CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rospinki

Volume 2 - Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni ..Sedang fikir apa? Sedih? H

Ahhhh satu lagi..tgh letih mengurus 4 ekor kitten ni..semua kena fungus satu badan..muka semua kena teruk..tak tau la knp..mak dia xde pulak fungus..

Anak aku pulak..dh nak masuk 5 thn dah umur dia..still ada mslh nak poo d toilet..dia poo dlm seluar..kencing ok pulak..xda mslh nak ke tandas..pening..

Edited by Bedakpowder at 28-7-2022 02:15 PM

ulang alik dari fb, ig,forum....mcm x betul dah...

Edited by Lista at 29-7-2022 02:12 PM

Aku fikir ada darah daging aku sabar ni...kalau tak dah lama aku bantai mulut ko terlalu celupar tu!

dugaan.. eksiden langgar budak motor.. keta hancur..
kena bebel dgn patner.. org lain semua ckp alhamdulillah ko x pape.. xde cedera.. tapi patner ko marah2 kan ko.. sampai kt tmpt kjdian pun x cek patner ok ke tak.. heboh tgk keta dlu smpi nk pi report pun pasal kereta je bebelnya..

eksiden ni bknnya kita minx.. walaupun kita dh sebaik mungkin brhati2.. nsib dh nak kena.. bknnya kita racing kereta pun..
first time eksiden.. emosi masih terganggu.. trkjut2.. tringat budak motor trcampak..

Follow Us
Jejanz zaman now ni kurang rasa nak jadi provider, qawwam (pelindung) sebab perempuan juga. Dok bangga peminis tu apahal. Berdikari ada batasnya. Pastu orang nasihat tak sesuai kerja kapal laut si peminis bods ni melenting. Kau dasar mata duitan. Sebab kerja kapal offshore gaji besau je kan yg kau nampak. Apasal tak kerja jadi buruh ke, kutip sampah ke, bawa jentolak ke, kren ke. Kerja mcm tu baru kau cakap perempuan tak sesuai.

sedih...

Semak betul la tgk menatang sial tu

Mcmn nak hilang overthinking or over sedih sgt..sampai xblh tidur..tidur pn sepicing pastu membawa sampai dlm mimpi

Edited by edayildiz at 2-8-2022 11:11 PM

kolig laki wssp bgtau ckp boss dia asyik sebut psl i jer spjg dlm keta smlm..dorg dtg ofis kitorg ada meeting..boss dorg tu staff situ which is i mmg selalu borak pastu skrg jer kitorg jd xsuka dia sbb dia mcm gatal..
bila kolig sorg ni ckp gitu lg la i xsuka..dia ckp si r tu asyik sebut nama i..i tnya la umpat apa..sbb selalu kitorg bckp jer mcm biasa..sbb aritu dia nk try dak ofis i..gurau2 gitu..i dia xbergurau gatal gitu pun..
pastu kolig tu ckp dia ckp i cantik
pastu mamat tu suruh hati2 boya katanya..ya allah ko xckp gitu pun i dh tau la boya tembaga..
gelinya nape vuang teviat..actually selama ni i betul ingt dia mcm abg2 gituh..
he ni ex boss i yg dh resign tu vawak dia masuk sini..
my ex boss tu pulak dh resign..i crush kt ex boss i..
adk angkat dia pulak yg mengatei..xpyhj
benci la..kalau nk scandal pergi cari kt luar..

macam mana nak menampakkan kita ni busy buat kerja??hempas file?selak kertas kuat-kuat?

annoying gila bila orang cakap nampak rilek je, tak pernah nampak busy pun?

sedangkan ko memang tengah busy buat kerja, kejar dateline semua

sampai satu tahap aku rasa nak resign, lepas tu serah tugas dengan manusia yang cakap tak nampak busy pun tu

sedangkan manusia yang asyik bertangguh kerja tu diorang anggap manusia paling sibuk

up status pukul 3 pagi cakap baru settle kerja

sakitnya hati

ya,aku balik on time sebab kerja aku dah siap. bukan macam orang tu tiap hari balik lambat, padahal duduk menyembang je. kerja aku sentiasa siap on time bukan bertangguh

rasa marah & sedih

Cuti rehat harini boleh ngadap forum.
Sedih pulak kalau penceraian sbb laki curang.
Ni ada sesorg yg baru dapat tau laki curang&kahwin lain kat thai. Lama dia tertipu. Simpati dekat dia. Hope dia kuat lah. Kalau kenal, dah pegi peluk² kasi semangat. Org ke2 tu member i. Ntah lah apa dia rasa berjaya sakitkan hati pompuan lain. Nampak semua dipermudahkan jer, takde ke kifarah utk dia?? Berjaya kahwin laki org, berjaya pregnnt, berjaya curi masa laki org tu lebih dari bini 1st. Apa2 pun, i lega bila bini 1st dah tau kebenaran, takde lah kena tipu bertahun2. So, pilihan di tangan dia. Harap dia fikir yg terbaik utk diri&anak2. I doakan u kuat hadapi semua prob.

rasa nak tido walaupun ada keje....hadap forum pun x jalan..tetap mengantuk.....

Kadang2 pelik nape manusia ni begitu ye? Buat jahat sampai tak rasa bersalah lgsung.

Aku kembali ke sini, aku tak tau nak luah kat sapa, aku xleh ckp dgn laki aku, sbb dia pon sgt stress dn aku tau dia tahan perasaan...

Anak aku kembali warded, hari ke -5, kalini aku cuba hosp melaka, bukan kata hosp muar tak bagus, ok je, bagus, aku suke, selesa juga sana... Tp aku perlukan 2nd opinion... Dan sbnrnya sbb suami aku buat FoodPanda kat melaka ni, aku perlu support mental suami aku juga.........

Bila Paed check anak aku, terus ckp "ini bukan cirit biasa" stopkan susu pon sama... Kesian anak aku lapa, doctor terus refer pakar gastro kat HTA, alhamdulillah mereka nak ambil alih kes anak aku, rare kes anak aku ni, tp masalah aku skrg for sure duit..... Aku malas pk, malas beratkan kepala suami aku.... Aku percaya rezeki anak2 tu ada.... aku malas nak buat kisah sedih kat medsoc, aku cuma minx doa je supaya dipermudahkan urusan kami, aku update kat medsoc nak suruh Family in Law aku tau dan tak berterusan salahkan laki aku dan aku.... Keadaan sgt mendesak.......

Tadi pula anak aku sorg lagi demam, si kakak klu demam memg tinggi la suhu, melepek, kakak jarang demam.... Aku risau dia rindu aku, dan tetibe anak aku yg warded ni pon demam.... Allah, aku down habis sbnrnya. ...

Minggu depan aku ke HTA, doakan anak aku sihat, dpt solution utk penyakit dia, 17/08 ni anak aku genap setahun, doakan gak suami aku tu tabah utk hadapi ujian demi ujian ni, aku syukur dia di sisi aku masa2 genting ni..... Banyak.perubahan dia sejak tgok aku dan anak aku bergilir warded.

Doakan rezeki anak2 aku melimpah ruah.... Dan diberikan kesihatan yg baik..

kaishi replied at 6-8-2022 08:25 PM
Aku kembali ke sini, aku tak tau nak luah kat sapa, aku xleh ckp dgn laki aku, sbb dia pon sgt stres ...

sedihnya ..semoga u suami isteri kuat.tabah dan
Allah permudahkan urusan..dan anak u cepat sembuh...amiinn...

Dah rasa sakit2 badan ni, jangan ada benda yang tidak2 lah ye.

edayildiz replied at 2-8-2022 10:56 PM
kolig laki wssp bgtau ckp boss dia asyik sebut psl i jer spjg dlm keta smlm..dorg dtg ofis kitorg ad ...

Acik sajes chuols pi skodeng jejanz yg juai laksa kat simpang ayaq nenas yg acik ckp dulu tu
Heshe hensem yach baik budi pekerti rajin kupas teloq
Ko pi kawin dgn jejanz tuh
Tibahhhhhh

mgu ni stress je tahap nak meletup
marh dan stress smp melalak dlm kete, kt dapur
sbb spouse buat aku stress
dia boleh ckp xmandi da 2 hari masa aku minta tlg jaga ank kejap sbb aku nak masak lauk stok frozen
aku malas nak bebel tp aku penat sbb byk cakap dlm hati je
jengkel sungguh pasal xmandi da 2hari tu
sbbnya bukan ko xde masa nak mandi, tp ko yg fail nak manage masa
sikit² hadap keje xkira masa
helok ko duduk kt opis tu je

simpati? hell no! pandai² ko manage masa ko sendiri
ni aku perati je ni, kotak² xpegi hantar recycle, brg² keje bersepah, anak melalak biarkan je, sune nak kena dicakapkan