupun mula lah menkaji tentang keilmuan sakti dan misteri ... banyak petujuk yang aku dapat ..semuanya mengatakan ilmu yang kami ambik adalah salah dan sesat disisi agama islam.. korang bayang kan lahh sampai aku jalan kat pasa malam.. kalau ade budak kecik tgk aku kompem menangih wa cakap luu.. padahal aku nih takde la buruk sangat muke pun takde lah garang sangat .. anak anak sedara akupun sama kalau balik rumah jerk kalau aku ade kompem menangis ... aku mula mengumpul rakan rakan aku yang ada dalam gelanggang dan aku bincang soal ini tentang depa semua.. dan mereka setuju dengan cadangan aku untuk meninggalkan persatuan demi masa depan kami masing masing... seorang demi seorang kawan aku hilang dan tinggalkan persatuan... sampai lah satu hari abang saiful dan klik klik sinior dapat thu tentang rancangan aku.. tapi depa takde bukti sebab aku takpernah tunjukkan belang aku kat depan deme nihh..masa tuh aku dah abis spm dahh tapi aku still aktif dalam persatuan ... semua kawan kawan aku masa tuh dah takde dah yang tinggal aku dengan wan jerkk.. time tuh kami yang jadi juru latih untuk bebudak nih..sehingga lah satu hari...

Abang saiful --- ” ari bila kamu nak bayar duit untuk kenaikan bengkong kamu nih?”

Ari—” saya taknak ambik lah kenaikan bengkung tuh cukup lah mana yang ada ”

Abang saiful – ” mana boleh macam tuh nama kamu dah naik untuk kenaikan bengkung dan ambil ilmu merkuri”

Ari--- ” ilmu merkuri tuh apa pulak abang ”

Abang saiful --- ” ilmu mekuri dengan ilmu menyelam ... kamu dah layak untuk  ambikk.. ilmu mekuri nih macam nihh nanti kite bveli merkuri lepastuh tuk guru akan masuk kan mekuri tuh dalam badan kita untuk jadi kebal dan pemberat penumbuk .. ilmu menyelam nih kene betapia bulan depan kita akan gerak g air terjun untuk betapa?”

Ari--- ” tanam mekurii ish taknak lah saya abang itu susuk tuh.. susuk tuh haram”

Abang saiful – ” ko budak budak mana ko tahu benda nih ? ada susuk yang harus ada susuk yang haram  kalau ko taknak aku tarik balikk bengkong bengkong yang ada  ko nak macam tuh ”

Ari--- ” saya dah lama bersabar nih abang ..hari nihh kalau nak mati pun mati lahh... kepale hotak engkauu ada susuk haruss .. abang kena ingat nawaitu tidak menghalalkan sesuatu .. haram tetap hukumnya haram kalau halal tetap hukumnya halal.. jangan katakan bengkung ...semua barang say saya akan serah balik dekat abang kalu abang nak tapi nak pakse pakse saya macam nih bukan cara nya...”

Abang saiful --- ” engkau nih biadap sungguh yerkk... ?”

Ari—” yaa memang ku biadap dengan bangsa macam korang semua nih .. korang nak buat apa dekap akuu sekarang”

Abang saiful --- ” ko bukan lawan aku arii... aku cabar ko siapkan diri ko sebulan nihh.. aku akan suruh budak nihh lawan dengan kau nanti ... ” abang saiful tunjuk dekat zazo

Ari --- ” nih budak zazo nih hhhahaha.. aku yang ajar dia besilat bukan engkau yang ajar .. dari dia tak pandai melangkah sampai dia pandai mengunci semua aku yang ajar dia.. kau nak suruh aku lawan diaa.. jangan kate kan dia dengan engkau... engkau... engkauu.. takpayah sebulan sekarang pun bulehh.. korang semua jangan cabar akuu ... tentang islamm jangan korang hina .. berpantang mati sebelum ajar  lahh... korang tunggu apa lagik.... haram tetap haramm korang pahamm..”

Abang saiful – ”” hermmmm mulai hari ini aku haramkan kau pijak gelanggang silat ini lagi”

Ari—” aaku takkan pijak gelanggang nih dan korang ingat silat nih akan hancur suatu hari nanti”

Berita pergaduhan aku dengan abang saifulpun tersebar di seluruh pelusuk gelanggang , dan aku telah terima berita dari wann yang mengatakan guru murka dengan aku dan tak anggap aku nih sebagai murid dia lagik.. masa tuh aku rasa legaa dan teramat lah lega kerana aku dah sampaikan perkara yang haq pada mereka .. terpulanglah pada mereka untuk ikut jalan yang lurus atau terus hidup dalam dunia pendekar yang konon nya hebat ..  sejak dari hari itu aku terus jumpa dengan seorang guru dan buang semua ilmu yang ada pada aku ilmu kebal lah apa hantu setan semua aku buang ... alhamdulillah budak budak kecik tgk aku takde lagik nangis2 dah huhhuuh dan beberapa tahun kemudian aku terima berita dari sahabat sahabt aku yang persatuan silat tuh .. dah banyak gelanggang dia yang tutup .. macam dah nak pupus lebih kurang macam tuh lahh.. bagus lahh..

Aku berani menceritakan kisah nih sebab ia nya benar ... kalau ada siap yang tahu akan ilmu persialtan yang aku ceritakan kat sinih jangan lah di sebut dengan terang kat sinih sebab kuatir mengundang pergaduhan ... kalau ada siapa yang tidak puas hati dengan apa yang aku ceritakan nih.. sila lah pm.. kita boleh bentangkan... ini adalah pengalaman aku  jadi suke hati aku lah nak cerita ker tak hahhahahaa...

Aku doakan pada rakan rakan seperjuangan aku dulu semoga depa semua kembali normal dan buang semua ilmu.. sebab yang aku tahu wan lah yang terahir membuang ilmu persilatan tuh.. itupun sebab dia dah hampir separuh gila... hahh tuh laa wan aku suruh buang kamu kate nanti dulu nanti dulu .. tu makan dieeeee.....

Silat seni dan sendi,
Berseni bertari melangkah jurus,
Disulam haq rahsia tersembunyi.

W`salam

-Tamat-

Last edited by ArianPutra on 7-1-2014 04:21 PM

bab mandi minyak..

alah memang lah minyak tuh sejuk.. pakai pulak minyak kelapa ..memang lah minyakkelapa nih lambat nak panas... sebelum deme nak sediakan minyak kelapa tuh aku pernah nampak deme tuang spirit dulu dalam kualai minyak tuh.. memang lah bila di masak minyak tuh.. sekejap ker die menggelegak yang menggelegak bukannya minyak tapi spirit... memang lah tak panas choiiiiiiiiiiiiiii

ada orang yang die cerita dekat aku .. belajar silat lepastuh giuru dia turunkan ilmu kebatinan zikir lepastuh leh nampak jin lahh duduk bekumpul lah nampak itu lah ini ..kire hijap terbukak lah kunun.. sekali tanye berapa lama belaja silait rupa rupa nya dia belajar sikat dari tingkatan satu sampai tingkaran dua jerkk.... setahun jerk belaja dah dapat ilmu macam tuh... bolehh blah laa nak kening pun agak agak lah weii.... jangan lah nak gebang kuat sangat ...orang lain belajar silat jugak weii ..akupun tak paham ape sal dia citer bende bende macam tuh... kenapa nak mintak dipuji ker? kalau nak di puji dan dipandang hebat cakp aku leh bagi berbakol bakoll.. puihhhhh macam nih punya orang pun ada kaaa... choiiiii nak menipu pun agak2 lah pandai lasikit jangan la bagi kantoii woiiiii

dalam setahun belajar silat umur pun bebudak kecik lagik leh dapat ker ilmu kebatinan yang tahapp kiree thundercat punye lahhh...??? boleh ker @ThousandSwords ... cer ko bagi pendapat sikit kerr angan2 seorang badut jerkk hahhahhahahah

ArianPutra posted on 7-1-2014 04:11 PM
Sambungan silat

Inih epik penderhakaan aku pada guru ku… masa tuh aku dah dilantik menjadi juru  ...

skarang depa dah tukaq nama persatuan tu cho... orang2 lama ada lagi...sham pun main lagi aku tengok..

Sambungan silat

Inih epik penderhakaan aku pada guru ku… masa tuh aku dah dilantik menjadi juru  ...

Citer TT pasal tetak parang kat tangan tu saya pernah saksikan sendiri. waktu tu kat 'U' persatuan silat ada ice breaking kat tepi laut. Malam tu kami berkumpul dan dengar citer dari guru Silat ni. Then dia kuarkan parang camtu dia kata sapa nak test kene tetak ke lebih kurang camtu. Yang kami ni tengok memang seriau. Dia test kat anak lelaki dia dulu. Maybe ada bacaan dia dulu. Pastu dia tetak hampir dengan pelipat siku tu dalam 3 kali. Yang kami perempuan ni dah macam hampir nak menjerit sbb gerun. Ye la kang tak pasal2 putus kang huhuhu...
Sekali tengok takde apa...bunyi 'pap' 'pap 'pap' je. Lepas tu dia test kat sorang sapa2 yang berani. Ada juga budak pompuan yang berani. Aku? Hoh! Jangan harap la nak serah diri di tetak cenggitu. Mau pengsan. Lepas tu. Ada yang dikalangan mereka macam lebam sikit tang bahagian tetak tu. Dan sorang budak perempuan ni macam lebam teruk. Then konon cikgu tu ke anak dia cakap ntah "Ha, tu ada la tu ada pape buat salah ngan mak ayah ke"
Isk...dalam pikiran tu macam tertanya gak "Ye ke nih sbb ada buat salah pape ngan mak ayah" Allahualam.

Last edited by serikandi_gurl on 7-1-2014 04:39 PM

Adiya posted on 7-1-2014 04:33 PM
skarang depa dah tukaq nama persatuan tu cho... orang2 lama ada lagi...sham pun main lagi aku teng ...

dah tuko name lahh sebab aku dengo wan kabo kat akuu.. nama lama dah diharamkan dahh ...lantak deme lahh.. aku cakap dulu deme tak cayee...

serikandi_gurl posted on 7-1-2014 04:37 PM
Citer TT pasal tetak parang kat tangan tu saya pernah saksikan sendiri. waktu tu kat 'U' persatuan ...

nama pun yang ditetak tuh tangan perempuan memang lah tak tembus lebam tuh dah kompem lahh tambah tambah pulak tangan perempuan ... tangan perempuankan lembut jerkk mulus gitu... kene hentak ngan besi pulak mau takk lebam

Sambungan silat

Meremang bulu roma baca cerita tt..tp bkan sebb seram tp semangat..tak tau nak explain..hehehe

ArianPutra posted on 7-1-2014 04:41 PM
nama pun yang ditetak tuh tangan perempuan memang lah tak tembus lebam tuh dah kompem lahh tambah  ...

hehe..itu la. Padahal cikgu silat saya yang saya dah lama belajar dengan dia pun tak pernah la nak wat kat anak2 murid dia cenggitu ala2 gurau cenggitew. Ni cikgu silat yang kat melaka ni leh lak wat acah2 tetak2 parang. Gerun gitew huhuhu...tambah lagi waktu ice breaking tu malam2 tepi laut dia leh citer pasal kak pon. Cis..amat tak sesuai.. dia kata kan pon and cik han2 tu takat kawan2 dia je..Kitorang dah panik pandang sekeliling dah.

serikandi_gurl posted on 7-1-2014 04:52 PM
hehe..itu la. Padahal cikgu silat saya yang saya dah lama belajar dengan dia pun tak pernah la nak ...

bagi akuu setakatt jumpe tentera2 jin ok lahh.. kalau turun hat jeneral2 diee belemtentu jugakk weii...

ArianPutra posted on 7-1-2014 04:56 PM
bagi akuu setakatt jumpe tentera2 jin ok lahh.. kalau turun hat jeneral2 diee belemtentu jugakk we ...

eh ko jangan....ada pendekar boleh tangkap bapak jin ooooo...mmmmmbbuhahahahahaha . mampoih dibuatnye..

ArianPutra posted on 7-1-2014 04:56 PM
bagi akuu setakatt jumpe tentera2 jin ok lahh.. kalau turun hat jeneral2 diee belemtentu jugakk we ...

Huhu..TT sambung la citer. Ada lagi tak? Kami semua setia menunggu ni..

Sambungan silat

rase mcam tau name silat ni...
sbab member dulu pun mase memude ade blajo
tapi blajo tak abes la, sbab die pun ade keraguan, berjurus2 bagai
main tunjuk2 jer boleh terpelanting org/musuh dibuatnye
die pun ade kate kerajaan dh haramkan silat tuh

aku dedolu pun, mase tgh study....beria jugaklah kononnye nk blajo silat2 nih
bersemangat waja gituh, sempatlah belajo bunge2 nye
tapi byk kekangan, so x dapat teruskan
dah tu pulak, mase nk ujian naik pangkat, eksiden pulak
tak dapet le nk gi ujian
teruslah berkubur semangat wajaku setakat itu