CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tatod

"Kalau Dikurangkan Jumlah RM1,300 Itu Mungkin Saya Tidak Dapat Berikan Kehidupan Sempurna," - Bekas Isteri Sam Bunkface

AWEKSAMURAI replied at 16-5-2023 11:12 PM
Hahahahaha teringat bapak aku dlu bagi nafkah kat 5 ank rm150 je sbulan wkakakakakaka..... Alasan  ...

Stiap kali baca kesah sis ,bengkak je hati ini

Chah21 replied at 17-5-2023 12:42 AM
Stiap kali baca kesah sis ,bengkak je hati ini

Hahahahahhaha ada org dok ckp aku mcm2 pasal x jaga ank sbb malas bagai ..sanggup bg ex laki ... Depa x tau yg aku ni dari kecik idup dlm broken family .. masa bercerai ..mak aku dh xde ..aku bercerai bukan umur tua bangka bru 21 nak masuk 22 tahun . Bapak aku plak ilang tah kemana masa tu .. idup mmg bergantung harap sedara mara je tp sedara mara pun bukan kaya raya ... Adik2 kecik skolah lagi aku plak ank sulong .. yg asal mengandung laki haram kan bekerja .. kalau x kerja bagi duit xpe ..ni x kerja dok nganga apa tarak .....sbb tu bila bercerai aku tau aku x mampu bela ank2 aku .. jgn kata ank2 aku diri sndiri pun x mampu bela .. sbb bg ank2 kat ex husband jaga...ex husband aku ada mak bapak ...dia ada keje ..rumah kat kampung x payah bayar sewa .. bapak dia berniaga .. kakak ,abg sume ada duit boleh tolong sesikit .... Aku masa tu xde sapa ...  

Tuan umah halau sbb laki x bayar sewa,elektrik x bayar ,ahlong dtg cari laki kt umah sbb dia utang ahlong main judi .. pernah satu malam dlm ujan tu aku heret ank2 aku pegi duduk kat stesen komuter pantai dalam tu tggu keretapi barang lalu nak lompat semua sbb x mampu hadap ...mujur lah ank girl aku masa tu umur nk masuk 5 tahun dia ckp aku kalau kakak mati nnti kakak x boleh lah jd doctor .. aku tak pikir panjang aku terus heret ank2 aku balik rumah ... Esok walau pantang beranak x abeh lagi aku titup ank2 kat umah jiran aku kuar g cari keje ... alhamdulillah dpt keje kat pj keje kilang ... Aku keje tanpa duit belanja naseb kilang tu bg duit makan ... Dpt duit gaji aku settle sume utang2 ahlong mujur x banyak .... Aku settle kan operation anak bongsu aku ..dlm 5 6 bulan aku struggle ... Settle sume tu pun x husband aku dtg balik dgn satu ayat dia bagi aku " jom kita balik duduk mcm dulu2 balik " ....

Aku ckp  " aku pilih berpisah "  dia berguling2 nangis ...lepas dia tuduh aku ada jantan lain hahahahaha  aku x peduli ... Penyudah dia ckp nak anak2 dgn syarat aku x boleh jumpa anak2 dh lepas tu... Aku ckp " okey"

Sbb aku ckp ... Kakau kita x mampu bela ank kita bagi je ex husband bela ... Lelaki ni kalau dia x guna mcm mana sekali pun bila dia sorang2 diri kena jaga ank dia auto akan jd berguna jgak .. bagus lah si Sam ni nk gak bg nafkah .... Tp dlm citer ni ex wife dia yg x guna ... Saja nk kena kan ex laki ....

Aku citer semua kisah aku dlm ni bukan nk tunjuk hebat ke apa dlm forum ni ...aku nk bg semangat dekat acik2 forum kalau kita rasa susah ada org lg susah ... Tp percaya lah setiap apa jadi ada hikmah ... Sabar itu indah mmmg janji Allah ... Jgn takut apa org nak kata...jadi diri sndiri .. itu lebih baik ..x boleh ckp x boleh ..buat keputusab jgn emosi semata pikir panjang2 .. jgn jadikan ank sebagai alasan utk kita x bahagia

Iola cadangkan sis beli eskrem BR half gallon ngan Hershey choc syrup .. beli ikut scoop mahai na..

AWEKSAMURAI replied at 17-5-2023 01:07 AM
Hahahahahhaha ada org dok ckp aku mcm2 pasal x jaga ank sbb malas bagai ..sanggup bg ex laki ... D ...

Kuatnya dugaan u sis.. untung betul ank2 u dijaga elok.. bkn sng seorg ibu nk lepaskan ank2 kecik.. betul la,i rasa bg jela sam bela.. mewah ke x mewah ke blkg cerita
.dh emak pon bkn jga,hntar kg,,lg kesian

Ape la. Permainan. Ais krim. Ingatkan bil sekolah ka apa.

Hidup budak sempurna bila ada permainan dan aiskrim.

Yeah.

Follow Us
Chah21 replied at 17-5-2023 01:52 AM
Kuatnya dugaan u sis.. untung betul ank2 u dijaga elok.. bkn sng seorg ibu nk lepaskan ank2 kecik. ...

X letih ke weh nak naik turun mahkamah tuntut itu ini lpas nk kena meratib hari2 x ckup ..kalau aku letih

rasanya kalau sam nie kaya mcm justin bieber
xde masalah pun sam nk bg lebih2
nie artis biasa biasa jer
jgnlah geramkan ex husband... anak jd mangsa
kecian anak... x dpt mkn ice cream mesia

To sam, baik ko tuntut hak hadhanah je la. Cm cilaker ex wife heols

hantar anak pi nursery ke?
mahalnya dia mintak ke anak dia demand tekak stabak?

Ohhh baru iols faham nape netizen kecam sheols lps baca komen acik2 porem hehe

Kalsu jaga penuh, oklah. Tapi kalau 2 minggu je, bapak mahal.

Kawan aku..rumah sewa, yuran taska, groceries dia beli. Ambik weekend je. Tak bergaduh.

Chah21 replied at 17-5-2023 12:41 AM
Pastu ex nya mmg bg 600 jgk la ye?

Iye sayam

Bekas lakinya engineer gomen pulak tu
Punyalah kedekut
Tapi sistem syariah memang gitu lah
Alasan bekas laki dah kawen baru dan ada anak baru

Kat Malaysia ni kalau dapat nafkah 1k untuk seorang anak
Kira dah sangat beruntung lah tu

*ampun macik OT kisah lain

Hahahahahhaha ada org dok ckp aku mcm2 pasal x jaga ank sbb malas bagai ..sanggup bg ex laki ... D ...

Sedih baca kisah u sis..lg kuat dugaannya..alhamdulillah u dpt harungi semua tu..bukan calang2 org bole lalui dugaan camni..salute

Utk Kes ni,apa kata bg je la Sam bela anaknya since Sam pun x pernah culas bg nafkah..cer bg sam bela,tgk cukup ke Dak belanja nya..ni smpai mkn pun nk kena catu kalo kurang kan nafkah..naya dpt ex gini..da ex laki elok x culas bg nafkah,ex bini plak mencari seribu Hal.. mcm2

dudaberhias replied at 16-5-2023 11:57 AM
propa je ko cikpukki oiii...

hanat punya cikki... patutnyaaa sam tu kahwin dengan @Kurex @Themilo l ...

propanyahhhh nak kena duk aircond baru dapat kehidupan sempurna

orang lain elok je duk bawah kipas, anak jadi orang juga.

Hugs sistorrr..  iols ingat hidup iols yang paling malang dalam dunia ni. Insof iols baca kisah you. Salute u sanggup pisah dengan anak2 demi masa depan depa. Kalau duduk dengan bapak jalan terbaik why not ex sam ni kasi je sam jaga. Dia pun bukan xkeje yang mengharap duit ex buat apa.

Sam jaga terus lah budak tu...ujung minggu je jumpa mak nya. Tak payah bayar satu pada Janda nya....

Sbb tu la, klu bercerai , ayah amek je hak penjagaan. Nnti cmni la kita rs mcm bnyk mcm rs 'berkira' , rs bekas isteri songlap duit ke. Myb betul duit tu utk anak, tp klu mcm rs x syok je kot2 bini yg berjimba g beli set mekap ke, ayah2 amek jela hak jaga anak. Cuba ko rs berapa maintenance anak tu keluar.

Allahu napa la tak reti bersyukur si Aida ni

bukan dia jaga pun..pegi tinggal kt kmpg nenek pulak tlg jagakan..