CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Remyda

Mimpi berulang

biasa nya la kalau acik D mimpi n bila dah sedar tu masih leh ingat details dlm mimpi. I take it as ada alamat atau petanda .

kalau mimpi tu rasa macam real sgt.. its actually real.tapi  terjadi tapi di alam yg lagi satu yg tak ternampak di mata kita org biasa.

tapi kalau lepas dah sedar tu tak ingat dah itu mainan tido je

BungaCitra replied at 26-11-2018 11:47 AM
Oh,memang ada peristiwa la masa kt kuarters tu dulu,ptutla
ntah ntahkan dia menumpang sekarang,mu ...

Xtaw laa tu..sbb sblm ni pn penah separa mimpi (rasanya)..sy mmpi tingkap bilik tbe2 terbukak,and ada angin kencang kt luar rumah,kt tgkap tu ada satu makhluk tgh senyum smbil tgk sy..terkejut n tersedar..mmg betul,tingkap terbukak,bila sy nak tutup tingkap tu,sy tgk di luar mmg angin tgh bertiup kuat..

Time tu terfikir gk kang tbe2 ada entiti mcm dlm mmpi muncul,cpt2 ttup tingkap tu..pstu smbung tdo..time tu darjah berapa sy xsure..hahaha

eyansss replied at 26-11-2018 12:01 PM
aah... aku  kena dari last year lagi... tapi tahun ni makin menjadi2 pulak... stress aku...

Sy sekarang amalkan  wirid2 tertentu rasa tenang cket,tpi rasa mcm ada lgi je...Tk pnh gi tnya kt sapa2 yg pndai tfsir mimpi ke?

beautifulliar replied at 26-11-2018 12:28 PM
Pegi la brubat chuols.Tp cr perawat yg bebetol la

Meols xpcaye bnda2 gini tp bila tgok depan ma ...

nak cari perawat yang boleh dipercayai tu yang susah... dulu aku oenah kena sebenarnya... banyak kali kena dengan orang yang tak betul... sampai la aku gi kb n kawan aku tolong bawak jumpa ustaz ni... baru ok... tapi aku taktau la ustaz tu ada lagi ke tak n aku pulak dah lost contact ngan kawan aku tu...

CiliPadiSedap replied at 26-11-2018 12:25 PM
saka keturunan sihir orang hantar

aku kena pegi berubat cepat la... takut aku...

WiRa_MiSTiK replied at 26-11-2018 11:34 AM
Mungkin ade mesej yang nak disampaikan. Cadangan aku, setiap kali sebelum tidur, cuba berdoa dan m ...

Bnde paling obvious tu kuarters tu jelaa..hehe..y lain2 dia berubah2..
Penah tgk kan cite the ring,video the ring tu?haaa,story line mmpi sy lebih kurg cmtu,kejap psl event A,pstu event B,pstu dia kembali event A balik..tp berlaku kt kuarters tu je..

Walhal sy dah lama pindah dr kuarters tu..16thn daa..skrg dah ada org lain y duk sana..

Follow Us
eyansss replied at 26-11-2018 12:48 PM
nak cari perawat yang boleh dipercayai tu yang susah... dulu aku oenah kena sebenarnya... banyak k ...

Klo perawat yg suka pndg atas bawah xusahlah sbb sejenis suka judge org gk.Kene cari yg btol2.Skrg ni byk pnunggang agama

eyansss replied at 26-11-2018 12:01 PM
aah... aku  kena dari last year lagi... tapi tahun ni makin menjadi2 pulak... stress aku...

adakalanya stress jugak,adakalanya sy rasa down sgt mcm nk terjun bngunan,cepat2 istighfar
sebab fikir apa yg tk kena dgn diri aku,knpa jdi mcm ni,apa sebenarnya ada kt tubuh bdn aku...

memandangkan ini thread mimpi..mek ada soalan la nak tanya..adik perempuan mek ada whatsapp mek dalam 2 minggu lepas..dia cakap dia mimpi menyusukan baby direct..

mek nak tanyalah betul ke orang cakap bila mimpi menyusukan baby ni tanda terima saka??? ada sesiapa yang boleh jelaskan dengan jelas tak..

dulu sebelum arwah atok meninggal, dah lama..masa tu mek form 3..memang ada ayah bawak atok pergi buang segala mak nenek dalam badan atok..biasalah orang dulu dulu kan pakai macam macam sebagai pelindung..ada kaitan ke dengan mimpi adik tu?

eyansss replied at 26-11-2018 12:48 PM
aku kena pegi berubat cepat la... takut aku...

Kalau berubat pun memang ko kena tengok ustaz yg betul2 mahir n arif. Dan dari segi kekuatan ' ilmu agama' tu pun kena kira jugak.

Aku pernah tengok video 1 pesakit ni kena rasuk. Tapi memang ada orang hantar. At first, dy bawak sorang ustaz ni.  Ustaz ni mulakan rawatan, tak jalan. Benda tu elok lagi meracau dlm badan pesakit. Then tak lama lepas tu, benda ni tiba2 menjerit takut. Menggelupur pun sakit pun ada. Tak lama lepas tu, baru sampai perawat ke 2. Almarhum Ustaz Harun Din. Terus takut benda tu. Siap masuk Islam dan dihantar oleh Ustaz Harun DIn terus ke Makkah ( betulkan aku Kalau aku silap ). Yang ni aku kagum kejap tengok Sbb benda tu boleh takut dengan Ustaz Harun Din.

So kat sini aku nak cakap, bukan kita nak pertikai level setiap ustaz tu. Masing masing ada kelebihan dan kekuatan. Cumanya, kita kena rajin la kot jumpa banyak ustaz. Mcm aku pun nanti nak jumpa ustaz lain plak.

salmon-suki replied at 26-11-2018 12:46 PM
Xtaw laa tu..sbb sblm ni pn penah separa mimpi (rasanya)..sy mmpi tingkap bilik tbe2 terbukak,and  ...

Dia nk berkenalan lah tu,kot..hehe
benda tu mmg suka time kita tido ngn separuh sedar,cam mamai tu,sebab msa tu bdn kita lemah,dia akn usik atau munculkn diri masa tu,

beautifulliar replied at 26-11-2018 12:50 PM
Klo perawat yg suka pndg atas bawah xusahlah sbb sejenis suka judge org gk.Kene cari yg btol2.Skrg ...

masalah penunggang agama la yang buat aku takut nak cari perawat... sebab banyak dari puak tu berbanding yang memang betul2 perawat dan ikhlas menolong...

BungaCitra replied at 26-11-2018 12:51 PM
adakalanya stress jugak,adakalanya sy rasa down sgt mcm nk terjun bngunan,cepat2 istighfar
sebab  ...

bila dah ada pengalaman, buat aku selalu cepat ubah fikiran kalo rasa pelik2... tapi kadang2 tu gagal jugak mostly part nak marah... suami pun risau... dia takut gangguan masa awal2 kawen datang balik... nanti ingat nak bincang balik ngan suami... nak tengok balik... sebab mimpi2 berulang ni buat badan jadi letih sangat2...

Remyda replied at 26-11-2018 12:59 PM
Kalau berubat pun memang ko kena tengok ustaz yg betul2 mahir n arif. Dan dari segi kekuatan ' ilm ...

ko pun tengah berubat ye... aku ni semenjak arwah takde, aku dah tak ke darussyifa bangi tu sebab anak2 murid dia tak macam dia... entah la, nak cite kang orang kata aku nak buruk2 kan pulak... maybe pengalaman aku ngan kawan aku je kot...

beautifulliar replied at 26-11-2018 12:50 PM
Klo perawat yg suka pndg atas bawah xusahlah sbb sejenis suka judge org gk.Kene cari yg btol2.Skrg ...

betul tu ..

hati2 je la .. tapi kalau perawat yg jenis nak pegeras ke hapa ni elok elak kan

eyansss replied at 26-11-2018 01:10 PM
bila dah ada pengalaman, buat aku selalu cepat ubah fikiran kalo rasa pelik2... tapi kadang2 tu ga ...

Aah,bila nk marah rasa mcm takleh nk kawal diri,rasa lain mcm je,
Tu kdg ter pk ,yg org dok bunuh org kerana amarah tu mcm ni lakot rasanya,tpi tu peringkat lgi terok.

eyansss replied at 26-11-2018 01:12 PM
ko pun tengah berubat ye... aku ni semenjak arwah takde, aku dah tak ke darussyifa bangi tu sebab  ...

perawat ni basic nya kena ada kekuatan dalaman . sebab nak lawan benda2 ghaib ni perlu tenaga yg byk

bila dia ubatkan org dia nya tenaga dalaman mmg drain la org cakap. jadi bukan semua org boleh tahan nak ubatkan org.
lagi2 kalau jenis yg degil asik serang and hantar.
tapi jenis yg ikhlas nak ubat org , dia tak letak sekian2 payment untuk dia tolong.
sebab tu perawat macam ni jarang nak advertise . sbb dia rely on other source of income nak sara hidup keluarga n diri.

kalau dia letih tak sihat ( lepas tolong org) nak kerja macam ne kan .  

yg anak2 murid take over kerja tok guru ni ,will take time nak dpt kan skill tok gurunya tu

eyansss replied at 26-11-2018 01:10 PM
bila dah ada pengalaman, buat aku selalu cepat ubah fikiran kalo rasa pelik2... tapi kadang2 tu ga ...

Aah kn,bdn letih,otak pun letih.

meklalala replied at 26-11-2018 12:57 PM
memandangkan ini thread mimpi..mek ada soalan la nak tanya..adik perempuan mek ada whatsapp mek dala ...

Ada jugak dengar itu tanda tandanya,tapi kalu mimpi sekali je,mgkin perkara tu sekadar lintasan kita yg masuk dlm mimpi..
Yg org cakap ni mimpi berulang ulang,,salah satu lgi mimpi ular,sy selami alami ni

meklalala replied at 26-11-2018 12:57 PM
memandangkan ini thread mimpi..mek ada soalan la nak tanya..adik perempuan mek ada whatsapp mek dala ...

Sori typo..yg saya selalu alami