CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rosa81

Salahke aku gi bercuti ngan suami x bawa anak????

aku tak penah lagi gi snorkling dgn laki kat pulau pulau yang takde tempat shopping spt redang ke tioman ke perhentian ke (pakej gi pulau yang 3hari 2mlm tu, yang aktivitinya tido-makan-snorkling ajer.

terus dan dan ada iklan kat FB aku..

BigSale Malaysia
RM899 for 2 Pax: 3D2N Stay + Snorkelling Trip + Return Ferry Transfer at Redang Beach Resort @ Redang, Terengganu

Last edited by Hana on 12-4-2013 10:21 AM

Hana posted on 12-4-2013 10:16 AM
aku tak penah lagi gi snorkling dgn laki kat pulau pulau yang takde tempat shopping spt redang ke ti ...

Woo oiiiittttt HANA...hang tolong eh...jenis yang BULUS jembut,  Bulus ketiak  yang tak pernah nak cukur serta kaki yang berjagung ......please stay away dari bersnokelling...habis mamposss kehidupan dalam laut nanti tau....

Rate

1

manak905 posted on 12-4-2013 10:28 AM
Woo oiiiittttt HANA...hang tolong eh...jenis yang BULUS jembut,  Bulus ketiak  yang tak pernah nak ...

tgh bercakap pasal diri sendiri ke?

~ good bye in advance~nnt misti mampus~

Langkawi best .... setahun 3-4x pi langkawi ... kdg2 pi balik hari je ... sbb nak p beli periuk or pinggan mangkuk ...

Adik aku sgt meticulous bab2 pinggan mangkuk ni ... certain season, certain type of pinggan mangkuk je yg dia nak ... n mesti sama ... haih ... pening bapak aku .. tp mak aku suka la .. Tefal x tefal ... ntah apa2 lg ... tp yg vintage da out of season dah ....pastu borong cokelat ...  hahahha

once a while, naik lagi cable car n p lagi tpt2 bersejarah .. padahal da byk kali pi, tp dok ulang2 jugak ... sewa kete n just round2 pantai ... best2 .... even kdg2 sgt la panas nye cuaca kat sana tu ...

tu becuti xbwk anak..asl leh besme laki okla..
tap klu laki nk p holiday ngn kwn2 xbwk anak bini korang rase cmne plak?
bg aku xskela pe slhnye bwk anak bini kn?tulx?
cmne ek?mintak pandangan kit

Untuk TT ...

xpe, x salah pon pi cuti berdua .... bukan nye tinggal anak x tentu hala ....

Depends on masing2 la ... kan

Follow Us
zulina posted on 12-4-2013 10:42 AM
tu becuti xbwk anak..asl leh besme laki okla..
tap klu laki nk p holiday ngn kwn2 xbwk anak bini ko ...

ok kot.....

Aku ok jer laki aku ride motor sana sini dengan geng motor dia. Nanti balik cek la gambar2 dalam hp secepat mungkin. Yg tak senonoh kita tegur. Lain kali mau ingat la.....Kang bini terajang motor dia. Tapi jarang la yang long distance, 2-3 tahun sekali. Yg short trip weekend2 ni selalu jugak.

Pernah jugak cuti berdua dengan suami, lastest ke siem reap. Alhamdulillah, takde sapa kecoh kat ofis aku. Masing2 banyak travel kat ofis ni, official tak official. Orang kecoh tu dia jeles lah tu, jarang bercuti, guna la alasan tak kesian anak.

hadoihai...

masalah macni ni jadi masalah dalam hidup korang..???

baulu posted on 12-4-2013 11:07 AM
ok kot.....

Aku ok jer laki aku ride motor sana sini dengan geng motor dia. Nanti balik cek la  ...

bagi i x la sb i xtrust kwn2 dia hehehe..
yela yg dh kawin xbwk anak bin yg bujang dok
usung GF motip??
nmpk nye i kne bekeras la ngekor kan
pelik xajak pn anak bini..eee bengang btl

Pedulikan kawan mcm tu.  Fikiran dia tu semput sikit. Biar dia ckp apapun, siapa sgtlah dia sekadar kawan ofis yang xleh `pakai'.
Tak salahpun gi honeymoon berdua. Asalkan anak2 diletakkan di bawah jagaan yang baik.
Yg penting u n hubby happy, dapat spent masa berdua.  Nnt ada peluang lain, bawa pulak anak2 bercuti di tempat yang mrk seronok nak gi mcm legoland ke, universal studio di spore tu. Sbb anak2 kalau di bawa ke pantai2 ni, mrk kurang seronok.
Suami ni wpun dah berkahwin, mrk masih nak dimanja2kan wpun pd fizikal nampak macho. Isteri kdg2 terlepas pandang, dok menjaga anak2, manjakan anak2...suami tertinggal sekejap...jd masa cuti berdua tu, kira dptlah isteri tunjukkan kasihsyg serta belaian manja utk suami.
Lain kali gi mana2, xyah belikan apa2 utk kawan tu, buat sakitkan hati je....

Rate

1

rosa81 posted on 11-4-2013 04:38 PM
Sabo hana sabo...
Hubby rosa klu dia ajak gi tengok wayang, tapi rosa yg x nak gi dia boleh mera ...

Easy going la hubby rosa ni. My hubby payah nak ajak kalau g berdua je. siap bleh tanya kite balik 'nak buat ape g tgok wayang, karoke?'. Sabar je la.... die nk kite ni duk rumah dok melayan die aje kot.

amal12bh posted on 11-4-2013 05:28 PM
x salah uols..iols pun kalau ada peluang nk g cuti2 berdua ngan hubbby jek..tp memandangkan anak dok ...

aku buat cam ko gak. amik cuti weekday g jalan2 shopping ngan hb. selama kawen lom pernah tinggal anak overnite tambah lagi dulu anak seken tu fully bfeed so aku keberatan nak tinggal..

anniversary november nanti kalu ada rezeki cadang nak g cuti ngan hb jek. anak2 tinggal ngan tok dorang. kasi belanja kat adik soh bawak anak2 g jalan2 dekat2

bukan  g lame pon... seminggu pon xsampai gaknyer... dia jeles sgt tuh.. mmgla sedih tgllkan ank, tp skali skala nk gak rase seperti memula kawen dulu!! mabeles!!!

ye la bukan nya selalu kita ada masa ngn hubby kan... time honeymoon tu la nk terlebih mesra ker.. klu bawa anak2 leceh la.. kena plak anak ramai... cbuk dok layan diarg jer la..

abaikan opismate ko tu.. jeles r tu..

dewi_malam posted on 12-4-2013 09:50 AM
maybe cara ko citer kut..stakat pegi langkawi citer dia mcam g honeymoon oversea..tu  kwn ko jeles
...

X de la plak aku nak kecoh bagai.. Takat gi langkawi je.. Yang tahu aku cuti, senior aku n org yang rapat ngan aku je..

zulina posted on 12-4-2013 11:17 AM
bagi i x la sb i xtrust kwn2 dia hehehe..
yela yg dh kawin xbwk anak bin yg bujang dok
usung GF  ...

Kalau macam ni, memang patutla.

Macam husband saya, sebab tu dia memilih sapa geng motor dia. Dia tak join geng tak senonoh.

baulu posted on 12-4-2013 11:59 AM
Kalau macam ni, memang patutla.

Macam husband saya, sebab tu dia memilih sapa geng motor dia. D ...

hahaha..ni kwn2 dr kecik tula jadi nye hehehe
xkira i nk folow gak ee geram
tap klu dia xajak cmne plak?
huhuhu

rosa... tak perlu layan org sewel dan macai... mereka mmg desperate cemburu tengok kebahagiaan orang lain. nasihat adam nnti upload gambar u all dalam fb. lepas tu tag kt macai2 tu supaya dia org butthurt.. padan muka macai. tak de duit nak honeymoon...

rosa81 posted on 11-4-2013 03:31 PM
Tu la.. Rosa dok pelik ngan dia ni.. Last year gi hanimun kat pangkor pun dia dok buat perangai camn ...

tumpang tanya, anak2 rosa umur brp..?

aku dulu mcm kwn ko ni la TT tp idok la sampai perli2 org tu....tp mase zaman jahiliyah tu, aku dok ckp je, eii...tergamaknya la die tinggalkan anak die pastu die jenjalan laki bini berdua aje? zaman jahiliyah aku tu aku xde anak lagi....sekali sekaranggggg....ha amek ko! aku yg meroyan ajak laki aku hanimun since kitorg start kawin lom penah hanimun....ni anak dah 3 baru terasaaaa sgt2 nak releasekan stress ni....dan aku pun dah paham nape kwn aku asik ckp nak bercuti berdua dgn laki die tp sian die, sampai skrg x dpt kot...aternye tiap tahun kuar anaknye, camane....ni dah masuk 5 ni ha, kesiannnn....tipu la kalo kate x stress jaga anak, dgn keje lg, mane nak layan laki, wat keje rumah lg, keje umah lak bkn sikit2....sentiasa ada & sentiasa byk, mengikut bilangan anak...hahahhaah

bg aku, x salah langsung bercuti berdua dgn suami x bawak anak as long as ada org yg boleh dipercayai menjaga anak2 - lagi bagus kalo org tu yg offer nak jaga. jgn pulak sampai xde org nak jaga, ko anto kat mane2 yg asal boleh je, yg tu mmg x patut laa...mcm mak aku, kalo dgr aku kate nak pegi mane2 yg ala2 berjalan ni, mmg die x bg aku bwk si baby....sian katenye bdk tu sakit2 badan dihangkut ke sane ke mari....

Rate

1