CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rosemary70

[Tempatan] UPDATE : Anak, cucu terlantar perlukan bantuan (page 4)

tak boleh bank in dah yek? biasanya maybank nih bila dia tengok byk sgt transaction dorang akan block... melainkan makcik ni pegi maybank & inform maybank atas urusan apa transaction byk sgt.... gitu ler......

aku baru je bank in td....

ok jer....

semoga adik Nur Syafikah sihat dan selamat menjalani pembedahan....amin

kadang2 yg jadi masalah bantuan tak sampai ialah sikap kita sendiri.
bantuan mmgbanyak tapi kita tunggu, tak pergi cari. mcm m cik ni dgn ank n cucu
dia, tak ada ke org dlm kg, ahli keluarga yg tlg carikan saluran utk bantuan.
lagi satu contoh bila tgk org minta derma utk bayar bil hospital, minta derma utk
pembedahanlah... setahu saya kalau pembedahan di hospital kerajaan, kalau
utk org yg tak berkemampuan boleh mohon jugak JKM n baitulmal. arwah cucu
saudara menghidap kanser n akhir meninggal, banyak aje bantua dtg kat hospital
tu sendiiri ada kakitgn mereka cari aje..entahlah..
bagi saya kena jugak usaha sikit..semua nak bersuap payah jugak..

stinger_attack posted on 25-11-2013 02:34 PM
Kekadang golongan masayarakat yang layak menerima bantuan nih pun memang celaka...nak orang bant ...

Sudah nasib mereka kurang berpengetahuan or tidak cerdik, di tambah lagi buta IT atau tiada kemudahan internet, dan pihak yang berwajib pula liat nak mempromosi aktiviti kebajikan mereka. Sepatutnya jika sudah faham tanggungjawab sendiri, tahu ada peruntukan yang diberi untuk membantu mereka yang memerlukan, if dalam sebulan tiada kes yang nak diberi perhatian/ambil tindakan (sebab tiada aduan/permohonan), adalah MULIA jika mereka sendiri turun padang menjenguk kampung-kampung mencari si miskin tak berpelajaran/tak bernasib baik.

arasham posted on 25-11-2013 04:04 PM
kadang2 yg jadi masalah bantuan tak sampai ialah sikap kita sendiri.
bantuan mmgbanyak tapi kita tu ...

Kak Arasham...

Bukan nak menidakkan bantuan JKM yang ada di hospital, mmg ada, in fact sesetengah hospital besar di malaysia ni siap ada pejabat Kebajikan dalam premis hospital tu... Makna kata, dah tak payah dah nak ke pejabat JKM yang sentiasa 'sesak' dengan org dan mengganggu tugasan kakitangan mereka yang 'sokmonya tak menang tangan' melayan org awam yang 'bersusun-susun' menunggu giliran nak anto borang...

Tapi apa yang dikesalkan, mmg ada staff kebajikan yang ditempatkan disana TETAPI kebanyakannya hanya INDAH KHABAR DARI RUPA... Saya bercakap daripada pengalaman sendiri semasa anak kedua saya hospitalized selama hampir 3 bulan di salah sebuah hospital besar di pantai timur semenanjung ni... Permohonannya tak banyak pun, dan permohonan itupun dipinta atas dasar anak saya tu juga warganegara Malaysia dan dia layak utk memohon bantuan JKM bilamana perlu... Namun apa yang saya lalui semasa proses nak mintak tu sungguh (macamana nak cakap ya) 'MEMALUKAN' diri sendirilah... Seolahnya kita nak mintak bantuan tu dari duit poket pegawai yang bertugas tu... Bukannya bantuan daripada JKM... Akhir cerita, demi untuk memudahkan urusan anak saya dan juga diri sendiri (tak perlu dah nak naik turun pejabat 'mengemis') saya cari duit sendiri dan bayar sendiri keperluan anak saya tu... Alhamdulillah, Allah tak hampakan hambaNYA yang berdoa...

Kat sini, cerita yang nak saya sampaikan, BETUL, ada bantuan yang kerajaan 'WAR-WAR' kan ada untuk mereka yang layak, TETAPI proses nak mintak dan dapat tu mintak maaf mintak ampun, mmg trauma dibuatknya... TObat taknak mintak dah...  

matdue77 posted on 25-11-2013 02:36 PM
Betul tu @sarahmirza ... Macam2 alasan yang diberikan... itulah inilah... tapi bila dah sibuk masu ...

If masuk Bersamamu, merasa juga orang JKM yang muka tebal kurang buat kerja masuk TV.

matdue77 posted on 25-11-2013 04:53 PM
Kak Arasham...

Bukan nak menidakkan bantuan JKM yang ada di hospital, mmg ada, in fact seseteng ...

itulah nasib masing2kan, jumpa dgn org pelbagai kerenah.
alhamdulillah 2 kali urusan keluarga kami dipermudahkan.
utk mak/ayah bantuan pampers dari baitulmal, alhamdulillah
tak ada pula banyak kerenah. than mak pun dpt jugak bantuan
warga emas. alhamdulillah..utk arwah ank saudara dulu, makna
siap hantar arwah sekeluarga buat umrah. 2 kali pembedahan
di HKL pun di bantu oleh JKM..alhamdulillah sangat semoga
segala urusan kita atas dunia ini dipermudahkan..amin..

Follow Us
Harap keluarga ni dpt bantuan setimpal
Kesian mak dia yg kena tanggung semua
Bekas laki cuci tangan aje hidupnya

ya Allah....tersentuh hati aku bace artikel nie....

kesian aku tgk makcik nie terpaksa tanggung anak dan cucu die...

bapak jenis apelh main lepas tangan jer....

pusat zakat ngan JKM nie, klu tak ketuk dieorg tak keje....mmg teruklh

aku ade join affilate program, hari2 duit masuk kat akaun maybank aku, ok jer tak pernah pulak kene block...

Semoga makcik tu tabah menerima ujian dr Allah...aku nak bank jap lg...

marilah kite same2 membantu...

badri posted on 26-11-2013 09:01 AM
ya Allah....tersentuh hati aku bace artikel nie....

kesian aku tgk makcik nie terpaksa tanggung a ...

Alhamdulillah... ikhlas hanya yang empunya diri dan Allah sahaja yang tahu...

org kg dok tgk je ke? xpjg kan pada JKM / Pusat Zakat? kawasan aku elokje..

kalo kt kg aku  ada mak / bapak budak meninggal dlm seminggu tu ada org PZS / JKM dtg tgk umah tgk umah selidik ape yg patot.. bg ape yg patot.. elok jee.. xde masalah pon.. bukan sume PZS / JKM tu x wat kerja kak oi..

ckp ikot sedap tekak je.. dia tgk kes jugak bukan main semberono je nk bg bantuan.. cth kalo family ni kematian laki tgl balu sorang anak 4 org .. dpt duit socso sorang brapa ratus sebulan.. duit jakim lagi bitulmal lagi.. tp duit zakat dia xdpt le..

dlm kes ni aku rasa xde org yg pjgkan ke pihak berkenaan.. org kg dok peluk tubuh je.. xde yg bantu tu jadi camni..

Daripada kita petikaikan mana duit zakat mana JKM atau sebagainya, marilah kita sama-sama menderma seiklas hati... saya sudah... jemputlah bersama....

matdue77 posted on 26-11-2013 11:24 AM
Alhamdulillah... ikhlas hanya yang empunya diri dan Allah sahaja yang tahu...

Sesunguhnye Allah Maha Mengetahui....

Sial betul:-
1) laki dia
2) Jkm yg baru nak berjanji walaupun dah bertahun diorg ni susah
3) pihak pungut zakat yg tggu org pegi opis diorg dulu
4) wakil rakyat yg tak nak ambil tahu sbb 5 tahun lg baru pilihanraya

tok ketua/pengulu kg/segala ahli jwtankuasa kg ke surau/ketua bahagian /jiran tetangga/saudaramara kena aktif membantu mereka yg memerlukan bantuan...round2 sikit kaw kg & lebih peka dgn sesiapa saje yg layak menerima bantuan. bwk la derang ni turun naik jkm/baitumal, jd la saksi kesusahan & keperitan hidup derang. kalo kita x mampu hulur bantuan dr segi wang ringgit cukupla memanjangkan masalah derang ke pihak yg berwajib..dpt jgk pahala...

kebetulan sye ade kat kuantan skrg nie ade seminar....sye ingat nak pegi melawat makcik nie esok kat maran...ade sape2 nak kirim....???

Kalau buleh harap nenek tu tak go for surgery...gunalah duit sumbangan dan bantuan untuk tingkatkan kualiti penjagaan seperti beli susu, beli lampin, beli tilam yang bagus, dan juga buleh upah orang untuk tolong jaga sekali...

Sometimes we need to let go the ones we love...supaya they will be free from the sufferings..

matdue77 posted on 25-11-2013 04:53 PM
Kak Arasham...

Bukan nak menidakkan bantuan JKM yang ada di hospital, mmg ada, in fact seseteng ...

I pun kena mcm u. I dh ckp stkt medical things around rm10k I still can afford.  Tp doc suruh gak apply.  So I pun p. Kena ceramah lg, ramai lg org susah bla bla bla.

Then 2nd time ank I kena ambik ubat yg cost around 30k. I paksa doc buat recommendation. Baru dpt.

Then ms apply kad oku, bdk2 jkm ckp kami akb inform kalau kad lulus. Sah2 my son oku, luluskn jelah. X yah byk cengkadak. Neway jkm staf is friendly.

noraidil_06 posted on 27-11-2013 11:24 AM
I pun kena mcm u. I dh ckp stkt medical things around rm10k I still can afford.  Tp doc suruh gak  ...

Awak nasib baik dapat staff JKM yang ok, macam ambe ni nasib badanlah... Dahlah hati tgh susah sebab anak sakit, wife pulak baru meninggal, kena cari duit yg banyak dalam masa yang mengejut plak... bayangkanlah...

Pengalaman mengajar erti kedewasaan... Entahlah...