CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

SAMSUNG GALAXY TAB 2 (7.0 & 10.1)

Pada yang nak beli power bank tu, tengok ni ada deal jenama Yoobao 11200mAh dengan dual USB (maksudnya boleh caj 2 tablet / handphone sekaligus).

http://www.myimart.com/deal/yoob ... k-mycpn1370v?src=fb

Harga dah murah dan terbaik setakat ni, sekali tengok T&C terus tak jadi nak beli.

Booking Condition :-
  • Printed e-Voucher is to be presented upon redemption for verification purposes.
  • May redeem immediately and closing date is 1 month after the deal close.
  • Items will be sending within 21 working days upon deal closing dates

dah terima dah otg tu...
try kat external hard disk x bleh
try kat card reader untuk memory car psp ngan pen drive yang separu tu katanya sd blank
try card mouse ngan pen drive biasa tu, baru bleh...

missmirmo posted on 12-9-2012 02:55 PM
dah terima dah otg tu...
try kat external hard disk x bleh
try kat card reader untuk memory car ps ...

Tak boleh ye external hard disk?, tak kan pen drive pun tak boleh baca? aku boleh je. Cuba la lagi, aku baru je cuba kejap ni dan boleh buka mp3 dan movie dari pen drive.

dr.R posted on 12-9-2012 03:10 PM
Tak boleh ye external hard disk?, tak kan pen drive pun tak boleh baca? aku boleh je. Cuba la lagi ...

pen drive yang biasa bleh..
pendrive cam gambar kat bawah nie x bleh.. huhu

missmirmo posted on 12-9-2012 03:25 PM
pen drive yang biasa bleh..
pendrive cam gambar kat bawah nie x bleh.. huhu

Cantik ye pendrive baru ni, ni panggil apa ye? terlalu canggih sampai kabel tu tak boleh nak detact? aku paling canggih pun ada yang jenis macam gambar kat bawah ni dan boleh baca baru cuba kejap ni. Aku nak upload kat photobucket tapi internet pula lembap, jadi aku letak gambar sama je tapi aku punya warna  merah (hasil kamera aku pun hazab).

Berjaya upload akhirnya, thumb drive kot namanya ni sebab separuh ibu jari tangan aku saja. Ni pun jenis separuh juga, tapi tak lah secanggih syilingdrive? Missmirmo tu dan yang ni boleh baca.

Follow Us
dr.R posted on 12-9-2012 04:03 PM
Cantik ye pendrive baru ni, ni panggil apa ye? terlalu canggih sampai kabel tu tak boleh nak detac ...

cam gini hah pen drive miss.. tapi kaler pink.. nie kaler biru... dalam dier cam gambar kat atas nun

dr.R posted on 12-9-2012 01:25 PM
Aku pun dulu-dulu masa kali pertama buat pembelian online memang tak senang duduk, tak silap 3 tah ...

wah. aku ingt nnti nak tgk2 la kat groupon, mydeal, kot2 ada yg menarik kn. hiks.

Canggih pendrive uolssss.

dr.R posted on 12-9-2012 01:34 PM
Pada yang nak beli power bank tu, tengok ni ada deal jenama Yoobao 11200mAh dengan dual USB (maksudn ...

biasalah tu...stok takder....kene tempah dulu....tu yg sampai 21 hari bekerja....maksudnya brg akan sampai dlm masa sebulan lepas tolak Sabtu ahad..

weh korang..mul nak cite nieh..mul baru balik amek mul punya power pack..menang galaxy spin aritu tu..mul pegi ngan adik mul..pastu masa nak balik adik mul tanya tab 2 7.0..pastu salesman tu cakap tab tu boleh buat kol..mul punya tak boleh..pastu mul cakap 'asal pulak tak boleh..hari2 i buat kol..ok je'..yelah mesti lah boleh kan..dah mul punya tab 2..tetibe dia cakap apa tau..'haiya amoi..u punya tab pun u tak taw model ke..itu galaxy spin untuk tab 1 punya bukan tab 2..ini u sudah menang jadi u punya tab itu tab 1 lah bukan tab 2'...sekali mul terfikir..mul dah hampir membocorkan rahsia sendiri..sebenarnya memang takde option untuk tab 2 pun kan masa galaxy spin tapi mul pilih tab 10.1 punya lah..sama je size nye pun..what the difference..boleh jugak masuk power pack tu..hahaha..masa balik tu mul terfikir padan lah kat fb samsung mobile malaysia ramai org tak puas hati pasal takde option untuk tab 2..hihi..

Untung dpt free weh. Eh, galaxy spin? Apakebendanya tu? Apsl aku taktau pun. Kuikuikui.

salam, aku nak tanya..aku dah install YM n skype...tp bila nk login, xdpt...dia tulis unfortunately the YM is stopped.xleh nak taip.apsal x keluar dia punya keyboard?

hijau88 posted on 12-9-2012 06:34 PM
wah. aku ingt nnti nak tgk2 la kat groupon, mydeal, kot2 ada yg menarik kn. hiks.

Ada 2 website dia listkan kesemua deal online yang ada, pilih saja lokasi dan kategori yang nak di cari contoh IT, Food, Travel dan sebagainya. Tapi hati-hati sebab benda ni boleh buat ketagihan, aku dah ketagih susah nak berhenti. Ni baru masuk rehab masa ramadan lepas maklumlah syaitan ketagih dah kena ikat, baru kurang sikit ketagihan shopping online tu lepas raya ni.

http://deals.bigsale.com.my/

http://www.allgroupondeals.com/

medangmru posted on 12-9-2012 07:27 PM
biasalah tu...stok takder....kene tempah dulu....tu yg sampai 21 hari bekerja....maksudnya brg aka ...

Ni mesti kes preorder kan Mod Med?, jenama Yoobao ni elok tak? sebab aku google banyak sangat orang jual jenama ni dengan harga murah berbanding jenama lain. Aku ada juga niat nak beli tapi fikirkan aku ada pencaj kereta jadi aku tangguhkan dulu niat tu, nanti jadi tukun pula kalau beli maklumlah aku ni jarang beriadah di tepi pantai atau sebagainya yang perlukan pengunaan bateri yang lama.

fa_mulan posted on 12-9-2012 10:11 PM
weh korang..mul nak cite nieh..mul baru balik amek mul punya power pack..menang galaxy spin aritu tu ...

Mesti mahal kan maklumlah orginal dari Samsung, letak lah gambar. Semalam aku ke Sunway Pyramid dan menyinggah di Harvey Norman, saja mmengada-ngada tanya pasal Samsung Tab 2 ni. Kat sana harganya rm1299, tapi setiap pembelian sebarang tablet Samsung akan dapat discount 50% kot? (tak pasti) External Device Battery jenama Mocron yang harga asalnya rm299. Cantik sangat-sangat baterinya tu, tapi harga mahal macam tu kapasitinya hanya 5200mAh saja.

violet78 posted on 13-9-2012 08:15 AM
salam, aku nak tanya..aku dah install YM n skype...tp bila nk login, xdpt...dia tulis unfortunately  ...

Walaiakumsalam, mungkin YM tu ada problem kot? install dari Samsung Apps ke Play ye?. Kalau dari Play cuba pula install dari Samsung Apps pula dan sebaliknya, tapi sebelum tu uninstall dulu software lama tu. Caranya pergi Settings - terpapar Downloaded-Running-All tu kan, pada Downloaded tu cari YM dan Clear Data kemudian Uninstall. Setakat ni jenis Tab 2 stabil dengan YM dan Skype, baru semalam aku berskype sambil berwebcam dengan kakak aku.

dr.R posted on 13-9-2012 09:08 AM
Mesti mahal kan maklumlah orginal dari Samsung, letak lah gambar.  Semalam aku ke Sunw ...

rege asal RM299..made from korea..boleh lah sape nak bagi kan..kalau kena beli sendiri memang terus terang cakap lah tak koser nak beli lah haih...rela aii carik memana suis hatta di kedai mamak sekali pun nak charged asalkan tak kuar duit dekat 300 semata nak beli power pack tu..bukan nye mul selalu travel pun....

Last edited by fa_mulan on 13-9-2012 09:35 AM

hijau88 posted on 12-9-2012 11:37 PM
Untung dpt free weh. Eh, galaxy spin? Apakebendanya tu? Apsl aku taktau pun. Kuikuikui.

nah... http://www.samsung.com/my/tabspin/....cepat spin...pastu update...masa terhad ni...hihi..

fa_mulan posted on 13-9-2012 09:33 AM
rege asal RM299..made from korea..boleh lah sape nak bagi kan..kalau kena beli sendiri memang teru ...

snap ah gambar mul