CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: ellarossa

[Tempatan] ijazah buat hiasan dinding

bebudak sekarang selain suka demand gaji banyak, tak setimpal dengan pengalaman, adalah semua pun tak reti. bila tak reti tu, bukannya nak mencuba, terus cakap tak tahu dan tanak usaha langsung bagi tau

komplen tak habih lagi graduan zaman sekarang? dari belajar sampai keja asik komplen.. sebab tu bila ada yang tanya iol kenapa tak option p jadi lecturer.. iol jawab malas.. nnt hari2 dekan panggil iol sebab "dera" student.. pengalaman ms post-grad ms dh kertu n jadi tutor kt student 2nd n 3rd year.. serik

Modngengade replied at 12-2-2016 07:18 AM
Boleh adja...ko ada degree in engineering x dekkk?

lain bidang la kaka. meol bukan otak mechanical.

tambah2 + math. tgk nombor terus penin kepala

Sorry la, dik.
Bosan rasanya dengar isu berulang macam ni.
Rasanya semua orang lepas grad, memang nak kerja best-best dan gaji tinggi.
Tapi realiti tak semudah disangka, dik. Hentikan le berangan macam drama tv, keluar uni terus jadi pengurus, pengarah gaji 5k 10k.
Tak salah kalau bermula dari bawah walau ada master phd sekali pun.
Bermula dari bawah ni pengalaman. Pengalaman ni lagi berharga daripada sijil awak tu.
Sebab tu kebanyakan kompeni letak syarat "berpengalaman sekurang-kurangnya yada yada..."
Kalau dah ada pengalaman, awak nak demand harga tinggi pun orang tak marah, dik. Tapi bergantung kepada prestasi dan persembahan awak dulu la. Kalau prestasi teruk, persembahan pun kosong, tak ada orang juga nak ambil walau berpengalaman 10 tahun sekali pun.

Sebb ramai feling2 abis belajar dapat kerja duk dlm ekon.
puiiiihhh

Oklah atleast ada jugak degree dr yg xde degree pastu demand nk gaji besar.

Follow Us
Knowlee replied at 11-2-2016 10:20 PM
Ai pun start kerja sebagai pekerja sambilan harian je. 2 tahun setengah jgk la. Lepas tu baru dpt ke ...

gj brp ribu sambar vios tu.....
br keje beli kereta bwh 40k sudah..... klau br grad gj 3k jah tu pun consider tinggi.... org tak byr fresh grad byk tuh skrg...... depend company....
byr kereta je dah dekat rm1k.... minyak lg.... tahun2 insuran lg.....maintenance lg.... bkn nak kutuk tp jgn nak show sajork.... pkir liabiliti yg kena tanggung tuh....
bdk opis aku bertahun koje... kereta proton buruk tu jela die pakai takde gigih nak tukar....

dino replied at 12-2-2016 03:02 PM
br keje beli kereta bwh 40k sudah..... klau br grad gj 3k jah t ...

Ko mengata aku ye?

Bertahun aku drive proton aku yg setia ni, sampai body dah berkarat..tinggal tak menitik air hujan ikut bumbung je lagi...

clarizsa replied at 11-2-2016 05:14 PM
Yelah.. sedangkan SRP pun leh jd menteri kan....

comelnya anak ke tu?

Budak2 fresh grad yang gaji 2k - 3k toksah berangan la nak hutang honda city, vios bagai. kalau nak tau berapa yang korang mampu, totalkan jah gaji bersih sebulan korang x 12 bulan. Itu harga kereta yang sebenar korang mampo pakai. Contoh - gaji bersih 2.5k x 12 bulan = 30ribu. Hada ker kereta yang harga 30k? axia manual bodoh tu pun paling cikai yang auto 33k kan? So, berangan nau first job nak hutang Honda City baru, monthly sampai 9 ratus. Ngkorang cuma layak kereta 2nd jer tahu? tak payah nak berangan lebih.

haish.. cari la pengalaman dulu.. tu la permulaan kejayaan seseorang.

pengalaman ni xboleh beli. ko ade degree ke diploma ke sijil ke sume kena cari pengalaman

becir replied at 12-2-2016 03:39 PM
Ko mengata aku ye?

Bertahun aku drive proton aku yg setia ni, sampai body dah berkarat..tinggal ...

mana ade mengata.... itu yg bagus.... hutang tarak....
ape2 pun aku respek fam mertua..... wpun berduit tp takde nak beli keta mahal.... yg pasti bleh beli cash..... pencen pun relaks je takyah pkir utang.....
pkir nak p haji giliran blum dpt lg je.... sbb tu realiti org bandar ni miskin.....nmpk kaya luaran.... tp utang berlambak....
tu mentaliti kena buang...... jgn ingat org pakai kereta kategori mewah..... dah cop berjaya..... aku dulu bertahun naik lrt ja.... aku tak peduli pun org kata apa

dino replied at 12-2-2016 03:02 PM
br keje beli kereta bwh 40k sudah..... klau br grad gj 3k jah t ...

Gaji 3k+ je. Starting government. Ai terkejut jgk tgk dia sambar vios. Tp duit dia, lantak dia la nnt.

Knowlee replied at 12-2-2016 05:42 PM
Gaji 3k+ je. Starting government. Ai terkejut jgk tgk dia sambar vios. Tp duit dia, lantak dia la  ...

klau gj 3k dikata dah cukup mmg takleh kata apa...
koman2 rm300 sbln kena allocate utk maintainance, insurance roadtax segala..... klau tak buat camtu maknanya mmg burn duit bonus yg disuruh simpan....
kena bljr urus duit.... aku pun tgh bljr gak.... tp ni nasihat utk yg baru bertapak..... pkir kumpul aset... not beban utang.....
sbb org gomen mmg tak rasa apa buat personal loan... overlap sbb fikir jangka pendek.... pkir byr bulanan kurg... wpun tahun bertambah

Diknah rasalah kalau jadi penyanyi di Hollywood boleh keya ke tidak?!!

master Diknah  humban ke jamban

boleh ke mcm tu penasihat 25% ?!!