CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

‘Depan Orang Terpaling Acah Baik Mak Mentua Dari Syurga Tapi Hakikatnya Dari Neraka! Sibuk Atur Hidup Aku & Suami’

Nurul8001 replied at 28-5-2024 07:39 AM
Apoo kepochi. Senyap2 sudahla, kalau nak jalan2 makan angin dgn husband n anak2.
Mak mertua ni, sebe ...

hahahaha sampai mcm tu sekali ke, patut biarlah dengan cara korg,nak letak barang kat mana2 pun korg pun ade selera sendiri,

Perspective:

Kalau family laki kau tu mmg rapat Dan selalu bincang apa saja pon...

Apa kau ingat bila dah kahwin kau boleh cantas laki kau dari bermesyuwarah dgn ahli keluarga dia?

Dan ini dilabelkan sbg mendengki ?

Eh?

copy_paste replied at 28-5-2024 09:30 AM
hahahaha sampai mcm tu sekali ke, patut biarlah dengan cara korg,nak letak barang kat mana2 pun ko ...

Hahahah. Saya kahwin muda uolls.
Dapat kahwin pun dah rasa syukur sangat.
Saya taknak suami stress.

Lepas mak mertua balik, suami tanya, nak tukar balik ke susun atur perabot? Memang idokla saya nak bersakit-sakit pinggang.

kasibiman replied at 28-5-2024 09:35 AM
Perspective:

Kalau family laki kau tu mmg rapat Dan selalu bincang apa saja pon...

Betul le jugak wak kasi. Kalau memang dah biasa si suami selalu bercerita berbincang dengan keluarga dia terutamanya mak dia, jadi bila dah kawin pun akan terbiasa juga berbincang dengan family dari segi apa2 perkara pun.

Macam arwah suami saya pun macam tu la. Apa2 hal akan bagitau kat mak dia dulu. Sebab dia penah bagitau, apa2 hal keutamaan dekat mak dia dulu then baru la saya. Syukur la  mak mentua jenis ok senang dibawa berbincang, sporting, selalu nasihatkan yang baik2 untuk anak menantu dia. Tak cerewet. So saya pun ok saja la. Tak kisah pun.

Kalau diajak bercuti, mak cakap takpa la hangpa pi la, buat apa mak nak kaco. Tapi kalau saya ajak pulak, ehh buleh ke mak ikut ni, takpa ka

Edited by me12345 at 28-5-2024 10:54 AM

Mmg la ada mertua x elok..tp kebykan nye menantu tu pun tak elok perangai..menantu yg suka buruk burukkan mertua, ipar2 mostly perangai depa pun buruk dan bukan isteri yg taat ..sebab tu dpt yg sepadan..tp kalau kita mmg elok perangai , lambat laun org sayang..kot drpd sejak hari 1st ko kawin ko org tak suka, check la diri sendiri.

Ahriman replied at 27-5-2024 05:35 PM
Ada kes iols pernah jumpa.menantu tk pernah sekali panggil mentua "Mak/ibu".punya la jahat perangai  ...

eloklah tu menantu dgn mertua sama perangai, memang sesuai sgt....mertua dgn perangainyer yg tak menyenangkan menantu, menantu plak tak reti hormat org tua...

Follow Us
jd mertua ni kena pandai tackle hati menantu..buat dan layan mcm anak sendiri
jgn ada gaduh antara ipar duai..confirm blk ramai2 seronok

Cerita2 mertua atau menantu puaka ni dah jadikan semua bakal2 mertua dan menantu akan ada first bad impression pada mertua dan menantu masing2.  Banyak kali kalau baca cerita2 mertua atau menantu baik, mukadimah dia selalu.. masa baru kawin tak sangka dapat mertua/menantu baik... seolah2 yang tak baik tu normal, yang baik tu tak normal.  Padahal aku rasa ramai je yang baik dari tak baik.

pempuan sentiasa betul

masa kawin, dia mengumpat laki dia asik ckp dgn mak mentua, mcm2 hal, jadi anak baik

bila dia sendiri dah jadi mentua, dia plak declare anak laki dia anak derhaka pasal tak ikut cakap dia tapi lebih dgr ckp bini dia

cam siyal punya perangai..

she replied at 27-5-2024 03:35 PM
Jadi menantu macik aje lah dekkk

Macik ok je menantu tak pandai masak

Macik buka vacancy utk jd menantu ke ni?

mak aku bagus..x menyebok hal anak menantu..kalau nak marah pun anak sendiri...

Syurga kan bawah tapak kaki ibu.
Semua lelaki telah dibrain wash sebegitu

green~tea replied at 27-5-2024 09:59 PM
Aku pun pelik juga... anak dia baru umur setahun.. tp gigih nak gi cameron highland time cuti skol ...

exactly....wahai sang bini2....learn to grow up la weiiii....ko kawin ngan laki ko sbb ko sayang dia kan???....nape ko kena seksa dia supaya choose between you and mak dia....cuba la ringan kan sikit beban otak suami tu....

Depa ni nak mak mertua bagaimana ya..?

bukan apa acik nak buat preparation

zaman acik bermak mertua dulu, acik ikutkan aja, asalkan laki acik bahagia dan tak serba salah nak melayan mak dia dan bini...

sekarang mak mertua acik pun dah meninggal, bapak mertua pun dah meninggal, tinggal ipar duai aje..

anak-anak pun dah besar, tinggal nak bermenantu je...nak gak ambil pendapat, mak mertua jenis macam mana yang para wanita dambakan gitu..

bagi aku la kan....ko fikir satu je la....nape Allah kata bagi 4 syarat je utk wanita masuk syurga:

1. pelihara sholat
2. puasa di bulan ramadhan
3. jaga maruah
4. taat suami

sbb keempat2 syarat tu nampak je mudah...tapi kalau ko tak nak tolak ansur...ko tak nak korban nafsu serakah ko...ko lebih terpedaya ngan hasutan syaitonnirrojim....mmg tak boleh buat la weiiii....

Edited by lightheaded67 at 28-5-2024 11:52 AM

suami tak matang, bini pulak menonong. mmg jadi point senang rumahtangga kena tunggang. kalau aku punya style, perhati hubungan tu tepuk sebelah tgn ke tepuk dua dua tgn. agitu. kalau belah sana (family mertua), begitu masuk campor kedalam hal rumahtangga kita, cuba ko pulak onar sebuk sebuk extra hal belah mertua/ipar etc... kalau diaorg melantun ko masuk cmpor, maknanya itu tepuk sbelah tangan. ape lagi, chalo bethi. sesetengah anak beranak ni kuat claim. dia kata mesra bkeluarga segala, tp bahagian/hal ko je dia usik. bahagian anak beranak lain,adek beradek lain pandai pulak deme tak masuk campor. (kadg bnde tu mmg tak betul, tp sbb dh dibiasakan, jd betul. pdhal hati tu tak terima, skrg bnyk org tekanan hidop, sbb ni lah bnde tak betul, dipaksa terima sbg betul dgn guna pelbagai sentimen. tiberrr)

Apa yang bestnya food hunting kat ch tuh?

miss_strangers replied at 27-5-2024 03:41 PM
Ada jenis jantan anak emak, semua nk cerita kat maknya...makan Hati si bini

betul

dah buat plan dgn bini, tiberrr ada plot twist sbb ada cadangan dr mak mentua dan ipar duai.
tapi i lagi bijak skrg, takkan pernah nak bagitau apa2 plan..
dah last minit, klu bercuti, dah booking semua tempat baru bagitau dan ongkos kena bagi dua.

Nak pi jalan2 tu pi jer lah tak yah nk gatal2 tangan upload kat mana2 tag org sana sini. Tak der le org dengki kat kau

asfaz replied at 27-5-2024 05:11 PM
Sepatutnya kan kau dari awal dah cantas akak ipar kau ngan mak dia. Nak bercuti kalau dah tau peel m ...

lebih parah lagi lepastu akan dijadikan bahan sindiran.... tu lagi sakit hati..... kakadang2 control freak ni mmg buat orang jadi menyampah.... sejenis narcicist pun ye jugak ... semua nak kena revolve around diorang ... tak terhad pada mak/pak mentua atau ipar duai, sedara jauh pun kengkadang bajet2 otai nak call the shot... suka hati la nak decide macam mana... life masing... bila tak ikut buat muka kutuk belakang