CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Shila Amzah Desak Teman Wanita Adik Keluar Dari Banglo Miliknya, Beri Tempoh Sampai Jumaat

imanda replied at 21-10-2023 11:48 PM
si cada tu i ada tertengok kjp vc dia kat YouTube, cara nyanyi sjibik xila ehh, xde identiti ke at ...

Memang dia tiru style Sha

immaryjane replied at 22-10-2023 12:30 AM
Chuols dh knape beralih arah? Bukan chuols suke ke berkuntum kt benang tu. Meols letih dh hadap ci ...

Smear campaign nak kata janda toxic sangat. Helo they were married with 2 kids. Elok ja happy early marriage.
Likely both are toxic

Time awai kantoi pun kemain HR to menjawab di TT. Wtf contact pompuan lain for mental health. Ko x boleh gi jumpa dr/therapist ke?  Alasan jantan sgt.

If shu tinggal 7 bulan pun im not surprised. Spouse ada bipolar, ubat x makan. God knows

Kesian anak2 ja. Hope both get their grip. Maknya tengah menuntun anak ke lembah sewel

Xila i sokong chuols tapi jangan amnesia chuols berkepit dengan ubai tu siang malam before nikah

Tibeh rasa x selesa orang lain dalam rumah nak bukak tudung. Cakap je la tak suka minah tu.

Tapi kesian sha ni, x hepi dirumah sendiri..boleh paham tindakan dia melepak sakan dgn ubai lepas cerai. Mcm bujang pulak

Wek_omeh2 replied at 21-10-2023 01:40 PM
Da kawin pon dgn skandel aka adik angkat dia tuh,
Skrg tgh tunjuk sweet2 dgn laki baru,
Patut masa ...

Hahaha lepas cerai tu senyap dah kan . Lagi satu yg aku ingat mmg ada poremer spill laki dia sbnrnye awal2 accident je sayur tapi lama-lama dah boleh jalan dah. Sbb tu org kg pun mmg tak kasi derma kat si ayu tu pun

bulanbulat replied at 22-10-2023 02:06 AM
Xila i sokong chuols tapi jangan amnesia chuols berkepit dengan ubai tu siang malam before nikah

Ti ...

Dalam berkepit pun die tak duduk serumah ngan ubai

Chuols dh knape beralih arah? Bukan chuols suke ke berkuntum kt benang tu. Meols letih dh hadap ci ...

Sama la pemikiran kita..jom la naikkan thread2 lain..menyemak thread duda janda tu

Follow Us
bulanbulat replied at 22-10-2023 02:01 AM
Smear campaign nak kata janda toxic sangat. Helo they were married with 2 kids. Elok ja happy earl ...

Ha betul tu..tetibah skrg dah bipolar pulekkk

Bukan ke hr tu dh hantar kt sepital mental gomen pastu elokk je sihat mentalnya..tetibah claim bipolar..ada proof ke? Pegi private clinic mcm si JN??

i pn rse mcm tu... ond side story.. tp bila tnye btl ke x scandal, eh x tau pulak.. tp umhtangga bdk berdua tu tau details pulak..

bg i story tu unfair. wife die psiko pn, sbb laki tu bipolar. match je dorg. jgn la back up cm laki tu suci.

pichee replied at 22-10-2023 10:38 AM
i pn rse mcm tu... ond side story.. tp bila tnye btl ke x scandal, eh x tau pulak.. tp umhtangga b ...

Kan iols pun menyampah baca tered duda janda terpaling tu...yg tak menahannya, ada acik2 porum yg agree hr sewel tu pukul ex bini sbb konon prgai bini cmtu...nak je iols doakan bia benda sama jdi kt dorg or anak2 pompuan dorg one day.
Laki ni ketua keluarga, klu ketua pun dh mental mana maunya rumah tangga boleh happy2. It's a good thing si shurigai tu bertahan selama ni instead of leaving wpon dia tau si hr tu mental. Mental2 pun sempat berskandal. So tang mana yg sucinya

Edited by AkokKocik at 22-10-2023 11:15 AM
QueenIsolde replied at 22-10-2023 10:58 AM
Kan iols pun menyampah baca tered duda janda terpaling tu...yg tak menahannya, ada acik2 porum yg  ...

Aku stuju kita jgn lagi sbuk ckap pasal duda janda tu, aku xsuka shu tp aku x benci shu, aku merasa puas hidup dgn org npd indenial seumur hidup sblum kawen, memang sengsara...

Tp aku xsuka gk dgn apiz, jgn nk normalise bpak x bri ckup nafkah anak2 dgn alsan itu je yg dpt....hello, klu nk berskandal dpt plak pikir cara nk buat tp nafkah anak2, hanya jumlah sebegitu je yg dpt.

Org laki ni jgn nk dimanjakn sangat, jgnkan jd bewak, blh jd obor2...lembikkkkk.

Klu ada sokong apiz hanya dpt bri itu je, lama2 si apiz tu naik lemak...langsung xbri nafkah anak2 nnti...kmudian ada plak yg bekap, apiz nk kerja apa???

Hellloooo...ramai je llaki buat 2-3 kerja utk ckupkn nafkah belanja kluarga, anak sedara aku seminggu kerja, sabtu ahad jd abang grab, jgn biar bapak2 ni slamba jer bri nafkah sdikit utk anak2 dgn alasan tu jer yg dia dpt.

Buat anak tau plak caranya, apahal nk nafkahi anak tiba2 jd koma bak kata samsul debat. Apaje masalah dgn pangai shu, itu hal mrk berdua, jgn nk libatkn anak2.

Edited by Alvida at 22-10-2023 11:46 AM

kami ni pernah jadi mangsa Eiza. Sampai sekarang hutang kami tak habis dibayaq nya. Dan sebab itu kami cari tahu. Awat lah dia tak bayaq². Sampai ke tahap. Team kami mencari tahu apa dia buat. Duk dgn sapa? Masa kami melawat dia selepas banjir tu  dia masih tinggal di rumah sewa yg ditenggelami banjir paras dada.

Niat asal nak kutip hutang. Last last kami bantu dia apa patut. Selepas tu dia tinggal dlm kereta. Bermalam. Kena halau dgn owner rumah yg dia sewa.

Tahap ini kami dah tak kisah nak tuntut hutang drpd dia sebab kesian.

Kami anggap jer dah kena tipu. Dan hutang tu kami dah tak tunggu.

Sapa tak marah. Order barang. Bertahun barang tak sampai. Duit lesap. Dan bukan sikit. Konon barang drpd kilang di China. Haru. Kami tong² ganti duit kpd client kami.

Tobat lahum. Team kami dah tak berurusan dgn dia dah.

Namun satu perkara yg kami dapat tahu. Dalam susah dia tu. Dia bela anak² asnaf yg merayap tak tentu hala tu. Bab tu I salute lah.

Selebih nya. Rasa marah. Rasa kecewa dgn janji manis barang tak kunjung tiba dan duit tak dapat semula sepenuhnya. Kami pejam mata dan tutup kes.

Tadah tangan doa. Moga Allah bimbing dan beri pengajaran setimpal kpd dia. Masa tu memang benar-benar rasa tertipu.

Dia anak sapa. Mak pak ada lagi ke dak. Kami dah tak kisah nak ambil tahu. Walk off dan lupakan jer. Tak buang masa dgn orang begini.

Alvida replied at 22-10-2023 11:44 AM
kami ni pernah jadi mangsa Eiza. Sampai sekarang hutang kami tak habis dibayaq nya. Dan sebab itu ka ...

mangsa eiza

immaryjane replied at 21-10-2023 04:30 PM

Dulu benang jah sendu, berkuntum la situ, geram kat janda terpaling teraniaya, tapi tak nak terima nasihat...
Ini dah ada benang jah, beralih arah, seronok tengok mat deghem vs stinger sampai tak tahu nak mencelah komen...

Diamondmoney replied at 21-10-2023 03:37 PM
Cuols iols tak bole menahan jemari yinni dr mencerca gigi hadid peghlis.

Hadoi....
Uols la ni menaikkan benang 2 ketul tu...
Gasak laaa...

Sesuatu… replied at 21-10-2023 03:19 PM
Ahahaha laaa xperasan benang diorg pun ada tgh panas. Rancak melayan benang yg lain

Jangan masuk sana.. kena badi nanti...

asfaz replied at 21-10-2023 02:08 PM
Alaahhh kaka... ai takleh tahan jemari

Jejari runcing atau jejari dompok?
Jejari palsu pandai melukis hanya milik pekin suatu ketika dahulu ..

annehuda replied at 22-10-2023 02:52 AM
Hahaha lepas cerai tu senyap dah kan . Lagi satu yg aku ingat mmg ada poremer spill laki dia sbnrn ...

Yg sokong ayu dagu ni kebanyakan org luar yg xtau cerita..

Aku rasakan la kan sepanjang idop sha mak dia tk pnh side dia kalau babitkan 2 ekor bewok idop tu..kalau sha mengadu apa2 psl adik2bewok mesti mak dia menangkn bewok2 tu specially si sapig..ikutkan sha rasanya dia tknk ada kaitan dgn derang semua tu tp nnt mesti ada netizen yg kecam dia sbb buat kt mak dia mcm tu..

AkokKocik replied at 22-10-2023 11:12 AM
Aku stuju kita jgn lagi sbuk ckap pasal duda janda tu, aku xsuka shu tp aku x benci shu, aku meras ...

Ntah nya.. alasan bapak notelo mmg mcm tu. Itu je dapat. Habis tu si emak apa cer. Bermati matian Cari duit utk besarkan anak. Jantan taguna mmg itu la alasan klishe. Cuba bagi bapak yg jaga ank. Tp mak mana yg sanggup pulak kan berjauhan dgn anak walaupun ada je yg buat. Iolls ada kawan, bercerai anak 5. Bapak bagi 200 je sebulan. Kdg2 xbagi langsung. Alasan sama la.. itu je dpt. Tp kawen baru sampai 3x boleh pulak. Bila anak2 berjaya dlm exam, mak nya share kat medsoc..dan dan dia share & claim "anak papa pandai". Dan ramai2 la friends dia memuji2. Moga jantan mcm ni pupus dari mukabumi. Iolls Tak suka Shu ketat sendat mendat bagai demi kelangsungan biz. Tp iolls lg meluat dgn duda nya. Stop la korang side shud or Duda nya ni. Dedua ntah pa per

Queenmastani replied at 22-10-2023 01:41 PM
Aku rasakan la kan sepanjang idop sha mak dia tk pnh side dia kalau babitkan 2 ekor bewok idop tu..k ...

Sebab tu aku heran kenapa masa kecik dia ada satu lagu sedih  tajuk ibu ..lirik dia ' Ibu..terlalu cepat engkau pergi..has camtu..Korg pi la cati lagu tu..retis2 ni kan suka tulips lagu yg ada kena mengena dgn depa..tengok cam Britney..after 20 yrs baru Tau lagu Everytime tu pasaipa