CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: CARI-MAMS

Taknak Susahkan Ibu Ayah Masa Raya, Ini Yang Dilakukan Oleh Lelaki Dan Adik Bera

xsemua adk bradik boleh buat mcm tu, dpt yg dok nk berkira je... mmg xdpt la jackkk

susah2 sgt , tak payah la balik kg, semua raya kat rumah masing2

Benda camni common sense la. Family kami xle la fix berapa duit kutipan tapi masing2 sedar kemampuan diri. Tahun ni aku laki bini beli kongsi beli barang kat pasar, akak ipar aku bayar barang2 yang beli kat supermarket, abang pulak bayar homestay & makan luar, adik yang kecik buat kuih raya.

chinta89 replied at 5-7-2017 10:05 AM
ak pun herna jenis mak pak biar je anak berpampers hingga ke besar gedabak? xleh ajar anak pegi ta ...

kalau di rumah orang, pampers anak sepatutnya buang macam mana?
aku tanya serius ni kerana aku tak punya anak...

sekarang ni pad pun aku tak sanggup nak buang kat rumah orang...
kalau terdesak sangat, aku cuci bersih2..simpan dalam plastik, letak dalam beg/kereta ...baru buang di rumah sendiri
tak tergamak rasanya nak buang pad di rumah orang

aku terbayang kalau lah aku jadi mak nanti, macam mana lah aku nak buang taik anak kat rumah orang...

Edited by chinta89 at 9-7-2017 11:13 AM
~boolean replied at 6-7-2017 07:40 PM
kalau di rumah orang, pampers anak sepatutnya buang macam mana?
aku tanya serius ni kerana aku  ...

bagusnya soalan uols.sb iols rse ramai yg jenis suke balut2 pampers anak yg de najis tu then letak je tepi2 luar pintu, atau letak je sipi2 dalam tandas. bau busuk x pyh cter la, eh tlg la reti bahasa kalau g rmh org, jgn buat mcm rmh sendiri sana sini bau najis.

ade sesetengah tu sopan sikit, akan mtk plastik dari tuan rmh dan letak pampers anak dlm tu, ikat kemas2 dan buang dlm tong sampah. kebiasaan tong sampah ni dekat ngn dapur kan? so, sgt2 lah x wajar jgk buat mcm ni. masuk dlm plastik tu dh ok dh tp kte x tau tuan rmh jenis buang sampah hari2 atau 2-3 hari sekali kan?

dah tu ape cara yg plg baik? leceh yes mmg leceh tapi jgn sampai kerana bab leceh ni, tuan rmh 'mengata' di blkg2 kita.. depan2 mmg deols x cakap ye uols!

ikat dlm plastik. terus buang ke tong besar di LUAR RUMAH. bygkan kalau duk rumah flat, mcmne nak buang? ade yg tnya mcm ni. dah tu uols je la pilih nk buang pampers anak dlm rumah atau luar rmh. yg ptg, cuba usahakan jgn bg tuan rmh terpaksa hadap pampers anak kita dlm rmh dia. x selesa tn rmh nt.

iols x tau la kalau ade yg jenis x kisah pampers anak2 tetamu bselerak dlm toilet, kat tong sampah dapur..

ade yg jenis bgtau tuan rmh siap2 (maybe paham tuan rmh x selesa kalau pampers anak2 selonggok kat dapur rmh) deols akan jawab "ala x pe la plastik pampers tu x penuh lagi.. nt dh penuh baru g buang pampers anak tu"

kpd forumers yg x setuju, xpe. iols bakalan akan dikata "pasal pampers pun nk bkira, bukannya susah sgt kalau tuan rmh tlg buang.. kite  dtg beraya setahun sekali je" iols nk jawab "uols dtg rumah iols beraya setahun sekali je; dtg sekali pun dah berbakul-bakul susahkan iols hadap tahi anak korang, eh mcmne ek kalau setiapkali perayaan uols dtg jamu pampers anak mcm ni?? eh kata setahun sekali je dtg. dh dtg setahun sekali je jgn la susahkan org ye. sb kalau dtg banyak2 kali for sure sgt uols menyusahkan"

tahun ni me bagitau my sis yang sulung jangan balik daa..
dia jenis kedekut nak mampus dengan mak ayah, dah balik berlenggang,
boleh pula kebas apa ada kat kampung, bawa balik rumah dia..
so kerana me cam chef wan, me bagitau direct ..
kat instagram dia, siap umpat kata takda kampung..
ada ku kisah...

ialah tahun lepas kami ada beradik hantar parents pergi umrah.
dia mula kata ok nak join, lepas tu buat bodo..
lucky me ada duit boleh cover part dia tu..
kalau tak da duit, putih mata my parents tak dapat pergi umrah..

Follow Us
chinta89 replied at 9-7-2017 11:11 AM
bagusnya soalan uols.sb iols rse ramai yg jenis suke balut2 pampers anak yg de najis tu then letak ...

terima kasih chinta...panjang lebar penjelasannya
benda2 macam etiquttte atau adab memang banyak aku belajar dari porem berbanding di real life...
ummah porem kalau sound orang tak beradab memang setepek kena kaw-kaw... tapi aku suka kejujuran ummah porem ni..

~boolean replied at 10-7-2017 04:17 PM
terima kasih chinta...panjang lebar penjelasannya
benda2 macam etiquttte atau adab memang banya ...

jgn ckp bab pampers; tgk bab sampah dh la.

kalau rumah terbuka, tgk mknan x hbis berlonggok2. ambik byk tp mkn x habis. dah tu buang la elok2 tapi takkk jgk. letak je merata sana sni. ape yg susah buang sisa mknan dalam tong sampah, iols pun x pasti.

pegi bkelah bsama keluarga, sampah tgal tepi tikar then balik. mcmne anak2 x ikut perangai buruk mcm ni kalau dh dari kecik mak pak sendiri buat pkra sama?