CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mdhelmi

Jangan lepak lama2 dalam tandas

sarah82 replied at 26-8-2020 05:47 PM
Oh.. Baru aku ingat.. Aku kena 2 kali kat dalam bilik ayaq.. Yg aku citer dan kat hospital.. Hahah ...

hehe boleh pulak camtu ye.. slow tak reti seram mesti dia kecewa.. aik, tak takut

miftahuljamilah replied at 2-9-2020 06:15 AM
hehe boleh pulak camtu ye.. slow tak reti seram mesti dia kecewa.. aik, tak takut:shakehead ...

Otak lambat berfungsi.. Sy bukan tak takut.. Penakut.. Tapi entah la.. Yg menakutkan sy.. Rasanya ada lagi 2-3 kali..

1st masa kat matrik.. Masa tu sy x tau apa yg sy ni jenis nampak benda2 tu.. Jadi tiap2 mlm kena kacau.. Menakutkan habis.

2nd masa jaga seorg tok kat penang.. Sy yg hati kering pun hilang kekeringan hati... Bila ada suami dia saja segala bulu roma kat badan ni separuh menegak..sebulan juga sy jaga dia.. Tido semua tepi dia..

3rd masa jaga arwah tok kat hospital lama.. Tengah sedap tido.. Benda tu lompat kat tengkuk.. Sy sentap tarik dia.. Dan masa tu dia kacau arwah tok sy.. Semlman sy tak tido.. Bagi arwah tido...

sarah82 replied at 2-9-2020 01:52 AM
Kena jerkah tak pernah.. Gelak mengejek aku pernah.. 2-3 kali juga..

Yg jerkah aku tu suara jantan. Serius mmg kuat. Dekat je dgn telinga aku., sejak tu aku kalau nk keluar mlm mmg berteman huhu

Sazida replied at 2-9-2020 09:54 AM
Yg jerkah aku tu suara jantan. Serius mmg kuat. Dekat je dgn telinga aku., sejak tu aku kalau nk k ...

Marah la tu bising.. Hahahaha.. ..awal tahun ni.. Tok dan aku byk habiskan masa kat wad.. Rumah tok ni tinggal kosong.. Mlm pertama kami balik setelah tok discharge.. Masa aku nak terlelap.. Dengar la benda tu mengekek tepi telinga aku.. Aku bangun tunggu apa nak jadi.. X ada apa. Alhamdulillah..

sarah82 replied at 2-9-2020 10:00 AM
Marah la tu bising.. Hahahaha.. ..awal tahun ni.. Tok dan aku byk habiskan masa kat wad.. Rumah to ...

Kdg benda2 gini nk menyakat je. Bosan gamaknya. Tp kalau kena yg xkuat semangat, tu yg dia suka menempel tu.

Sazida replied at 2-9-2020 01:12 PM
Kdg benda2 gini nk menyakat je. Bosan gamaknya. Tp kalau kena yg xkuat semangat, tu yg dia suka me ...

Aku kena buat bodoh.. Kalau x mcm mana aku nak jaga tok ni.. Duit motivasi aku utk hati kering.. Hahaahaha.. Lps kejadian anjing menyalak2 selepas pokok kat rumah tok kena potong.. Tok pulak jadi takut2……aku bgtau la anak tok.. Pak tuan tu pandai berubat cara islam.. Dia pagar balik rumah.. Rumah ni jadi sejuk..

Mcm mana aku nak terangkan.. Kalau sesuatu tempat tu ada benda x elok.. Aku akan rasa panas..

Follow Us
luluaurora replied at 28-8-2020 11:13 AM
tndas tmpt kotor depa suka la

ada pernah baca ustaz pesan kalau boleh tndas jgn ada dlm bilik

Sebab tu orang dulu2, tandas dgn bilik mandi jauh dari rumah.

Gomea replied at 2-9-2020 01:29 PM
Sebab tu orang dulu2, tandas dgn bilik mandi jauh dari rumah.

Kann...
Zaman berubah, kondo2, apartment semua mcm mana nak buat tandas luar rumah
Even rumah2 di kampung skrg pun semua tandas & bilik mandi duk dlm rumah.

Terpikir bila dah tua tak larat jalan, nak membuang tgh malam cemana gaya pulak tu nak pi tandas luar rumah.

hatikudus replied at 2-9-2020 02:30 PM
Kann...
Zaman berubah, kondo2, apartment semua mcm mana nak buat tandas luar rumah
Even rumah ...

rumah dulu2 ada jemuran kalau kat bilik atas dia buat lantai berlubang siap2 utk kematian atau ada org sakit.. kira mcm tandas kecemasan la.. tapi jamban mmg letak kat luar..

Sazida replied at 2-9-2020 01:12 PM
Kdg benda2 gini nk menyakat je. Bosan gamaknya. Tp kalau kena yg xkuat semangat, tu yg dia suka me ...

saya ni bukanla berani sangat.. tapi takut2 berani.. selalunya kalau dok sorang2 nk pg bilik air ke tandas ke mmg kering je hati.. sbb jenis x blh tahan.. kat asrama dulu setiap mlm mmg nk ke tandas.. kena keluar dari bilik.. huhu scary tapi tu la x pernah terserempak ..pernah la dulu kn ganggu tiap mlm dgr org selongkar tong sampah jam 2 pagi mesti bunyi.. bila time tu nk ke tandas tahankan hati.. sampai nk tutup telinga je rasa.. sbb org cerita terserempak benda korek tong sampah muka mcm kawan kat asrama tapi bila panggil muka buruk sebelah saya ni penakut berani pegi intai pelan2 kat dinding asrama (asrama lama dinding ada lubang angin.. tapi apapun takde .. bila agak dh sunyi baru ajak kwn .. sy bukak pintu tgok tong sampah terbalik ada bekas cakar2 tapi tu la mmg x boleh nampak hantuso seram camtu je la

miftahuljamilah replied at 3-9-2020 06:15 AM
saya ni bukanla berani sangat.. tapi takut2 berani.. selalunya kalau dok sorang2 nk pg bilik air k ...

Mgkn chuols kategori hijab xterbukak kot. Tu psl xboleh nmpk.,

Sazida replied at 3-9-2020 08:54 AM
Mgkn chuols kategori hijab xterbukak kot. Tu psl xboleh nmpk.,

memang pun saya ni kategori yg teringin nk tengok tapi tak pernah dapat tengok.. dulu kecik2 suka nangis.. mungkin mak sy ada bagi org ubat ditutupkan hijab tanpa mak saya sendiri tau.. sbb bila tanya kat mak saya mmg dia kata dia x tau ada kena tutup hijab ke tak.. sbb sy jalan dlm gelap kat hutan sorg2 pun rasa seram je .. x nampak apa2.. duduk rumah org bunuh diri pun pernah kn tggl sorg pun tak nampak apa2 tapi saya blh rasa energi tempat yg x sedap atau ada entiti

miftahuljamilah replied at 3-9-2020 11:38 AM
memang pun saya ni kategori yg teringin nk tengok tapi tak pernah dapat tengok.. dulu kecik2 suka  ...

Kita sama lah. Dpt rasa je. Tengok xpernah. Tp bila pikir balik, baik tak payah tgk. Sbb dgr org yg hijab dia terbuka ni cerita, benda tu mengganggu kehidupan normal dia. Stress pergi mana2 je nampak.

Sazida replied at 3-9-2020 11:54 AM
Kita sama lah. Dpt rasa je. Tengok xpernah. Tp bila pikir balik, baik tak payah tgk. Sbb dgr org y ...

kisah hantu tandas ni saya pernah bukak thread Hantu nyanyi lagu UK’s hehe time tu baru nk berjinak2 dgn forum .. lawak bila baca balik masa tu board ni meriah

dulu tahun 1990-1994 duduk kat asrama mmg pelbagai jenis hantu yg mengganggu budak2 asrama.
salah satunya hantu jamban!

kerap kali ada bbdk jumpa hantu tengah jilat atau sedut darah pada pad.

terutama dekat2 nak maghrib...

sarah82 replied at 26-8-2020 02:18 PM
Aku x pernah nampak la dalam tandas.. Alhamdulillah.. Aku dilindungi lagi.. Tapi penah benda tak b ...

SIAP berbual2 tak?

miftahuljamilah replied at 3-9-2020 12:16 PM
kisah hantu tandas ni saya pernah bukak thread Hantu nyanyi lagu UK’s hehe time tu baru nk b ...

ye ke ko hantu nyanyi lagu Ukays.
ntah2 budak room sebelah tak?

iznanaziz replied at 3-9-2020 04:58 PM
SIAP berbual2 tak?

Tak.. Aku x pernah sembang

iznanaziz replied at 3-9-2020 05:00 PM
ye ke ko hantu nyanyi lagu Ukays.
ntah2 budak room sebelah tak?

ntahla dah keluar dr bilik air mmg jumpa hantu tapi dia buat selamba je buat2 tak nampak sambung nyanyi pastu cabut lari langkah 1000

ninjago replied at 1-9-2020 04:52 PM
hmm.. sebab tu ke eh laki bini cepat panas rasa nak gaduh je? ada logiknya jugak.. byk jin duk sek ...

yaaa,
tandas kn tmpt kotor,
mndi pn xboleh berbogel, x elok

mcm tu lah explaination ustaz,
seeloknya tandas luar drp blik tmpt kite solat n tdo

lagi baik, kt kwsn luar terus n xbersambung dgn bmbung rumah,
yg ni ada brbagai pndapat,
dlu2 ada viral kes tandas masjid yg dibina bumbungnya bersambung terus dgn bgunan masjid,
ditegur katanya najis, yg ni mngkin ada explaination yg lebih details