CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: libragirlzod

Suami tidak memahami

Sabar ya tt...saya ada bbrapa kwn yg susah nak blend in dgn famili dia.
Tiap kali raya, klau kwn nak balik kg..mmg dia akn balik dgn ank. Suami tkmau balik...bertahun mcmni..klau balik pun..paling lama sehari dua. Tu pun monyok ja. Jd klau raya, mmg byk raya dgn mrtua ja

Tp bab lain suami dia penyayang, rajin tolong kwn kat rmh, uruskan anak2.
Mujur famili kwn jenih faham, hormat dan brsabar..

Skrg nmpak tu mcm dah ok skit

Tak payah la paksa2 lelaki.. Pepandai la diorg.. Aku 10 thn dah kawin rasanya pernah 1 mlm je husband aku tido umah family aku.. Masa mlm kenduri kami kawin haha dan rumah family aku bkn rumah kampung pun. Rumah banglo sebijik.. Kalau blk kg aku tido umah aku.. Dia tido umah family dia.. Dia kata dia tak mau adik2 aku tak selesa kt umah sdiri kalau dia ada.. Adik2 aku ramai pempuan plak.. Memula mak aku dok tanya banyak.. Tapi pepandai la kita sbg isteri.. Aku peduli apa org2 luar nk kata apa.. Awak ni husband baru kwin ngn awak 3 bln awak nak dia terus blend..cara kehidupan dia selama ni awak nak suruh tukar..perempuan lain.. Perempuan/isteri mmg kena blajar blend dgn keluarga mertua.. Kalau lelaki.. Ada yg suka blend.. Ada yg tak suka.. Ikut suka depa la.. Kalau tk blend pun tk jadi hal la.. Yg awak sibuk2 nk jaga hati ramai2 tu buatpa.. Jaga hati suami awak dah la.. Kalau awak berkeras.. Rasa mcm tk lama je.. Hiks

Fimie replied at 20-6-2018 11:10 PM
Tak payah la paksa2 lelaki.. Pepandai la diorg.. Aku 10 thn dah kawin rasanya pernah 1 mlm je husban ...

rasa mcm setuju ayat terakhir tu

putehh replied at 20-6-2018 06:36 PM
Sy org kelantan..suami n9...masa mula2 kawen..rasa camtu gak..xnk blk atau duk lama umh mertua...sy  ...

saya rasa suggest utk ada anak bukan solusi yg baik
hal mereka berdua pun belum setel nak tambah masalah lain pulak
ramai perempuan beriya nak beranak kononnya suami berubah lepas ada anok hujung2 kecewa sendiri je

TT, tu br suami sorang punya karenah..
Esok dah ada anak pandai bercakap 3-4 org, lagi macam2 karenah bila balik kampung...
Rumah ni panas la, takde aircond la, mandi sejuk sbb takde water heater, lantai berabuk, lantai kasar, bau kucing dan segala komplen nak kena dengar...

TT, cuba tengok bilik kt rumah tu... serupa tak kemas bilik kat rumah mertua?
Dan toulet cangkung mmg sesuatu yang tak menarik...

Dalam perkahwinan ni, tak semua kita boleh kawal. Akan ada perangai pasangan yg kita kene hadap dgn hati yg terbuka walaupon hazab

Dalam case u, cuba usahakan duduk jauh dari parents supaya u & husband dpt luagkan lebih masa bersama & inshaAllah akan lebih memahami satu sama lain

Follow Us
Haha bil iols dh kawen dgn kakak iols dah berbelas thn seingat iols br brp kali jah dia tido kat umah mak iols...kalo kakak iols balik umh mak pon dia akan balik dgn anak2 jah laki dia mmg x ikut laa...mak & kami2 okey jah...xpayah la nk paksa2 kalo org x suka kann layan jer mcm biasa..cill sudahh!!

Fimie replied at 20-6-2018 11:10 PM
Tak payah la paksa2 lelaki.. Pepandai la diorg.. Aku 10 thn dah kawin rasanya pernah 1 mlm je husban ...

yup , setuju. mcm ai dah 16thun kawin. raya pertama kat rumah ai sekali jer. Tak tahan tengok muka monyok sebab family ai ramai pompuan . so kami compromise puasa terakhir tiap2 tahun kat umah ai dan raya pertama kat umah mertua. bila balik rumah ai dia just hantar kami anak beranak je and dia balik semula umah mak dia. tapi ini apply untk yang tak jauh sangat la kut. umah my family dgn umah mertua dalam 45mins perjalanan. kami rasa ini yang terbaik utk semua buat masa sekarang...

Dlu masa tgh bercinta dh dekat nak kawin, i cukup risau pikir pasal toilet umh mil. Sbelum kawin i x penah pegi umh in law. Nasib baik la toilet nye ok. I geli skit kalo toilet kotor.

yokoono replied at 20-6-2018 01:52 PM
TT kna byk2 bersabar la.. I pun ade bnda nk share dgn TT psl adik I. Hope dpt bantu TT lbh terbuka ...

so adik u pon tak makan makan kat luar yg orang lain masak ke?

ok tuk tak out of thread, TT kene la byk bersabar dgn suami, klu perihal ni je yg die tak ok tapi yg lain sume ok.. berdoa jela supaya suami TT blh berubah.. TT pon jgn keras hati sgt, dah la baru kawen..

lucky_peace replied at 22-6-2018 08:54 AM

ok tuk tak out of thread, TT ken ...

yup...kedai luar pn xmkn... i pn x fhm knp.

My mom pnah marah dia sbb cara dia xnk mkn kt rmh mil tu akan memalukan my mom. Tp dia ckp tekak sndiri xblh telan.. nk mkn masakan isteri dia dulu pn take time jugak sil i ckp. Tabah btul sil i... kalau i, kosser nk layan.

Dia rajin blk rmh mil dia...tp tu lah, kna sil i yg masak utk dia. Jgn ade tgn2 lain yg masuk dapur

yokoono replied at 20-6-2018 01:52 PM
TT kna byk2 bersabar la.. I pun ade bnda nk share dgn TT psl adik I. Hope dpt bantu TT lbh terbuka ...

kalau beli (org lain yg tak dikenali masak) boleh pulak dia makan ye...pelik...

beli rumah sendiri lo

mejaputih replied at 22-6-2018 10:10 AM
kalau beli (org lain yg tak dikenali masak) boleh pulak dia makan ye...pelik...

tgk jugak..kdg2 beli pn xnk . I mmg x koser nk layan. Kesian sil i je la dpt suami perangai cmtu..

lucky_peace replied at 22-6-2018 08:54 AM

ok tuk tak out of thread, TT ken ...

Saya cuba bersabar dan memahami suami. Alhamdulillah semalam dia call dan kami dh berbaik2. Sejak kahwin, ni la perang paling besar trjadi antara kami smpai tak contact berhari2. Semalam dia call tanya khabar. Saya ada la minta maaf pasal kejadian tu dan dia pn akui kesilapan dia. Tapi heran dia tak sentuh byk psl kejadian tu. Seolah2 macam tak de apa2 berlaku

ninja boy replied at 22-6-2018 10:33 AM
beli rumah sendiri lo

Memang kami plan nk ada rumah sendiri. Sekarang tengah stabilkan dulu kewangan sebab dah banyak duit habis utk kenduri. Ni pun tgh berkira2 nak beli rumah kawasan sekitar

Sy pulak dapat suami yang sangat memahami. Kami dh berkahwin 3 tahun dan rasanya 3kali je kot sy tdo rumah mertua.

Mertua sy ni sangatlah baik, jenis tak cerewet langsung. Sampaikan sy yg lagi cerewet dr mereka. Cuma satu je mereka ni perangai agak selekeh dan pengotor . Sampaikan mesin basuh pun takde kat rumah. Baju cuci kat dobi kot tp bayangkanlah adik beradik suami dh la ramai. Rasanya g dobi bila hujung2 cuti. Kita sehari tak basuh baju pun tak sedap ni sampai berminggu2.

Pastu pulak family mertua jenis suka tggl baju dalam toilet. Toilet bowl satu hal dah kotor dengan bau baju lembap masam semua cukup rasa . Saya ni mmg agak pembersih dan tak boleh semak2 tp tidaklah keterlaluan pun. Cuma ikut lojiklah.

Yg part dapur tak usah ceritalah.

Family mertua pulak jenis hidup berpindah randah sbb FIL pegawai jadi slalu naik pangkat. Ada skali sy pergi rumah sewa mereka Ya Allah sy takleh nk masuk lagi2 part dapur. Macam sarang tikus . Pernah mak mertua masak gulai dia tggl tak bertutup, apo tikus dtg jilat2. Nasib baik adik ipar nampak kalau tak ngan sy2 makan bekas tikus .

Time raya mmg tak pernah sy tdo rumah mertua n suami pun paham. Dengan takde blk kosong. Kalau ada pn bersepah2. Ekon plk diletak dlm bilik mertua je. Takde insiatif nk letak ekon dlm blk lain. Raya baru ni pun cucu depa balik nangis2 panas tido. Mertua seronok dalam ekon.

Mereka cuma takde kesedaran pasal kesempurnaan rumah. Duit ada belambak cuma jenis terlalu inesen. Peti ais pun beli yg satu pintu je katanya sbb duduk dua org je. Tak beli mesin basuh pun alasan sbb jarang ada rumah padahal tiap2 mggu blk. Padahal peel mereka ni suka buat makan2 jemput adk beradik berbelas2 orang. Kalau bukak peti tu sy boleh pengsan.

Sy tak kesah org nak kata sy xtdo rumah mertua sbb bukan mereka yg di tempat kita.  Dan sy perasan SIL keluar bergaya tp kat rumah xtau bila dia mandi . Mertua pun macam tak mandi je. Arghhh tensen plk pikir pasal hal orang.

libragirlzod replied at 20-6-2018 11:47 AM
Takde masalah pun suami ke toilet awam. Sebab tu saya hanya blh katakan alasan dia pasal toilet di ...

Tandas dijadikan alasan je tu.. Libra kena duduk dgn suami dan berbincang. Kalau balik kpg pun 2,3 hari je. Akak rasa kalau suami tu rendahkan sikit bordernya, mesti boleh duduk kpg seminggu!

LostStar replied at 20-6-2018 11:50 AM
dia banyak sangat kritik.. apa kata suh dia labur duit renovate jek.. buat la toilet ikot kehendak h ...

Silalah oertahankan kolah tu! Akak punyalah suka kolah kat rumah mertua sampaikan akak buat kolah kat rumah sendiri! Nikmat oo mandi kolah..

libragirlzod replied at 20-6-2018 11:50 AM
Suami stay kt hotel bila balik rmh mertua...byk hati nk kena jaga. Mak saya mgkin akan berkecil ha ...

Rumah mak tt berapa bilik dan berapa org adik-beradik?