CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Kelipkertas

Gila p*rn – Kisah jin huru-harakan hidup aku (Angkut la saka tu...)

Kelipkertas replied at 17-12-2015 09:14 AM
Sabar kak... baran tu xbaik ntuk jantung kau. Hehee...

Aku dulu baran gak. Kalau tak k ...

Memang aku sedar baran tu tak elok tapi kadang2 its beyond my control. hahahaha. Masalah kesihatan tu takder tapi Ahkak (tetiba ahkak kan hahahha) dah kahwin kali kedua dah 5 tahun, rezeki zuriat belum ada. Kalau ikut pakcik perawat tu, mmg disebabkan oleh benda ni lah.. Bila dah nak jadi, tetiba ada sesuatu yang 'makan', mcm tu lah perumpaan Pakcik tu bagi. Tadalah Ahkak rasa seram sejuk bila dia bagitau mcm tu sebab tada rasa apa2 kat diri kan. Bila tetiba lambat period, nanti lama-lama akan period jugak so ahkak tada la anggap bukan bukan. Ahkak ada buat fertility treatment 2-3 kali jugak tapi semua failed so kitaorg dah adopt baby boy 3 tahun lepas. :-) Dah besar dah ensem dah nak skolah dah bulan depan. Bila dah ada anak ni, dah tada stress stress lagi pasal pregnant. Kalau ada rezeki, adalah. Kalau ditakdirkan untuk ahkak menjaga anak-anak orang lain, ahkak redha and memang dah ada plan nak adopt lagi sorang baby boy.

Pasal nak buang tu, memang ada niat sebab tu Aku (kejap ahkak kejap aku hahaha) selalu masuk BOD ni utk dapatkan info. Cuma kekuatan dan kesungguhan tu belum ada. Maybe esok lusa tataulah.

KK, thanks a lot for listening and sharing the experience. Lega boleh share and tukar cerita. At least .. sedikit sebanyak tanda tanya tu dapat dileraikan. KK sambung la cerita lagi yer. Seronok baca sambil kutip pengalaman hidup org lain.

OT sat, masa Ahkak abis SPM dulu and masuk program utk further studies kan, ramai jumpa student2 program persedian ke 'Uganda' tu.. hehhe. So ramai la yg menjadi kawan kawan Ahkak. Masa tu Ahkak program ke negara lain tapi disebabkan hostel kami sama.. so bercampur dan beramah mesra la kami seadanya. Tapi i bet KK muda lagi ni.. hihi.

Delores replied at 17-12-2015 10:17 AM
Memang aku sedar baran tu tak elok tapi kadang2 its beyond my control. hahahaha. Masalah kes ...

Takde la muda sangat kak. Taun depan aku dah nak masuk 3rd series... Selalu aku melangkah ke tahun baru dengan penuh semangat positif. Taun ni buat pertama kalinya dalam idup, aku harap masa berhenti supaya aku kekal 20-an. Hahaha... *ketawa sambil nanes*

Alhamdulillah. Aku hepi kalau citer yang meleret ni dapat bantu orang. Kau lagi hebat kak sanggup pelihara satu nyawa yang bukan darah daging ko. Moga Allah berkati hidup ko sekeluarga dan rezekikan zuriat sendiri satu hari nanti. Amin.

Sementara muda ni bawak2 la gi berubat kak. Takut plak nanti bila umur kita dah tinggi ke, dah nak 'pergi' nanti ke, nyusahkan anak2 pulak... Cam arwah atuk aku dulu pun dia terlantar lamaaaa sangat. Jenuh ayah dan makcik aku ngusung ke sana-ke mari gi berubat.

Kelipkertas replied at 17-12-2015 09:32 AM
Tima kasih taiko.

Pagi ni dengan selamba+seramnya aku guna baju kebal ayah buat ka ...

Silakan. Allah Maha Besar.

Kelipkertas replied at 17-12-2015 08:57 AM
Air doa tu kau @ mak buat sniri pun boleh... Bacakan al-Fatihah, surah Toha ayat 1-5 dan surah al- ...

Thanks KK.
T aku cuba yep!

salam awk , sy lebih kurang senasib dgn awk ..tp dlm konteks lain..boleh tak kita berkomunkasi share2 benda utk prevent benda cam ni..sy bc smpai penat thread awk ni.,.

canadensis replied at 15-12-2015 01:31 PM
Maaflah KK, saya asyik duk promosi Tarikat pulak, nanti boring org ..hihi..sory..last...nanti  ...

Pakcik, kenapa syorkan tak payah berubat dengan Dr.Jahid? Boleh terangkan kat sini? Kalau ada pro-cons boleh orang lain pun ambik info.

Follow Us

All da best!

vernirra replied at 17-12-2015 11:56 AM
salam awk , sy lebih kurang senasib dgn awk ..tp dlm konteks lain..boleh tak kita berkomunkasi share ...

Waalaikumsalam. Silakan berkomunikasi kat sini. Kalau nak tau cemana aku combat masalah aku, sume dah tepek kat depan2... bleh la take note.

Kelipkertas replied at 17-12-2015 01:15 PM
Pakcik, kenapa syorkan tak payah berubat dengan Dr.Jahid? Boleh terangkan kat sini? Kalau ada pro- ...

Dr Jahid guna kaedah "ketuk"
Sebenarnya ni drp Tibb nabawi juga..tapi dibuat cara sendiri..kayu nona diguna sebab kayu nona tak bisa (ranting kecil je sebenarnya)

Sebab apa pak Cik kata Kelip tak payah berubat dgn Dr Jahid (bukan tak "Usah" ..tapi.."Tak Perlu" )

sebab ..Kelip rasanya lebih baik ambil "amalan" drp berubat

Pengalaman Pakcik..
Dalam kampung pak cik ada sekluarga Ustaz yg popular..agak kewahabian sikit..& anak2 dia juga kebanyakannya hafiz.

Tapi..anak dia yg hafiz ni selalu pulak kena gangguan ( rasuk)

p berubat merata tak hilang..

Sudahnya..panggil geng tarikat kampungan jugak..baru hilang masalah dia.  

Memang amalan Tarikat sebeanrnya bukan utk ubat ubatan..tapi utk taqarrub illa Lah

Tapi..selalu disalah faham..

So..Syor Pak Cik sjalah...ambil je amalan...
(Bolehlah juga tanya Tn Guru Dr Jahid tentang masalah kelip juga..tak jadi salah.. )

p/s : ..hihi..Pak Cik kata..last dah nak promosi..tapi terrr promosi jugak...siapa suruh kelip tanya...hahaha  

Assalamualaikum tt, akak dah lama jd silent reader dlm forum ni, tp sebab tt akak login hari ni

Akak pun pernah bertahun2 mengalami gangguan saka, sihir etc.. Alhamdulillah dgn keizinan Allah, in sha Allah sudah sembuh. Nasihat akak, pergilah cuba berubat dgn perawat lain juga, sebab akak sendiri pernah mencuba darul syifa', darul salam, ustaz2 persendirian, sehingga akhirnya ketemu yg bersesuaian dan dgn izin Allah sembuh. Biasanya, tt blh rasa klu 2x pergi tak de byk perubahan, bermakna tak serasi. Perawat ni mcm doktor jugak ada yg pakar, ada yg tak pakar dan kepakaran tu kena bersesuaian dgn penyakit kita.

Tt blh cuba perawat2 lain yg disuggest dlm forum ni, bg akak perawat yg bagus ialah dia merawat kita secara wholistik dan akan ada perubahan pd diri kita, di mana kita akan merasa lbh dekat dgn Allah apabila kita mengamalkan amalan yg diberi secara istiqamah. Akan ada perubahan pd suami dan anak2 juga eg makin cintakan masjid. Wallahualam..cubalah cari alternative lain, akak also got this probs from my late father. Alfatihah..

canadensis replied at 17-12-2015 02:04 PM
Dr Jahid guna kaedah "ketuk"
Sebenarnya ni drp Tibb nabawi juga..tapi dibuat cara sendiri..kayu n ...

Ada tengok video jugak pasal rawatan kat tempat Dr. Jahid.

InsyaAllah kalau berkelapangan boleh jugak pergi ziarah. Tapi nak ambik amalan tu xtau lagilah... yang ada ni pun belum istiqamah membuatnye

Molat replied at 17-12-2015 05:12 PM
Assalamualaikum tt, akak dah lama jd silent reader dlm forum ni, tp sebab tt akak login hari ni

A ...

Terima kasih kak. Saya hargai sangat.

Kat DS pun sebenarnya saya xbaca ngan sorang perawat je, tapi ramai. Alhamdulillah banyak jugak kurang. Setakat ni saya dah boleh hidup normal semula takde lupa2 teruk cam dulu. Cuma 'dia' tak pergi sepenuhnya. Memang betul akak cakap tu, perawat ada macam2 skil, ada macam2 level kekuatan dan ketaqwaan. Tak tahu dengan doa mana satu yang kita akan sembuh.

Cuma yg saya xbape faham kat DS (setakat perawat yang saya jumpa la) ni dorg macam tak dibenarkan suruh pesakit datang lagi untuk rawatan susulan. Pandai2 pesakit sniri nak datang ke tak. Huhu susahnya. Dah la pesakit ni asyik kene hasut je xyah berubat. Bila perawat tak nasihat suh datang, lagi la rasa cam takde arah... InsyaAllah lepas ni boleh la saya cuba kat tempat lain pulak.

Terima kasih.

setelah berfikir panjang dan mmbuat kajian sedikit serta sokong dr jabatan2 kerajaan..sy telah mmbuat kesimpulan bahawanya benda ni berlaku di sebab byk benda sama ada melibatkan reality dan fantasia . berbalik kpd masalah sy hadapi hmpir stiap minggu dan saban hari ..ia brpunca drpd kelaian diri sndiri dan faktor alam maya (virtual) . bak kata pepatah " kalau bukan sbb daun mana kan ulat menjadi pepatung " . tp tula kan kdng2 kelupaan tu sntiasa mnggu dan ingin nak dan ter-nak tu dia cam auto feedback . utk kelipkerats jgn jd seperti kertas bila rosak basah tak boleh guna pakai jd la seperti kertas pasir kuat dan mampu menghauskan besi ..hehehe skian spasibo .

vernirra replied at 18-12-2015 09:08 AM
setelah berfikir panjang dan mmbuat kajian sedikit serta sokong dr jabatan2 kerajaan..sy telah mmbua ...
bak kata pepatah " kalau bukan sbb daun mana kan ulat menjadi pepatung "

Salam vernirra

menarik ni..boleh buka thread khas untuk ceritakan hasil kajian....minat nak baca  

Tapi kan..Pak Cik nak sebut satu..

Ulat gulung daun (kepompong ) jadi rerama le
Pepatung ni, dia bertelur dlm air
Kemudian baru jadi pepatung (macam nyamuk)

hihi..saja ngusik ya..jangan marah .

Edited by canadensis at 18-12-2015 02:36 PM

cak ciboo (pepatung) timba paya..

dapat seko

beri saya

Err..sorry  

vernirra replied at 18-12-2015 09:08 AM
setelah berfikir panjang dan mmbuat kajian sedikit serta sokong dr jabatan2 kerajaan..sy telah mmbua ...

Tima kasih atas nasihat kau @vernirra. InsyaAllah aku takkan jadi kertas.Sebab aku kan kelip kertas. Mestilah aku besi.

canadensis replied at 18-12-2015 12:32 PM
cak ciboo (pepatung) timba paya..

dapat seko

Apa ni pakcik..... iee gelinya tengok

Kelipkertas replied at 18-12-2015 02:30 PM
Apa ni pakcik..... iee gelinya tengok

er sory..dah tukar..

Kelipkertas bab yg tak bg next appointment tu yg quite disappointing. Pada pendapat akak la ustaz ni mcm takut pd commitment, mcm tak de kesungguhan. The one that I finally met ni memang bersungguh2, sehingga sekarang kita org still in contact. My daughter pun satu sekolah ngan anak dia. Ustaz akak ni di cadangkan oleh seorg guru tahfiz yg mengajar salah seorg anaknya.

Klu emergency tengah mlm pun blh call dia, and masa initial stage of treatment ustaz ni kerap sms kul 4pg suruh bangun qiam, dia ckp kena buat for at least 40days, supaya amalan ni sebati dgn diri kita. Tp tu la ramai jugak org yg tak setuju dgn cara ni rasa mcm kena paksa, tp akak ikut je, sebab nak sembuh. Klu sakit susah nak kerja n anak pun jd tunggang langgang

Molat replied at 18-12-2015 02:51 PM
Kelipkertas bab yg tak bg next appointment tu yg quite disappointing. Pada pendapat akak la ustaz ni ...

Saya rasa diorang bukan taknak kasi appoinment. Tapi mungkin memang rules dia camtu... Mungkin nak protect perawat2 jugak daripada tuduhan nak konker pesakit ke apa. Yelah, kalau pesakit tu datang pada sorang ust je mungkin dia takkan cuba dengan perawat lain pulak kan. Huhu xtau la...