CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: wasntme

DARUL SAKA - sharing is caring ( MERGED)

x silap kat blog darul saka ada kisah roh. Cuba uols bc adakah lari dari ajaran Islam tentang kisah roh tu

contohnya Feng Shui.... mentang2 lahh namanya ke arah buddha, maka, orang kaitkan feng shui adalah syirik... begitu juga dengan Tai Chi.... kononnya kedua2 ilmu ini dapat membangkitkan atau menyeru JIN hingga 'luck' seseorang itu berubah...

nak cerita tentang 'nasib' lagi panjang nantii...
edy137 Post at 10-1-2010 15:47

feng sui takde kaitan dgn Buddhism laa.........

Ada sapa2 tahu pasal Tenaga Dalam Ilahi atau Tendai. Lagi satu pasal Tenaga Dalam Al-Kausar. May be  ...
abushah Post at 23-1-2010 15:09

tenaga dalam al-kausar ni ajar ilmu pernafasan gak..guru dia Ustaz Ismail...sekarang ni dia tgh sibuk kot sbb katanya nak keluar 40 hari kat sabah..org tabligh la katakan...tapi yg best mahar boleh bayar ansuran...dia tak paksa bayar sekaligus..asal bayar je dah boleh start belajar..kalau nak belajar call je...dia pun boleh scan penyakit dan gangguan,kalau carik org dia cakap tak berani janji..50-50 la..dia x caj,free je..

sebab dia ustaz.... bila sebut ilmu pernafasan dan nama persatuan yang mcm ke arah islam sikit, orang buat dont know..... tapi bila orang2 BSS sebut ilmu pernafasan dan nama persatuan... semua dah pandang serong.... walhal benda yang sama.... nanti ada pula yang kata takda dalil laa... cuma boleh guna ayat al-Quran jerr yang boleh nak merawat orang.... mcm2...

pasal darul saka lagi best..
leh plak ckp wahabi tu sesat ke apa..
aku pun pelik.. pasal wahabi ni dah masuk parlimen.. and majlis fatwa pun ckp wahabi tak sesat..
org arab plak ikut wahabi..

tp smp darul saka. leh ckp wahabi sesat..

pelik

Dulu ader orang tanya dalam suatu forum, Cina belah utara nih banyak muslim. Camner diorang boleh amalkan/cipta kungfu hebat2 diorang percaya Qi(tenaga dalam) ke? Sebab Qi ni asalnye dari agama Taoisme.........

Jawabnye cina muslim yang blaja kungfu biasanya ikut jalan sufi jadi mereka memang percaya Qi walaupun cara latihan dah berubah. Falsafah Taoisme pon boleh dibuang terus walaupun blajar Qi tinggi mana pon.

Tantui,Bajiquan,Zhaquan,Qishiquan,Huihui Shiba Zhou,Xinyiliuhequan,Piguaquan,Tantui

http://en.wikipedia.org/wiki/Muslim_Chinese_martial_arts

hehehe...tau ni maser ari tu kat forum ni ader org speku Wong Fei Hong Islam, jadi saya pon try mencari.....hasilnya saya punya kesimpulan Wong Fei Hong memang bukan Islam sebab kawasan Guangzhou tak banyak Islam. Tapi kat utara Cina memang banyak ahli kungfu yang terer cam Li Shu Wen(tak tau Islam ke tak) mamat nih blaja Bajiquan. Bila lawan orang tak pernah tengok dia pukul 2 kali sbab skali pukul dah mati.

Follow Us
Pointnyer, Qi ni ialah ilmu, kalau ulama terus bantai haram sebab ilmu ni asal dari fahaman Taoisme kan ke rugi tu? bukannya tak boleh tukar tarik hembus nafas diorang kepada lebih Islamik cam baca Al-Quran taranum 6 harakat ker..zikir ker....falsafah lak boleh ditukar dengan mengagumi kehebatan alam ciptaan yang maha esa(kalau fahaman diorang kena bersatu dengan alam sekelilingnye chi kalo tak silap ar..). Cara Islam tu main bantai jer, tak tau ler diorang wat camner sbenarnye...hehehehe......

Takder orang nampak Qi tapi satu dunia acknowledge ilmu nih

sebab dia ustaz.... bila sebut ilmu pernafasan dan nama persatuan yang mcm ke arah islam sikit, oran ...
edy137 Post at 13-11-2010 13:52

betul kata abg edy....org cepat sgt membuat kesimpulan berdasarkan gelaran semata-mata...apa2 pun perlukan pengajian,x boleh la nak hentam sembarangan je....kalau nak kata karut dan sesat,banyak lah guru2 dan pendekar2 yg hebat tu di kategorikan sesat,sebab diorang pun banyak ilmu yg hebat2....tapi bila org2 sekarang yang belajar dan ada ilmu yg di luar pengetahuan masyarakat,mula lah pandang serong..sebab tu agaknya sekarang ni pusat rawatan Islam macam cendawan lepas hujan,pasal perawat ni tak nak di anggap sesat dan masing2 tambah ustaz kat depan nama...

pasal darul saka lagi best..
leh plak ckp wahabi tu sesat ke apa..
aku pun pelik.. pasal wahabi ni dah masuk parlimen.. and majlis fatwa pun ckp wahabi tak sesat..
org arab plak ikut wahabi..

tp smp darul saka. leh ckp wahabi sesat..

pelik
testas Post at 13-11-2010 19:50

pasal si belagak tuhh.. kwn2 kitorang juga tuhh.... malah kitorang mmg ada link dengan anak2 buah dia.... cuma biasa laa bang, kadang2 manusia taksub dgn ilmu diri.... saya dah jumpa beberapa orang yang begitu.... dulu masa 7 tahun lepas, kami biasa berforum di sebuah forum amalan yang berdiskusi secara berat... tapi kengkadang ada jenis yang EGO melangit sangat... malas nak layan.... bagi saya, saya tak nak comment apa2 mengenai WAHABBI.... biarlah saya simpan ianya sebagai RAHSIA saya..... cuma saya tak setuju jika dia terus COP SESAT..... kang saya tegur, mesti merajuk punye.... so, diam ajerr laa.... kita sesama makhuk tak boleh COP sesuka hati seseorang itu SESAT, walaupun majlis fatwa kebangsaan dah listkan sebagai SESAT.... kena ingat.... banyak kekhilafan boleh berlaku di dalam dunia ini... yang meletakkan fatwa pon sesama makhluk.... sesama manusia.... apa pon.... jgn mudah mengatakan seseorang itu SESAT jika kita tahu apa amalannya....

Reply 509# edy137

amat dikesalkan si belagak tu dengan mudah menyesatkan ajaran wahabi..
majlis fatwa kebangsaan ckp tak sesat..
kat mekah org sana ikut ajaran wahabi..
smp darul saka.. kata sesat...

hahha.. this is so funny

Dalam wahabi sendiri pun mengkafirkan sesama sendiri sbb ada sebahagian ulama wahabi menjisimkan Allah...tapi wahabi asalnya memang mengamalkan ajaran al-quran dan sunnah sepenuhnya...so,nak kata wahabi ni sesat sepenugnya mmg x boleh la kecuali kalau kita mengkaji sebetul-betulnya

Kat Arab bukan semua pon wahabi.........ini kes label melabel lar ni......memang lar imam sana tak baca doa ramai2 ngan tak baca doa qunut....salah satu sebab mazhab seluruh dunia berkumpul kat saner.....sebab tu diorang  buang perbezaan ibadat dalam sembahyang yang mana boleh(qunut tak wajib kalau tak silap) supaya semua boleh sembahyang kat mekah tuh...kang kalau baca doa qunut time subuh kang ader lak contohnyer, sesetengah mazhab syiah smayang kat hotel atau wat smayang diorang sendiri.....

kalau wahabi yang jenis memerangi bidaah tu boleh terima lagi, tapi kalau yang sampai  kafir mengkafir, semua sesat kecuali dia, dan prinsip tauhid pelik2 cam tuhan rambut kerinting saya takley terima....

Dari fahaman saya, theres a paper thin different between Salafi and Wahabi. Dan kebanyakan org Arab tu salafi bukannya wahabi(betulkan kalau saya salah paham).....

Kafir-mengkafir, sesat-menyesat, saya tak boleh terima kalau itu bukan dari keputusan majlis Fatwa

Salam L & G,
apa yg saya tahu wahabi ni bersembunyi disebalik salafi. Masa perang dunia pertama, time2 lawrence of arabia, diaorang ni banyak bunuh org2 Islam yg tak mengikut diaorang. Padahal sharif makkah (keturunan Rasulullah saw), memberi sokongan kepada kerajaan Khalifah Uthmaniah Turki. Lalu sharif makkah juga dibunuh & ramai yg datang ke Asia Tenggara.

Banyak website kalu nak tahu pasal wahabi, salafi etc. Yg ketara, Ahlisunnah wal jamaah (ASWJ) masih berpegang kepada Ijma' & Qias tapi wahabi (W) tidak. Jadi banyak perkara jika dirujuk memang berbeza. Contohnya, bagi ASWJ, Allah tidak bertempat tapi bagi W, Allah ad tempat, ada tangan dsb.

Perlu kajian terperinci, bukan ambik yg face value je.

Fahaman Wahabi setau aku dieorang tolak ijtima' ulama.Itu pasal dalam wahabi takder mazhab, takder tasauf dan takder sufi. Oleh sebab itu, dalam wahabi biler disebut tangan Allah, para ulama Ahlussunnah wal Jamaah mengiktikadkadkan yang dimaksudkan adalah kekuasaan Allah. Tapi set-2 wahabi ni plak faham kalo disebut tangan tu maksudnya tangan ler.......kalo nak tau lebih detail pasai wahabi pegi la ke you tube dan klik Rasul  Dahari (ulama wahabi singapore kalo tak silap). nanti ada masa kang saya cari rakaman kuliah mengenai sifat Allah oleh ulama-2 wahabi di singapore.k

Post Last Edit by hantukiller at 18-11-2010 16:36

Setiap orang islam itu bersaudara

Layak ke kita menjatuhkan hukum kafir sesama kita sedangkan sama beriman dan tauhidkan yg maha Esa

Kalaulah dikatakan Wahabi itu sesat? Bagaimana hukum solat dibelakang orang sesat? Bagaimana jemaah Malaysia yang pergi ke Mekah solat dibelakang Imam Masjidil Haram? Agak2 cerah tak masa depan?

Kita tak boleh menjatuhkan hukum, kita sebagai hamba hanya layak menyampaikan hukum. Apa hukum bagi seseorang yang mengiktikadkan Allah mempunyai tangan dari pandangan Ahlussunah wal jamaah ? Yakni dari sudut pengajian ilmu ussuludin ?

Beberapa persoalan timbul:

Bagaimana hukum kalau kita dah tahu seseorang itu sesat, tapi kita tak kate die sesat lagi krn bukan taraf kita nak bagi hukum, cuma kita memang pasti dia sesat, adakah atau mahukah kita solat dibelakang org sesat?

Yadun ni kalau terjemah dalam melayu bermakna apa? Diterjemah tangan atau terjemah lain?

Kuasa itu terjemahan yadun atau takwil daripada yadun?

Bagaimana para sahabat dan zaman salaf memahami makna yadun?

Bagaimana dengan orang berkata Yadun - tangan tapi laisa kamislihi syai'? Adakah dikatakan begitu sesat?

Reply 518# te_peng

Boleh bagi pencerahan? Tak paham ler.....

Yang saya paham kalo tangan, diorang cakap memang tangan tapi tak satu pon tangan kat dunia ni serupa tanganNya kira tak tercapai akal manusia, lebih kurang cam tu ler....Duduk di Qursi pon memang duduk di Qursi cuma akal manusia tak boleh tercapai macam mana......Fahaman ni untuk elakkan tuhan dielemenkan....

Post Last Edit by te_peng at 19-11-2010 08:07

1. Betul la ape shahaizat faham tangan tapi laisa kamislihi sya'i - tiada serupa dengannya. Itulah akidah pada zaman salaf. Salaf merujuk kepada zaman bukan satu mazhab. Jadi persoalan saya - saya bertanya balik kpd org kata sesat bila kata yadun dengan makna tangan adalah sesat lari dari akidah Ahlus Sunnah.

2. Kesimpulannya adalah tangan adalah terjemahan yadun. Kuasa adalah takwilan kepada yadun. Takwilan dibawa oleh orang2 selepas zaman salaf yang disebut zaman khalaf. Dua-dua betul, dua-dua boleh pakai.

Yang salah adalah menyamakan tangan Allah dengan menunjuk spt tangan kita. Kalau tangan Allah sama dengan tangan manusia maka tuhan bersifat baharu bukan Qadim. Maka baharu itu adalah sifat makhluk. Itu yang kena perbetulkan.

3. Kemudian saya bertanya balik, kalau wahabi dikatakan sesat - kerana orang mendakwa terkeluar daripada Ahlus Sunnah maka bagaimana hukum solat dibekalang orang sesat?