CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: wasntme

DARUL SAKA - sharing is caring ( MERGED)

hye abam saat..  lame tak nampok
pintumasuk Post at 17-3-2011 07:38

hye Pin.....apa kabar...mcm mana umah skang , dah settle??

deiii tambi,

sini sudah ada

-biar aq sound sblum tokei sound-
cozack Post at 16-3-2011 03:49 PM

sib baik ko dah sound dulu....kalau x...

topik Merged

Jais siasat lagi

SHAH ALAM: Jabatan Agama Islam Selangor (Jais) akan melakukan siasatan terperinci berhubung ajaran dibawa seorang lelaki dikenali sebagai Tok Belagak yang bernaung di bawah persatuan Darul Saka yang bergiat aktif di pinggir bandar raya ini.

Pengarah Bahagian Siasatannya, Shahrom Maarof berkata, pihaknya pernah melakukan siasatan berhubung perkara itu tahun lalu selepas menerima maklumat pengadu yang mendakwa ajaran dibawa lelaki berusia 50-an itu meragukan.

Menurutnya, ketika itu Jais mendapati tiada perbuatan menyalahi hukum syarak dilihat sewaktu melakukan penyiasatan terhadap Tok Belagak.

“Bagaimanapun kami akan menyiasat sekali lagi selepas pendedahan seorang pengadu disiarkan Harian Metro. “Dalam beberapa hal, (bukan merujuk kepada Tok Belagak) kita bimbang jika ilmu perubatan sesuatu ajaran yang disalurkan kepada pengikut menyebabkan pengikut taksub sekali gus apa pun kata guru, mereka kata betul.

“Mengikut Seksyen 8B Enakmen Jenayah Syariah Selangor, sesiapa menyatakan dia mengetahui perkara di luar pemahaman manusia boleh didakwa. Sabit kesalahan boleh didenda tidak lebih RM5,000 atau penjara tidak lebih tiga tahun atau kedua-duanya sekali,” katanya.

Menurutnya, Jais berharap pengadu tampil memberikan kerjasama bagi membantu siasatan berhubung dakwaannya.

Pembohongan semata-mata

KUALA LUMPUR: “Tiada seorang pun boleh tahu siapa bakal masuk syurga atau neraka, ia hanya pembohongan semata-mata jika ada mendakwa mampu berbuat demikian,” kata Fellow Penyelidik Kanan Jabatan Syariah dan Undang-Undang Akademi Pengajian Islam Universiti Malaya (UM), Prof Datuk Dr Abdul Monir Yaacob.

Katanya, sebagai umat Islam, kita tidak boleh percaya dengan hasil tilikan nasib masing-masing tidak kira untuk tujuan apa kerana perbuatan itu mampu memesongkan akidah dan bertentangan dengan syariat Islam.

“Hanya Allah berhak menentukan siapa di kalangan umatnya akan masuk syurga atau neraka berdasarkan pertimbangan amalannya di dunia ini.

“Sedangkan bencana yang akan berlaku pun kita tidak tahu bila, inikan pula mengetahui adakah seseorang itu bakal masuk syurga atau neraka. Itu hanya penipuan saja, dan kita janganlah terlalu mudah mempercayainya,” katanya.

Beliau mengulas muka depan Harian Metro, semalam mengenai dakyah songsang seorang bomoh yang dikenali sebagai Tok Belagak yang didakwa mampu mengimbas siapa yang bakal masuk syurga atau ke neraka, mampu menghantar roh orang sudah mati ke Makkah untuk beribadat hingga kiamat dan memulihkan mangsa santau dengan bacaan Yasin secara mengundur.

Malah, didakwa di kawasan Lembah Klang saja, lebih 300 pelajar institusi pengajian tinggi (IPT) sudah terpengaruh dengan mengikuti dan menyebarkan ajaran Tok Belagak menerusi blognya di Internet.

susah2... secara xsengaja kita terpengaruh....

Pasal darulsaka.. walaupun sy bukan lah darulsaka.. tapi yg sy tahu darulsaka takde kaedah bacaan yasin mengundur atau terbalik tu.. ianya sebenarnye amalan yasin 7mubin.. sape yang tau amalan yasin 7mubin insyaALLAH tidak melatah..

Follow Us
Sebelum ambil bulat2 apa yang paper cakap, bacalah blog darul saka tu dulu. Kat situ bole tengok ramai cuba buat fitnah, tak termasuk blog2 lain yang wujud khas untuk memfitnah ni

memang serius dalam hal ni.. pelik.. kenapa macma darul saka atau yang lain yang kena.. sedangkan darul syifa' xpernah kena pulak????

uish..makcik.. jgn sebut.. bahaye.. kang panass... hehehe.. bior je lah si luncai panjat pokok kelape terjun sungai tuhh.. ape nak heran.. manusia mmg manusia.. aku haramkan "khabar angin" mcm nih masuk telinga aku pon.. sbb aku tanak subahat fitnah org yg masih mengucap kalimah syahadah..

Jais siasat lagi

SHAH ALAM: Jabatan Agama Islam Selangor (Jais) akan melakukan siasatan terperinc ...

“Mengikut Seksyen 8B Enakmen Jenayah Syariah Selangor, sesiapa menyatakan dia mengetahui perkara di luar pemahaman manusia boleh didakwa. Sabit kesalahan boleh didenda tidak lebih RM5,000 atau penjara tidak lebih tiga tahun atau kedua-duanya sekali,” katanya.

Saat Post at 17-3-2011 09:56

klu ajar biologi pada budak sek rendah, anak murid tak paham boleh dakwa tak?...

iyerler.. nak bahaya ape..??? dah orang lain pun tertanya2 gak... ada ke cara lain supaya xterkena macam ni.. kesianlah kita pun bukan nak buat perkara2 terpesong... niat nak tolong orang lain dalam kesusahan.. tapi ini jugak yang dapat... dugaan...

Reply 606# madmualij

raser aku amlan 7mubin xde peliknyer?

iyerler.. nak bahaya ape..??? dah orang lain pun tertanya2 gak... ada ke cara lain supaya xterkena m ...
eazzad Post at 17-3-2011 12:14

hehehe... sabo makcik.. sabo.. hikhikhik.. aku paham sgt.. tp ini kehendak Allah.. hari pembalasan pasti ada... bagi sesiapa yg memudahkan org lain dgn menghilangkan kesengsaraannye..insyaAllah akan ditempatkan bersama org2 yg benar.. tp bagi siapa yg melakukan hal fitnah khianat pd org yg amalannye sedang diterima Allah..nauzubillah.. minta jauhkanlah yer dr fitnah dajal nih..

semoga Allah sentiasa menolong siapa pon di pihak yg benar.. jika hal fitnah itu benar satu penipuan maka yg menyebarnye pula telah pon menjadi pengikut kanan dajal laknat dgn memfitnah org yg benar di sisi Allah.. jgn lah di uar2kan hal yg blom pasti.. jika dlm siasatan pon, jgn lah mengaibkannye kemudian dgn mudah telah melupakan fitnah yg dilakukan.. astaghfirullah...

memang lahh kami2 nih dulu tak berape suka si TB nihh mase berforum bersama-sama dulu.... mmg kecoh jadinya.... cakap tamau kalah.... tapi apapon kami tak pernah merendah-rendahkan keilmuwan orang lain apatah lagi perawat lain... masing2 ada cara tersendiri....... dan aku tau benar amalan si TB, masing2 jaga amalan masing2.... tapi apa ada hall... kes terpencil jerr nihh.... cuma metro yang besar2 kan isu tuhh....

dah tak pasal2 aku dapat sms semalam dan hari ni dari ramai orang supaya aku slow kan blog aku pulak... aku tak kira.... biar masuk buletin utama tv3 pon aku takde hall.... yang HAQ kita tetap tegakkan.... itu ajerr...

aku rasalahkan elok sebelum nak buat ape2 tu kita kena rujuk dululah denan jabatan agama... supaya kita tahu syarat2 dia tu.. sebab sekrang ni dah macam2 undang2 kat malaysia ni tapi kita xtahu... dapatkan dulu surat premit pastu barulah kita nak buat ape2 aku rasalah macam tu.. ini untuk kita semua... berani kerana benar.. janganlah berat sebelah pulak.. asik yang itu je yang boleh.. yang ini itu xboleh... semua kurafatlah semua syiriklah... itu yang aku xpuas hati... aku pun ada je orang nak fire aku sebenarnya... dia tunggu je aku buka cerita dan ilmu.. adalah nanti dia nak buat aku persamaan itu ini... tapikan cuba korang fikirlah.. aku rasa memang diorang ni ada 1 kumpulan tau... yang memenag nak menjatuhkan perawat2 islam ni... sebenarnya semua tu ilmu Allah... cara kita je nak salah ke atau x.. tapi xape semua tu ujian.. biasalah kalau dah jadi perawat adalah yang nak jatuhkan... itu dah memang lumrah.. kita ni hidup kat dunia sementara je.. kat akhirat tu yang kekal... biarlah kita kekal di hati atas kebenaran Allah SWT....

Hehehehe.. mula2 aku baca...uIKS TB... aku da naik meremang da... hahahaha.. rupanye TOK BELAGAK... BUKAN TUNGGULBATU gitu.. hikhikhik...

terkezut den... kalo kita terlalu bergantung pd syrat itu ini plak nt mulalah dorang pantau dan jika pulak ade pesakit yg GATAL nak menggaru punggung media swoh hambur cerita kat rakyat kononnye perawat nih itu ini padahal dia yg sakit tuh da nak naik sasau merayau pi cari media soh heboh camner ler tak ade undang2 baru yg makin menyusahkan perawat yg btul2 nak merawat nih.. adehh... leceh layan org sasau nih...

Al-Fatiha
Dengan nama Allah, Yang Maha Pemurah, lagi Maha Mengasihani (1)

Dengan nama Allah, Yang Maha Pemurah, lagi Maha Mengasihani. (2) Segala puji tertentu bagi Allah, Tuhan yang Memelihara dan Mentadbirkan sekalian alam. (3) Yang Maha Pemurah, lagi Maha Mengasihani. (4) Yang Menguasai pemerintahan hari Pembalasan (hari akhirat). (5) Engkaulah sahaja (Ya Allah) Yang Kami sembah dan kepada Engkaulah sahaja kami memohon pertolongan. (6) Tunjukilah kami jalan yang lurus. Iaitu jalan orang-orang yang Engkau telah kurniakan nikmat kepada mereka, bukan (jalan) orang-orang yang Engkau telah murkai dan bukan pula (jalan) orang-orang yang sesat. (7)

Rasanya mungkin darulsaka ni banyak musuh, baik dari bomoh sihir, competitor & yg sakit hati. Berita tak jelas sebab tak interview atau jumpa tok belagak untuk penjelasan. Hari ni JAIS cakap dah check tahun lepas lagi, takde pun masalah. Cukup senang nak fitnahkan seseorang hanya untuk melariskan jualan akhbar. Bila di saman, akhbar tulis la mintak maaf tapi the damage has been done.
Seingat saya, Ust Harun Din masa mula2 buka Darus Syifa' di Bangi, bermacam2 fitnah ditabur. Sampai ada yg tuduh Ust Harun Din bersekongkol dgn jin. Itu tak termasuk kaedah2 perubatan & ayat2 yg digunakan. Tapi buku beliau yg jilid satu bagus untuk intro kepada kefahaman perubatan Islam.

aku rasalahkan elok sebelum nak buat ape2 tu kita kena rujuk dululah denan jabatan agama... supaya k ...
eazzad Post at 17-3-2011 14:30

kerajaan mmg tgh buat undang2 untuk semua perawat alternatif yang hendak beroperasi akan berdaftar dibawah Kementerian Kesihatan Malaysia..dibawah bahagian perubatan traditional dan komplimentari dan pasni perawat akan sebaris dengan doktor le.. dan jugak mungkin kompom kena dapat kelulusan dari jabatan2 agama.
Dibawah KKM segala unsur bedah batin tidak dibenarkan..

Kalo kita baca surah Yassin kat atas pokok tu kira sesat jugak ker...
Asal jgn bc dlm jamban udah...