CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Kurex

Disakat Ketika Memandu

duri_durians replied at 8-9-2020 10:09 AM
smlm aku balik dari futsal keluar satu susur ni gelap gulita aku pun buka hibeam. depan mmg la teran ...

Main futsal dekat mana?

Kurex replied at 8-9-2020 10:51 AM
Main futsal dekat mana?

kat subang Kurex. nak join ke

fefeeling replied at 7-9-2020 11:03 AM
Omputeh huhuhh.. xleh bawak masuk hutan, sesuka hati je dia cakap itu ini hahaha

asben u percaya tak dgn mistik2 ni?

duri_durians replied at 8-9-2020 11:03 AM
kat subang Kurex. nak join ke

Takat tengok je boleh la.. nak join main tak kot...

johan-adx replied at 7-9-2020 01:31 PM
cuba la tgk..seram jgk..
tp  lps tu br tau ni cuma lakonan semula

ye ke?
biarlah lakonan semula pun.
ya ampunnnn, tak nak tengok la

Kurex replied at 8-9-2020 11:34 AM
Takat tengok je boleh la.. nak join main tak kot...

confirm2 kurex bertapa kat court sebelah yg budak2 laki main nanti..
semalam ada adam carruthers yg dulu host kat 8tv di zaman kegemilangan nya.

Follow Us
Sazida replied at 8-9-2020 08:45 AM
Cedera jugak la sikit. Heols naik moto. Tp follow kereta. Kereta tu xde driver. Sedar2 dah kt dlm  ...

adoi...seram banget.
boleh bawak lagi tak moto tu?

duri_durians replied at 8-9-2020 11:55 AM
confirm2 kurex bertapa kat court sebelah yg budak2 laki main nanti..
semalam ada adam carruthers  ...

Taknak la cuci mata, nak tgk orang main bola je... kurex tak reti nak cuci mata ni

Kurex replied at 8-9-2020 12:13 PM
Taknak la cuci mata, nak tgk orang main bola je... kurex tak reti nak cuci mata ni

sucinya kurex

hari jumaat ramai org main futsal kat ferro subang jaya 9pm - 11pm dipersilakan muncul

duri_durians replied at 8-9-2020 12:16 PM
sucinya kurex

hari jumaat ramai org main futsal kat ferro subang jaya 9pm - 11pm dipersilaka ...

selalu pergi dgn siapa?

iznanaziz replied at 8-9-2020 11:45 AM
ye ke?
biarlah lakonan semula pun.
ya ampunnnn, tak nak tengok la

tgk la dlu...tghari ni...jd brani sikit..haha

iznanaziz replied at 8-9-2020 11:04 AM
asben u percaya tak dgn mistik2 ni?

X percaya.. ada sekali dia tanya, betul ke orang cakap kalau ada orang mati kat rumah, nanti rumah tu berhantu? Rumah berhantu mesti orang jual murah, kita beli nak? Huwaaaaa

fefeeling replied at 8-9-2020 03:07 PM
X percaya.. ada sekali dia tanya, betul ke orang cakap kalau ada orang mati kat rumah, nanti rumah ...

watpe beli walau murah sekali pun tapi hidup kita sentiasa dibelenggu misteri

Kurex replied at 8-9-2020 12:18 PM
selalu pergi dgn siapa?

gi sendiri je Kurex. eh takpe ke offtopic ni? mod tak naik hantu ke?

quite long time ago, kakak aku blk kg, sorang2 naik train (KTM). sampai stesen keretapi dalam pukul 3 pagi. So, my dad gi jemput dia.

Otw balik rumah, lebih kurang 100 meter je lagi nak sampai rumah, kakak aku nmpk org kayuh basikal di dpn keter yg ayah aku drive tu. Ayah aku dah slow down sbb dah nak sampai rumah.

kakak aku pun tegur laa.. tanya kat ayah aku, "abah tgk laa orang tu, laju betul kayuh basikal. mcm laa org nak langgar dia..". kakak aku ckap sambil gelak2... tapi ayah aku diam je.... masuk je rumah, ayah aku jawab, "abah tak nampak pun sapa2 yg kayuh basikal kat depan tu tadi".

tergamam jugaklah kakak aku bila dgr statement ayah aku.

nak share cerita pasal diganggu time memandu, tak seram mana and ini antara yang masih teringat di minda:

Cerita ni kebanyakannya berkisah perjalanan aku pergi balik ke rumah mak aku. mak aku tinggal dikawasan Hulu Selangor District (tak perlu dicerita la dekat mana specificnya)

jadi untuk balik ke rumah mak aku, aku suka lalu jalan ulu yam and biasa aku memang balik during weekdays ...

1. BERAT (menumpang ke?)
Disebabkan jalan Ulu Yam tu memang berbliku dan berbukit, sampai je dekat satu kawasan menaik ni ... tiba2 kereta aku jadi berat gilaaaaaa ... mula2 aku ingat kete  aku rosak ... so aku tekan minyak and tukar gear (anyway kete aku kete manual) .... memang berat gila ... sampaila dekat satu kawasan ni ... tiba2 kereta aku jadi ringan .....

benda ni bukan pertama kali berlaku ... pernah berlaku banyak kali ... akan jadi berat dekat same spot and kembali ringan dekat same spot gak .....

2. Bayang Hitam Melintas
Ada beberapa kali aku pernah nampak bayang hitam kat tepi jalan .... and sekali dia melintas depan kete aku ... laju je ... dia melintas .... sampai tanjat boboi ...... time dia melintas tu terkejut sampai sebut "allahuakbar" kuat2 ... my mom kat sebelh tanya ... ko kenapa? .... aku just tanya dia "mak tak nampak ke?" dia buat muka takut ... pastu untuk tak keruhkan suasana .. aku kata  ... "ranting tadi ... yang tiba2 jatuh tepi jalan ..... ingat nak kena kete" ... hhuhuhu ... dalam hati ..... what the F

3. Jual buah pagi2 buta ...
nak dijadikan cerita .... aku attend makan2 perpisahan ... so sampailah kul 9:30 malam macam2 tu
sebab sembang2 .... and lepak2 ... dengan kawan ... so aku balik rumah dulu .... mandi segala ... sebelum balik rumah mak aku ... time kat rumah tu ada cite best .. so aku layan dulu cite tu sampai habis .. dalam kul 12 setengah malam ... aku gerak pegi rumah mak aku ......

dalam perjalanan tu aku nampak ada kedai jual buah kat tepi jalan ... which sebelum2 ni aku memang tak pernah nampak sebarang gerai dibina ..  kat kawasan tu ... sebab kawasan macm tu .. dengan xde lampu jalan .... and xramai lalu ... sapa je nak meniaga buah tengah2 malam .... so aku memandu tak hiraukan kedai tu ..... sebb malam2 nak beli buah buat pe dikkk oiiii .. kat tengah kawasan kiri kana belukar ..... so bila dan memandu dalam 2-5 minutes macam tu nampak kedai yang sama kat tepi jalan ... sampailah tiga kali .... aku dah x sedap hatiii ..... tapi xboleh berhenti ... aku memandu and try x cakap apa2 and buat muka poker face .... takut bila ditegur tambah berjimba la acik2 tu senang menyakat ..... koserr la dikk ... aku bukan penghiburmu gituuu ...

4. Kelibat Putih Kat Tempat Duduk Penumpang
sebb aku memandu seorang ..... and interior dalam kete aku memang full black gituuu .....
tiba2 kete jadi berat and mcm perasan ada kelibat putih kat tempat duduk penumpang sebelah ... dari ekor mata .... terus beliak kan mata and paksa mata tak nak tengok kerusi sebelah ...... bau? .... bau macam tanah kat project bangunan .... bau yang sedikit busuk ... tapi x menusuk sangat ....

itu jeeee cerita perjuangan aku untuk pergi berjumpa .... ayahanda dan bunda tercinta .......

Rate

1

Dlm 2 tahun lepas, drive sorang2 balik terengganu. Lalu lpt. Hujan renyai2 waktu tu.. takde perasaan takut sebab kereta lain masih ada atas jalan. Dan malam pun masih awal, dalam pukul 8 malam lebih kurang. Sy follow dekat je dengan kereta depan.

Tiba2 je terasa hujan dalam kereta.. rasa hujan mencurah2 kt tangan yg pegang stereng. Rasa meremang datang tiba2.. telinga terasa kembang. Bunyi tik.. tik..tik..  kt tempat duduk blkg.

Kiri kanan hutan je dgn jln gelap gelita. Terus call mak dgn bluetooth yg dh set dkt kereta. Minta mak bacakan ayat kerusi kuat2.. sama2 dgn sy. Mak dh risau waktu tu. Adalah dlm 7x baca akhirnya sampai rnr paka. Lega sgt.. terus masuk situ. Nasib baik rnr tu dh dkt dgn kampung. Mak minta pakcik dn ayah jemput kt situ.

Bila diorg sampai, pakcik naik kereta dgn sy. Dia drive..ayah follow blkg. Nk sampai ke dungun tu masih lg jln hutan kiri kanan. Gelap gelita. Tk sampai 5 min gerak, tiba2 sy rasa sejuk luar biasa mcm ada kipas yg bertiup direct ke tubuh. Serentak tu juga pakcik sy azan. Rupa2nya dia pun dpt rasa benda tu macam ada dlm kete tu lagi.

Alhamdulillah tak de apa2 yg berlaku. Dn syukur juga dia tk menampakkan diri dia. Cuma rasa je dgn kehadirannya. Betul dia atau tak wallahua’lam. Tp lps kejadian tu sy tk berani lg blk mlm sorang2. Klu blk kampung dah tak keluar exit kuala dungun lg. Sy keluar exit jabor, lalu cherating.

auza_chiyoko replied at 11-8-2020 08:39 AM
vd tu lakonan semula based on true story...mmg gila seram...movie2 melayu ptt contoh diorg ni bt v ...

Seramnya...

ngerinya la hai…………….

auza_chiyoko replied at 11-8-2020 08:39 AM
vd tu lakonan semula based on true story...mmg gila seram...movie2 melayu ptt contoh diorg ni bt v ...

Tengok byk kali pon still rsa seram