CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

Datuk Noh Omar jawatan lamanya timbalan menteri dlm negeri kan..dia tahu cerita ceritu org2 pulis ni sampai nak bawa ke parlimen lagi.

bdk2 sekolah semua takut polis wlu bkn kesalahan besar

Bkan sume bdak 15 years old cam tuu. tpi kwn saya ni i x salah! he's nt a criminal. if x ta ...
mysr01 Post at 27-4-2010 18:25

dik, kau kenal dia kat sekolah jek kot. mana la kau btol2 yakin apa dia buat malam, pukul 2 3 pagi. aku paham kau nak  backup kawan kau, tapi jangan ikot emosi. aku tau la kau sedih, ok? pi sedekah yassin nun.

Reply  Odyman
rasanya pulis bukan bangsa kita sebab itu muntri pun berani nak bawa ke parlimen..
...
boria Post at 27-4-2010 19:47

Tak boleh la mcm tu pulak.
Siasat kena siasat, tak kiralah Polis tu bangsa apa sekalipun.
Aku bersangka baik bahawa niat Noh Omar bawa kes ni atas dasar simpati dan rasa tanggungjawab, bukan sebab politik atau bangsa.

adek my....kalu nak salahkan polis lepas ape yg dah jd x guna gak....so mak bapak yg dok terbo ...
chiquititamichi Post at 27-4-2010 18:26

yup..
ayah aku..maghrib dah kena ada kat umah...jgn le ngengada nak kuar malam2..tgk TV, tgk kat umah...
dia selalu pesan..malam ni banyak 'fitnah'...
kes ni aku rasa polis pun tak boleh nak salah jugak..malam2 gelap mana nak cam yg bawak keta tu budak ke, atuk ke...org baik ke org jahat...tapi pelakuan panik budak tu yg buat dia 'dianggap' penjenayah...
he's in the wrong place at wrong time

"budak ni ada kena pakai cermin mata tapi lupa kot? aku patut pakai cermin mata tapi malas pakai..aku pun dulu ingatkan gangster/perompak/orang jahat mana kejor, rupanya bila orang sebelah kata polis, baru aku perasan ada lampu kelip2 bagai baru berenti..polis tu kata nasib baik tak tembak aku..itupun lepas dia boh penendang kat aku bila aku  bukak pintu sambil m16 dok hala kat aku.."

"bila malam, kita takut orang buat jahat kat kita, sebab tu lari..mata tak tajam..mana nak perasan polis"

Follow Us
budak tu cuak nampak polis...sebab dia takde lesen kereta...dia juga tak tahu melarikan di ...
abgboroi Post at 27-4-2010 20:05
dia x tau kalau lari dari polis berkemungkinan di tembak...dan polis pulak x tau yang bawa kereta hanya budak berumur 15 tahun...this is very sad indeed..very sad...

aku nak tau gaklah polis mane yg terer sangat shoot nih... dulu aku pegi raid bapak ayam dgn polis2 pangkat ISP ngan UTK pun ade, takde plak sampai diorg kuarkan pistol... berani btullah polis ronda nih... ni mesti polis pangkat2  polis balai je nih...

Reply  abgboroi

setuju,budak2 mana tahu undang2 dan kalau telah dipesanpun lupa cepat gelabah... ...
boria Post at 27-4-2010 20:11

aku pernah tgk seorang ni lari dari polis sebab tak pakai helmet..tak pasal pasal radio car datang chek identiti dier semua...pada aku..nampak polis jgn laa cuak...polis boleh curiga ooo..maybe ko ni peragut ker  apa...segala kemungkinan ada...

dia x tau kalau lari dari polis berkemungkinan di tembak...dan polis pulak x tau yang bawa kereta h ...
geolimarkisa Post at 27-4-2010 20:22

yo laaa..ko menyebabkan hot pursuit kat situ....sebab tu jgn laa lari...sekarang ni konar balik depan roadblock pun kena tangkap...

kesimpulannya kalau polis rasa mereka buat tu betul silalah buktikan..guna kamera,cctv ke apa sahaja untuk buktikan mereka adalah org yg benar..ikutlah polis bangsa negara maju...

buzz sgt sedih dan berdukacita sbb arwah ni merupakan adik kepada kawan rapat buzz... (
kawan buzz ni dh kering air mata mengenangkan ape yg berlaku, dah la kematian ayah 5 thn lps, ni pulak adik dia yg pegi....

fakta disebalik kejadian ni yg diberitahu sndrik oleh kawan buzz ni;

1) mangsa bukan penjenayah, bukan penyamun, bukan perompak ( budak sekolah umur 15 thn, mana tau apa2 lagik)

2) tiada parang terdapat dalam kereta suspek seperti yang diceritakan dalam media cetak

3) kawan mangsa tu mungkin dikatakan suspek yang sebenarnya. (kemungkinan)

4) mangsa mungkin tak berniat nak melarikan diri ( dikatakan, kereta mangsa mengundur dan hampir melanggar 4 anggota polis berkenaan) - dan polis melepaskan tembakan.

5) tembakan tepat kena pada bahagian belakang kepala mangsa.

6)pihak reporter yg buat laporan mengatakan ada satu kereta yg digunakan utk menyamun, lantas polis mencari kereta berkenaan... pihak polis hny dengar dari sebelah pihak sahaja, tidak pada sebelah pihak lagik..

7) kejadian berlaku dekat ngan simpang keluar dari rumah mangsa. ( dan mungkin berlaku pada masa dlm perjalanan pulang ke rumah)

aku tak tau cerita.

adakah polis zaman sekarang ni rabun sangat sampai mata tak nampak suspek tu  ...
Gemukkkkkkk Post at 27-4-2010 19:44

Boleh tahan bimbo statement ini.

maybe polis pasni bawak botol plastik je.. mane tau tnampak mat rempit takmo benti ke, leh baling kat dorg, takla cedera bagai..

bdk2 sekolah semua takut polis wlu bkn kesalahan besar
di@n Post at 27-4-2010 20:17

betul tu dian, mmg rasanya arwah tak de lesen memandu dan mungkin ingin cepat pulang ke rumah, sbb tu speeding... tapi polis dh salah sangka... dan sebab tu arwah gelabah sbb polis kejar kereta dia...

buzz sgt sedih dan berdukacita sbb arwah ni merupakan adik kepada kawan rapat buzz... (
kawan buz ...
buzzin_urban Post at 27-4-2010 20:28

hu hu...........so kawan mangsa tuhh mungkin penjenayah kaaa???????

Takziah kepada keluarga Aminul...dah takdir .
Dia takde lesen kereta sebab tulah lari bila polis tahan dan berakhir dgn tragedi....

Sedih tengok keluarga dlm TV tadi, no matter what he is still a boy and the family will always mourn over his death for a long long time.

x leh trima dek akal...
perluke lepaskan tembakan melulu..
x leh kejar dulu ke...

kawan buz ...
buzzin_urban Post at 27-4-2010 20:28

Statement shallow.. Budak umur 15 tahun dok pi rogol classmate masukkan pencil dlm pukey hari tu apa benda? Please la... jgn buat bodoh Budak 15 tahun tak reti apa 2

hu hu...........so k ...
Risma Post at 27-4-2010 20:31

kemungkinan rasanya Risma... plus kawan buzz cakap, mmg ada saksi time tu, tapi polis dh sorok saksi tu...and kawan buzz tu mmg dah x percayakan pada polis sepenuhnya lagi disebabkan perkara yg terjadi pada adik dia...