CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Darthjal

amoi kurang ajar dgn polis

reply gubara...

susah berckp dgn org yg mmg tak faham maksd aku nie...mcm tin kosong la..byk bunyi tp kosong...

org yg menentang bangsa sendiri mcm ko nie lah yg menang bersorak kampung tergadai...

Reply 41# wavevrom

owhhh... setelah pjg lebar hempas pulas ko berhujah ... akhirnya ko mendedahkan hati busuk diri ko tu..... rupa2nya ko nak menangkan polis bukan pasal siapa salah siapa betul......  rupa2nya pasal cina melayu...... saja nak menangkan melayu kan  ... hehe.... sungguh malang kat malaysia ada manusia haprak lagi racist lagi perkauman macam ko ..... mintak2 semua penjawat awam dijauhkan sifat keji dan terhina ko tu......   ..... kalau tidak dah tentu racist jenis macam ko akan bersorak melihat apek cina bawah ni kena belasah dgn polis melayu........ kan.. kan.. kan....

Pautan berita foto : http://www.malaysiakini.com/news/153098

ko tau ke aku bangsa ape...lagi satu serkap jarang dan menunjukkan ko mmg dah lame lbh rasist...

knp ko tunjuk gambar tu aje..knp tak tunjuk taukeh2 cine yg import pelacur utk tujuan rosakan masyarakat m'sia nie..knp tak tunjuk org melayu yg hisap dadah dan mengandung anak luar nikah..knp tak tunjuk india yg bunuh bangsa lain..
ini baru cth kecik ..byk lagi yg lain..
ko lbh rasist dan tertutup..harap org mcm ko nie dilucutkan wargenegara..berambus ke mane2 negara yg ko rase baik utk ko..negara yg murni nie tak perlukan org mcm ko, perosak negara..ape yg kerajaan buat seme salah..

Gubra..

yg aku maskd kan bangsa tergadai tu adalah negara nie terdagai dr segi undang2, peraturan, keharmonian..mgkn ancaman boleh dtg dr luar bile tgk dlman negara dah kacau bilau..yg ko nak masuk bab rasist tu apsal..atau ko mmg selama nie dah lame memendam rase..slalunya ape yg ko pikirkan itula sifat sbenar ko..nmpknya ko dah mule masuk bab lain yg lbh sensitif dan mencabar org2 kaum lain disini..
aku rase ko yg lbh keji dan hina disini..org mcm ko nie hanye menunggu ape saje berita utk menjatuhkan mane2 pihak atau kaum..w/pun ko tau seme kaum ade buruk baiknya..
buangla sifat busuk ko tuh...

Boleh kena charge menghalang penjawat awam menjalankan tugas ni. Bengong punya cina!

Aku nasihatkan...tengok lah citer COPS kat astro 710.....tengok cara polis luar negara buat kerja...walaupon disebabkan lampu belakang kereta tak bernyala....polis berhak tahan kereta itu...kalau orang yang ditahan itu tak dengar arahan polis dan melawan arahan polis...sah sah kena gari terus ikut masuk balai...kalau amoi tu buat macamgitu kat polis luar negara...dah lama kena gari....korang tegok lah sendiri cerita tu...dah nilaikan sendiri....bukan nak buat perbandingan...cuma nak meluaskan ilmu pengatahuan...

Follow Us
Reply 46# Daiken

kat malaysia je bole buat perangai macam amoi tu, manusia jenis ni memang kurang ajaq ! dan yang lebih menyakitkan hati ada jugak manusia yang bole setuju dengan tindakan amoi tu, nasib baik la Polis tu jenis bodoh2 alang skit, kalau kena ngan senior mau masuk lokap tu...

korang berdebat sampai timbul isu perkauman ni apahal..... amoi ni ada attitude problem, aku rasa bukan saja dengan POLIS tu dia bertindak macam tu, dengan orang lain pon mungkin dia buat benda yg sama, suka provoke kasi orang naik hangin...

tutup je la thread ni tak de faedahnye pon dok berdebat fasal kelakuan manusia tu

aku berkali2 tgk video neh...mmg pompan tuh macam syiallllll....saket hati doh...

wau...i suka sikap perempuan ni!! hebat !!!

tringat dlu....
aku eksiden ... de 1 kete  famili cina ...lelaki yg bwk........kuar simpang himpit moto ak......
da kene himpat tetibe mmg jatuh tergolek  kene kt kete lain......cina gak..ade laa calar secelit kt kete die tu...
lepastu....

kete famili cina yg lggar aku tu : tgk je dri dalam kete....tanak kuar....

kete cina yg calar sket tu.... kuar kete amek gamba bukti smbil bising2....

padahal ak ngah luka2...bngun sorg2..amek moto..kutip sume brg yg bsepah kt situ.....diorg yg bersalah n terlibat cume tgk je....

Reply 50# aduhaimelmel21

yang best nye...pastu....cina driver yg lggar aku tu...bole kawtim ngan kete cine 1 lagi tu...camne nak wat polis repot....nak carik salah aku.....siap soal2 aku...tgk ic n lesen sume aku tnjuk.....ak nga sakit2 mase tu ngan brg bersepah atas jalan nye.....dorg dulik ape....

pompuan cina ni mmg ade bnyk video kat youtube kan? video ntah ape2 syok sendiri, pastu cina2 sume puji..

amoi mangkuk.. kalau aku ... dah lama wa tangkap.

apa pun perbincangan sebelum ini... saya tak yakin apa yang polis tu buat mengikut prosedur yg betul

Reply 21# xalili02

Aku nak tau jugak kuasa apa yg ada pada seorang lawyer?. Boleh terangkan?

ada udang di sebalik mee.........kuang3.......