CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
Rasa bersalah pula, bila smlm kita brainwash my junior. Bukan apa, sebelum management bising, baik kita cari punca. Kang tak pasal2 semua menggelupur. Lepas kena brainwash, terus demam lah pula orang tu. Sejak kebelakangan ni baru perasan keadaan dia. Kita pun beri lah nasihat. Yg best nya, selepas sesi brainwash ada orang lain juga brainwash dia lagi. Agaknya Terkejut sampai demam. Kita buat ni untuk kebaikan dia juga. Persepsi org mcm2. Sebelum jadi barah, kita kawal siap2. Sbb mmg dah boleh agak apa akan jd Kalau management tahu.

Move to next topic pula. Setiap kesusahan ada kesenangan. Bila kita fikir kesusahan tu sebagai halangan dan cabaran, mmg lah tak pernah senang. Cuba kita fikir kesusahan itu sebenarnya rahmat, kerja pun jadi mudah. Don’t always put blame on every hardship. Takde isu nak jadikan isu. Sampai bila tak selesai. Orang yg hadapi kesusahan tu tahu lah mcm mana dia nak handle. Ini orang yang tak rasa susah merungut bagi pihak orang susah.

Last bebel. Akak sentap dik, kau kata akak beri ajaran salah. Hello, kau yg tak buka minda utk faham. These people are just don’t want to listen. If you are in my shoes then you will know how it feels. Mmg tadi rasa nak pack balik.

Stop wasting time. Leave it. Just leave it.

Surviving day 10

selama 7 taun ko keje..hampir nak jadi biawak kat opis ni..baru dua hari ni je nampak ko gigih sikit..sebab apa? sebab dapat bos baru..sebab kitorang dah raise issue kat bos baru tu..dan yang penting sekali, sebab dah nak dekat year end review kan..nak tengok ko camne pasni tapi meols yakin ko ni hanya lah a 3minutes man saja

U need to wrap this la. Come on la. Enough la hoiiii!!! Omg. Apa nak jd ni.
Spontannya ko text. Lps tu sakit hati.

Tp alhamdulillah. Tak ngarut2 kan. Move on la wei. Dah la tu. Buang la contact number dia. Siapa pancing? Siapa pancing? Siapa pancing?

Follow Us
Finally! Its a wrap!

For now

awal gila sampai ofis hari ni keluar awal ingat jammed la rupa2 nya jalan kosong park dekat B3 nampak ada dua bijik keta..lepak sat dalam keta lama2 rasa takut pulak..jahat otak ni

owh ye, ayat2 tu macam dejavu kan..ayyo acik, why you sound so desperate

agak down sedikt hari ni sebab , boss (pengurusan) sudah suruh  i cover staff dia sebab staff tu bz to the max dan staff lagi sorang cuti bersalin . problem nya ialah : i nie staff pharmacy depart ment . and you tak boleh simply arahkan i tanpa melalui my boss ( cakap mulut sahaja) . bila i cakap jumpa lah my boss , u cakap tak payahlah, mesti boss u setuju punya. main reasons u adalah , i nie runner surat-menyurat and staff yg cuti bersalin hanya layak kerja kat wad or klinik sahaja. oii pak cik , you tak tak yg company nie besar dan ada issue tak cukup staf , so staff you  mmg kena multitasking . sampai ke sudah pak cik tu tak jumpa my boss pun.

you tu baru masuk company nie , jangan suka suki nak ubah peraturan . tau lah you tu duk main branch dulu. main brach lain cara pengurusan nya dan company nie lain cara nya. sila paham . org2 kat main branch happy giler bila u dapat tukar.

maybe aku yang terlalu mengharapkn sesuatu yang sememangnye xkan aku dapat.... betullah org kate, jgn sampai hati ini menjadi sekeras batu kerana sikap kau .... aku bersabar selagi termampu....

Alhamdulillah. Hari ni rasa happy. Im blessed with my good friends. Sayang sgt diorang. Caring sgt..sweet sgt..muah2.

I feel blessed. Apa2 yg aku buat Allah tetap sayang. Tetap terima hamba dia. Sayang Allah. Sedang cuba redha dan menambah iman pada ruku iman ke 6. Percaya pada qada dan qadar Allah. Dia yg tau apa yg terbaik utk aku. Terima kasih ya Allah

Tgn yg terburuk ialah tgn yg meminta2 dan tgn yg tak mahu memberi.  Na'uzhubillah min zalik.

bbabybaby sangat bz hari innew..meols bosan jadi meols membawang kat pesbuk..semua komen meols reply

kepada abang2 askar, veteran2 askar, adik2 yang baru nak masuk askar dan bekas2 askar.

selamat menjalankan tugas dan teruskan berjuang menjaga kedaulatan negara.

kan dah kata....dari awal lagi takde niat pun nak serius, dah tahu diri tu tak sihat kenapa nak main2kan perasaan orang

ni yg buat aku nak maki hamun jantan tak guna sebegini, tapiiii.....berbaloi ke maki org?

senang citer, tak perlu layan, pergi meninggal yea... hansuang betul

hari ni akhirnya aku jumpa kawan lelaki dalam forum ni.lama aku cari member lelaki.terharunyaaaa

Tengah cuba nak buka fail dan kertas2 kerja atas meja..Tak terusik lagi ni..Jumaat ni nak hantar dah..

Ya Allah..tiba2 aku terfikir..apa amalan aku nak bawak..

gudluck my sweet little speki girl..moga berjaya dalam SPM..mak tak tau nk ckp apa lagi tah..

belum hilang pening aku psal pewangi kereta yg aku beli haritu..semacam bau dia wekk terus migrain igtkan bau light2 gitu..sekli menusuk ulu hati..terus aku buang je.

pastu dlm lif satni..lepas pgi bank b.in cheque..dlm lif tu penuh dengan org india bau asap semayang diorg tu melekat ke apa penuh dlm lif bau tu..ras nk pitam bertambah2 rasa nk muntah..aku ni takleh bau pelik..memang mau mutah. wekk