CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Kurex

JOM KONGSI CERITA HANTU

Ni kisah adik tiri bongsu aku.

Rumah kampung biasa la.. Ada rumah atas yg biasanya tak digunakan bila anak dah besar.

Kat rumah atas ni juga aku pernah melompat dari katil dan lari ke bawah sbb terkejut ada benda besar lompat atas tilam masa aku tgk sedap nak tido.

Sehari sebelum mlm kejadian.. Aku tgh gelak tgk citer hantu kelakar kat astro..aku sorg saja berjaya.. Hat lain semua sedap tido.. Aku dengar adik tiri no 5 dok pi mai pi mai atas rumah.. Ingatkan panas.. X sampai 5 minit dia turun.. Lpas tu muka mcm susah hati.. Aku tanya.. Awat? Takut ka? Dia jawab dak... Dia ajak adik bongsu dia teman dia tido.

Mlm kejadian.. Adik bongsu tiri pulak tido sendiri.. Aku tgk.. Aman saja...

Pagi esk sambil makan sarapan bertiga.. Maka baru si no 4 buka citer.. Katanya.. Mlm yg dengar dia dok berjln pi mai pi mai.. Dia x boleh tido.. Kena kacau.. Ceritanya.. Bila pejam mata saja.. Dia dengar org berjalan.. Buka mata tak ada.. Pejam lagi.. Dengar lagi.. Lps tu katanya waktu dia buka mata kali ke 3 dia nampak seorg nenek tua mengesot ke arah dia.. Apa lagi buka langkah seribu lari turun bawah.

Jawab adik tiri bongsu pulak.. Oooo.. "Adik kena lagi teruk... Dia mai berdiri depan adik.. Lepas tu kelepet kepala dia tergolek

Aku tanya habis tu napa tak dengar adik turun pun?
Si bongsu jawab.. "Adik kata boleh tak jgn dok kacau aku nak tido.. Karang aku sepak karang x jumpa pala ang"..

Sejak dari tu.. Rumah yg atas tu.. Biasanya si bongsu saja duduk tak kira siang mlm.

sarah82 replied at 1-7-2019 06:14 PM
Skrg mcm mana?

Biasa2 saja..cuma rsa kesurupan bila duk sorg2.

rospinki replied at 1-7-2019 08:43 PM
Biasa2 saja..cuma rsa kesurupan bila duk sorg2.

Tak ikhtiar utk buang dan pagar?

sarah82 replied at 1-7-2019 08:46 PM
Tak ikhtiar utk buang dan pagar?

Buat masa ni ok lagi..gangguan tk serius. Hrp2 tkdela smpi bila2..insyaallah.

rospinki replied at 1-7-2019 09:01 PM
Buat masa ni ok lagi..gangguan tk serius. Hrp2 tkdela smpi bila2..insyaallah.

Aamiin.. Sy doakan tak mengusik langsung

sarah82 replied at 1-7-2019 09:06 PM
Aamiin.. Sy doakan tak mengusik langsung

tmksh sarah...eh dh tukar avvy kucin.

ni sy nk cerita kesinambungan kesurupan rumah sy haritu..ada penjelasan rupanya. igt tak anak ckp nmpk sesuatu merangkak dari bilik..kejadian itu rupanya dari hari sy bwk anak2 pi mandi kat shah alam..blik tu dh lewat ptg hujan renyai..org ramai sgt rebut bilik air..2 org anak balik terus tk bilas dulu terus naik keta dgn baju basah tkdela basah sgt sbb tk berendam kt air sgt.

lepas tu kejadian lain..2-3 malam lepas tu masuk bilik rasa sprt masuk petiais stiba2 sejuk semacam..meremang bulu..sy dok bebel2 la apa hal bilik ni sejuk semacam..dan penampakan tu masa tu jgak. tu yg anak ckp..ada benda ngekot kita dari tempat mandi tu..dahla balik tak bilas. time tu kebetulan kena duk sorg2 anak2 pi umah ex..malam tu tkle tido..pastu siang2 dh ngantok tertido kat sofa..kena teruk..sprt mimpi berada dlm rumah tu jgak tapi smua takde pintu utk keluar. mcm sedar tp mimpi suara jerit2 tk keluar mcm bergaduh dgn sesuatu..pastu dlm mimpi tu sy meraba2 dinding utk cari tombol pintu..dpt keluar blik tapi lepastu baring kt sofa tu blik sesuatu tu ckp nk baring sebelah..ia adalah bayi. seperti sy tgh prepare nk bf baby..tup2 dlm mimpi sy tau itu setan..bacalah sekuatnya auzubilllah...jim..tak lama lepas sedar dan terpinga2..bingung. alhamdulillah, skrg benda yg mengikut tu dah takde tak lama dia singgah..sbab bole rasa. sendiri dia lari.

tu yg aku citer kt anak..anak ckp..tu lah haritu pgi mandi balik tak bersih..benda kotor kat tmpt mandi tu ikut..patutla speert sesuatu yg sejukkk sgt kt bilik.

sekian..kisah seram hari..haaaaaaa...

Follow Us
rospinki replied at 24-7-2019 10:53 AM
tmksh sarah...eh dh tukar avvy kucin.

ni sy nk cerita kesinambungan kesurupan rumah ...

Bab mengikut tu kalau jenis singgah sekejap tak apa.. Kalau yg jenis berkenan terus tumpang.. Lagi susah.

Anak kucing ni dah mati.. Tapi syg sgt kat dia.. Tu yg boh gambar dia.. Hahaha

sarah82 replied at 24-7-2019 10:56 AM
Bab mengikut tu kalau jenis singgah sekejap tak apa.. Kalau yg jenis berkenan terus tumpang.. Lagi ...

itulah..kejadian benda mengikut2 ni dh pernah alami umah lama dulu terus berkenan..smpi lah pindah agaknya benda tu msih ada kt umah lama.ckp psal kucing..dulu kucing org buang sy bwk blik..putih gitu rupanya siap bwk benda ganggu anak..siap baring sebelah..bebisik dgn nafas busuk bau taik kucing anak ckp..anak tk jenis cerita sgt..skrg dah besar bru diorg reti cerita. benda tu berdiri tegak kt depan pintu memrhati..bila di tgk betul hilang mcm asap hitam.

rumah lama tu byk gangguan..sy jenis tk amik pot sgt benda2 ni sbab ia mcm alam lain yg sama2 menghuni dunia. cuma jgn dicari jgn dikacau jgn dikisah ia akan buat hal dia saja.

rospinki replied at 24-7-2019 11:05 AM
itulah..kejadian benda mengikut2 ni dh pernah alami umah lama dulu terus berkenan..smpi lah pindah ...

Kat mana2 ada gangguan.. Sini pun.. Tapi redha ja.. Dah mmg rumah ni manusia yg buat utk tinggal.

sarah82 replied at 24-7-2019 12:13 PM
Kat mana2 ada gangguan.. Sini pun.. Tapi redha ja.. Dah mmg rumah ni manusia yg buat utk tinggal.

betul...benda tu pon mcm kita jga..ada yg hyper suka kacau atau saja2 lepak.
Sarah duk umah atok ke..baca kt atas tu mcm byk gangguan..moga Sarah dijauhi dari gangguan jin dan syaitan..(doa ni sellu sy doa utk anak2 juga)

rospinki replied at 24-7-2019 05:18 PM
betul...benda tu pon mcm kita jga..ada yg hyper suka kacau atau saja2 lepak.
Sarah duk umah atok  ...

Sy dok rumah tok yg sy mengasuh ni.. Biasa la.. Rumah kalau byk bilik kosong x guna..tambah pulak laluan angin.. Redha saja la.. Rumah arwah tok sy kat alor setar pun kosong.. Sy minta makcik jiran tlg jaga kan.

eh best pulak baca2 experience korang. experience aku plak lama dah tahun 2005/2006. x ingt exactly tpnya roomate aku yg terbawa balik something. ms tu duduk rumah sewa kat keramat.ada satu hari tu roomate aku balik rumah mak dia kat batang kali lps tu blk la keramat malam2 midnight. time tu x tahu lg benda tu ikut balik. nak dijadikan cerita anak tuan rumah ada masalah kehilangan duit kat opis. so dia pegi jumpa org tua pompuan yg boleh menilikla sapa yg mencurik tu. dh settle part tu, tiba2 je org tua tu tanya, dlm 2-3 hari ni ada org menumpang rumah ye. anak tuan rumah pelikla kata eh mana ade. dlm rumah ada 5 org, anak tuan rumah, aku n room mate satu bilik, and lagi 2 org housemate duduk bilik depan. ms tu yg pegi rumah bomoh  tu anak tuan rumah n 2 org duduk bilik depan tu. aku n housemate tgh lepak tgk tv dlm bilik. diaorg call aku tanya ada bwk kwn ke, tanya sekali roomate. ktorg ckp xde ponn. jd makanya bomoh tu ckp, ada tu ha..pompuan mati accident. dia ikut roomate awk balik. huwaaa aku dgr dlm tepon terus gigil2 ok. nak lari keluar rumah takut sbb time tu maghrib, roomate aku plak spesis x caya..nangis2 aku suruh yg 3 org kat rumah bomoh tu blk suh amik aku.bomoh tu ckp klu x pulangkan dia kat tmpt dia nnt dia buat hal. dia ada tgh duduk kat bilik depan.  sorryla time tu aku x tahu punla yg 3 org tu pegi jumpa bomoh. sbb apa aku kata bomoh, sbb ms aku pegi rumah bomoh tu, flat k,dia mcm ada satu bilik khas aku rasa mcm dia ltk something situ..mcm berhala ke gmbr ke tp dia tutup dgn kain..dia cerita2 la apa yg jadi mcm mana hantu bdk tu ikut. rupanya ms roomate aku blk mlm2 tu dia bukak lagu, hantu tu dgr so dia ikut la menumpang dgr lagu tu lps tu x reti nk blk tmpt dia blk. aku dgr nak gelak tp x gelak sbb takut bomoh tu kang buat aku.. nk kena pulangkan dia. tp the only person yg bole buat org yg bwk tu.. mlm tu kami semua x blk rumah, menumpang tdo rumah kakak housemate bilik depan. makanya esok roomate aku kenala buat semua tabur lada hitam dr blkg ke depan rumah smpi keluar rumah etc la.lps tu drive blk jln yg sama dia lalu mlm tu. last2 kena mandi air limau  ms on the way htr blk benda tu..ini apa yg aku ingtlah.. ada lg cite psl rumah tu.. nnt smbg k.

sarah82 replied at 24-7-2019 05:56 PM
Sy dok rumah tok yg sy mengasuh ni.. Biasa la.. Rumah kalau byk bilik kosong x guna..tambah pulak  ...

Sarah mengasuk tok ke..rumah lama mmng mistik..bilk2 kosong dipinggiran kampung. laluan angin tu mcm higway diorg lalulang tu yg rnr kt umah lama..sabo je la

trgt umah atok dulu..dh roboh tapi klu pi tidu umah dia bunyik mcm2..lagi2 tgh malma jam lama dia berbunyi ting..ting..eeee skeri.

rospinki replied at 25-7-2019 10:30 AM
Sarah mengasuk tok ke..rumah lama mmng mistik..bilk2 kosong dipinggiran kampung. laluan angin tu m ...

Ya.. Sy kerja sebagai pengasuh org tua.. Tapi masa 1st org tua sy jaga tu.. Sy dpt bertahan sebulan saja.. Huhuhu.. Dia punya benda lagi kuat dari tahap hati kering sy... Hahah

Lemonadelover replied at 24-7-2019 07:52 PM
eh best pulak baca2 experience korang. experience aku plak lama dah tahun 2005/2006. x ingt exactly  ...

Air limau nak bg segarkan balik badan dan hilang bau badan.. Jadi jin x boleh mencari.

sarah82 replied at 25-7-2019 10:48 AM
Air limau nak bg segarkan balik badan dan hilang bau badan.. Jadi jin x boleh mencari.

oh kira buang aura negative la ye.logik jugakkan. eh anybody pernah dgr tak, klu kt mandi bunga jgn pakai bunga orkid? katanya atrract bunian?

Lemonadelover replied at 25-7-2019 10:54 AM
oh kira buang aura negative la ye.logik jugakkan. eh anybody pernah dgr tak, klu kt mandi bunga jg ...

Tak pernah.. Tp biasanya mandi bunga, bunga yg digunakan warna terang dan wangi.

sarah82 replied at 24-7-2019 05:56 PM
Sy dok rumah tok yg sy mengasuh ni.. Biasa la.. Rumah kalau byk bilik kosong x guna..tambah pulak  ...

Nak tanya mcm mana rumah/bilik yg dikatakan laluan angin?
Rumah pusaka aku kat kg tu kosong jugak...few months once blk kg kemas & bersihkan rumah.
Takut jugak jd homestay @ rnr diorang

hatikudus replied at 25-7-2019 12:16 PM
Nak tanya mcm mana rumah/bilik yg dikatakan laluan angin?
Rumah pusaka aku kat kg tu kosong jugak ...

Ok.. Mcm ni.. Tutup semua pintu/tingkap.. Then tgk.. Dengar x angin berlanggar mcm pintu nak dibuka/tingkap nak buka?  Atau yg paling senang..burung silap masuk rumah atau langgar tingkap?

letm3 replied at 28-6-2019 04:09 PM
Ini ialah cerita saya.
Sedang lalu saya membaca di sekitar pos rawak di Techgara, Reddit, ... dan m ...

Cerita ape ni
Xfhm langsung