CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: naz.wani

Nampak kelibat dalam rumah

Nuyak replied at 7-8-2019 04:40 PM
i biasa nampak juga..ada nmpk dkt rumah dan di ofis juge..tapi selalu abaikan jee..cuma bila rasa  ...

Hehehe..rasa marah camana tu? I selalu tkujat je tapi buat2 pndg tempat lsin..dlm hati dup dap dup dap...

naz.wani replied at 7-8-2019 01:57 PM
Betul2...selalunya dalam keadaan sedar x sedar...nasib lintasan je kan..jgan la ada penampakan..

memang, doa sgt jgn muncul jasad.

takat dia nak lintas2 ka lalu2 ka ok la. tapi kalau nampak jasad, ada pergerakkan fizikal mmg kecut abeh la perut.

selalu bagi sedap hati, yg dia makhluk Allah sama, jadi kita kongsi bumi ni dgn dia. hahahaha

tapi bila dtg takut tu. memang habis satu rumah i bukak lampu. dah jadi mcm stadium.

naz.wani replied at 7-8-2019 06:45 PM
Hehehe..rasa marah camana tu? I selalu tkujat je tapi buat2 pndg tempat lsin..dlm hati dup dap dup ...

marah sebab buat kita terkejut..selalu slps ternampak tu saya rasa marah tp lepas2 tu baru rasa seram...huhuhu...lawak kan...

Salam TT,  baca Al-Baqarah dan pagar rumah. tapi TT kena kuat semangat. saya pun pernah melalui dan Alhamdulillah dan lepas fasa tu

Combi_ replied at 9-8-2019 08:55 PM
Salam TT,  baca Al-Baqarah dan pagar rumah. tapi TT kena kuat semangat. saya pun pernah melalui dan  ...

Terima kasih..ya saya dah mula pasang..alhamdulillah serakat ni rasa aman..tahniah u dah lepas fasa ni..kuat betul u

naz.wani replied at 9-8-2019 09:29 PM
Terima kasih..ya saya dah mula pasang..alhamdulillah serakat ni rasa aman..tahniah u dah lepas fas ...

I slalu sorg  TT. So mmg kena kuat la. Kena yakin pada Allah. Janji benda tu tak kacau kita dan rumah kita. Moga TT sentiasa dilindungi oleh Allah swt

Follow Us
Tu lah..selalu bisik dalam hati mcm tu, cuma biasa la kan..meremang jugak kadang2..tambah pulak saya mmg jenis tidur lewat malam sbb study..so bertabah je laa

Bagi wangi rumah.. Boh la wangian apa pun x apa.. Asal kan wangi..

sarah82 replied at 9-8-2019 11:01 PM
Bagi wangi rumah.. Boh la wangian apa pun x apa.. Asal kan wangi..

Tu yg beli perfume bath n bodyworks sakan tu..hehehehe

johan-adx replied at 5-8-2019 10:05 AM
jin suka tmp kotor dan busuk..
jd bersihkan lah rumah kita segenap penjuru..sampah2 jgn la simpan t ...

Nak pagar pun.. Kena halau dulu Mod.. Kalau terperangkap susah dia menggila kacau org dlm rumah.. Huhuhu

msamyrazi replied at 7-8-2019 03:21 PM
salam tt , nak share pengalaman jugak lah. dedulu rumah my parents nie selalu jugak nampak cam kelib ...

Cuba tegur.. Bunyi mcm kelakar.. Tapi kita kena ingatkan tu rumah manusia.. Hak kita.

naz.wani replied at 9-8-2019 11:02 PM
Tu yg beli perfume bath n bodyworks sakan tu..hehehehe

Mostly rumah yg sy duduk.. Mmg gangguan.. Sama ada teruk atau lite2...mmg sy bersih dan wangikan rumah...

Kalau barang sy selalu ubah.. Mmg sy marah.. Memandai nak ubah barang sy.. So far Alhamdulillah menjadi la..

Betul2...setuju. tapi xde pulak sampai alih2 barang..apa yg dialihkan tu u??

Tak pernah nampak kelibat setakat duduk beberapa buah rumah ni dari rumah kampung, rumah sewa sampailah rumah sendiri.

Tapi adik sy pernah nampak kelibat kat rumah kampung. Masa tu dia sorang2 kat rumah tu. Parents dah meninggal. Jadi rumah tu takde orang bila adik2 semua belajar kat U. Sy pulak dah duk rumah sendiri.

Alkisahnya...

Masa tu adik lelaki sy ni dah habis belajar. Jadi dia duk lah rumah kampung tu sorang2. Tengah syok main gitar kat ruang tamu dalam pukul 11 malam camtu, tiba2 dia ternampak macam ada bayang2 kat dlm bilik dia. Bilik dia menghadap ruang tamu, lampu bilik masa tu dibiarkan terpasang.

Mula2 dia ingat mungkin perasaan je kot. Lepas tu dia tenung je bilik dia tu. Sah!! Bayang2 tu betul bila kali kedua dia nampak kat dinding dalam bilik. Macam sosok tubuh tinggi.

FYI, bilik dia tu dulu bilik arwah moyang kitorang. Moyang kitorang ni orang kampung kata pernah bela hantu raya. Dalam bilik tu jugak arwah moyang dimandikan jenazahnya dulu.

Itu kejadian pertama. Ada kejadian kedua, lagi seram huhu. Benda ni berlaku lama dah, tapi baru tahun lepas dia cerita. Nanti lain kali sy cerita. Ngantuk sangat dah ni huhu.

I pernah nampak kelibat byk kali pastu masa tido rasa ada org tido sebelah. Dah la housemate tak ada masa tu. Disebabkan rasa serba x kena dlm umah tu, i jumpa ustaz mintak buat something. Then, ustaz tu cakap badan i lemah masa tu, benda tu follow blk rumah, tu jer. Dia mintak i kerap baca quran dlm umah. Solat jgn culas. Alhamdulillah so far ok la.

dreamcatcher replied at 10-8-2019 01:26 AM
I pernah nampak kelibat byk kali pastu masa tido rasa ada org tido sebelah. Dah la housemate tak ada ...

Ooo ye ke u...takutnya kalau mcm tu. Badan lemah tu maksudnya camana eh

naz.wani replied at 10-8-2019 08:57 AM
Ooo ye ke u...takutnya kalau mcm tu. Badan lemah tu maksudnya camana eh

Masa tu i demam n period. Dalam demam tu still pegi keja n blk lewat. Blk umah, mandi, makan skit n tido. Tu yg senang ada benda mengekor. Setakat kelibat i masih berani, tp bila tido sebelah tu terus i ajak kawan teman.

dreamcatcher replied at 10-8-2019 02:27 PM
Masa tu i demam n period. Dalam demam tu still pegi keja n blk lewat. Blk umah, mandi, makan skit  ...

Aaa macam tu rupanya...tapi tido sebelah tu mmg takut wehh

Rumah parents ai kalau ramai2 dalam rumah xde benda menyeramkan.tapi ko cuba duduk sensorang macam2 bunyi atas bumbung.
Kadang2 tengah syok2 tengok tv ke tengah mandi ke dengar orang bagi salam punya la berlari ke depan ingatkan ada orang datang tapi takde pon.ingatkan perasaan ai sorang je rupanya family ai pon selalu terkena.dulu kecik2 kitorang seram gak tapi dah tua2 ni lantakkan aje.asalkan ko tak munculkan diri sudah.
Anggap depa nak bergurau je lah

Banyakkan baca quran dalam rumah insyaAllah xde pape.

meh saya share pengalaman saya. rumah sewa yang saya dah duduk selama 10 tahun dan masih duduk.

masa baru baru masuk tu memang macam-macam la. nampak kelibat tu memang dah biasa. masa saya nampak, saya cakap ' aku tak kacau kau, kau jangan kacau aku'. kira macam perjanjian lah. hahah

dulu pernah ada housemate sorang ni, dia ada kembar. so every wekkend kembar dia akan datang rumah and lepak kat bilik diorang. so ade satu pagi ni saya kemas rumah sapu sampah, dengar la diorang ni gelak gelak dalam bilik, bila dah sapu sampai ke depan rumah and buka pntu rumah nak sapu keluar, tengok kasut diorang takde pun, kasut saya je, so memang takde orang lah dalam rumah tu. bila saya masuk balik rumah, senyap sunyi, bunyi gelak dah takde. tapi saya buat bodoh jela mungkin dia nak kacau.

langkah terakhir, kawan saya datang bawak cd ayat ruqyah, time tu senja nak ke malam. bila pasang je, pintu bilik tertutup bunyi kuat gilaa. melompat kitorang atas katil meyorok bawah selimut. hahaha. banyak lagi pengalaman kt rumah tu.