CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: katman

Anak Tunggal..hmmm...ada life problem sikit ni.

First aku rasa better tt msk kolej utk blaja...

katman replied at 25-7-2016 12:17 PM
Sapa ada member2 yang anak tunggal jugak... kalo bole nak contact dia.. nk tanya2 sikit hmm

Tak payah la dik nak tanya anak tunggal yg lain.... sbbnya spesies malas macam ko ni tak kira la dia anak tunggal ke tak... kalau siang malam boleh terperap kat rumah tidur je, fikir masa depan pun malas, sambung belajar pun tak nak, pemalas ya amat sungguh ko....dah sebab kau kata orang lain segan nak berkawan dgn kawan... sbb kau ni berlagak kaya agaknya aku speku... ko pergilah rajin2 buat aktiviti amal yang bermanfaat... dah mak bapak ko kaya berharta kan, sedekah la duit untuk mereka yang perlu. Duduk KL ke? Kalau kau google website/FB/Tweeter, banyak sungguh group yg buat aktviti mendekati gelandangan, anak2 yatim, budak2 miskin, anak2 warga chow kit etc.... pergi join depa. Hidup ni kalau rasa tak berguna utk diri sendiri pun, biarlah berguna kepada org lain...

Rate

1

ruginya masa muda ko tak belajar..
zaman ni education sangat penting..
dah alang-alang mak bapak ko kaya, apa kata ko gi study oversea..
ostolia ke.. states ke.. uk ke..
bila duduk dengan ramai anak-anak yang berjauhan dengan mak bapak, maybe ko akan dapat ramai kawan..

rugi kalau ko tak pegi blaja. Dari tempat blaja laa masalah2 yg ko alami mungkin bole resolve 80%. Ada kawan, hidup pun tak sunyi. byk aktiviti yg ko boleh buat.

pegi sambung blaja dik.. kalau duit tak menjadi masalah utk famili ko. ko spatutnya bersyukur semua bnda ko nak ko dpt cuma ko yang tak reti nak guna peluang yang ada dan atur hidup ko sndri.  jgn merungut itu ini slhkan mak pak. takkan nak suh mak ko beranak sorang lagi pulak baru problem bole settle.

Rate

1

Edited by munchkin at 25-7-2016 02:29 PM

dik cuba amik shortcourse ke hapa. kot boleh jumpa kekawan kat sana. or boleh je pi lepak coffee house or buat part time kat mana mana. kalau rasa tak sesuai boleh berhenti. eloklah ada sikit kawan tapi tak memening kepala. try to go hypnotherapy or yoga pilates ke hapa. you penah tak sihat so i understand you feel down gitu dek. some more you are privileged sampai tak perlu risau nak cari kerja etc. bila kita ada masa banyak terluang, kita akan focus pada diri kita yg down tu. spt org lain yg takde privilege spt adik, depa perlu cari kerja cari duit nak support diri and keluarga, so depa tak fikir pasal masalah tu sangat. try to cari hobi or shortcourse kot kotlah terjumpa kekawan so that your mind is occupied dengan fikir bukan bukan

Rate

1

Join NGO dik..  o lawat rumah anak yatim ,,.. ambik adik angkat ..  

Rate

1

Follow Us
Silap besar la kau mintak pendapat kat forum ni dekk.. memang jadi lauk kau kena bedal dengan poremer..

Tapi memang ada betulnya cakap deyoll, kau tu yang tak nak berusaha.. Belajar pun tak nak, kerja pun tak nak.. Kerja sebenarnya bukan nak duit pun, tapi untuk penuhkan masa lapang, bergaul dengan orang yang baik-baik, supaya kau dapat lupakan depression kau sebagai anak tunggal tu..

bestnya jadi anak tunggal kaya.kalau aku jadi ko,aku mintak nak sambung belajar. dah sambung belajar nanti mesti ada ramai kawan satu corse.

ko tu yang masalah.dah porumers bagi idea ada je alasan ko. kurusla,xde motivasi la, parents ko yg problem la.

Themilo replied at 25-7-2016 03:16 PM
Silap besar la kau mintak pendapat kat forum ni dekk.. memang jadi lauk kau kena bedal dengan poreme ...

Xpe best jugak kena ceramah mcm ni

Ok kalau nak sambung belaja... nak g mana hmm

katman replied at 25-7-2016 07:35 PM
Ok kalau nak sambung belaja... nak g mana hmm

Instead of kat mana, pokus pd bidang apa aku nk bljr, baru cari tempat yg mane ada offer..klau continue bidang keje part time ko pn lg bgus klau tu mmg minat ko..utk ko, aku rasa better ko bljar apa yg ko nak, sbb ko tak termotivasi dgn bljr utk keje, so takde la halfway nnt klau course susah, rungut2. Amik contoh vivy yusof, ank org kaya tapi set up bisnes sndr..kaya sbb usaha sendiri wpn dah sedia kaya..org respek dia sbb usaha sndr

Rate

1

Edited by Naatasha at 25-7-2016 09:07 PM

Masalah yg x brp besar.. utk pngetahuan TT aku ni dua beradik.. tp seolah2 aku sorg je sbb dr kecik duk ngn nenek..masa baby ayah hantar duk kat kampung..ayah sdara duduk skali ngn nenek, ada sorg anak tunggal lelaki yg manja sgt.. nenek (arwah) kdg terlalu ikut kata bini pada ayah sdara aku tu... so kiranya aku ni bawak diri je la tambahan lagi mak ayah pun x nak kat aku..

smpai bila arwah nenek meninggal aku raya sorg2 kat perantauan.. dua tahun raya sorg... amek cuti seminggu tp xde tempat nk tuju... sedih sungguh dgr takbir raya dr masjid berhampiran rumah sewa..ade skali tu mlm raya xde letrik dr kul 12am smpai 4am.. rs takut sgt sbb sunyi, kwsn tmpat tgal aku org dah balik beraya ke kampung..malang betul rasa waktu tu.. so waktu raya x merasa la ketupat rendang sume... nak mask sndiri x reti so gmbr raya pun xde la.. sedih je bila scroll fb nmpk org post g beraya, kumpul dgn family, mkn lauk2 raya.. haih x tau nk ckp apa prasaan aku.. nak wat cmana.. ikut hati mati, ikut rasa binasa.. aku kena kuat lah..

Tp itu dulu lah.. Alhamdulillah skrg dah kawin

Edited by Naatasha at 25-7-2016 09:33 PM

Yg sakit usus tu dah baik dah? Ko kna smbung  blaja dulu.. x kisah la ko kurus smpai tingal tulang ke sbb ko bkn nya nak jadi ahli bina badan..

Mula2 ko cari kolej.. cari la kolej yg elit.. lgpun parents ko  mampu kan.. Contoh ko apply Taylor Univeristy Lakeside Campus.. pilih la course yg ko minat mcm Programming ke or ape2 yg ko suke.. pastu berkawan la.. x silap baca kat page dpn2 ko kata org x nk kwn ngn ko sbb ko kaya sgt.. so ko bole cuba cari kwn kat sini.. yg penting belajar la supaya ade kelulusan

Bile ada kelulusan dpt la ko cari kerja yg lebih baik.. even mak ko kaye, ko kena usaha juga sndiri.. senangla kemudiannya kalo nak cari wife. Dgn kelulusan dan kerjaya yg baik baru la org pmpuan prcaya pada ko.. pastu nt aku doakan ko dikurniakan ramai anak.. supaya ko x la sunyi lagi.. good luck

berbeza gila dunia kau dengan aku bila umur 19 , aku dulu tergedik2 nak sambung belajar tapi DUIT TAKDE , mak abah aku dah tua duduk rumah je aku takut tinggal depa nak merantau sebab adik beradik lain tak boleh harap . kau pulak bebas , boleh je nak sambung belajar mana2 aku rasa , mintak je , tak payah kisah dengan mak ayah kau sebab depa pun bz . sampai sekarang niat aku nak belajar tu ada tapi rezeki takde lagi belum stabil . ada rezeki nak juga ada diploma , ijazah . sekarang setakat stpm je orang tak pandang pun

Naatasha replied at 25-7-2016 09:19 PM
Yg sakit usus tu dah baik dah? Ko kna smbung  blaja dulu.. x kisah la ko kurus smpai tingal tulang k ...

Dulu masa mula2 kena memang teruk jugak la.. xleh kluar g mana pun sakit duk runah je.. resukt spm pun xgi amik...tapi sekarang Yang sakit tu dah elok la sikit..walau ada jugak kadang2 .. tapi kena makan ubat lagi la. medical checkup apa semua jarang2..

Naatasha replied at 25-7-2016 09:19 PM
Yg sakit usus tu dah baik dah? Ko kna smbung  blaja dulu.. x kisah la ko kurus smpai tingal tulang k ...

Hidup ni memang kena kawin ke

Dari jln cerita ko dik macam banyak sangat masa terluang yang ko ada. Apa kata ko isi masa tu dengan pi jemaah kat masjid tiap kali waktu solat. Lepas tu lepak masjid or surau lama sikit..kot ada ceramah agama, stay dan dengar. Untungnya ko dik kalau dpt buat macam tu sebab bukan semua orang ada peluang sebegitu. Lagi pula Allah dah janji pemuda yang menjaga dirinya utk agama,orang ini adalah termasuk dalam golongan yang mendapat fastrack masa meniti siratul mustaqim nanti..

Clover1 replied at 26-7-2016 06:53 AM
Dari jln cerita ko dik macam banyak sangat masa terluang yang ko ada. Apa kata ko isi masa tu dengan ...

Laki/ suami yang menjaga dirinya utk agama, Tapi membiarkan isterinya menjalangkan, membangkaikan diri dalam forum....Dapat fast track jugak Kah cobbler? Atau Akan kena drag down dgn sikap isterinya ini?

Atau camna?

katman replied at 26-7-2016 06:03 AM
Hidup ni memang kena kawin ke

Pernikahan itu adalah sunnahku......jika kamu tidak mengikuti sunnahku...kamu bukan Dari golonganku...Sabda Nabi....bukan manak kata ok??????