CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: CARI-MAL

Wanita Palestin tular buat kecoh di WTKL akan dihantar pulang dalam masa terdekat

hantar je balik

Dah suci kan?

Minta maaf sebut ayat2 ereb bunyi macam baca quran melayu terus cair

Edited by Samerosie at 7-10-2024 10:20 AM
pocongkiutss replied at 6-10-2024 08:07 PM
Iols mkn je mcd kepci bagai tu..yg koje pun org kita mostly moslem..yg pasti ya meols bulan geng t ...

Ye betul, kfc and mcd kat rumah iols pergi drive through je sebab dekat rumah balik makan selesa sikit. mcd tu ada satu kakak berumur yg ambil order drive through dah kenal sangat dgn anak iols siap i lap u lagi hahaha tak boleh imagine kalau dia kena let go mesti income putus, sebab rasa kalau dia berduit tak de nya dia nak kerja berdiri satu hari macam tu ambil order orang.  And dulu ada satu aunty cina, dia macam orang order drive through bila siap dia hantarkan kat kereta.  dah tak nampak dah mungkin dah tak sihat kut.  Honestly, I memang strong supporter of local economy.  Yg kerja pun budak2 yg masih belajar ada duit sendiri tak bebankan parents.  Dan, bila budak2 semua ada kerja tak de la nak merayap bukan2 curi motor etc.  Masa baru2 hal boikot2 ni, mcd ni tutup mungkin took the opportunity masa tak ramai orang to do some reno works.  Ada a few malaun walaun dalam wa group taman, siap padankan muka mcd tutup.  Btw, taman iols ni dulu PH, tapi sekarang PN/Pas sebab ramai sskjp pindah area ni for work ie gomen, klia, kargo, hartalega etc.

Bila kena warning nak hantar balik mengelupur minta maaf, teringat anak la bagai poodah. Siap tunggang anak yg sakit mata tu. Apesal ada anak kau yg still kat gaza yg lain mencicit ikut ke Malaysia?  Hantar je balik regardless, suh embassy dia tanggung naik flight balik ke egypt.

orang arab memang perangainya macam tu sis, lagi satu leluhur yenna tanah besar. bila kita bagi muka sikit, terus deman macam2 sebab diorang bangsa terpaling.

ardent91 replied at 7-10-2024 08:46 AM
waktu kejadian tu, bangsa die yg sekeliling die pown cam menyokong tindakan die kan.. siap gelak2  ...

Waktu kat skolah dulu, cikgu ada bri nasihat...klu kita buat perkara salah tp ada org sokong, itu maknanya org pergunakn kita buat kerja kotor diorg.

Follow Us
hyie replied at 7-10-2024 10:37 AM
orang arab memang perangainya macam tu sis, lagi satu leluhur yenna tanah besar. bila kita bagi muka ...

Betul.. ereb vs type c tanah besar... Mmg kalah type c. Barbaricnye lain macam.. punya bnyk rasul/ nabi dihantar tgk la perangainye.. xsemenggah sampai skrg. Xde pulak dengar rasul dr kalangan cina dan melayu kan..

Aku xpernah boikot KFC, mcD & pijahat sbb kesian dgn pekerjanya...klu nk mkn, aku bli jer tp order guna grab...klu masuk makan dlm kedai tu jd viral...seantero mesia kutuk aku...xkesian dgn org2 Palestin yg aku xkenai langsung...nanti somi aku plak kena kecam, x nasihatkan bini.

Edited by ardent91 at 8-10-2024 07:43 AM
AkokKocik replied at 7-10-2024 08:25 PM
Aku xpernah boikot KFC, mcD & pijahat sbb kesian dgn pekerjanya...klu nk mkn, aku bli jer tp order  ...

actually org2 yg kecam orang lain sbb makan jenama2 tu dorg still guna tiktok, insta, fb, etc kan? orang2 yg makan fast food tu bukannya tiap hari.. maybe dalam setahun x sampai 7-8 kali pown yelah sbb fast food tu in terms of health x elok..

tp dorg2 yg kecam tu tah guna social medias tu sampai 20 jam in a day.. lg banyak contributionnyer kt israel.. tp dorg boleh pulak keluarkan hukum sendiri kata "owh social media tu xper", "tu senjata makan diri"... taik ko la senjata makan diri, mandai2 ko buat assumption sendiri.. tetap gak ko menyumbang sama.. pastu laki2 meleis banyak merokok.. jenama rokok pown mostly pro-israel gak.. elok jer dorg sedot asap rokok berkotak2 tiap hari xder rasa bersalah ke aper

org2 yg makan kat mcd, kfc sumer tu bukannya dorg sokong zionist and pembunuhan org2 palestin.. samerla korg2 yg guna those social media platforms tu, adekah korang2 guna sbb sokong zionist.. x kan? Makanan2 tu halal toyyiban and dari segi rase pown mmg sodap.. jenama2 lain yg kononyer alternatif and dpt menyaingi jenama2 tu sumer xder satu pown yg rase betol2 serupa.. jenama owned by muslim pown belom tentu lagi halal + toyyiban.. silap2 diletaknyer ramuan bulu kaki, bulu ketiak, bulu janggut, spenda bagai...

lg satu filem2 dan drama hollywood.. industry Hollywood kan pro-israel gak.. aku cabar org2 yg mengecam org lain tu untuk x tengok filem/tv series Hollywood (either online or tgok kat cinema).. pergila tgok citer2 melayu bodo pasal mak mentua anti menantu x sudah2 tu..